|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Da li vakcinisati dete protiv svinjskog gripa?


da
  18% (6)
ne
  81% (27)


Ukupno glasova: 33


(Poslednji glas : 6.5.2012 0:45:59)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 10:39:39   
Anoniman
Zvala sam sada vrtić da javim da Luka neće dolaziti neko vreme. Rekla sam da NIJE bolestan, da se ne bi digla frka, nego prosto eto ne mogu da se opustim i pustim ga u vrtić u ovakvim uslovima. Vaspitačica je rekla da su povećali mere higijene u smislu dezinfekcionih sredstava za rukice, ali takođe kaže da je 10ak roditelja zvalo jutros da javi da neće doći deca jer imaju mogućnost da ostanu sa bakama i dedama. Kaže da im je u vrtić javljeno da je kritični period naredne 2 nedelje, i da se onda još jedan talas očekuje u februaru.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 13:17:14   
sephora
ja sam danas poslala Hanu u vrtić, mislim da se to čudo još nije toliko proširilo,...ali kada počne i u vrtićima odmah je ostavljam kod kuće...možda i u toku sledećih nedelja što ti kažeš malo pratim situaciju pomnije pa ako mi nešto zasmrdi odmah je ne vodim...
trebalo da idem kod pedijatra pa da iskoristim priliku da se još posavetujem i oko vakcine pa da vam javim ali nisam otišla prvo zbog mastitisa a sada je pedijatar na bolovanju do sledeće nedelje...
ali kada nešto saznam-javljam!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 13:35:33   
Anoniman
Iz Novi grip AH1N1:

IZVORNA PORUKA: prolece

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Zille

Ja sam iskljucila starije dete iz kolektiva, za svaki slucaj.


I ja sam.

i ja. Nevena na ide u vrtić već tri nedelje. i bez ovog novog gripa bih je isključila, jer pokupi svaki virus, a pored bebe mi samo još to treba.


(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 21:47:32   
sephora
evo sada sam pročitala u novinama da će se vakcine protiv novog gripa ekspresno spremiti, da jedna doza košta oko 8 evra i da će za stanovništvo na spisku prioriteta biti besplatna...pošto se ide na to da se što pre vakciniše polovina stanovništva, a od nove godine i druga polovina, jer je to po rečima ministra jedini način da se ova bolest zaustavi kao i njene posledice smanje, ministar apeluje na stanovništvo da se vakciniše...iz budžeta će se izdvojiti 24 miliona evra za vakcinaciju a oni koji ne pristanu da se vakcinišu i insistiraju da se skinu sa spiska prioriteta MORAĆE DA POTPIŠU SPECIJALNU IZJAVU...
prioritet će biti bebe od 6 meseci i starija deca, kao i stari i hronični bolesnici, zaposleni u zdravstvu i javnim institucijama...
država izdvaja silne pare da nam obezbedi vakcinu a mi odbijamo da se vakcinišemo, pa posle kada se razbolimo još da nam plaćaju i skupo lečenje...
a i šta ako nije istina da vakcina nije dobra???
sa torlaka kažu da je to vakcina kao i svaka druga...
nisam pametna...user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 21:52:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora


prioritet će biti bebe od 6 meseci i starija deca, kao i stari i hronični bolesnici, zaposleni u zdravstvu i javnim institucijama...




Šta su starija deca? 3god, 5 god, 10god, 15god?

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 21:53:40   
sephora
ja sam negde pročitala deca predškolskog uzrasta (do 7 godina)...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 22:07:02   
Anoniman
Ne znam zašto se ne vakcinišu i školarci (OŠ i srednje), tamo ima najviše dentifikovanih slučajeva.

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 22:09:45   
sephora
ako sam dobro razumela: oni jesu najviše izloženi ali kod njih ova bolest ima najlakši klinički tok...
deca do 7 godina su ipak suviše mala i rizik je veći od komplikacija...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 22:10:25   
Lu
A hoćete li vakcinisati djecu protiv običnog gripauser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
4.11.2009 22:13:53   
Anoniman
Danas mi je tata bio, danas se vakcinisao protiv običnog gripa. Malo me zbunio, jer je rekao da je primio H1N1, a ja sam rekla da je to svinjski grip, on reče, NE, svinjski je AH1N1. Nebitno, vakcinisao se, nas čekaju vakcine. Pitala sam za Luku, malo je napravio facu i rekao samo "dete obavezno vakcinisati protiv svinjskog, a za ovaj, pitaj mamu!" Nisam još pričala sa mamom. Ja bih da sačekam sledeću nedelju, i mm i ja kašljemo, a i ja (ne) čekam user posted image ... pa ćemo videti...

< Poruku je uredio Tasha RR -- 4.11.2009 22:19:03 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 8:19:27   
mamanp
Ovo mi je upravo doslo na mail. Prevod je "odokativno":

"Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za  koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova
, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti
kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax
, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme.  Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!"

 
 
Ima i web adresa

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 8:55:42   
Anoniman
Imamo taj text već negde mamanp.

Ušla sam na sajt Blica, pročitala text, grip se širi, piše po gradovima gde koliko obolelih ima.
Onda uđem u komentare na text i dobijem slom živaca.
Jel moguće da ljude jedino što brine i frustrira je to što će se za vakcinu plaćati participacija 5 eur?! Pa bilo gde da sedneš da popiješ kafu i sok to košta 5 eur! Svuda u svetu se plaća vakcina, pa jel rekla Verus da je vakcinu platila 25$ (protiv sezonskog gripa)?!

A što se tiče ovog texta gore...

1. Jel nam važnije da nam IQ ostane za 10 viši ili da ostanemo živi?
2. Da taj sastojak izaziva autoimune bolesti (između ostalog astma) zar bi plućni bolesnici bili u rizičnoj grupi kojoj će među prvima biti data vakcina?

Ja se slažem da se za vakcinu ne zna kakve posledice vuče na duži period. Ali ne znamo za masu stvari kakve posledice vuku na duži period, zar ne, pa ih ipak radimo?

Smatram neodogovornim da se vakcina odbije, jer smatram da treba lekare pustiti da rade svoj posao. Definitivno jedva čekam da vakcina stigne.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 9:04:23   
Lu
Ja sam jutros pričala sa tetom u vrtiću,kod nas nema još opasnosti,u vrtiću su sva djeca ni jedno nije ni prehlađeno,e to me baš iznenadilouser posted image
Inače sve ustanove rade normalno a i ne priča se o tome puno.
U Bih potvrđeno je 57 oboljelih.
Vlada je naručila 30000 vakcina,kako će ih raspodijeliti ne znaju ni oni a i stići neće ove godine,tako da od vakcinacije kod nas za sada nema ništa!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 9:08:44   
Anoniman
Mico, nemoj da se ljutiš, ja sam mentol koji ne može da zapamti: jesi ti u Hrvatskoj ili u BiH?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 9:16:00   
Mica breskvica

meni je juče rekla svekrvina kuma, koja inače radi u domu zdravlja, ima prijateljicu na torlaku koja joj je rekla da vakcine ni pod razno, niko, ni odrasli, ni deca, ni trudnice...tako da, ne znam, svako neka radi šta misli da treba....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 9:34:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mico, nemoj da se ljutiš, ja sam mentol koji ne može da zapamti: jesi ti u Hrvatskoj ili u BiH?

Sraaaam te bilo!user posted image
Ja živim u Bih,trenutno...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:25:44   
mihi
Tema Danauser posted image user posted image
Treća žrtva novog gripa u SrbijiDoza nove vakcine koštaće pet evra
Autor: Sonja Todorović, Ivan Mišković | Foto:O.Bunić, Beta | 05.11.2009. - 08:00 user posted image

Ministar zdravlja dr Tomica Milosavljević primiće vakcinu protiv novog gripa, kao i njegova porodica. On je preporučio i ostalim ministrima u Vladi da to učine. Od onih koji veruju u cepivo i koji se vakciniše već trideset godina je i dr Ranko Dakić, direktor Instituta za imunologiju i virusologiju „Torlak”. I njegova porodica biće u redu za vakcinu protiv virusa AH1N1.

U ponedeljak će se znati od kog proizvođača će Srbija nabaviti vakcinu protiv novog gripa i po kojoj ceni. Vakcinu će besplatno dobiti deca, trudnice i socijalno ugrožene kategorije, dok će svi ostali plaćati učešće.

- Koliko će ta participacija iznositi, donećemo odluku kad saznamo po kojoj ćemo ceni nabaviti vakcinu. Moguće je da će ona biti oko polovine vrednosti vakcine. Po kojoj ćemo ceni nabaviti vakcinu još ne mogu da tvrdim, ali se nadam da ćemo cenu svakako oboriti zahvaljujući tenderu - rekla je za „Blic” Svetlana Vukajlović, direktorka Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje.
Kako nezvanično saznajemo, ta cena ne bi trebalo da bude veća od deset evra po vakcini, što znači da će građani plaćati oko pet evra participacije u dinarskoj protivvrednosti.




user posted image Ministar Tomica MilosavljevićMinistar Tomica Milosavljević juče je ponovio za „Blic” da će svi koji ne budu hteli da se vakcinišu morati to i da potpišu, jer ne želi da bude odgovoran ukoliko neko to neće da uradi.
- Još uvek razmišljamo šta ćemo uraditi ukoliko neko neće da se vakciniše, a spada u prioritetnu grupu. Svako ima pravo da odluči da li će je primiti ili ne. Ne mogu na silu da teram ljude da to učine. Ali ukoliko to neko ne želi, moraće sa nama da podeli odgovornost - objašnjava za „Blic” ministar Milosavljević.
Tako će jedna od solucija biti da pacijent potpiše u svom kartonu da neće primiti cepivo. Drugi način je, primera radi, kada dijabetičar dođe u dom zdravlja i lekar mu ponudi da se vakciniše jer spada u rizičnu kategoriju. Ukoliko to pacijent odbije, lekar će u kartonu da napiše da je cepivo ponuđeno, ali da je osoba odbila.
- Šta god budemo odlučili, sve će biti u skladu sa Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti - ističe dr Milosavljević.




user posted image Dr Ranko DakićDr Ranko Dakić, direktor „Torlaka”, kaže za „Blic” da je ishitrena ministrova izjava o potpisivanju ako neće da se primi vakcina.
- Može se proglasiti vanredna situacija, gde je čitava populacija ugrožena. Tada parlament donosi odluku da svi građani moraju biti vakcinisani, ili da se određena grupacija izuzme od toga - objašnjava dr Dakić.
On kaže da je izvesno da ćemo vakcinu dobiti pre Nove godine i da ministar zdravlja ima pravo da zahteva da se vakcina ponovo ne testira u našoj Agenciji za lekove, kao bi se sa vakcinacijom počelo što pre.
Direktor „Torlaka” savetuje građanima da prime i sezonsku i pandemijsku vakcinu.
- Čitavi timovi su radili na pripremanju i kontroli vakcine protiv novog gripa. Velike farmaceutske kompanije, koliko god žele da naprave dobar posao i veliki profit, vodiće računa da se zaštite. Nikome nije stalo da se kompromituje. Onaj ko sada napravi brljotinu, duži period će biti obeležen i diskvalifikovan - objašnjava dr Dakić.
I pored toga biće neželjenih reakcija, jer one nastaju od svake vakcine. Biće otoka, bola, crvenila, glavobolja, ali i ozbiljnijih neželjenih dejstava, na primer, povišene temperature 24 časa posle vakcinisanja.
- Zaboravljamo da smo svi primili vakcine i sve to prošli. Vakcine su primala i naša deca. Iz literature je poznato da na milion vakcina imamo i jedan do 1,5 smrtni slučaj - kaže dr Dakić.
On je potvrdio da najmanje neželjenih dejstava postiže se takozvanom split vakcinom, napravljenom od razbijene virusne čestice. Tu vakcinu inače proizvodi francuska farmaceutska kuća „Sanofi Paster”, koja je objavila da Srbiji može obezbediti milion do milion i po doza.
I dr Branislav Tiodorović, član Radne grupe za pandemiju gripa, kaže da kada je reč o sigurnosti nove vakcine možemo biti apsolutno mirni.
- U Kini je vakcinisano već osam miliona ljudi, u Sjedinjenim Američkim Državama više od 400.000 i nije bilo nikakvih neželjenih efekata - ističe dr Tiodorović.
I pedijatri u beogradskim domovima zdravlja i bolnicama slažu se da decu treba vakcinisati protiv sezonskog i novog gripa, a pogotovu one mališane koji pate od hroničnih bolesti. Takođe, roditelji treba da procene i da decu koja su bolešljivija odvedu na vakcinisanje.
Kada je reč o ostaloj, zdravoj deci, pedijatar iz beogradskog Doma zdravlja „Stari grad” dr Mirjana Mićović naglašava da roditelji treba da rade na imunitetu dece i da pojačano vode računa o njihovoj higijeni. To podrazumeva češće pranje ruku i ispiranje nosa i ždrela kad dođu iz vrtića, jer su to ulazni putevi za bakterije i viruse.
Pedijatar u Dečjoj bolnici u Tiršovoj dr Ida Jovanović potvrđuje da je nova vakcina sigurna za decu, ali i da se o propratnim efektima za sada malo zna.
U prvoj, prioritetnoj grupi za vakcinaciju su svi hronični bolesnici, stari od šest meseci pa naviše, zdravstveni radnici, zaposleni u javnim službama kao što su javni prevoz, policija, šalterski radnici...
Izvor blic.co.rs

< Poruku je uredio mihi -- 5.11.2009 10:27:38 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:28:27   
Anoniman
mihi, piši mi kako razmišljaš?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:30:11   
mihi
Čula sam da će tako i biti stim što će se izuzeti bebe mlađe od 6 meseci, trudnice do 3. meseca trudnoće........ Pa kad smo preživeli vakcinu protiv velikih  boginja koja je bila "živa" valjda ćemo i ovu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:32:04   
Anoniman
breskvice, ti si treća od jutros koja mi kaže da joj je NEKO iz Torlaka rekao da ni slučajno ne primi vakcinu. Svi ti NEKO se nigde ne pojavljuju imenom! Ako je takva situacija, zašto ne izađu sa tim u javnost?! Ja da sam sigurna da je situacija takva (vakcina štetna) i da radim u Torlaku ne bih ćutala iza ovih reči:

IZVORNA PORUKA: mihi

Dr Ranko DakićDr Ranko Dakić, direktor „Torlaka”, kaže za „Blic” da je ishitrena ministrova izjava o potpisivanju ako neće da se primi vakcina.
- Može se proglasiti vanredna situacija, gde je čitava populacija ugrožena. Tada parlament donosi odluku da svi građani moraju biti vakcinisani, ili da se određena grupacija izuzme od toga - objašnjava dr Dakić.
On kaže da je izvesno da ćemo vakcinu dobiti pre Nove godine i da ministar zdravlja ima pravo da zahteva da se vakcina ponovo ne testira u našoj Agenciji za lekove, kao bi se sa vakcinacijom počelo što pre.
Direktor „Torlaka” savetuje građanima da prime i sezonsku i pandemijsku vakcinu.
- Čitavi timovi su radili na pripremanju i kontroli vakcine protiv novog gripa. Velike farmaceutske kompanije, koliko god žele da naprave dobar posao i veliki profit, vodiće računa da se zaštite. Nikome nije stalo da se kompromituje. Onaj ko sada napravi brljotinu, duži period će biti obeležen i diskvalifikovan - objašnjava dr Dakić.
I pored toga biće neželjenih reakcija, jer one nastaju od svake vakcine. Biće otoka, bola, crvenila, glavobolja, ali i ozbiljnijih neželjenih dejstava, na primer, povišene temperature 24 časa posle vakcinisanja.
- Zaboravljamo da smo svi primili vakcine i sve to prošli. Vakcine su primala i naša deca. Iz literature je poznato da na milion vakcina imamo i jedan do 1,5 smrtni slučaj - kaže dr Dakić.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:33:35   
mihi
Tasho zbunjena sam skroz, razmišljam da se mi veliki vakcinišemo i Luka a Miloš ne, ali ako bude odluka ovako kako pišu novine moraće svi osim grupe koju izuzmu od vakcinacije, iskreno mislim da se mnogo buke diglo oko ove vakcinacije i da to sada komentarišu svi na način kako kome odgovara, mislim na ovo što stiže u medije. Pročitaj ovo što je izjavila prof. dr. Ida Jovanović sjajan dečiji kardiolog mislim da je to tačno.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:33:50   
MERYEN
Imate danas sve o vakcini h1n1 na b-92 u 13h,nocas je bilo na b-92 info,gledala sam,sad sam vise informisana i verovatno kad dodju vakcine kod nas da cemo se vakcinisati,pogledajte ako ste u mogucnosti.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:36:36   
mihi
Tasha vakcina još nije ušla u zemlju kako znaju da je štetna, drugo može da se desi da zbog centralne registracije koju je dobila u zemljama EU uopšte ne bude ispitivana kod nas stvarno mislim da što ti kažeš svi su poametni iz pozadine.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:37:46   
Anoniman
Pročitala sam, i slažem se.

MERYEN, šta su rekli?
ja ne mogu u 13h gledati emisiju. user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
5.11.2009 10:40:55   
Anoniman
Tačno tako mihi!

Pun mi je krc ljudi iz senke koji napumpavaju narod! Šalju cirkularne mail-ove, prčaju glupost tipa "Garant će Milosavljević primiti fiziološki rastvor, koji će biti nasut u praznu bočicu vakcine", ili ove što duvaju što će se vakcina plaćati! Halo, plaćaće se 5 eur, a ne 500eur! Pa to su dve-tri kutije cigara.

Mnogo sam besna od jutros.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 5.11.2009 10:44:01 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here