|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 10:52:34   
gagana83
Ima na sajtu Kreativnog centra bas interesantnih knjizica-ja sam narucila nekoliko

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 10:54:44   
Rivana
Kakve su knjizice

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 10:56:33   
*Alexx*
Gago, kako je bilo sinoc sa Unom? Andrej je sisao prvo 45min, pa se probudio, trazio jos user posted image Dali smo mu Aptamil (mene su grudi odvaljivale, ispraznio ih, a hoce jos), covek je popio 50 ml user posted image . I zaspao oko pola 11. Ko ce ga znati.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 11:25:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx

Gago, kako je bilo sinoc sa Unom? Andrej je sisao prvo 45min, pa se probudio, trazio jos user posted image Dali smo mu Aptamil (mene su grudi odvaljivale, ispraznio ih, a hoce jos), covek je popio 50 ml user posted image . I zaspao oko pola 11. Ko ce ga znati.

Zaspala je u odmah nakon sto je dojila-oko 21h da bi se probudila u 23.15,ja joj dam da siki ona opet zaspi i probudi se za 10 minuta i u naredna dva sata nije htela da spavauser posted image ali je bila mirna tako da sam je nakon bezuspesnog pokusavanja da je uspavam stavila u krevetac i zaspala sam pre njeuser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 11:35:37   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: gagana83

Zaspala je u odmah nakon sto je dojila-oko 21h da bi se probudila u 23.15,ja joj dam da siki ona opet zaspi i probudi se za 10 minuta i u naredna dva sata nije htela da spavauser posted image ali je bila mirna tako da sam je nakon bezuspesnog pokusavanja da je uspavam stavila u krevetac i zaspala sam pre njeuser posted image




I mene iznenadi kako su ponekad dovoljni sami sebi user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 11:59:58   
sonja999s
kupila sam knjigu i resila da krenem sa tom metodom pre neko vece. ostavila sam ga prvo 3min pa potom 5min.
kad sam usla u sobu toliko je bio vruc, mokar i sav sklupcan u cosku kreveta. bilo mi ga je mnogo zao. ne mogu to.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 14:27:37   
marince1
Mi smo nocas uredno spavali i budili se da ruckamo na 3 sata.
E od 6 ,kao i obicno nema nista od spavanja user posted image



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 14:42:15   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: marince

Mi smo nocas uredno spavali i budili se da ruckamo na 3 sata.
E od 6 ,kao i obicno nema nista od spavanja user posted image




Naspava se bebica user posted image . Andrej luduje od 7, ali ne moze da ostane budan duze od 2 sata.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako uspavljujete bebu?
11.11.2009 16:23:02   
marince1
Sakrij moj prethodni post da Andrej ne vidi user posted image



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako uspavljujete bebu?
12.11.2009 10:02:09   
*Alexx*
Ja ne znam sta je Andreju protekle dve noci, sisa, pa dremne pola sata, pa se budi i fanaticno trpa ruke u usta, i onda mu opet dam da sisa, i onda zaspi. Mozda ima skok u rastu (malo raniji)? Otkud znam. Ali ne odustajem od rituala, pa crkla makar user posted image Cekam da mi stignu knjizice Kreativnog centra, pa cu da vidim sta tamo pise.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako uspavljujete bebu?
12.11.2009 10:38:13   
gagana83
I ja cekam na knjizice.
Sinoc je bilo malo bolje,zaspala je nakon malo nosanja oko 21 i u roku od sat vremena se dva puta budila al je srecom brzo nastavila da pajki. Ja to prepisujem umoru jer juce je bas malo spavala preko dana. Posle toga se budila tacno na 3 sata da klopa i nastavljala da spavauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako uspavljujete bebu?
12.11.2009 11:40:47   
Anoniman
Zna li neko zasto je tema o sjedenju bebe zakljucana? 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako uspavljujete bebu?
14.11.2009 0:38:47   
Didy
IZVORNA PORUKA: sonja999s

kupila sam knjigu i resila da krenem sa tom metodom pre neko vece. ostavila sam ga prvo 3min pa potom 5min.
kad sam usla u sobu toliko je bio vruc, mokar i sav sklupcan u cosku kreveta. bilo mi ga je mnogo zao. ne mogu to.



Ne znam koliko ste imali problema prethodno, ali kod nas je to trajalo mesecima, da bi poslednjeg meseca kulminiralo toliko da mi je dolazilo da ga udavim u sred noći, jer je nekad urlao i po 3 sata (dešavalo se i od 1-6h noću) i nikako i ničim ga nismo mogli smiriti. Tako da mi tih 5 minuta plakanja dođe kao pesma u poređenju sa onim noćnim seansama. Konačno svi funkcionišemo normalno...
Ok je ako su to neke prolazne faze, ali ako to traje predugo, živci i strpljenje i razumevanje polako otkazuju.

Ostalim devojkama - ne znam da li bih ovo primenjivala na bebama mlađim od 4-5 meseci. Možda jedino toliko da se trudite da ne naviknete dete na rituale za uspavljivanje, ali za odvikavanje od rituala (ukoliko ih već imaju) mislim da su još mali. Svakako je knjižica zanimljiva i ima dosta logičnih objašnjenja.

Srećno svima!

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako uspavljujete bebu?
19.11.2009 22:58:53   
sonja999s
stanje se pogorsalo u poslednjih nekoliko noci. desava se da i po 5x moram da ga uspavljujem do 00 kad obicno prelazi kod nas u krevet.
izlaze mu zubi, nadam se i tesim da je zbog toga. nece da tako polusanjiv nastavi da spava u svom kreveticu nego zeli da ga uzmem. pa stvarno nema smislauser posted image
nije mi problem ali stvarno ponekad mi bude tesko jer i preko dana non stop sam s njim u akciji pa pusti me makar par sati da i ja danem dusomuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako uspavljujete bebu?
19.11.2009 23:18:15   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: sonja999s

stanje se pogorsalo u poslednjih nekoliko noci. desava se da i po 5x moram da ga uspavljujem do 00 kad obicno prelazi kod nas u krevet.
izlaze mu zubi, nadam se i tesim da je zbog toga. nece da tako polusanjiv nastavi da spava u svom kreveticu nego zeli da ga uzmem. pa stvarno nema smislauser posted image
nije mi problem ali stvarno ponekad mi bude tesko jer i preko dana non stop sam s njim u akciji pa pusti me makar par sati da i ja danem dusomuser posted image



sonja999s ja te potpuno razumem.Mozda nije za utehu ali moja Monika tek sada vec 3 nedelje spava bez da se probudi sem sto malo zakmeci kada se okrece u krevetu ali nastavi da spava, a pritom ima 13 meseci.Ja vidim da tvoj andzeo ima 9.5 meseci, samo naoruzaj se s strpljenje, jer i ja sam imala taj problem i ustajala sam i po 7-8 puta u toku noci sva slomljena naravno i mm je ustajao ali nevredi ona je htela mene.
I to ce proci.Mi smo resili problem od kad smo izbacili tatu iz veeeelikog kreveta i spavamo sada zajedno.Znam da nevalja da spava samnom ali bar sam se naspaval ovih 3 nedelja za proslu godinu dana.
Ona kad kod se okrene u krevetac udarise tesno joj a zeli da se siri i probudi se i place.
Samo hrabro sonja i to ce da prodze.Veruj mi
Ja sam mislila d acu do kraja zivota biti hronicno neispavana.Jednostano neke bebe su takve malo teze sazrevaju i odrastaju.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako uspavljujete bebu?
19.11.2009 23:23:01   
sonja999s
supermama
hvala na utesiuser posted image
nije mi smetalo ni to sto se budi u 01 da dodje kod nas pa u 03h i u 06-07h da jede ali ovo sada posle kupanja pa do ponoci nije normalno.
najbolje bi bilo da se i ja s njim okupam, popijemo mlekce pa da legnemo zajedno heheh, budjenja sigurno ne bi bilo.
mm i uspe da ga uspava, tj. on legne s njim na nas krevet pa se mali sam uspava.
no, sve to ide u rok sluzbe, i sto kazes, svaka beba je drugacija i za sebe..

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako uspavljujete bebu?
19.11.2009 23:27:01   
SUPER MAMA
najbolje bi bilo da se i ja s njim okupam, popijemo mlekce pa da legnemo zajedno heheh, budjenja sigurno ne bi bilo.


E ovo je vredelo sto si  napisala.Samo malo strpljenja, i ja sam kidala zivce ali nevredi.A sada evo uspavala sam je u 21h sikila je i spava ko top.Verujmi sve sam pokusavala ali nije mi pomoglo, i na kraju pustila sam kada sama nauci tada.


(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako uspavljujete bebu?
19.11.2009 23:28:06   
Anoniman
WOW, sonja, tvoje bebče je već skoro 10 meseci, kako mi je proletelo! Kao juče da si se porodila! user posted image

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako uspavljujete bebu?
19.11.2009 23:32:07   
sonja999s
uf taso...vreme leti, u pravu si..
do juce smo se borili sa grcicima i sl. stvarima a sada buljim u njega i vicem mu: kazi mama..gleda me, gleda i kaze: baba hahahha..ili mababauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako uspavljujete bebu?
19.11.2009 23:33:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sonja999s

mababauser posted image



user posted image Moj je prvo rekao baba pa tata... ili obrunto... user posted image

A ova kombinacija koju sam citirala, on je rekao mamba... user posted image

Odosmo off. 

user posted image za tebe

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako uspavljujete bebu?
20.11.2009 8:22:55   
*Alexx*
Andrej već nekoliko dana zaspi oko pola 8, ni ne stignemo da ga okupamo i odradimo ritual. Tada sve zamračimo, on se probudi da jede oko 9, i nastavi da spava. Jedini problem je što i ja zaspim rano, jer je sve zamračeno (jednosoban stan), samo radi TV i računar. I budi se oko 6, pola 7 ujutro user posted image . Videćemo kako to ide dalje.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako uspavljujete bebu?
20.11.2009 8:29:09   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

IZVORNA PORUKA: sonja999s

stanje se pogorsalo u poslednjih nekoliko noci. desava se da i po 5x moram da ga uspavljujem do 00 kad obicno prelazi kod nas u krevet.
izlaze mu zubi, nadam se i tesim da je zbog toga. nece da tako polusanjiv nastavi da spava u svom kreveticu nego zeli da ga uzmem. pa stvarno nema smislauser posted image
nije mi problem ali stvarno ponekad mi bude tesko jer i preko dana non stop sam s njim u akciji pa pusti me makar par sati da i ja danem dusomuser posted image



sonja999s ja te potpuno razumem.Mozda nije za utehu ali moja Monika tek sada vec 3 nedelje spava bez da se probudi sem sto malo zakmeci kada se okrece u krevetu ali nastavi da spava, a pritom ima 13 meseci.Ja vidim da tvoj andzeo ima 9.5 meseci, samo naoruzaj se s strpljenje, jer i ja sam imala taj problem i ustajala sam i po 7-8 puta u toku noci sva slomljena naravno i mm je ustajao ali nevredi ona je htela mene.
I to ce proci.Mi smo resili problem od kad smo izbacili tatu iz veeeelikog kreveta i spavamo sada zajedno.Znam da nevalja da spava samnom ali bar sam se naspaval ovih 3 nedelja za proslu godinu dana.
Ona kad kod se okrene u krevetac udarise tesno joj a zeli da se siri i probudi se i place.
Samo hrabro sonja i to ce da prodze.Veruj mi
Ja sam mislila d acu do kraja zivota biti hronicno neispavana.Jednostano neke bebe su takve malo teze sazrevaju i odrastaju.



ovo kao da sam ja napisala user posted image  s tim sto se nama tata vratio u krevet pa luka pola noci spava tako sto su noge na tati a glava na meni user posted image  do ponoci-1h spava u svom krevecu. Ja ga uspavam u našem, mlekcetom, pa ga prebacim, a onda oko 1h ustaje i prebacuje se kod nas, pa do zore. Desi se cesto da ja zaspim sa njim i prespavam celu noc. Jeste da izgubim vece za bilo sta drugo Ali napokon SPAVAM!!!! pupupu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2009 9:15:54   
*Alexx*
Gagana, imate li još problema sa spavanjem? Ja sam nešto provalila ovih dana kod Andreja - jedno jutro je odvalio spavanje, spavao je duže dva tri sata nego obično, i otprilike isto toliko je kasnije uveče zaspao. I tako se ponavljalo dva tri dana. Jutros sam ga probudila ranije, nisam mu dala da spava, pa ćemo da vidimo da li će večeras zaspati kao obično, oko 8-9. Eto ideja.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2009 9:55:33   
Rina
Evo ja cu kao iskusna mama da vam otkrijem tajnu user posted image user posted image user posted image

Beba treba od pocetka da se nauci DA SE USPAVA SAMA. Dakle bez ljuljanja dok ne utone u san pa onda prebacivanje u krevetac - nikako! Plac uvek izgleda jako strasnije nego sto ustvari jeste..Nije da nesto pametujem ali bebe prosto moraju malo da se isplacu jer se bore protiv sna...
...dok ne naviknu i skontaju da je spavanje bas lepo user posted image
Zato ne zavaravajte se,sa mojim prvim detetom trajalo je do trece godine da moram da budem pored njega dok ne zaspi ...ponekad i po sat vremena nisam mrdala pa se polaaaaako izvucem...
uh kad se samo setim..
E sad...one mamice koje su vec navikle decu drugacije ...ne znam sta da vam kazem user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.12.2009 9:59:44   
eugenija
E Rina, Viktor se nekad uspava sam, nekad uz moju pomoć... Ali taj plač zaista ume da bude frustrirajući, pa ga radije uzmem. Mislim da je savladao globalne veštine manipulacije, pa me lako kupi, a ja sam osetljiv tip i ne umem da gledam neku patnju, mukicu, ili bilo šta, iako sam svesna da manipuliše.. ..
Bez muzike nema šanse da zaspe... To mi odgovara.

Vidiš šta je iskustvo ebote.. sve ima svoje, da, da. Svaka čast!

< Poruku je uredio eugenija -- 10.12.2009 10:00:18 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here