|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:56:40   
tijatija

IZVORNA PORUKA: serpica

Mnogo znaci jedna godina verujte mi,mnogo,evo ispricacu vam ukratko primer moje cerke. Pre neku nedelju nakvasile su joj se noge na putu do skole,zove me sa necijeg mobilnog i trazi da joj donesem druge patike i carape. Ja kazem,hocu ali tek za veliki odmor ne mogu da ostavim tomu tek tako iako nam je skola blizu. Elem,dolazim u skolu za veliki odmor,njene drugarice ima ih samo 8 u razredu navalile se na gelender stepenista,uzinaju,kikocu se,gledaju neke spomenare,bas pravi devojcurci,moje Lene nema. Idem prema ucionici vidi neki metez ispred,guzva,vika,cika,sve decaci,probijam se polako i vidim moju Lenu koja se sa mokrim carapama kliza po hodniku i pravi takozvani "klizeci start" user posted image pada na dupe,smeje se,mokri tragovi ostaju iza nje a decaci joj aplaudiraju. Eto ukratko koliko je ona zrela sa 10 god,tacno je da decaci kasnije sazrevaju a ona je ocigledno na njihovom nivou jer je ozbiljne devojcice ne zanimaju.

user posted image user posted image user posted image joooj izvini molim te... ali se posteno ismejah...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:57:38   
Modessty
iskreno - već me boli glava zbog svega! Još treba i da odlučimo u koju školu da ga upišemo. Dve su nam za sada u opciji. Svi kažu da se raspitamo ko će mu biti učitelji. Kako bre ja da zna ko je kakav učitelj?! Možda tebi neko odgovara kao pedagog ali meni ne odgovara! Bezveze totalno.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:59:43   
Misha i Ljisha
sto se tice ucitelja. Pa razgovaras direkt sa roditeljima i to dece koja su vec starija u srednjoj ili u visim razredima osnovne skole. U selu je lako ja tacno znam kod koje uciteljice cu D da damuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 13:06:00   
choopa choops
Za učitelje se raspitaš kod prethodniš generacija i nadaš se najboljem user posted image

A čekaj je l' on ide u vrtić ili ne? Ja sam za to, kad roditelji ne mogu da se odluče, da onda prati svoju vrtićku grupu. Znači ako je išao sa starijima od sebe u vrtić, neka ide i u školu. I obratno.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 13:07:33   
Azra_
Nama je rano, ali pratim temu i divim se glupostima koje su nam napravili. Nekada se znao red.

Moje dete (rođeno 1.januara) će tamo neke xy godine, 1.septembra imati 5god i 8mes. i logičnije mi je da krene u predškolsko tada, nego kada bude imao 6god i 8meseci. Isto tako i za školu. Valjda sam dobro razumela.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 13:10:20   
Misha i Ljisha
Azra i ja mislim da moja D nece ici duze u vrtic vec ce isto sa pet godina i tolko meseci (posto je 19tog januara rodjena) krenuti u skolu.Medjutim meni to ok posto ce tad bad biti generacija koju preuzima ova uciteljica hahaha..Jao ja sam debil dete mi tek dve godine napunilo a ja planiram toliko unapreduser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 13:12:37   
Olga75
Mod , pa cemu frka sada ?
pazi , mi imamo jos par meseci do skole a vi jos ohoho
nemoj da se opterecujes pre vremena , znas kako se oni za kratko vreme promene i sazru
ja sam , iskreno , u panici . Slusam mame sto imaju decu po drugim vrticima , one pricaju o nekoj pripremi za skolu i kojecemu a kod nas toga ni nema i sad pojma nemam ni kako ce taj susret sa psihologom i pedagogom izgledati ni sta ni kako
a evo april samo sto nije
i jos dilema da li je upisati u najblizu skolu , da li je upisati u onu daleku sa montesori razredom , da li ? da li ? da li ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 13:28:06   
lanajelena
Jooj Mod,gde si ti pozurila user posted image ...isto sam bila uspanicena prosle god u ovo vreme,trazila sam kod uciteljice za koju su mi svi rekli da je najbolja u toj generaciji ucitelja,plasila sam se kako ce se uklopiti jer je L prica za sebe,stidljiva je i dosta joj treba da se otvori pred nepoznatima,zaplakala je kad sam je vodila kod psihologa htela sam da je tamo izudaram ali psiholog odlicno odradi posao,stavila je bas gde treba i sa kim treba,ucitelj nam je bio veliki sok i za mene i za nju ali to je bilo najbolje resenje,deca ga obozavaju,kupio im je na kraju polugodista paketice sa slatkisima,uciteljice gledaju samo sta ce da vam uzmu a on daje,mnogo znaci ta jedna godina za decu tako da sam ja ako moze da krene sa 7,meni L da se rodila dan ranije bi isla sad u drugi razred,bila bi ona i tad zrela za to ali nije isto

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 13:37:19   
serpica

IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: serpica

Mnogo znaci jedna godina verujte mi,mnogo,evo ispricacu vam ukratko primer moje cerke. Pre neku nedelju nakvasile su joj se noge na putu do skole,zove me sa necijeg mobilnog i trazi da joj donesem druge patike i carape. Ja kazem,hocu ali tek za veliki odmor ne mogu da ostavim tomu tek tako iako nam je skola blizu. Elem,dolazim u skolu za veliki odmor,njene drugarice ima ih samo 8 u razredu navalile se na gelender stepenista,uzinaju,kikocu se,gledaju neke spomenare,bas pravi devojcurci,moje Lene nema. Idem prema ucionici vidi neki metez ispred,guzva,vika,cika,sve decaci,probijam se polako i vidim moju Lenu koja se sa mokrim carapama kliza po hodniku i pravi takozvani "klizeci start" user posted image pada na dupe,smeje se,mokri tragovi ostaju iza nje a decaci joj aplaudiraju. Eto ukratko koliko je ona zrela sa 10 god,tacno je da decaci kasnije sazrevaju a ona je ocigledno na njihovom nivou jer je ozbiljne devojcice ne zanimaju.

user posted image user posted image user posted image joooj izvini molim te... ali se posteno ismejah...




Tija,to je samo jedan deo,ima toga jos,cini mi se svakim danom da je sve vise dete,inace je pametna devojcica ali brate,dete i nema sta,a mozda je i tako bolje,ponekad se zacudim kad vidim one "starmale" pa mi drago sto imam bas dete u kuci..jednom se prozivljava detinjstvo,ima vremena,ceo zivot ce biti odrasla.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 13:59:48   
Tiziana
Ja sam uvek za da se krene sa 7. Sto da im krademo detinjstvo,ako ne moramo! Jedna godina u zivotu im nista posebno nece znaciti, a ta jedna bezbrizna,detinja ce im znaciti puno. Kad krenu u skolu to je to. Jedna skola,druga,fakutlet,posao, obaveze,obaveze,obaveze..
Ja necu imati takvu dilemu jer mi je jedno dete rodjeno kraj avgusta,drugo u septembru, ali i da nije tako,cekala bih...Sto ne znaci da je sipravno,ali bi ih pustila da budu bezbrizni jos tu jednu godinu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 14:15:12   
Bibilib
Moj sin ce krenuti sa 6 u septembru a 1 decembra puni 7 god.


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 14:32:17   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja sam uvek za da se krene sa 7. Sto da im krademo detinjstvo,ako ne moramo! Jedna godina u zivotu im nista posebno nece znaciti, a ta jedna bezbrizna,detinja ce im znaciti puno. Kad krenu u skolu to je to. Jedna skola,druga,fakutlet,posao, obaveze,obaveze,obaveze..
Ja necu imati takvu dilemu jer mi je jedno dete rodjeno kraj avgusta,drugo u septembru, ali i da nije tako,cekala bih...Sto ne znaci da je sipravno,ali bi ih pustila da budu bezbrizni jos tu jednu godinu.


Skroz se slazem.
Meni je to previse obaveza za dete od 6 godina. Ustajanje, spremanje za skolu, skola. Onda dodje kuci, ruca, radi domace zadatke, uci pesmice, vecera i na spavanje.
Igranje sa drugarima tesko da mogu da ubace u taj zgusnut raspored a njima u tom uzrastu to jos uvel treba.
Mi na jesen u predskolsko, a u prvi razred krece koji dan pre 7 rodjendana.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 18:06:01   
Azra_
Mame, da li sam u pravu, da li kapiram sistem, dete koje je rođeno decembra 2011 i dete rođeno januara 2012 polaze u isto vreme u predškolsko? Nešto sam se zbunila. Mada, ko zna još koliko puta će oni to menjati...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 18:09:58   
gagana83
Tako je, koliko ja znam.
Presek je u martu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 22:46:30   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mod Danilo u februaru puni 5 godina a moj Vuk u maju. Deca su nam mala i nema potrebe da se zuri. Vuk sledece godine u septembru krece u predskolsko. Oni su jos uvek deca i nema potrebe da im oduzimamo detinjstvo koje je ionako kratko.
A i da me neko natera da moram da ga upisem ja ne znam kako bi to izgledalo. On uopste nije psihicki zreo za skolu.


Di o tome se i radi što ću možda morati da ga upišem sa 6 i po god u školu, odnosno sa 5 i po u predškolsko!


Mod dobro se raspitaj a ako mozes sve to pomeri za godinu dana.
Tvoje i moje dete je ista generacija razlika 3,5 meseca a moje ce tek sledece godine u predskolsko.
Rano je bre da sada krene user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 22:51:27   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Azra_

Mame, da li sam u pravu, da li kapiram sistem, dete koje je rođeno decembra 2011 i dete rođeno januara 2012 polaze u isto vreme u predškolsko? Nešto sam se zbunila. Mada, ko zna još koliko puta će oni to menjati...


Kod nas u CG nije što je totalna nebuloza. Kod nas je presjek kad počinje godine. Na primjer dijete rođeno 1.01.2011g i dijete rođeno 31.12.2011g idu zajedno u razred iako je cijela godina između njih user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 9:22:52   
lanajelena
Tako je i kod nas choopo bilo do skoro ,to mi je sa jedne strane ok jer su svi rodjeni iste godine,kod nas su ti je npr 01.03.2007 i 28.02 2008 u istoj skolskoj godini user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 10:16:20   
cockic
a jer i dalje imaju oni pregledi te godine pred skolu,mislim da bese u martu.valjda ti psiholozi vide da li je dete spremno za skolu ili ne?ja mislim da ako oni kazu da nije nece slati dete u skolu,nego opet u predskolsko.

moj je jos dete i ne mogu da zamislim da treba da krene sledece godine,jer dosta toga i ne zna.mada u njegovoj grupi tek sad od septembra krecu malo ozbiljnije.sad su na puzlama,koje moj sin nema pjma da slozi.pitam ga ja juce jer slazes puzle u vrticu on kaze ma ne,slaze mi anja user posted image ladno da drugarici da mu slozi,jer ga trenutno ne zanimaju.moram sad da kupim neke sa par delova da vidim da li on to uopet kapira kako se to slaze.

tako da za njega polazak u skolu sa 7 i po godina ce biti super.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 10:47:36   
dijana1*
Cokic camo su ti reci DECACI, kao da pises o mom Vuku. Daj samo da se rastavljaju igracke, kvare...... ne daj Boze da nesto popravi ili sastvai. O puzlama da i ne pisem user posted image
Svaka druga mu je aaaaa ne mogu to da uradim ja sam lenstina user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 10:56:44   
Klarita
Mod, i ja sam za to da sacekas jos jednu godinuuser posted image nekako mi zao bre,sta znam. Mada, ako se bas dvoumis, posavetuj se sa pedagogom i/ili psihologom.

Po meni kad god da se radi presek, postojace ralika od skoro godinu dana medju decom...nekako mi logicnija ta podela sa NG, nego li ova martovska sto kod nas uvedenauser posted image ne znam, ispravite me ako gresim!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 11:14:32   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Tako je i kod nas choopo bilo do skoro ,to mi je sa jedne strane ok jer su svi rodjeni iste godine,kod nas su ti je npr 01.03.2007 i 28.02 2008 u istoj skolskoj godini user posted image

Cure,koliko se sjecam(davno bese...pamcenje popusta) i kod mene u razredu su bila djeca '80 i '81 godiste. Mislim da je tako i ranije bilo..Ja sam krenula sa nepunih sedam(rodjena sam u oktobru),ali su u razredu bila i djeca koja su rodjena u maju,avgustu 1981(za moju Sandru znam da je iskukala da da i ona u skolu kad i ja
-rodjena je na Ilindan '81,mislim da bi svi izvrsili kolektivno samoubistvo da nisu uspjeli da je upisu).Razlika izemdju najmladjeg i najstarijeg u razredu je bila skoro godinu i po i mislim da se nije nesto posebno opazalo,sem sto najmladji nije mogao da sjedi 45 minuta mirno i sto se stipao(ja sam mu bila najdraza meta),ali izrazito inteligentan klinac(ne racunajuci da me ubo sa sestarom-bilo mu dosadno,a mama mu kupila metalni sestar pa da ga isproba)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 11:51:52   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Mod , pa cemu frka sada ?
pazi , mi imamo jos par meseci do skole a vi jos ohoho


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Jooj Mod,gde si ti pozurila user posted image ...


Mi moramo da odlučimo sada, tj do kraja maja valjda u koju ćemo školu, jer će pri školi ići u predškolsko. On ne ide u državni vrtić, ide u privatni. Znači mi sad odlučujemo koja će škola biti. Zato se već nerviram.

Juče razgovarala sa ocem jednog Danilovog druga i on kaže da se dobro raspitamo da li je moguće da se deca rođena u januaru i februaru upišu kasnije u odnosu na sadašnju praksu.
Svi kažu ako možeš čekaj još jednu godinu, ali velika većina tih koji to kažu imaju decu kod kojih nema dileme kad će u školu, nisu na granici.
Bar da imam svoj stan ili kuću pa da znam da ću tu živeti sledećih 20 godina i da će ići u najbližu školu. A ja odlučujem o školi a neznam ni gde ću da živim u narednih godinu dana a kamo li narednih 10 godina.
Ne znam. Stvarno ne znam šta da radim

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 11:54:56   
Modessty
Što se ostalog tiče - Danilo je recimo juče sam pisao imena drugara na pozivnicama za rođendan. Pre neki dan smo kupili neku knjigicu kreativnog centa čini mi se o matematici gde su sve logički zadaci i on sve to lepo radi. Ne kapira sve, ali većinu odradi. Ne sumnjam ja u to da će on postići školski program - kad se mora mora se. Brine me taj drugi aspekt. KO što je Šerpi pisala - to što mu još nije dosta igranja, to što mu se još uvek desi da ne stigne na vreme do toaleta pa se upiški, to što se rasplače ako ne pobedi u nekoj igri.....

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 12:01:45   
dijana1*
Mod ja sam pod kirijom, pojma nemam gde cu ziveti za mesec dana, za godinu, pet, deset...... ali znam sigurno da Vuk tek od sledece godine krece u predskolsko. U koju skolu? Videcu tada kada dodje vreme. Isto ide u privatni vrtic koji je na drugom kraju grada. Biram onaj koji mi se svidja. Isto mi je hocu li ga voziti 3 min ili 9 min. Nema tu razlike, bitno je da i njemu i meni odgovara taj vrtic.
Mislim da mu vise znaci godina detinjstva nego sto ce ranije krenuti u skolu.
Dobro razmisli jos jednom i posavetuj se sa psiholozima user posted image
A to za piskenje radi i Vuk user posted image nema dete vremena da ode u vc user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 15:08:06   
Azra_
Mod, ja bih isto imala dilemu, ali ako bi dete bilo spremno, tu bismo već konsultovali psihologa-pedagoga, ne bih čekala da u predškolsko krene sa 6god i 7 meseci jer je tada možda već spreman za školu. I muž i ja smo krenuli čitavu godinu ranije od svoje generacije. Ništa namm ne fali. Opet, mislim da je bitna i detetova želja. Mada, vidim da većina dece koja su išla u privatne vrtiće imajju malo teži period adaptacije na predškolsko pri školi. Jednostavno-drugačiji pristup. Ne uči se kroz igru i zabavu... Ali opet, to je poželjno zbog pripreme za 1.razred. Uf, i ja ne bih bila pametna.user posted image Mada, sećaš se koliko si se dvoumila da li da ga ispišeš iz državnog vrtića??? Uradila si po nekom osećaju, pa probaj tako i sada, kako pravila nalažu i kako tvoj majčinski instikt kaže...

< Poruku je uredio Azra_ -- 28.1.2015 15:09:38 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Kako naučiti svoje dete šta da radi ako se...
Ovo nije nešto što deci govorite samo jednom i to je to. Ovo je nešto na šta deca moraju stalno da se podsećaju.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here