|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.6.2015 22:55:43   
jeca87
Ja sve pahuljice potapam i malo prokuvam. Budu mekane i lepo se izblendiraju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.6.2015 0:22:44   
milicicak

IZVORNA PORUKA: World

Ja pahuljice ostavim preko noci natopljene pa ujutru skuvam. Ne bacam tu vodu u kojoj su bile, samo dodam jos. Milicicak, sto se baca voda?

Misljenja oko toga da li bacati vodu posle potapanja su razlicita, neki kazu da neki ne. Ja licno mislim da se tako bolje odstranjuje fitska kiselina (mozda nisam u pravu) a i vise volim kad se pahuljice kuvaju u vecoj kolicini biljnog mleka :) pri tom i blago isperem pahuljice posle potapanja jer mi onda kasa ima lepsi ukus :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.6.2015 1:35:37   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: World

Ja pahuljice ostavim preko noci natopljene pa ujutru skuvam. Ne bacam tu vodu u kojoj su bile, samo dodam jos. Milicicak, sto se baca voda?

Misljenja oko toga da li bacati vodu posle potapanja su razlicita, neki kazu da neki ne. Ja licno mislim da se tako bolje odstranjuje fitska kiselina (mozda nisam u pravu) a i vise volim kad se pahuljice kuvaju u vecoj kolicini biljnog mleka :) pri tom i blago isperem pahuljice posle potapanja jer mi onda kasa ima lepsi ukus :)


Baš sam razmišljala ovih dana o ovome. Negde sam našla da se baca voda, konkretno sam za proso čitala, negde ne. I ja prvi put nisam bacila, ali onda razmišljam, pa ček, ostane mi ta fitinska kiselina u toj vodi, ne? I tako sam počela da bacam, i što milicicak kaže, i malo properem pre kuvanja, dodatno. Ovo na proso mislim. A uopšte nisam razmišljala da i ovsene pahuljice treba potapati noć pre, znači i njih treba .. pa da logično.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.6.2015 9:17:43   
wivern
I ja bacila vodu kad sam kuvala proso, nisam ni razmisljala da li da kuvam u istoj vodi. I ja jednom da ispadnem pametnica user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.6.2015 10:32:42   
Ana13
a ja nisam prvih par puta bacala vodu,niti potapala.Pratila sam uputstvo sa kesice gde pise samo da proso prokljuca 3 min i da se kuva na srednjoj temp jos pola sata. Tek kasnije sam ukljucila mozak user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.6.2015 16:38:16   
jeca87
Proso ispirem kao pirinač, sve dok ide bela voda, ne natapam ga unapred jer kuvam u aparatu na paru pa se lepo skuva. Ostale žitarice, ovsene, ražene itd potapam, prospem vodu i kuvam sa čistom.
Procedura kod mene user posted image :
Ustanem, stavim kafu ,odem u kupatilo, skuvam kafu i na vruću ringlu stavim pahuljice. Dok popijem kafu one se natope i kuvam user posted image

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.6.2015 17:57:36   
vonavoj
Poceli smo za zumancetom!

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.6.2015 8:09:43   
daca77
Von user posted image
Moja juce nije htela kasicu od brokolija i krompira, a tu istu kasicu je u proteklom periodu bas volela...user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.6.2015 8:36:22   
vonavoj
Mozda nije bila gladna..ma i mi odrasli ne jedemo uvek isto!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.6.2015 14:35:48   
daca77
Ne znam sta je u pitanju, Von...danas je odbila i kasicu s mesom...meso i dalje ne voli, ali se zato jutros razvalila od prosa i kruske...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 15:21:51   
daca77
Period odbijanja hrane se nastavlja...jutros odbila palentu s kajsijom, sada odbija sargarepu i malo jabuke. Toliko se bila udavila, iskolacila oci i prosto nisam znala sta da joj radim. Kasnije pokusala da joj uvalim jos koju kasicicu, ali se strasno davi...ne znam sta joj je to lepljivo kroz grlo...jedino ova jabuka...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 16:16:59   
World
mozda joj raste neki zubic?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 16:31:01   
mila83
To je i meni palo na pamet World, ne bi Daco ona tek tako prestala sa tim omiljenim kasicama...Kod nas je tako bio slucaj ,a i sada je opet evo,znam da su zubi,tri je dobila za deset dana i evo ide jos jedan...

Primetis li jos sto u njenom ponasanju osim odbijanja kasica?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 16:48:32   
degu

IZVORNA PORUKA: milicicak

Devojke, ovdene pahuljice su mnogo zdravije i bolje se iskoristi njihov pun hranljivi potencijal kada se skuvaju. Idealno bi bilo da se ostave potopljene preko noci pa da se ta voda baci i onda se skuvaju. Kad ostanu tako potopljene, skuvaju se za par minuta i bas bude kasa. Mozete ih kuvati u mleku ili u vodi pa onda da dodate voce ili ad mleko.

i ja ovako radim i nikad nisam bila sigurna da li tako treba user posted image al super su tako user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 17:13:44   
daca77
Word, Mila, jede ona svoje omiljene kasice-pahuljice za veceru i palentu ili proso, ali samo sa kruskom...ostalo nece, iako je relativno dobro bila prihvatila...
Ne znam da li su zubici, jer nesto ne uocavam neku nervozu, sem sto je beba strasno nemirna...npr.kolica CAM su zivo sr...e, iako ih je sestra mm svojevremeno platila 500E, jer moja sestomesecna beba otkopcava kaiseve kad hoce...danas bila do prodavnice u naselju i tacno 9x sam morala da stanem i ponovo je vezem...voli da gura cipelice u usta, skida carape pa palceve trpa u usta i sl., nista drugo nisam primetila...

< Poruku je uredio daca77 -- 23.6.2015 17:14:44 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 17:56:30   
mila83
Zloca mala mamina ! user posted image pljuvacka nista ?jesi joj gledala desni ?

Mozda je opet uhvatila ona njena faza,proci ce,samo strpjlivo ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 18:18:28   
daca77
Nema pljuvacke, a na desnima su ocrtani zubici, ali spolja-dvojke, trojke... -i gore i dole...e sad ko zna kad ce da izbiju...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 18:36:38   
Trcosava
Devojke, ovo je tema o ishrani.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 21:24:45   
daca77
Trco, a zubici imaju i te kako veze sa ruckanjemuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 21:41:49   
Mariya
Mi odosmo u temu 9-12muser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 21:43:01   
mila83
Ma nismo se toliko raspisale o zubicima,samo dobronamerno i kratko,nismo delile misljenja i iskustva po tom pitanju.Nego samo da podsetimo Dacu i na taj aspekt,nekad mame budu obuzete svim i svacim,pa ne primete nesto ispred nosa user posted image pazimo ubuduce sefice Trco user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
23.6.2015 21:44:21   
mila83

IZVORNA PORUKA: Mariya

Mi odosmo u temu 9-12muser posted image


i mi smo tamo od danas,ali moram da pratim sta nam drugarice ovde ruckaju user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.6.2015 9:37:43   
Ana13
Daco,i N je odbijala jedno vreme (nekih 2 nedelje) da jede neke kasice koje je bas lepo ruckala ranije,a onda je cak odbijala i da sisa i samo se nalivala vodom. Dok nisam skontala da joj je vrucina.Sad lepo sisa,ali samo ako lezimo,jer ako je drzim u narucju,sve joj se vratic oznoji i kosica joj bude mokra,a kasice nam bolje idu na terasi u hladu.
Danas sam joj uvela visnju. Od nedelje krecemo sa zumancetom...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.6.2015 10:12:11   
daca77
Ana13, nisam otkrila razloguser posted image
Videcemo narednih dana sta ce jesti...a za vas user posted image
Mila, ne napustaj te nas...vidite da se nesto ne snalazimouser posted image

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.6.2015 13:48:40   
mila83

IZVORNA PORUKA: daca77


Mila, ne napustaj te nas...vidite da se nesto ne snalazimouser posted image


Ma daj,super ste vas dve ! Samo mala zloca hoce malo da te zeki ! user posted image
Citam i pratim,ako i pomognem,super ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here