|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temenjača
2.11.2011 11:23:34   
Olga75
najbolje je kod dr ako mislis da su gljivice , mozda je crvenilo od znoja user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maliska)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Temenjača
3.2.2012 19:13:01   
ishler
Kod jace temenjace ulje i cesalj,kod slabije Mustelin sampon protiv temenjaceuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Temenjača
3.2.2012 21:43:30   
noxx
Mi smo imali problem sa temenjacom.
Ulje nam nije pomoglo, samo mustela, sampon i krema. Eh da mi je neko odmah  rekao da  uzmemo mustelu!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Temenjača
3.2.2012 22:14:34   
Anoniman
Mi smo imali užasnu temenjaču (neću daviti sa razlozima), Mustelin šampon nije pomagao, samo maslinovo ulje i češalj. 

(odgovor članu noxx)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Temenjača
3.2.2012 22:17:41   
jance
koliko otprilike kosta taj sampon? i mi muku mucimo sa temenjacom, evo negde od 2 nedelje Ogijevog zivota, sad kako smo bili u sredu u savetovalistu pitah dr sta da radim, kazem da stavljam ulje, cesljam, ma sve zivo, ona kaze da se ne sekiram, da ce proci kad kosica ojaca i da ne ostavlja posledice, to mi je jedino bitno. ali opet bi volela da je s resimo, jadnicak bas ruzno izgleda...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu noxx)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Temenjača
3.2.2012 22:21:08   
Anoniman
Dosta košta, ako se ne varam, oko 2000din, vidi na Aksinom sajtu, mislim da imaju.

Namaži masl ulje. Stavi na vatu, baš baš naćapkaj,  i stavi pamučnu kapicu na glavu. Ostavi da odstoji nekih sat. Onda češalj (ne četku), i češljaj. Nemoj siliti, ne može da siđe sve odjednom, ali videćeš da silazi. Posle u kadu na kupanje. Ja sam u očaju nakon tog tretmana ulje-češalj umela da mu perem glavu tim mustelinim šamponom pa da češljam opet. (šampon inače ima miris kao dezinfekciono sredstvo u Betaniji user posted image ).

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Temenjača
4.2.2012 11:58:26   
ishler
Ako je jaka ulje i cesalj,mustela je prakticno za male naslage.user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Temenjača
4.2.2012 12:01:00   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: Tash

Mi smo imali užasnu temenjaču (neću daviti sa razlozima), Mustelin šampon nije pomagao, samo maslinovo ulje i češalj. 


ili kantarionovo uljeuser posted image

najteže nam je bilo sa iščešljati deo na fontaneliuser posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Temenjača
4.2.2012 12:04:26   
magnetic
I mi smo imali veliki problem sa temenjacom.Kako je dete raslo,bilo je sve vise umesto sve manje.Pomogao samo cesalj.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Temenjača
4.2.2012 12:07:15   
Olga75
a bioethic ulje , koliko se secam nekad su ga bas preporucivali protiv temenjace user posted image
zvercica je imala malo i pomoglo je : prvo ,onako bahato mazanje pavlovickom pa kapica , pranje posle pola sata i cesljanje
par puta sam to uradila i temenjace je nestala i vise se nije javila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Temenjača
5.2.2012 10:12:55   
Blagoslovena
Jedan od mojih blizanaca- ima tjemenjacu....
Sada ima skoro 3 mjeseca i najgori problem je sto mu se ona prosirila i na obrve, dio cela...bili smo na vakcini pre 2 dana, pa kada ga pedijatar pregledao rekao je samo da mazemo bebi uljem i skidamo peskirom ili cetkom....kao sto smo i radili do tada...

Ali moja beba ima tako osjetljivu kozuuser posted image ...veci dio glave je crven, a od juce je pocelo i po licu i bradi...kao ekcem...pa sam se bas nasikiralauser posted image

Pojma nemam da li je moguce da se od tjemenjace to prosirilo, ili neka alergija ili reakcija na vakcinu....niti znam cime da mazem...danas sam namazala panetenol masti,koza mu jako suva, pa cu da vidim kakvo ce stanje biti dalje...user posted image

Ima li neko do vas slicna iskustva ili pametan prijedlog......

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Temenjača
5.2.2012 10:17:18   
Blagoslovena
i da li neko od vas ima isksutva sa ovom pjenom:

KLIK

to sam juce pronasla u apoteci i kosta oko 12 Eura, pa se razmisljam....a mustelin sampon imaju samo za osjetljivu kozu, pa ne znam da li je to onaj sto se ovdje spominje, kosta oko 9 Eura....



< Poruku je uredio Blagoslovena -- 5.2.2012 10:20:41 >

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Temenjača
5.2.2012 10:29:57   
branki*
blagoslovena,a da nije stvarno povezano sa ekcemom?meni je B imao strasnu temenjacu,ako je to i bila temenjaca uopste,kao kaciga,kraste..uzas,islo i na obrve.ja sam copala maslinovo ulje,nakapam bas puno na glavu,stavim kapu i drzim mu par sati,onda skidam cesljem i mazala sam pantenol mascu.tako vise puta.i kako skidam,ostaje crveno.onda sam,kad sam posumnjala da to nije klasicna temenjaca malo mazala elokomom.proslo je.valjda ce se javiti jos neko.znam da je i tash mucila muku sa tim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Temenjača
5.2.2012 10:35:53   
Blagoslovena

IZVORNA PORUKA: LakijevaMama

Mene ne brine toliko sama pojava temenjace koliko me brine komentar dve pedijatrice da temenjaca ukazuje na kasniju sklonost beba ka ekcemima i raznim drugim alergijama. A koliko vidim ovde skoro svaka beba ima taj problem kad tad. Da se zabrinem il ne?


E i mene bas to brine, jer sam i ja sklona alergijama na polen...pa mislim da nije nasljednouser posted image user posted image
Branki, ni sama ne znam, sada ga gledam dok spava, nakon jutrosnjeg mazanja pantenol masti lice je dosta bolje, ali biti mama je tesko, bas me sve zabrine...

(odgovor članu LakijevaMama)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Temenjača
5.2.2012 10:38:12   
branki*
znamuser posted image .moj boza ima ekcem,tako da moguce da tu ima istine.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Temenjača
5.2.2012 10:47:05   
Blagoslovena
E Branki, dusa mala....pa kako se borite sa tim?

Kod mene blizanci, a tako razliciti...hvala Bogu pa drugi nije tako osjetljiv...

Inace, stariji je bas osjetljiv, na pregibima vrata, iza usiju ima crvenilo, sor,ojed...prava beba......koza mu od rodjenja bas osjetljiva....a prvi dan kada je kihnuo, jos u bolnici, odmah sam pomislila...joj Boze, izgleda ce biti alergican na mene....user posted image , mada ja alergiju nisam naslijedila...ali eto...javim kako se stanje odvija....a ko muci iste ili slicne muke,valjda se javi...


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Temenjača
5.2.2012 10:54:50   
branki*
on sad ima 11 meseci,vec je veliki,pa je verovatno i ojacao,samim tim manje problema.temenjaca mu se povukla od onda,s vremena na vreme se pojavi neka krastica na glavi,ako krene da se pojacava,namazem malo elokomom i prodje.tako isto i po telu.cesto mazem pantenol mast.postoji i elokom rastvor za kosmate delove,ja nisam koristila,ali cim postoji,znaci da postoje i ekcematozne promene na kozi glave,tako da verovatno da je to kod b bilo vezano za ekcem,sta znam.probaj ovako,ali vidi i sa dr,sta ce ti on reci.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Temenjača
5.2.2012 13:44:40   
Anoniman
i moje detee je imalo oklop na glavi nakon prvog pentaxima, do tada samo temenjacu. Prvo su rekli da je to seborocni dermatitis kod dece (ima tema pod tim nazivom, Blagoslovena, u toj temi nadjin Verusin post sa linkom na neki americki sajt, lecenje flogocidom i ne znam cime jos, pogledaj slike, uporedi sa svojim detetom). Posle su u decijoj bolnici rekli da to nije seboroicni vec atopijskki derm, a na glavi temenjaca koja hitno mora da se skida jer je inficirana stafilokokom, pocelo je da curi, kraste otpadale pre nego sto zaraste, zavrsili smo u bolnici. Ne plasim te nego ti kazem zato da ne bi zanemarivala, idi dermatologu! Mom detetu je jos i ustanovljena alergija na kazein. Ja sam alergicna na polene i astmaticar sam, nasledna je genetska predispozicija na alergije, a na sta ce da jje razvije je stvar svakog organizma posebno. Naglasicu, starije dete nije ni na sta alergicno, ekcemm je imao na obrazima svega 2 nedelje kao bebac, i evo sad mu se pojavio sa 5,5god.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Temenjača
5.2.2012 13:51:18   
Anoniman
a ti branki, juce sam te citala u GERu, i posle trazila jedan tvoj post koji nisam nasla. Opis tvog deteta u tom postu je kao da opisujes moje, i misljenja sam da ignorises neku nutritivnu alergiju. Nemoj se ljutiti.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Temenjača
5.2.2012 13:56:54   
branki*
ne ljutim se,tash,naravno.ne znam ni sama,i meni je to padalo na pamet,ali svi dr kojima sam to spomenula,rekli su da nije to,nego AD.on se ponasa isto,odnosno njegova koza i stolica i dok je bio samo na pirincu,sargarepi,krompiru i jabuci.cak je i ovaj gastro kod kog sam ga vodila,otpisao alergiju.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Temenjača
5.2.2012 13:58:43   
branki*
i cim cuju da sam i ja kao beba imala ekceme(nisam ni na sta alergicna),odmah se uhvate za to-aa,to je genetski.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Temenjača
5.2.2012 14:00:11   
Anoniman
ali mu nikada nisi izbacila mleko da vidis sta ce biti, zar ne?

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Temenjača
5.2.2012 14:02:00   
branki*
jesam,u tom periodu nije pio ni mleko ni ml.proizvode,samo te 4 stavke je jeo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Temenjača
5.2.2012 14:04:22   
Anoniman
uopste? Ni ad ml?

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Temenjača
5.2.2012 14:08:20   
vukosava
Meni je doktor preporucio pranje kose 2 x nedeljno sa samponom "Head & Sholders" za odrasle i proslo joj je stvarno od toga. Ali treba bitijako pazljiv da ne udje u oci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

porodiliste
icika26

gde ste se porodile (beograd) najbolja bolnica po vasim iskustvima

narodni front (32%)

visegradska (25%)

zemun (5%)

gradska bolnica (15%)

dragisa misovic (24%)


Ukupan broj glasova: 126

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here