|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 9:56:15   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Bea, samo smireno. Tvoje mleko je najbolje ali nije jedino.


ovo je najbitnije! i mozda se nista vise i ne bi trebalo dodati..ali beice, znas moje iskustvo i sok da pored toliko mleka i takvog obustavim laktaciju..sve laktacijske su bile pretuzne..ali tri od njih, a snajine prijateljice su izvagale sta bi bilo bolje za mene i bebe..
elem..sada je o tebi rec-ja bih ti savetovala da se cujes sa svojom dr, Viktorovim pedijatrom..i ipak malo jos probaj..tako kako si zamislila-dva dana tvoje, dva dana aptamil..i poslusaj i Verusov predlog u vezimlecnih proizvoda..

sto se tice stolice-moj S je ima a samo je bio na aptamilu..i do 3dnevno..nekada jednu..ali koristimo bio gaiu, koaj je fenomenalna..i koliko god je moguce koristicu je..koliko si je ti GG koristila?

sto se tice prestanka dojenja i grudi..molim te to dobro uradi! veoma je bitno da se to uradi kako treba, da svi kanali budu cisti..da ti ne curka mleko kada obustavis laktaciju..zenama se javi problem nakon 20god.

ja vam jako, jako drzim palceve! ovo nam je ipak najosetljivija tema-njihova ishrana i napredovanje!

e, sada..sto se nas tice..
mm se zeza da damo S jaja i slaninu:) rano sam se poradovala:) znaci jeo je sve vreme bebelac i 120ml..znaci povecano..i nocas se jednom na 3h probudio..a onda opet na 2h i onako gladno rezao..sada ne znam ni sama..da li da mu bebelac povecavam na 140ml npr..ili probam nan..zvacu i pedijatra sada..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 10:22:54   
Anoniman
Mi smo BioGaiu koristili do 4 i po meseca. Doduše malo smo kasnije krenuli jer nismo imali grčeve od starta.

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 10:24:04   
Olga75
Bea ako dodajes adaptirano mleko moras davati i vodu ili caj da se kaka " razredi "

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 10:39:07   
smeskicTB
gg hvalaaa! pa rece nam patronazna da neki roditelji i duze daju, da je odlicna..da znate da odlicno pomaze i kod uvodjenja hrane.

Olga, to su i meni rekli..ali meni S nece vodu..samo po malo pijucne, sto nije vredno pomena..jednom u sedam dana mozda lepo popije..ali se onako mrsti..hvala bogu stolica mu je odlicna..

razmisljala sma neki cajic da mu uvedem..ali mi i dalje ne preporucuju neki protiv grcica..ne znam koji bi jos mogla..mozda bi caj prihvatio..jer mislim da je dobro da se unese tecnost..

p.s. koliko sam zapamtila Viki je bas lepo pio vodu i cajic..


< Poruku je uredio smeskicTB -- 5.4.2012 10:44:12 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 10:44:59   
Olga75
mozda da ugrejes vodu na temperaturu mleka pa ce tako piti malo vise

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 12:38:54   
smeskicTB
Olga, probala sam..kada skuvam vodu za pravljenje mleka..ali opet je bljuc:)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 17:08:27   
peca
Moja Jovana se mrsti na vodu kao otrov da joj dajes, nema sanse da je zeznes da popije jedan guc, tu nije na mamu koja pije 5l. vode dnevno user posted image a vala ni na tatu koji pije manje, ali pije user posted image /juce joj kupismo hipp caj od komoraca da vidimo sta ce se desi i pije za neverovati, kakila je tri puta dnevno bas lepo user posted image a pritom (ja probala) caj ima grozan ukus user posted image Mada ne bi ni ja pila prokuvanu vodu user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 20:24:32   
bea83
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Bea ako dodajes adaptirano mleko moras davati i vodu ili caj da se kaka " razredi "


Pije 100ml čaja i 100ml vode svaki dan još od kad je imao 10 dana, tako da to nije problem...

Inače, drugi dan na Aptamilu bez ijednog grčića, bez ikakvih kapi protiv grčeva a kaka redovna kao što nije bila od porodilištauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
5.4.2012 20:28:44   
bea83
IZVORNA PORUKA: smeskicTB

elem..sada je o tebi rec-ja bih ti savetovala da se cujes sa svojom dr, Viktorovim pedijatrom..i ipak malo jos probaj..tako kako si zamislila-dva dana tvoje, dva dana aptamil..i poslusaj i Verusov predlog u vezimlecnih proizvoda..



Ona mi je još na prvoj kontroli, kad sam joj objasnila da neće da sisa i da moram da se izmuzavam i dajem na flašicu, rekla - pa dobro, koliko izdržite izdržite...Tako da od nje slaba vajdauser posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 8:10:58   
bea83
Ja i dalje ne verujem šta mi se dogadja ali evo da podelim sa vama jer nekoj mami će jednog dana možda zatrebati moje iskustvo...Sinoć sam posle izmuzavanja zaboravila moje mleko u flašici, stajalo je tu dobra dva sata pre nego što sam se set_ila da ga prespem u sterilnu bočicu i ubacim u frižider i kad sam se konačno set_ila doživala sam, blago rečeno, šok -moje mleko je postalo sivo-plave bojeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Prvo sam bila ubedjena da se pokvarilo, otvorila flašicu medjutim sasvim je normalno mirisalo, e onda sam izvadila sve bočice koje sam skupljala ova dva dana i pogledala ih na svetlu, i sve do jedne su te bojeuser posted image Gore se skupila masnoća a donji deo je sivkasto plave boje.....
Ne znam više da li sam tužna,ljuta,besna,frustrirana,šokirana...Nemam snage da se bavim analizama,mada bih verovatno trebala ali sam toliko iscrpljena i tužna da zaista ne mogu...nikad nisam čula za ovakav slučajuser posted image
Mm,koji mi je ovih dva meseca pružao ogromnu podršku što se izmuzavanja i dojenja tiče,sedeo sa mnom noćima dok sam plakala sa pumpicom u ruci i hrabrio me da izdržim,samo je,kad je video to, kratko rekao- bacaj to i prekidajuser posted image
Verovatno ću to i uraditi ali sam još u šokuuser posted image Ne znam ni kako se to radi....
Ipak ponekad treba verovati svom instinktu bez obzira što je on u suprotnosti sa svim dobropoznatim činjenicama....
Izvinite na konfuznom postu i molim moderatore da ga negde premeste ako ne pripada ovde

< Poruku je uredio bea83 -- 6.4.2012 8:16:03 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 8:29:57   
nenja22
verovatno ce da ide u dojenje, ali ja moram da se javim odmah, ako si tu da procitas, pa da vidis da nije nista strasno (tj. ja bar mislim) prvo, kad kazes "sivo-plavo" mislis li onako vodenkasto, gore masni sloj, a ispod to vodnjikavo i vuce na tu boju? jer ako je tako, to stvarno moze biti skroz najnormalnije, nisma cinjenica skroz ispratila tvoj slucaj, pa ne znam na sta mislis kad kazes da je trebalo verovati instinktu? ali mleko te boje je kada je manje masno, a punije minerala i vode, sto je kod mene recimo bio slucaj celo leto, sto ce reci prakticno od kostinog rodjenja, pa do nekih 4-5 meseci, a tek je onda na zimu postalo onako gusce, pa da kazem, mlecne boje...prosto, u tom periodu mu je to vise bilo potrebno, vrucina, znojenje, sta li, ali sam sigurna da je sa tim veze imalo...a on je napredovao ok, ne kao sto sam ovde citala vecina beba sto su u prvim mescima dobijale po kilo i vise, ali izmedju 700 i 900g, a sad se ponavljam,ali sto je sasvim dovoljno da jedna zdrava beba napreduje i do 6 meseci ispuni ono "udvostrucena tezina sa rodjenja"

tako da, jos jednom udah-izdh, polako i guraj dalje user posted image

< Poruku je uredio nenja22 -- 6.4.2012 8:31:26 >


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 8:37:11   
Anoniman
I ja da se oglasim. I moje je bilo slično kad se mlečma mast izdvoji na vrhu ona vodica dole ostane onako sivkasta. Tek je kasnije, kad je Žaba bila malo veća pa se i potrebe povećale postala čini mi se malo belja i bilo više masti na vrhu.

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 8:52:06   
bea83
Ovo je boje olova ako znate na šta mislimuser posted image a na dnu je tamnije plavouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 8:57:16   
jance
ja bi na tvom mestu uradila bakterijsku analizu mleka, prekidala ti dojenje ili ne, cisto ako jeste bakterijska infekcija, onda nju treba leciti, a nekako mi njegova reakcija na tvoje mleko i ovo sto pises malko vuce na to, no daj Boze da nisam u pravu. opet, koliko se ja secam, ni moje mleko nije u onom bistrom delu bilo providno niti belo, e sada ubi me dali je bilo plavkasto ili sivkasto ili kakvo god da je bilo...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 8:57:59   
nenja22
mislim stvarno da nije to problematicno...sta ti jedes? pijes mozda neko gvozdje? sve to moze da utice...

nemoj samo da se bacas u frku, ako zaista mislis da nesto nije u redu, mislim da mozes odneti da ti urade analizu, da li u batutovu u zavod za javno zdravlje, ili tako negde, mozda neko zna tacno...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 9:02:10   
jance
privatne lab to rade koliko ja znam, samo ih treba direktno nazvati i pitati. da, gvozdje moze da utice ak se pije, ti nenja kao apotekarka znas mozda vise o tome, ja sam pila Tothemu ali nisam primecivala promenu boje da budem iskrena...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 9:04:00   
bea83
Ne pijem gvoždje, a ishranu nisam menjala od kad sam se porodila,baš pazim
Sad sam izvadila iz zamrzivača ono što imam izmuženo od pre dve,tri nedelje, normalne je boje gore masni sloj a dole providno

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 9:15:24   
nenja22
ne mora gvozdje da utice, ali sam pomislila na to jer moze user posted image

opet kazem, sem razlicitog odnosa minerala, vode i masti, nista drugo, svakako ne lose, mi ne pada na pamet...ali verujem ako si i inace pod stresom oko toga, ovo ti izleda strasno...mislim da je najbolje da uradis tu neku analizu, verujem da se drugacije neces skroz smiriti user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 9:19:27   
bea83
Videću šta ću,još sam malo izgubljena...Reakcija moje bebe (vrištanje,nenormalni grčevi,zatvor) i ova boja zajedno,po mom mišljenju, ukazuju da nešto nije kako treba

Hvala svimauser posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2012 9:38:40   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bea83

Videću šta ću,još sam malo izgubljena...Reakcija moje bebe (vrištanje,nenormalni grčevi,zatvor) i ova boja zajedno,po mom mišljenju, ukazuju da nešto nije kako treba

Hvala svimauser posted image


Vrlo moguće, ali ako postoji problem treba ga rešavati i zbog tvog zdravlja ne samo bebinog, šta god da je (AKO JE) neće nestati samo zato što ćeš sa prestaneš da se izmuzavaš. Zato obavezno odnesi uzorak na analizu.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 3:00:49   
smeskicTB

IZVORNA PORUKA: bea83

IZVORNA PORUKA: smeskicTB

elem..sada je o tebi rec-ja bih ti savetovala da se cujes sa svojom dr, Viktorovim pedijatrom..i ipak malo jos probaj..tako kako si zamislila-dva dana tvoje, dva dana aptamil..i poslusaj i Verusov predlog u vezimlecnih proizvoda..



Ona mi je još na prvoj kontroli, kad sam joj objasnila da neće da sisa i da moram da se izmuzavam i dajem na flašicu, rekla - pa dobro, koliko izdržite izdržite...Tako da od nje slaba vajdauser posted image


zgrozena sam! Kakav pedijatar! Ja sam se sa mojom dr pri promeni na Bebelak cula tel..da ne bi dolazila u dz..da bi znali sta bebi treba..

Sta si ti uradila?
Sto se tice boje-tacno znam na sta mislis-pri izmuzavanju, u sobi koja za to sluzi, u bolnici, bilo je devojaka sa tom bojom i bilo im je ok..kazu da je to mleko redje, manje masno..ali svaka i beba ima drugacije potrebe...

Definitivno si preumorna od izmazavanja i truda koji ulazes. Jako je bitno da cujes bas dr i onda vidis sta dalje. Sve je tvoja odluka i bitno je da se dobro osecas.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 8:23:04   
bea83
Smeskic,hvala na lepim rečimauser posted image
Bila sam kod svog ginekologa i po njenom savetu prestala da izmuzavam(sad mučim muku sa grudima ali to je druga tema).Mleko je takve boje jer je postalo potpuno slabo i skoro da nema nikakvu hranljivu vrednost(zato je on meni pio ogromne količine mleka),u njemu su ostali samo minerali itd. koje beba ne može da svari i zato smo imali one neizdržive grčeve, kaže da se retko dešava i razni faktori utiču na to,izmedju ostalog i hormonski status(tako da priča o povezanosti dobijanjauser posted image  i sastavu mleka ima svoje objašnjenje),ali da je u tom slučaju najbolje za bebu da prestane da pije takvo mleko.
Danas je tačno dve nedelje kako smo samo na Aptamilu, nema nikakve grčeve(a ne pijemo ništa od kapi) i kaki redovnouser posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 10:44:42   
smeskicTB
ooodliiicnoooooo!user posted image drago mi je da ste nasli resenje! to je najbitnije!
koliko ti ml sada pije V? koliko spava?

mi smo na bebelacu od poslednje promene..sada smo presli na kolicinu od 140ml nekada popije 120..a prvi vecernji je 160ml..jedemo na 3-3,5h..a posle tog nocnog hranjenja spava i do 5h.

imamo problem bljuckanja koje se desava i neposredno pre narednog obroka..sve radim: prekidam na špola hranjenja da podrigne, drzim ga neko vreme pod uglom od 45C..ali valjda je takva beba..dr kaze da je sve u redu jer ne izbaci tako ni 5ml..iako je nekada u mlazu..

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 11:27:42   
bea83
Pije 150ml(mislim na vodu, plus 5 merica ispadne skoro 170,180ml), preko dana na tri sata, jedino kad se uspava jednom dnevno produži na 3,5 ali u principu to se retko dešava. Uveče ga kupamo u 7,eventualno pola osam i posle toga jede tako da do 8 obavezno već spava.Budi se u 3,klopa zatvorenih očiju i nastavi do pola 7,7. Uhvatili smo super ritam tako da mi svaki dan jede i spava u približno isto vremeuser posted image
Mislim da bljuckanje zavisi od bebe do bebe tako da nemoj da se sekirašuser posted image Kad će Andrej da vam se pridruži?Kako on napreduje?Koliko klopa?

< Poruku je uredio bea83 -- 17.4.2012 11:29:53 >

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 13:46:04   
peca
Bea, Smeskic user posted image user posted image

Bea, jel sam ja to dobro shvatila ili on tebi spava 7h.uvece? user posted image

Smeskic, Jovana od kad se rodila pa do pre par dana nije bljucnula nijednom, ne znam sta joj je zadnjih dana, doduse nije to nesto mnogo, ali opet malko zalije user posted image I imam problem sa njenim podrigivanjem, to je bas lepo do neki dan radila kao stoka podrigne, a sad nece pa nece, i otima se kad je popnem na rame da pogrigne user posted image i ubi me sa stucanjem, stuca ko navijena, malo, malo ona stuca, a posle jela obavezno user posted image

< Poruku je uredio peca -- 17.4.2012 13:49:42 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here