|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.1.2015 18:56:32   
Didy
Mod, da li si sigurna da Danilo sad neće morati u predškolsko? Ja znam isto što i Šerpica napisa da sva deca rođena do 28. februara te godine moraju u predškolsko, odnosno u prvi razred, osim ako im se napiše neka "blaga retardacija" ili nešto slično. Moj Stefan je rođen u novembru 2008. i on će isto imati nepunih 7 kad krene u školu i isto se vidi razlika u odnosu na decu iz nnjegove grupice u vrtiću, dosta znači ta jedna godina, ali opet oni su nama uvek mali i nezreli ako tako gledaš. Mi ih nikada ne bismo pustili. user posted image
Kod nas u predškolsko ne može da se ide dve godine. U predškolsko se upisuješ sa punih 6 ili sa 5 i po, a u školu sa punih 7 ili sa 6 i po. Mislim da dve godine možeš u predškolsko samo ako procene da ti dete nije zrelo, tj. ako dobije onu šifru. Bez veze. Mada mislim da preterano paničiš, za godinu i po dana dok ne krene u školu će on još iha-haj da sazri.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
29.1.2015 10:27:16   
lanajelena
Decak koji je isao kod Lane u predskolsko je rodjen krajem februara,u to vreme je imao visinu deteta iz drugog razreda,inteligentan i vec je godinu pre toga isao u predskolsko,inace je sin naseg poznatog sportiste ali su njegovi roditelji odlucili da mu daju jos tu jednu godinu igre i zabave pre nego sto krene u skolu,isao je on na test prvi put i prosao je vise nego odlicno ali su oni ipak insitirali da ide jos jednu godinu u vrtic,kazu da se nisu pokajali,da je to njemu puno znacilo

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
29.1.2015 10:30:49   
soni
U NOrveskoj se krece u skolu sa 6 god

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
29.1.2015 10:32:06   
bubulence

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Decak koji je isao kod Lane u predskolsko je rodjen krajem februara,u to vreme je imao visinu deteta iz drugog razreda,inteligentan i vec je godinu pre toga isao u predskolsko,inace je sin naseg poznatog sportiste ali su njegovi roditelji odlucili da mu daju jos tu jednu godinu igre i zabave pre nego sto krene u skolu,isao je on na test prvi put i prosao je vise nego odlicno ali su oni ipak insitirali da ide jos jednu godinu u vrtic,kazu da se nisu pokajali,da je to njemu puno znacilo


meni je to skroz ok, ceo zivot ce morati da uce, rade, snalaze se... zasto im oduzimati igru...
moj brat je rodjen u januaru i krenuo je ‘ranije‘ u skolu, tada nije morao nego su moji roditelji i vaspitacica zakljucili da je spreman. mama kaze da se uvek razlikovao od drugara i da mu je tacno falila ta jedna godina... posle su se pokajali...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
30.1.2015 0:07:18   
Žapkić
Nikada, ali nikada ne bih dete upisala u školu ranije. Meni je mnogo zao što je T. rodjena krajem godine, i što neće imati 6 punih godina kada pođe u predškolsko, niti 7 punih godina kada pođe u školu.
Moj je otac bio profesor, brat i ja smo rođeni oboje početkom godine (on u januaru, ja u februaru,) mogli smo glat da idemo u školu sa prethodnom generacijom; medjutim , moj je otac imao teoriju : "Bolje deci pokloniti godinu dana detinjstva, nego godinu dana penzije!" I bio je u prabu 100%

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
30.1.2015 1:07:16   
Ivanka 75
Nešto kontam zadnjih dana... ja sam rođena sredinom decembra, u predškolsko sam pošla sa 5 god i 8 meseci a u prvi razred 6 god i 8 meseci.
Tako da će i Danilo imati 5 god i 7 meseci kad krene u predškoslo a 6 god i 7 mesevi kad krene u prvi razred.
Opusti se Mod user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
30.1.2015 8:40:17   
Modessty
ja da se opustim teško user posted image
Evo i Engimengi me zvala da pita da li moraju sada u predškolsko user posted image

Juče se moj tata sreo sa komšijom koji je učitelj u školi i rekao je da će da se raspita kako stoje stvari. Kaže ako bude moglo da se odloži još godinu dana - da se odloži. ALi videće sa direktorkom škole.

Strašno je to što moramo sada da se odlučimo za školu. Ma meni je sve u vezi njegove škole strašno! user posted image Ja bi i dalje da ide u Andreju! Ivanka ja te ne bi menjala ni za šta na svetu! A ni Danilo! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
30.1.2015 8:44:49   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Žapkić

moj je otac imao teoriju : "Bolje deci pokloniti godinu dana detinjstva, nego godinu dana penzije!" I bio je u prabu 100%


sa ovim se sasvim slažem

Ja sam rođena februara. Krenula sam u predškolsko sa 6,7 god a u školu sa 7,7 godina. U ono vreme bila sam jedina u razredu koja je već znala da čita i piše. Bila sam odličan đak i ja i još par drugara koji su bili rođeni početkom godine. Oni koji su bili rođeni krajem godine jedva su nas stizali. Sećam se da im je baš bilo teško.

Uvek će postojati neko ko je najmlađi u generaciji i kome je teško da prati ostale iz prostog razloga što je celu godinu mlađi. Ako to mora da bude moje dete, pomiriću se sa tim. Ali ako mogu da ga toga poštedim - hoću sigurno!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
30.1.2015 9:53:13   
lanajelena
Mod user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
30.1.2015 16:21:14   
Ivanka 75
Ja sam opusteno isla i u predskolsko i prvi razred - sestra je 2 godine starija od mene pa smo zajedno ucile njeno gradivo za skolu user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
30.1.2015 23:49:03   
Didy
Pitala sam prekjuče pedagoga u našoj školi, rekla mi je da ne može da se odloži ako dete nema neku dijagnozu. Po zakonu moraju biti upisana u prvi razred sva deca rođena do kraja februara.
Ja sam rođena u septembru, bila sam među mlađima u razredu, pošto je tad granica bila kraj decembra. I bila sam najbolji đak u razredu, znala sam tečno da čitam latinicu i ćirilicu s 4 godine i da pišem, takođe. Sećam se da sam i zadatke iz matematike uvek prva završavala, učiteljica je predložila mojim roditeljima da preskočim drugi razred i da se posle prvog upišem u treći (nisu pristali na to). Htedoh reći da baš nema mnogo veze da li si mesec mlađi ili stariji i mislim da danas roditelji mnogo više prave dramu oko svega. Mod, opusti se i pusti neka ide kako ide.    


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 0:46:48   
Azra_
Didy, i ja sam septembarsko dete, pa plus još godinu dana ranije krenula.

Hmmm, akko već nema izbora oko polaska, onda džaba bijemo glave. Polaze kada moraju. Mada, ja sam uvek za to da dete ima motivaciju da sustigne druge jer će više raditi i truditi se ako mu je to bitno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 0:49:59   
Ivanka 75
Azra, veruj mi, nije motivacija u pitanju, kod neke dece to ne pali. Sve zavisi od karaktera, kakav je ko.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 0:54:40   
Azra_
Pa to rekoh Ivančice, ako mu je bitno i ako hoće, trudiće se, ako mu nije bitno, boleće ga uvce što je nagori. Samo, ja uvek računam na pozitivnu priču tj. na motivisanu, radoznalu i vrednu decu. Znaš tu bajku?user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 1:02:21   
Ivanka 75
Bajke su ipak izmisljene user posted image Ovu moju samo cokolada motivise user posted image
Be mozes je nagovoriti na nesto, tek kad ona odluci tako ce i biti, a da je teram nemam nameru.
Isto i za skolu, za polazak u skolu svako dete treba da ima dovoljno samopouzdanja, da veruje u sebe da bi moglo da islrati sve skolske zadatke.
Iz dana prepunof opustene igre ulaze u klupe na 4,5, 6 sati, treba njihova dusa sa tim da se izbori, velika je to promena.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 1:09:51   
choopa choops
Ja sam krenula u predškolsko sa 5g+6mj, a u školu sa 6g+6mj. I jedva sam čekala da krenem u školu. Tek sam negdje u petom razredu shvatila da sam se zeznula user posted image hahahah šalim se, ne znam, meni je to bilo normalno. Kažem opet, sa tom generacijom sam išla i u vrtić i u predškolsko pa je bilo logočino da idemo u isti razred. Nekako bih se osjećala da "nazadujem" da sam morala sa "mlađima". Ali vjerovatno da sam sa mlađima od početka išla, ne bih imala takav osjećaj. Ne znam...

P.S Inače sam kao dijete bila jaaaaaaako povučena i u vrtiću i u školi. Ko bi rek''o???? user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 31.1.2015 1:10:56 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 1:14:14   
Azra_
Jao, jeste to da ih odjednom stavljaju u tu ˝mašinu obaveza˝. Zato vidim da dosta roditelja upisuju dečicu u predškolsko pri školi, da se malo adaptiraju i pripreme za to što ih čeka.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 1:17:40   
choopa choops
Ja ne kapiram ovo što pišete "predškolsko pri školi"? user posted image Zar nije predškolsko u vrtiću, samo što rade malo ozbiljnije nego inače?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 1:37:33   
Azra_
Pa ovde sada imaš te dve opcije. Da bude u predškolskoj ustanovi pri školi, ili u predškolskoj ustanovi vrtića gde je dete već boravilo, ili se tek upisuje. Znam da ovo pri školi dečica idu na po 4h. Ima mama koje su bolje upućene, pa će objasniti ako sam pogrešila...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 8:19:44   
lanajelena
I ja prvi put cujem za predskolsko pri skoli user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 8:45:54   
NadaR
To predskolsko u skoli ima I kod nas. Problem je sto je organizovano u samo 3 skole na podrucju cijele Banjaluke . Skole su pretrpane I nemaju prostor za to. :(




_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 8:48:46   
serpica

IZVORNA PORUKA: lanajelena

I ja prvi put cujem za predskolsko pri skoli user posted image




Moja Tara tako ide. Ispisali smo je iz vrtica u avgustu i presli pri skoli. Ide od 15h-19h svakog dana,prepodne ne.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 9:07:16   
cockic
kod nas je sve to u vrticu.znam da kad krenu u skolu imaju produzeni boravak posle nastave ako idu pre podne,a nema ko da ih pokupi pre 17-18h idu posle nastave tamo,a kad idu popodne nemam pojma kako je to organizovano i da li deca do 4 razreda idu uopste popodne.ja sam isla i popodne,a sad kako je ne znam.taj boravak se placa sad nemam pojma koliko.to je bilo i kad sam ja isla u skolu,mislim da sam svega par puta bila tamo.a za ovo mislim da kod nas nema pri skoli predskolsko.a mozda gresim.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 9:30:19   
cockic
ovde je vrtic u koji idu moja deca preko puta skole istog imena u koju sam ja isla,a do te skole ima jos jedna.pa je skoro trebalo da se ta druga premesta.ali koliko vidim nije.te dve skole su bukvalno spojene.a skola ima jako puno u okruzenju.mi imamo ovde i do nase zgrade osnovnu skolu.jedan deo je do 4 razreda on je bas do nas.a ovaj od 5tog je preko puta ulice.ali deca ne prelaze ulicu imaju mostic.

e sad da nismo podstanari ova skola pored zgrade nam je idealna,ali pitanje je da li ostajemo u ovom stanu do tad.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
31.1.2015 9:38:20   
Ivanka 75
Osnovna skola u koju sam ja isla u Uzicu ima predskolsko pri skoli vise od 30 godina. Poseban blok skole je samo za predskolarce, prelepo je uredjeno, Kad sam ja isla bile su 2 grupe pre podne i 2 popodne.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here