|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:01:50   
Anoniman
ja sam bolovanje otvorila 1.6. tako da ja jos u julu placam, a tek posle sam slobodna, naravno, sve zavisi kako sada prodjem na komisiji...

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:02:15   
suzi kju
Lisa ja sam na bolovanju od 6.4.2015, do 6.5 mi je platila firma, od tad prelazim na ovo što drzava plaća, rzzo ili ko već, nemam pojma.
Uglavnom, meni je ova na poslu rekla da će 2.jula da uplate april, što bi značilo da ću ja prvog avgusta dobiti platu za maj, za tih 25 dana. Ispada da kasne dva meseca

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:17:00   
QueenJ
Kod mene je stanje, na žalost, i dalje isto. Ko nije u toku, meni se za 6 dana porodiljsko završava, a ja sam poslednju platu primila u februaru-za septembar. Rešenje sam dobila, ali poslodavac još nije predao dokumenta za refundaciju sredstava, dok meni priča kako čeka državu da mu refundira ovo što mi je uplatio. Tužila sam ga. I najnovija vest-danas sam bila na sastanku sa novinarem "Blica", izložila svoju priču, koja će biti objavljena sutra ili prekosutra.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:18:32   
suzi kju
Queen jel privatnik u pitanju? Nisam te bas ispratila u prethodnoj temi, strani, kako god...
Dok se ne dođe do medija, ništa... Tuzno ali istinito. Iskopiraj nam priču kad izađe.

< Poruku je uredio suzi kju -- 22.6.2015 22:19:33 >

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:19:18   
jess021
Queen, uzas, nemam reci, ali u slicnoj sam situaciji.
Da li si trazila da ti dostave te obracunske liste za platu? Da li si bila u inspekciji rada?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:29:03   
QueenJ
Da, privatnik, naravno. Prijavila sam ga inspekciji u februaru, tada je reagovao, predao papire za rešenje i uplatio poslednju platu. Od tada me ignoriše. Ako uspem da stupim sa nekim drugim u kontakt, uspem... Tako da ništa dobila nisam. Komplikovano mi je što sam ja u Va, a firma u Bg-u. I sve ustanove nadležne za mene i firmu su u Bg, pa sve moram pismeno, preko maila, telefonom... Jadno. Kao da me iz svog džepa plaća. A samo treba da preda papire... pri tom, od januara mi nisu uplaćeni doprinosi i ne mogu da overim knjižicu sebi i detetu...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:31:30   
suzi kju
Uzas! Pa kako taj čovek moze mirno da spava, ima li ljudskosti u njemu, ccc, strašno. Baš ti je nezgodno što si u takvoj situaciji, ti tamo firma ovde. Al čovek je kreten stvarno.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:41:29   
QueenJ
Valjda ću izboksovati neku pravdu, iskreno se nadam...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 22:45:04   
suzi kju
Hoćeš sigurno.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 23:18:55   
bubulence
Queen jesi li bar rekla ko ti je poslodavac? da izadje majmun u novinama! ne mogu da verujem

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.6.2015 23:52:49   
QueenJ
Oo, daaaa. Pitala sam advokata smem li, rekao mi-Naravno, ništa ne lažeš. Tako da sam rekla ime, prezime, ime firme, prosledila par bezobranih mailova, ma sve!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 15:06:15   
Ivana.
Ja sam treci mesec na bolovanju primila oko 2.500.00 dinara vise nego inace. Nesto sam kao saznala da to ima veze sa uskladjivanjem plata u firmi nakon 2 meseca na bolovanju. Jel neko zna nesto o tome?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 15:20:19   
suzi kju
Ja nisam baš sigurna ali mislim da obračunavaju porodiljsko na osnovu plate koju si dobijala poslednja tri meseca i vade prosek i toliko dobiješ.
A od kad si na bolovanju, od kog datuma?
Ja bi zvala negde da se informisem ali ne znam gde, ove u mojoj firmi nemaju blage veze.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 15:58:30   
Valerie
vidim da ste danas pisale u trudnicama, ali ja cu ovde da se nadovezem.

uspela sam da otvorim bolovanje od 1. jula. kaze racunovodja da taj papir i ne treba da joj nosim, samo kad stignu doznake. to vadim 30-og? pa onda 31. na komisiju? i pomenu mi da moram i treci put da idem u dz za jos neki 1 dan? znaci li to da treba da idem triput za 3 dana?
pa to je kompletna ludnica oko tih bolovanja... i kao zovi da zakazes termin za doznake. i ja zovem i kazu rano je, a kad sam zvala pre desetak dana da za danas zakazem, naravno sve zakazano.
danas samo gledam kako vracaju zene. moras da zakazes telefonom u odredjeno vreme ili tada da dodjes. pa majku mu dve sede, nigde nikog, i sto je problem da se upise kad se neko vec iscimao i dosao im na salter. to se zove privid dobre organizacije. dobro za ove sto ne bi da im zvoni telefon celu smenu nego samo dva sata.... inace je dz zvezdara u pitanju.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:01:53   
Ivana.
Suzi u pitanju je trudnicko bolovanje, na teret fonda od 17.01. Ja sam okrenula mali milion telefona u Nemanjinu i na kraju se javio neki covek koji mi je ovo rekao. Ja stvarno ne mogu da verujem da se tvoja naknada na trudnickom bolovanju, posle dva meseca uskladjuje sa prosekom plate u firmi.

Valerie, tad jednom kad odes trazi da ti ispise sve doznake.

< Poruku je uredio Ivana. -- 29.6.2015 16:03:42 >

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:07:42   
jess021
Ivana, jeste tako je. Nakon dva-tri meseca se uskladjuje visina bolovanja sa platama ostalih zaposlenih, ne zavisi samo od tvog proseka poslednja 3 meseca. I meni nema logike, ali definitivno je tako. Tako da mozes imati vece bolovanje nego redovnu platu i obrnuto.
Ujedno postoji i clan zakona koji kaze da ukoliko poslodavac ostalim zaposlenima ne uplacuje zarade ni korisnici bolovanja nemaju pravo na nakanadu.

Valerie, ako se dobro secam, nakon prvih 30 dana ides na komisiju, sa ocenom od komisije ides u dz da ti daju doznake za bolovanje i to su doznake za tih prvih 30 dana. Znaci treba ti uput za komisiju i posle opet moras u dz po doznake.

< Poruku je uredio jess021 -- 29.6.2015 16:08:47 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:14:22   
Maraj
Da da sve je kao sto je jess rekla.
Dakle u dz po uput za komisiju. Na komisiji uzmes taj papir koji nazad nosis u dz . Na osnovu tog papira sa komisije dr iz dz ti pise doznaku za taj mesec. Tu doznaku i taj papir sa komisije saljes u firmu

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:18:08   
jess021
Usklađivanje osnova za naknadu zarade

Član 92

Kada osiguranik iz člana 73. tačka 1) ovog zakona prima naknadu zarade iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja duže od dva kalendarska meseca, ima pravo na usklađivanje osnova za naknadu zarade.

Usklađivanje osnova za naknadu zarade vrši se od prvog dana narednog kalendarskog meseca po isteku drugog kalendarskog meseca neprekidne sprečenosti za rad.

Osnov za naknadu zarade iz stava 1. ovog člana usklađuje se sa kretanjem zarada kod poslodavca u mesecu koji prethodi mesecu od kojeg osiguraniku pripada pravo na usklađivanje osnova za naknadu zarade (prvo usklađivanje osnova za naknadu zarade).

Svako naredno usklađivanje osnova za naknadu zarade vrši se mesečno prema kretanju zarada kod poslodavca.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:21:38   
suzi kju
Ja znam da ništa ne znam user posted image
Ništa meni nije jasno, ne mora ni da bude, samo nek počnu da plaćaju user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:30:30   
Ivana.
Ja sam za april primila vise nego sto bih primila da radim, meni se vise isplati sada da sedim kod kuce user posted image Kod nas u firmi prosek plate vade direktori koji imaju plate kao nas ostalih 40 zapsolenih zajedno. Mene sve starh da podignem ove pare, jer me strah da su se ovi iz RFZO nesto zeznuli, pa da mi ne traze nazad lovu user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:33:00   
Maraj
Ja radim u prosveti....svi imamo iste plate....tako da se ja ne nadam tome ...

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:42:19   
suzi kju
Ja sam u zdravstvu pa se isto kao ti Maraj ne nadam da će to biti neka fina suma. Nek bude kao plata, dosta mi je, samo da ne smanje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 16:47:59   
Maraj
I to sto kazes suzi....samo da ne smanje user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2015 17:08:33   
Valerie
hvala devojke, valjda cu ubosti, bas su smislili kako da se setaju stomaci... user posted image jedna stvar tri odlaska budalastina...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
30.6.2015 9:31:13   
isidora88
UM jel ti placas sama doprinose za 2 meseca pa si od treceg meseca na budzetu drzave ili kako? nemam ni dana radnog staza, pa ako se prijavim da znam kada da ocekujem trudnicko, tj.koliko meseci moram sama da uplacujem doprinose?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here