|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temenjača
29.5.2012 21:36:41   
peca
Mi to nismo imali user posted image

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Temenjača
25.11.2012 15:05:38   
miladininatasa
Mi temenjaču skidamo sa baby uljem, koje stavim i dobro utrljam na temenjaču uveče posle kupanja, to prenoći tako i ujutru sa mekanim peškirićem sve skinem.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Temenjača
25.11.2012 15:43:13   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: miladininatasa

Mi temenjaču skidamo sa baby uljem, koje stavim i dobro utrljam na temenjaču uveče posle kupanja, to prenoći tako i ujutru sa mekanim peškirićem sve skinem.


Mislim da ti je bolje da mu utrljaš uveče 2h pre kupanja pa da mu malo nežnim češljem skineš pločice suve kože što se izdvoje, tako se skidaju već osušeni delovi i sprečava stvaranje novih, a i aktiviraju se žlezde ispod kože. Skinuti to pre kupanja pa oprati glavicu da bude čista, ovako je efikasnije a i beba uživa u masaži. ja sam bebi na ovaj način (po maminom savetu) skinula temenjaču za nekoliko dana.

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Temenjača
25.11.2012 15:49:02   
miladininatasa
Meni je tako objasnila dr kad sam vodila bebu zbog prehlade, tako sam i ja radila, a ona kaze da je pogresno.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Temenjača
25.11.2012 15:57:55   
cockic
moja deca je nisy imala a ja jesam kaze mi mama i to dosta.

moja kosa se masti na 2-3 dana kako kad da li ima veze sa temenjacom ili ne ne znam.mozda i ima.

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Temenjača
25.11.2012 16:09:47   
Ivanka 75
Mislim da je bitno oprati glavu bebi nakon skidanja ljuspica jer se tako skidaju ostaci temenjače, a ako nešto ostane da stoji na glavici u toku dana, ili se nije u potpunosti ukolnilo ono što se uljem odvojilo od kože, onda ima vremena do ponovnog kupanja da se proširi. Ivi je bilo samo na temenu i skinulo se veoma brzo a moja komšinka je samo tokom kupanja uklanjala ljuspice, nije skidala češljempa se maloj proširilo i na čelo i obrve, i tek kad je počela da natapa uljem i skida, posle godinu i po se izborila sa tim.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Temenjača
25.11.2012 16:14:46   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mislim da ti je bolje da mu utrljaš uveče 2h pre kupanja pa da mu malo nežnim češljem skineš pločice suve kože što se izdvoje, tako se skidaju već osušeni delovi i sprečava stvaranje novih, a i aktiviraju se žlezde ispod kože. Skinuti to pre kupanja pa oprati glavicu da bude čista, ovako je efikasnije a i beba uživa u masaži. ja sam bebi na ovaj način (po maminom savetu) skinula temenjaču za nekoliko dana.


tako smo i mi i to po savetu patrnažne sestre. Brzo je prošlo.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Temenjača
25.11.2012 16:25:37   
cockic
od cega zavisi dali od tih lojnih zlezda na glavi da li ce neko imati temenjacy a neko ne.ja kad mi sin nije imao bila sam iznenadjena a sad ni cera nema.

sad vide na nekom sajty jeste od lojnih zlezdi a sprecava je svakodnevna primen sampona ali nezno pranje.ja tako razyme mada sad ova fora o nekypanjy beba pada y vody..iskreno ja nikad nebi probala to nekypanje od po vise dana kad je beba mala.cery sam do nekih 6 meseci kypala svaki dan jer nam je bilo leto pa se tad vise kypamo po par pyta dnevno.

ja svojy decy nekypam svaki dan gyza se podrazymeva kao i ryke i lice ali kypam ih na 2-3 dana.pogotovo kad je ovako hladno.a ima roditelja koji kypajy svaki dan ja sam i za to sve zavisi od roditelja ai oni vide sta bebi prija.
ja malo skreny sa temeuser posted image

da napomenem  najvise na kozi sto sy imali je ojed na gyzi i to mozda od preteranog pranja ceri svaky kaky perem gyzy evo sad ce vec pynih 10 meseci user posted image

misem Y jer mi U lose radi user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Temenjača
25.11.2012 17:21:52   
MarijaBg
Mustella pena-sampon za temenjacu je zakon. Nataliji je pocela da se pojavljuje, 2 puta skidali sa bebi uljem i odmah kupili sampon i vise je nismo videli user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Temenjača
25.11.2012 17:24:14   
cockic
za cery sam koristila mystela sapyn pa onda kypky da li je to sprecilo ili je nebi ni imala ne znam ali mystela je stvarno syper user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Temenjača
25.11.2012 22:07:20   
Zemunka85
Isto i kod nas. Ali mi i dalje peremo tom penom. Imala je koru na fontaneli. I posle dva pranja penom...caaaooo...
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mustella pena-sampon za temenjacu je zakon. Nataliji je pocela da se pojavljuje, 2 puta skidali sa bebi uljem i odmah kupili sampon i vise je nismo videli user posted image


(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Temenjača
25.11.2012 22:11:31   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Isto i kod nas. Ali mi i dalje peremo tom penom. Imala je koru na fontaneli. I posle dva pranja penom...caaaooo...
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mustella pena-sampon za temenjacu je zakon. Nataliji je pocela da se pojavljuje, 2 puta skidali sa bebi uljem i odmah kupili sampon i vise je nismo videli user posted image




Mi smo koristili dok nismo potrosili pakovanje, a trajeeeee. Posle smo presli na Sebamed, a sad ima divnu dugu kosicu, to je zbog sampona user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Temenjača
25.11.2012 22:12:56   
Sanchy
Nismo imali temenjacu,prali smo glavicu sebamed sapunom i nakon pranja dobro cetkali kosicu..i dalje peremo sapunom mada planiram preci na sebamed sampon..

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Temenjača
26.11.2012 10:27:21   
Valerie
da li je i obicna perut temenjaca? njoj se povremeno peruta koza i na nogama, na licu, glavi, belo obicno perutanje, kao nama matorima kad je suva koza. ja je ne mackam puno, najcesce u zoni pelena. sad sam kupila mustela sampon i kupku 2u1, pa cemo videti. mozda da se ne brinem ako to nije temenjaca... nego da pustim da mozda lojne zlezde krenu jace da rade a ne da joj kozu natapam uljima i kremama, vec samo kad se pojavi perutanje? user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Temenjača
12.5.2013 19:31:36   
Ivanka 75
Iva ima 2.5 god i pojavila joj se temenjaca, veceras cu da je natopim uljem pa cemo videti sta dalje...
A kupicu i taj Mustelin sampon.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Temenjača
12.5.2013 19:58:16   
branki*
ja nisam ni znala da i u tom uzrastu moze da se javi temenjaca..mislila sam da je to samo kod beba.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Temenjača
12.5.2013 21:17:48   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: branki

ja nisam ni znala da i u tom uzrastu moze da se javi temenjaca..mislila sam da je to samo kod beba.


Nasa komsinka od 3god je jos uvek ima. A Ivu redovno cesljam, i bas pazim... Ima bas na temenu oko 7cm precnika, a ja curka videla jos pre 2 nedelje a mislila pesak jer je sa drugaricom bacala pesak preko glave user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Temenjača
19.1.2014 1:32:56   
jelenazvezda
jel moze neko da mi kaze sta smem da mezem bebi po temenu,curi joj zuckasta tecnost i stvaraju se kraste,posle pranja lepo otpadnu al do ujutro uuzas,bojim se da se ne inficira

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Temenjača
19.1.2014 1:39:02   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

jel moze neko da mi kaze sta smem da mezem bebi po temenu,curi joj zuckasta tecnost i stvaraju se kraste,posle pranja lepo otpadnu al do ujutro uuzas,bojim se da se ne inficira

Jesi li probala da joj utrljas bebi ulje na ta mesta gde se stvara temenjaca, bar pola sata pre kupanja, pa malo skinec cesljem pre kupanja, jer setada lepo odvoji od glave, a cesljanje stimulise zlezde? Pa opet malo posle kupanja opet ocesljati. I tako bar 3 dana dok u potpunosti ne spadne.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Temenjača
19.1.2014 1:45:43   
jelenazvezda
jesam i lepo se cistilo,medjutim pocelo je teme da se crveni i da curi lepliva tecnost,plasim se da se ne inficira

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Temenjača
19.1.2014 11:05:05   
Zemunka85
Izgleda sam ja ovde trebala pisati - LM, mojoj Lari se pojavila temenjaca u 17m! Je l to moguce??? Imala je to kao beba i to bas bas i ovako je izgledalo. Posle dva pranja mustelom zauvek proslo, a bio je bas zut, zapecen, sloj. Ovoga puta nije bas bas tako, ali ima ljuskice zute na fontaneli????? U soku sam .... Opet smo uzeli Mustelu, sinoc oprali, jos je tu. Videcu vcrs ...

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Temenjača
20.1.2014 23:19:49   
jelenazvezda
javi kakva je situacija,jesi uzela bas sampon il onu penu za pranje kosice

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Temenjača
28.9.2014 20:20:19   
Mala Elena
Dunja, Eleni je prvo malkice sa temena pocelo da se ljusti , tj imala je plikice , ali se to kasnije prosirilo skoro na celo teme.. .user posted image
Ma uzasno . Mazala sam joj dva sata pre kupanja parafinsko ulje, posle cesljala cesljem i frotir peskirom i normalmo ispirala samponom .

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Temenjača
28.9.2014 22:06:55   
degu
Mi imamo temenjaču, nikako da prođe, tek je nedavno počela malo da se peruta. Redovno utrljavam bebi ulje 2 sata pre kupanja i češljam posle kupanja al slabo se peruta, mada dr-ka kaže da je to ok, nije ona debela, prava temenjača.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Temenjača
28.9.2014 22:09:06   
New Mom
I kod nas isto, degu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here