|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:11:52   
mihi
Alexx moj Miloš ima 16 meseci i pije AD mleko 2x noću, izbacila sam mleko i davala vodu budio se užasno i sada sam opet vratila mleko, isto popije i nastavi da spava. Hvala Gagana probaću ako nađem ovo mleko za gladnu bebuuser posted image .

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:36:06   
Rivana
Nikad nisam cula za ovo mleko za gladni bebu user posted image ali bih probala user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:36:56   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

Alexx moj Miloš ima 16 meseci i pije AD mleko 2x noću, izbacila sam mleko i davala vodu budio se užasno i sada sam opet vratila mleko, isto popije i nastavi da spava. Hvala Gagana probaću ako nađem ovo mleko za gladnu bebuuser posted image .

Mihi jel mu dajes mlekce dok spava?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:42:54   
mihi
Da dajem mu Ivana mleko, dok spava a ovo mleko za gladne bebe nisam videla u apotekama i radnjama, svratiću danas u Aksu pa ću da vidim tamo imaju veliki izbor tih mleka.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:47:40   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

Da dajem mu Ivana mleko, dok spava a ovo mleko za gladne bebe nisam videla u apotekama i radnjama, svratiću danas u Aksu pa ću da vidim tamo imaju veliki izbor tih mleka.

Hajde vidi pa javljaj ako nadjes nesto user posted image mozda da ja probam da dajem mleko Luki nocu dok spava mozda je i on gladan pa se zato budi user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:49:30   
mihi
Javiću ti draga, da probamo pre spavanja da damo to mleko možda se neće buditi u toku noćiuser posted image .

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:51:07   
Anoniman
Hmmmm...vrlo lako je moguce da su gladni, posto meni Nesa svaki put kad se probudi nocu trazi da jede, i tacno kaze sta hoce da jede, pa ako je bas uporan dam mu, i jako mnogo pojede, a inace lepo vecera.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:52:06   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

Javiću ti draga, da probamo pre spavanja da damo to mleko možda se neće buditi u toku noćiuser posted image .

treba sve probati user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:55:23   
Rivana
Ja mu dam caj kad se probudi on to popije a ponekad i mleko nocas sam mu pravila mleko i sve je popio ne znam lepo je vecerao jos plus mleko pred spavanje i opet u ponoc se budio i opet mleko ne znam pa ja toliko ne bih mogla user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:55:48   
mihi
Miloš isto super jede u toku dana čak ja gledam da mu limitiram tu hranu jer on ima svoje obroke ali ko god jede u kući eto i njega, on spava i kenjka i kad mu dam mleko popije i nastavi. Ja se inače budim noću pa mi ovo ne pada teško ali ponekad mi i bude teško kad me probudi iz najdubljeg sna, matora-mlada mamauser posted image .

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 14:58:28   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

Miloš isto super jede u toku dana čak ja gledam da mu limitiram tu hranu jer on ima svoje obroke ali ko god jede u kući eto i njega, on spava i kenjka i kad mu dam mleko popije i nastavi. Ja se inače budim noću pa mi ovo ne pada teško ali ponekad mi i bude teško kad me probudi iz najdubljeg sna, matora-mlada mamauser posted image .

hahaha, nasmeja me sa ovim matora mlada mama, ja kazem uvek mozda bi mi lakse palo to nocno budjenje da imam 20 godinauser posted image e Luka isto tako kenjka pa ponekad place.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.2.2010 15:36:05   
*Alexx*
Uf, ubiće me moderatori zato što sam pokrenula raspravu tamo gde ne treba. Hajdemo na temu o noćnom obroku koji je dala Gagana. KLIK

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako uspavljujete bebu?
1.3.2010 11:17:36   
mejra81
Nisam nasla slicnu temu pa cu ovde pitati.....Sve uglavnom imaju problem sa ne spavanjem a ja sa spavanjemuser posted image
U poslednje vreme kada se budi nocu(izmedju 3i 6) zmuri i kao da spava a muci je stomak i onda zbog toga place,ja joj ponudim cuclu i onda se umiri,pa prodje malo
pa opet i tako pola sata...Onda je ja uzmem jer dezuram ko budala,nahranim je i vratim u krevet i onda spava...
Zadnje tri noci sam privukla krevetac do mog kreveta i onda kada se budi samo joj dodajem cuclu...Tako ona tri noci vec spava od 9i30,10 do 7 ujutru...
Jel to normalno?user posted image Mislim jel gladna?user posted image Valja li toliko dugo da spava?user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako uspavljujete bebu?
1.3.2010 11:44:00   
Anoniman
Ja sam sa Nesinih nepunih 2 meseca otisla kod pedijatra da pitam da li je normalno sto on toliko spava, stalno je spavao, i ona mi je rekla da jeste, i da uzivamuser posted image On i sad dosta spava...a da je beba gladna, znala bi to, znas i samauser posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako uspavljujete bebu?
3.3.2010 11:11:37   
Trcosava
dobili smo juče CD sa zvukovima za uspavljivanje bebe
usisivač, fen, tuš,voda, četka, ''white noise'', i još nešto što ne znam da prevedem sa slovenačkog

tim redosledom se pušta bebi i trebala bida aspi. Kod Ane je to palilo kad je bila manja, tj uspava je fen ili usisivačali se sad odvikla od toga i kasno smo CD dobili
Buduće mame ako neka hoće da joj šaljem ''pesme'' nek mi pusti mail na PP


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako uspavljujete bebu?
3.3.2010 11:50:10   
SUPER MAMA
Drage mame evo sada ja imam problem.Posto smo ukinuli popodnevni podoj u podne a snjim se Monika uspavljivala sada muku mucim dok je uspavam.Dam joj mleko na flasici malo nesto ispije ali nece da se uspava uz nju onda je mazim po kosicu pricam price pevam uspavanke i samo nesto izmisljam i vrpolji se po krevetu ma nece i nece.
I na kraj uzmem je u narucje ko koala neka i setam od sobu u sobu pevam i uspavase za 5 minuta.
Znam da netreba da je ucim u ruke da spava ali dajtemi predlog ideju kako da je uspavam.
I da napomenem proslu nedelju celu sam pokusavala da je ostavim u sobu sama da se uspavlja ma nije bilo sanse.A evo vec skoro 3 nedelje smo bez sisu.netrazi je ali tesko joj da zaspe.
Ostao nam je jos jedan podoj pre spavanja ali taj necu jos da ga ukinem dok je nenaucim da spava tokom dana na neki nacin.
Dajtemi savet ideju taktiku, sta da radim?Gde gresim ispraviteme?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako uspavljujete bebu?
3.3.2010 13:33:46   
Nena81

IZVORNA PORUKA: mejra81

Nisam nasla slicnu temu pa cu ovde pitati.....Sve uglavnom imaju problem sa ne spavanjem a ja sa spavanjemuser posted image
U poslednje vreme kada se budi nocu(izmedju 3i 6) zmuri i kao da spava a muci je stomak i onda zbog toga place,ja joj ponudim cuclu i onda se umiri,pa prodje malo
pa opet i tako pola sata...Onda je ja uzmem jer dezuram ko budala,nahranim je i vratim u krevet i onda spava...
Zadnje tri noci sam privukla krevetac do mog kreveta i onda kada se budi samo joj dodajem cuclu...Tako ona tri noci vec spava od 9i30,10 do 7 ujutru...
Jel to normalno?user posted image Mislim jel gladna?user posted image Valja li toliko dugo da spava?user posted image



Ma uzivaj i pusti dete da spava. Ne brini kad bude gladna dace uzbunu na sav glas. Moja malecka (sad ima 5.5mes), od dolaska iz porodilista je spavala celu noc. do nekih 2.5 meseca kada su krenuli zubici da je muce, krenula je da se budi i tako je i ostalo. Nekad se probudi i po dva puta nocu ja je nasisam, i vratim u krevetac.
Poucena iskustvom sa sinom nju nisam htela da budim, imala je veliku kg na rodjenju nije mrvica da moras da je hranis svaka 2h, i ja sam je lepo pustila da spava.Samo pratim njen ritam.I danju nekad sisa na 3h a nekad raspali spavanje pa prodje i po 5h pa tek trazi siku.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako uspavljujete bebu?
3.3.2010 15:26:16   
Anitaaa
Kada spavamo preko dana obično ga uljuljakam u rukama a uveče sledi rutina.Kupanje u pola osam,večera u osam i onda ga pustim u naš krevet da se vrpolji i ludira.To mu obično traje 10-30 min i onda sam zaspi nakon čega ga ja samo prebacim u krevetac.Milinauser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako uspavljujete bebu?
16.3.2010 10:41:01   
mejra81
Mi smo do sada se uspavljivali tako sto je spustim na stomak,dam joj cuclu,nekad malo lupkam po guzi i tako zaspi...
Sad su joj ojacali vratni misici i kad je spustim na stomak ona se podigne i to na ruke i nece da spusti glavu....kad joj ja spustim odmah dreka....
Nikako drugacije nece da zaspi osim na stomaku...user posted image Malopre sam je samo malo zaljuljala u narucju i odmah je zaspala....
Izgleda da mi moja tehnika vise nece funkcionisati....user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako uspavljujete bebu?
31.3.2010 14:33:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

IZVORNA PORUKA: Diabla

Ja stvarno ne znam vise sta da radim. Pisala sam u milion tema, trazila rjesenje, ali ne ide. David od kada je napunio tri mjeseca uzasno spava nocu. On je preko dana bas dobar, rijetko ga nosamo. Do 3.mj je spavao cijelu noc, samo jednom se budio da jede. Onda je pocela luda faza: budio se cesto nocu, placuci. Onda bih da uspavala ljuljuskajuci ga u krevetu, sada u kolicima. Sve sam probala, da ga manje oblacim, da ga vise oblacim, da ga najdem pprije spavanja, da ga ne najedem, da manje spava danju, da vise spava danju, da ga kasnije ili ranije kupam, sa upaljenim ili ugasenim svijetlom, ali on se uvijek budi uvece najmanje po 5 puta, vristeci iz sna. Nije gladan, nije zedan, ama sve mu ugodimo. Izbili su zubi, i dalje spava po njegovome... tj ne spava.

Stvarno cu da poludim, spavam na dvosjedu on do mene u kolicima, iznad glave mi fen i cim krene da vristi fen se pali a lijevom rukom ga ninam. Zeljna sam da spavam u svom krevetu. Pokusala sam prije 2 noci da ga stavim u krevetac: svakih pola sata se budio i vristao. Ovako se budi svakih sat do sat i po. Nekada se desi da se probudi dva puta prije jela... Ne mogu da shvatim sta se desava. Jer preko dana nemam nikakvih problema sa njim....





Ovo sam i ja isto prezivljavala sve dok nisam procitala onu njizicu i pocela da je primenjujem. Sad vise nemam problema, Milance spava celu noc, skoro od 20h-7h ujutro, s tim da se jednom probudi oko 4 ili 5 da siki i nastavi da spava bez problema. Cak i ako se probudi tokom noci vrlo brzo se sam uspava, posle minut-dva, a ako duze place ja ustanem, stavim mu cuclu u usta i pomazim ga po glavi i on nastavi da spava.
Ja inace nisam za to da se deca ostavljaju da placu, starije dete sam svaki put dizala iz kreveca kad bi zaplakao, a to je bilo jako retko, on je od prvog dana spavao lepo. Isto sam primenila i na mladje dete, i lepo je poceo da spava sve do treceg meseca kad je nocno ustajanje postalo nepodnosljivo. Budila sam se po 10 puta nocu, nosala ga, davala mu da sisa, ljljuskala u kolicima, ma sta sve nisam probala... E kad je napunio 6 meseci onda sam odlucila da to vise ne moze tako. Prvo vece sam ga ostavila u krevecu samog i budnog, i on je jadnicak plakao vise od sat vremena i zaspao. Meni se srce cepalo. Te noci se budio cesto i ja sam ga obilazila i samo ga mazila po glavi. Te prve noci je bilo prvi put da ga nisam dojila punih 10 sati, a on nije ni trazio da sisa vec samo da se mazi. Drugo vece je vec lakse zaspao, plakao je pola sata, umirio se i zaspao. Manje se budio nocu, s tim da je ta noc bila najgora, jer je plakao i smirivao se naizmenicno punih 1,5 sat. Mm je poludeo, ali mu ja nisam dala da ga dize iz kreveca. Sledece vece je zaspao u krevecu za 5 minuta, i budio se mozda tri puta. Svako sledece vece je sve bolje. Osim sto on bolje spava nocu, sad je i bolja beba prekodana, uvek je raspolozen, lepo jede, lepo i spava preko dana. Osim toga i ja sam bolja mama, naspavana sam, raspolozena, imam vise vremena za starije dete, jer do skoro nisam ispustala mladjeg iz ruku. Prosto mi je bilo zao starijeg deteta jer ga zapostavljam zbog mladjeguser posted image .
Sad je konacno mir u kuciuser posted image



ovaj metod se primenjuje kod dece kog uzrasta?da se set_im kad dodje vreme ...da teodoru naviknem na neki red...pretpostavljam ne pre petog sestog mesecauser posted image


< Poruku je uredio OTI -- 31.3.2010 14:37:51 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako uspavljujete bebu?
31.3.2010 15:30:26   
gagana83
Oti,ja bih ti rekla nikako ranije!
Ali nemoj da cekas da napuni sest meseci pa da primenjujes ovu tehniku.Ono sto mozes vec sad da uradis je da cim vidis da je pospana spustis u krevetac da bi sama naucila da zaspi,naravno ako se ne buni.
Ja sam ovo od pocetka primenjivala i urodilo je plodom.Vec duze vreme uglavnom sama zaspi,tek ponekad uz varalicu!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako uspavljujete bebu?
31.3.2010 17:07:32   
Anoniman
ne znam..jos mi je rano da uocim neku pravilnost ali...danas i juce ima tako lak san i spava manje...i lako se budi...i kenjka...

a nije tako bilo ...

i stalno kao da hoce u ruke...
kad je uzmem ona se umiri...

ma ja bih nju pustila da place u krevecu nego sve mislim mozda joj nesto fali

(jao kako serem i ja ...da izvinete na izrazu, morala sam tako...cim zaplace ja skocim kao kreten..kao ja bih nju pustila da place...koji sam lazov boze)

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kako uspavljujete bebu?
31.3.2010 17:43:03   
*Alexx*
OTI, mala je ona još za bilo kakve kalupe user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kako uspavljujete bebu?
31.3.2010 17:43:20   
liliana
Do pre mesec dana uspavljivala sam je tako što bih je mazila po glavici. E, u zadnjih mesec dana njeno uspavljivanje je moja trauma:zacene se i neče da spava , kao da se plaši da nešto ne propusti. I tako plače, plače i u jednom trenutku samo prekine i zaspi. Užasno traumatično!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kako uspavljujete bebu?
31.3.2010 17:49:50   
nakins
Spustim je  u krevetac, dam joj dudu i zaspi za par minuta user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here