|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:24:41   
SUPER MAMA
plazma mi je "najbezbolnija"user posted image

Slazem seuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:25:38   
Anoniman
Apsolutno se slazem za zitarice, i znam za to, ja mu dam jednom integralne, jednom obicne, znaci i jedne i druge jednom mesecno. A vitamini, za njega, iskljucivo prirodnog poreklauser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:27:52   
SUPER MAMA
Takođe su preporuke da se deci obezbede vitamini i minerali iz svežeg voća i povrća jer se sintetski vitaminiski preparati u obliku sirupa i tableta loše koriste kod male dece zbog enzimskih sistema koji nisu potpuno razvijeni (kao kod odraslih).


mihi i ja se slazem stobom.Jel mislis da je stetno sto dajem Monici PIKOVIT sirup?
Stvarno me zanima tvoje misljenje.
Ona inace jede i voce i povrce obozava iscedzeni sok od limuna i naradze.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:30:42   
SUPER MAMA
A sto se tice zitarica integralni joj nedam.Ali ovo za vitaminskog sirupa me brine.Jer doktorka nam je rekla da moze da pije ali i nemora jer je zdravo deteuser posted image
Sada neznam sta da radimuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:32:40   
Anoniman
Super mama, to je ipak vestacki proizvod, ok ako detetu nesto fali pa mora, ali ako ne moram ja ne bih davala, ja sam pitala Nesinu doktoricu da li da mu dajem neke dodatne vitamine zbog ove gripe, ona je rekla da nema nikakve potrebe, posto je zdrav kao dren i obozava voce i povrce.

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:34:53   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Nedja

Super mama, to je ipak vestacki proizvod, ok ako detetu nesto fali pa mora, ali ako ne moram ja ne bih davala, ja sam pitala Nesinu doktoricu da li da mu dajem neke dodatne vitamine zbog ove gripe, ona je rekla da nema nikakve potrebe, posto je zdrav kao dren i obozava voce i povrce.


Pa ja i zbog gripa dajem cisto preventivno.Ali prestacu, jer je zdrava jede odlicno i kolkicinski dobro.Mozda ja malo preteruje.Ipak hvala na savete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:36:33   
Anoniman
Nema na cemu draga, i ja stalno i u svemu preterujem, al u poslednje vreme slusam lekare, ne znam sta mi jeuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:52:15   
Didy
Jao, a ja Stefanu skoro svako veče dajem one pahuljice što mogu da se kupe u zdravoj hrani (ječam, ovas, raž, pšenica), umiksam u blenderu sa mlekom ili isceđenom narandžom, ponekad dodam suvu kajsiju ili suvo grožđe... ili banane i on to baš voli... Moraću da smanjim malo... A inače kupujemo integralni raženi hleb... Hmmm...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 16:57:47   
minavb
Kao sto rece Mihi, mikotoksini su velika opasnost na koju peosto ne obracamo paznju. Bas te zitarice u dzakovima, uvezene iz Egipta, sa Bliskog istoka ili ko zna odakle, prepune su mikotoksina, da ne pricam o onim mikotoksinima sa neprskanog voca, tj sa onih kvrgavih jabuka. Ako vec kupujete zitarice, kupujte od proverenih proizvodjaca, za koje mozete biti sigurni da svoje namirnice testiraju redovno i nikad, ali nikad ne kupujte one rinfuzne u "zdravoj hrani".

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 17:02:57   
SUPER MAMA
Joj pa i ja kupujem nekezitarice od prodavnice zdravoj harni, mada najcesce moja mama donosi mi iz Makedoniji proverene zitarice od Vitalia ima ih i u Merkatoru.

Evo stranica cisto da vidite
www.vitaloa.com.mk

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 17:03:28   
SUPER MAMA
Izviniti za gresku
www.vitalia.com.mk

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 17:24:04   
mihi
Na žalost preko 80% žitarica na svetskom nivou je kontaminirano  mikotoksinima koji se uglavnom nalaze u omotaču, naravno to ne spada pod obaveznu kontrolu do momenta dok ne budemo bili deo tržišta EU jer su analize skupe i radi ih možda desetak laboratarrija u Srbiji. Mi od toga ne možemo da se zaštitimo ali zato ne treba da ih forsiramo previše.... Osim u žitaricama ima ih u voću ukoliko je napadnuto plesnima što se dešava sa voćem koje ide u skove, jabuci, pomarandži, paradajzu...... Ima ih u kikirikiju (aflatoksin), mogu se naći u mesu i prerađevinama, ima ih u pilećoj jetri..........

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 17:25:59   
mihi
Mina, sada si me podsetila ima PATULIN-a u jabukama i soku od jabuka a to kod nas niko ne kontrolišeuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 17:27:25   
Anoniman
Najveci problem sa mikotoksinima je sto se njihovo prisustvo ne vidi, a struktura im se unistava tek na 250 stepeni, pa su jako opasni.
Ja Nesi, posto znam to, dajem Nestle zitarice i nikad nista ne kupujem u rinfuzi.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 20:02:36   
minavb
IZVORNA PORUKA: mihi

Mina, sada si me podsetila ima PATULIN-a u jabukama i soku od jabuka a to kod nas niko ne kontrolišeuser posted image .

Znam, jos je novi zakon o bezbednosti hrane dodatno pogorsao stvari...sve u svemu, nismo ni svesni sta jedemo i pijemo.user posted image  Najvise sam poludela kad su mi profesorke pricale u cemu su sve nasle skriveni gluten. user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 20:14:00   
mihi
I ja kupujem samo Nestle ili Milupa ili Humana, a sad  ću da kupim jedno deset uzoraka dečije hrane pa ću da uradim (pošto smo dobili novi HPLC za laboratoriju) prisustvo aflatoksina, ohratoksina A i zearalenona u hrani za decu, a takođe ću u adaptiranom mleku da uradim ispitivanje prisustva aflatoksina M1 . To niko ne ispituje tj rade u institutu za higijenu mesu ELISA testom ali to nije precizno. Čim odradimo javljam rezultateuser posted image .

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 21:29:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ju, pa to je sa 14 meseci 7 obroka. Nešto mi je puno. user posted image  Luka je još pre navršene godine imao 5 obroka, 2 normalna i 3 mlečna. Kako sam ubacivala neki obrok umesto mlečnog, tako sam mlelčni izbacivala.


Draga moja Monika je dojim samo jedan put u toku dana posto spava uz sisanje tako je dojim i uvece pre spavanja.A stvarno mislis da je mnogo?
Ona ima znaci tri glavni i dva sporedni ajde tako da ih nazovem, te sporedne su vocne jogure ali otprilike nekih 100ml.
Vako je vec tri meseca i dobro je rpihvatila.Ja pa sve mislim da nije joj malouser posted image ?
Sada imamo 12 kg i doktorka nam je rekla da je odlicna za sada.




To svakako zavisi od deteta do deteta. Moj Luka ima 13kg sada, sa 3,5 god. user posted image A nije mršav.

Ja sam ZA vitamine u sirupu.

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.11.2009 21:40:11   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ju, pa to je sa 14 meseci 7 obroka. Nešto mi je puno. user posted image  Luka je još pre navršene godine imao 5 obroka, 2 normalna i 3 mlečna. Kako sam ubacivala neki obrok umesto mlečnog, tako sam mlelčni izbacivala.


Draga moja Monika je dojim samo jedan put u toku dana posto spava uz sisanje tako je dojim i uvece pre spavanja.A stvarno mislis da je mnogo?
Ona ima znaci tri glavni i dva sporedni ajde tako da ih nazovem, te sporedne su vocne jogure ali otprilike nekih 100ml.
Vako je vec tri meseca i dobro je rpihvatila.Ja pa sve mislim da nije joj malouser posted image ?
Sada imamo 12 kg i doktorka nam je rekla da je odlicna za sada.




To svakako zavisi od deteta do deteta. Moj Luka ima 13kg sada, sa 3,5 god. user posted image A nije mršav.

Ja sam ZA vitamine u sirupu.



Joj Tasho ova moja ispada da je debelauser posted image user posted image user posted image imamo 12kg i 82 sm sada.
Ona je bukvalno utrostrucila svoju rodenu kilazi.
Ali to nema veze sve dok je dete zdravo.Ja vidim da ovaj PIKOVIT sirup joj neskodi jede ko i pre u istim kolicinama, jede i voce i povrce stvarno se razmisljam dal da prekinem ili ne.Ali ne dam joj ja do 10 ml kao sto pise u uputstvo nego samo samo 5ml u toku dana.Milsim da nije lose.Ima jos malo da popije pa idem ja kod njene doktorke da vidimo dali da joj i dalje dajem.
Mada mislim da prekinem bar mesec dana pa da nastavim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2009 8:24:28   
minavb
IZVORNA PORUKA: mihi

I ja kupujem samo Nestle ili Milupa ili Humana, a sad  ću da kupim jedno deset uzoraka dečije hrane pa ću da uradim (pošto smo dobili novi HPLC za laboratoriju) prisustvo aflatoksina, ohratoksina A i zearalenona u hrani za decu, a takođe ću u adaptiranom mleku da uradim ispitivanje prisustva aflatoksina M1 . To niko ne ispituje tj rade u institutu za higijenu mesu ELISA testom ali to nije precizno. Čim odradimo javljam rezultateuser posted image .

Javi obaveznouser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2009 10:56:10   
mihi
Mislim da stvarno nema razloga davati zdravoj deci dodatne vitamine i minerale, naravno kada su deca dugo bolesna, iscrpljena, odbijaju hranu, imaju imunološki problem, prolive (kada su hranljive materije, vitamini i minerali loše resorbuju, kod bolesti creva kakva je Kronova bolest itd...... kod zdrave dece stvarno nema potrebe za dodatnim vitaminima, jer višak vitamina i minerala može da napravi iste probleme kao i manjak........ Poznata je interferencija kod minerala gde višak jednog npr, mangan blokira resorbciju drugog npr gvožđa i tako nastane nutritivna anemija.......

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2009 10:57:59   
mihi
IZVORNA PORUKA: Nedja

Super mama, to je ipak vestacki proizvod, ok ako detetu nesto fali pa mora, ali ako ne moram ja ne bih davala, ja sam pitala Nesinu doktoricu da li da mu dajem neke dodatne vitamine zbog ove gripe, ona je rekla da nema nikakve potrebe, posto je zdrav kao dren i obozava voce i povrce.


Eto i Mina i Nedja su nutricionisti i slažu se sa ovimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2009 11:00:06   
mihi
Super mama nije debela Monika. Dete sa 12 meseci treba da ima trostruku porođajnu težinu znači ako je rođeno sa normalnom težinom 3 , 3,5 kg to je oko 10 ilo 11 kg....

< Poruku je uredio mihi -- 28.11.2009 11:03:53 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2009 11:11:02   
SUPER MAMA
mihi Monika je rodzena s 4kg i na godinu dana je imala 12kg.I ja mislim da nije debela jer neizgleda ali je prilicno visoka.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2009 11:23:55   
minavb
IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Nedja

Super mama, to je ipak vestacki proizvod, ok ako detetu nesto fali pa mora, ali ako ne moram ja ne bih davala, ja sam pitala Nesinu doktoricu da li da mu dajem neke dodatne vitamine zbog ove gripe, ona je rekla da nema nikakve potrebe, posto je zdrav kao dren i obozava voce i povrce.


Eto i Mina i Nedja su nutricionisti i slažu se sa ovimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Slazemo se naravno. Generalno sam veliki protivnik suplementacije jer smatram da se izbalansiranom ishranom, i postovanjem odredjenih pravila u kombinaciji namirnica i njihovoj obradi, u organizam moze uneti sasvim dovoljno energetskih, gradivnih i zastitnih materija.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.11.2009 12:21:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Nedja

Super mama, to je ipak vestacki proizvod, ok ako detetu nesto fali pa mora, ali ako ne moram ja ne bih davala, ja sam pitala Nesinu doktoricu da li da mu dajem neke dodatne vitamine zbog ove gripe, ona je rekla da nema nikakve potrebe, posto je zdrav kao dren i obozava voce i povrce.


Eto i Mina i Nedja su nutricionisti i slažu se sa ovimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


Mihi, draga, kako to lepo zvuci, al ja sam presla tek malo vise od pola puta da postanem strucnjakuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hajde da stvaramo uspomene sa Lilly Junior...
Uzbuđenje je u vazduhu - Lilly Junior Radosnica je stigla!
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here