|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 21:43:14   
buhla
meni su rekli ako je preko 140/90 da je to onda visoko i da treba da se piju lekici.
meni je tu do 130/90 i isto se ok osecam.. ja trenutno merim 3 puta dnevno, pa cu da joj nosim tabelu.
mada mi cesto varira nekad bude 100/60 a nekad 136/91 user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 21:53:20   
ljubavce
to ti nije lose i ja cu uzeti da merim 3 puta dnevno pa cu videti. Bila sam i kod kardiologa i dao mi je Verapamil zbog ubrzanog rada srca, puls mi je 96, ali ja to necu da pijem. Morala sam otici i kod drugog doktora u domu zdravlja da otvorim bolovanje i kada mi je on merio pritisak bio je 140/70 reko je samo da mora da se prati i ako bude veci onda da pijem lekove. Znaci li to da je ovaj moj pritisak donekle ok.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 22:32:44   
aster
IZVORNA PORUKA: OTI

devojke meni juce bio
115 sa 69
a sada 118 sa 60

je l to OK?
je l nije prevelika razlika izmedju gornjeg i donjeg...
Ili ja lupam gluposti




I meni je skoro redovno pritisak 120 sa 70. Nijedan doktor nije rekao da to nije u redu. Slažem se sa Markovićkom, opasnije je kad je razlika između donjeg i gornjeg pritiska mala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 22:46:37   
Anoniman
Hvala aster...Ovaj moj digao frku jer je moj pre trudnoce 90 sa 60/
Pa se drao sto sam se previse ugojila pa jos pritisak i nabio mi tenziju..

Ja se sasvim OK osecam.
hvala ti

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 22:57:23   
aster
Nema na čemu oti user posted image . Doca samo pogoršava stvar sa tom tenzijom user posted image Inače i meni je pre user posted image pritisak povremeno bio niži, oko 100 ili 110 sa 70.  Bitno je da se ne tangiramo i da se ok osećamo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.12.2009 2:00:24   
Verus
OTI to je SUPER pritisak!  moj je 110/60 ili 115/70 i to je extra dobro, samo ga prati i nista ne brini...
IZVORNA PORUKA: aster

IZVORNA PORUKA: OTI

devojke meni juce bio
115 sa 69
a sada 118 sa 60

je l to OK?
je l nije prevelika razlika izmedju gornjeg i donjeg...
Ili ja lupam gluposti




I meni je skoro redovno pritisak 120 sa 70. Nijedan doktor nije rekao da to nije u redu. Slažem se sa Markovićkom, opasnije je kad je razlika između donjeg i gornjeg pritiska mala.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.1.2010 10:07:13   
bebuska
A sta ako je pritisak nizak? Meni je inace pritsak dobar i na prosloj kontroli mi je bio 110 sa 70 i doktorica mi je rekla da je odlican al vec desetak dana mi je 90 sa 50 user posted image
Ja se ne osjecam nesto lose osim sto mi se vise spava a inace nisam neka spavalica. Kontrolu imam za nekih desetak dana, da li da idem ranije?

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.1.2010 10:10:17   
cicko
Bebuska, sve je to sad normalno, mislim da trudnice pocetkom trudnoce imaju uglavnom malo nizi pritisak, nemoj da te to brine. Uzimaj dovoljno tecnosti i ne brini. Nemoj preskakati obroke da ti ne padne secer i to je to. Opusti se!user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.1.2010 10:11:39   
bebuska
OK, hvala, ti si mi ko dezurni savjetnik danas. user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.1.2010 10:13:47   
cicko
user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.1.2010 12:17:35   
LillyT
Kakvim aparatom vi merite pritisak? Meni kada mere onim obicnim (na slusalice) uvek mi bude normalno nizak (sada mi vec malo vise smeta, jer mi se cesto manta u glavi), ali kada sam par puta merila onim digitalnim bude mi povisen 120 - 130. Ne znam da li ima neke razlike (ne bi smelo da bude) ali eto kod mene je pravilo da digitalni pokazuje vece vrednosti (merila sam se na par digitalnih). Ne znam da li se tako potrefilo, ali tako je user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.1.2010 12:23:11   
buhla
ja sam upravo izmerila moj prEtisak na digitalnom i 131/68 i 84 otkucaja u minuti!
mislim da ovaj moj nije bas merodavan, da pokazuje vise, merila sam kod drugih isto na digitalnom i gornji mi nije bio veci od 117. Drugarica ce doneti onaj obican pa cemo da merimo sa jednim pa drugim i da vidimo razliku!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.1.2010 12:27:54   
bebuska
Ja imam digitalni i mislim da je tacan jer mi pokazuje isto kao i kod mame i svekrve (i one imaju digitalni). Al bez obzira gdje mjerila uvijek je bio ok al mi je zadnjih desetak dana konstantno nizak user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.1.2010 12:29:36   
cicko
Koliko god zvucala kao zaostala, ja i dalje vise verujem obicnim aparatima za merenje pritiska nego digitalnim. Isti je slucaj i sa toplomerima. Ziva mi je najpouzdanija.


IZVORNA PORUKA: buhla

ja sam upravo izmerila moj prEtisak na digitalnom i 131/68 i 84 otkucaja u minuti!
mislim da ovaj moj nije bas merodavan, da pokazuje vise, merila sam kod drugih isto na digitalnom i gornji mi nije bio veci od 117. Drugarica ce doneti onaj obican pa cemo da merimo sa jednim pa drugim i da vidimo razliku!


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.1.2010 12:31:23   
buhla
ma ne mislim ja da digitalni ne valjaju, nego ovaj moj mis'im da zeza. dal to ima veze sa baterijama, ne znam bas cu danas da ih promenim da vidim.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.1.2010 23:41:23   
Anoniman
Devojke, moja sestra pocela da pije metildopu zbog pritiska koji je bio oko 140 sa ne znam ni ja koliko..
Pije ga vec 15 dana ali se pritisak ne snizava...
Da li je to razlog za brigu?
inace je deveti mesec i zakazan joj je CR za 8.2.

?????

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.1.2010 23:45:02   
JULIE
Ja ne znam da li uopste CR sme da se radi sa visokim pritiskomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.1.2010 23:46:02   
Anoniman
ona mora na CR jer je imala neke operacije na materici i mora na CR.
a sad u devetom su je stavili na metalodopu jer je imala 140 gornji pritisak...

I sad pije taj lek a pritisak se drzi na 140...
pa se brine za bebu...

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.1.2010 23:50:49   
lothroniell
Valjda o tome lekari brinu! Mislim da li sme ili ne sme... Zar nije razgovarala sa doktorom oko toga? user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.1.2010 23:53:59   
Anoniman
NJoj je vec zakazan carski i ona mora na carski....
nego nju brine pa vas pitam zasto joj se od toga leka ne smanjuje pritisak???
pije taj metildopu...
videla sam da su neke devojke pile pa da vidim njihova iskustva...

brine se zbog bebe...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.1.2010 23:59:27   
JULIE
A sta su joj rekli lekari,jel opasno po nju ili bebu?Ja stvarno nisam to pila pa i ne mogu da pomognem,jos od prve trudnoce vucem pritisak 110 sa 70.Bas mi je zao,verujem da je jadnica prestravljena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
21.1.2010 0:02:54   
lothroniell
Pokusavala sam da nadjem na netu nesto ali nista... Ako nesto saznam odma cu javim! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
21.1.2010 0:06:58   
Anoniman
Hvala devojke, ma i ja gledam po internetu i bolje da joj ne kazem sta sve pise jer trenutno joj ne radi internet..sve neke strasne stvari...
Lekari joj nisu rekli nista sem da to pije i da prati a ona je...
4 godine pokusavala da ostane trudna, bila na nekoliko vestackih koje nisu uspele, pa su joj radili laparoskopiju(je l se tako kaze) pa su joj operisali pregradu na materici...Mnogo se namucila...
I prirodno je zatrudnela kad nije ocekivala...
Sad se svega plasi..

hvala vam puno

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
21.1.2010 0:07:35   
aster
IZVORNA PORUKA: JULIE

Ja ne znam da li uopste CR sme da se radi sa visokim pritiskomuser posted image


Ne znam za lek (kako deluje itd.), ali kad trudnica ima baš visok pritisak, rizičnije je da se porađa prirodnim putem.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
21.1.2010 0:10:32   
JULIE
Aster znam za prirodan porodjaj ali ne znam za operacije?Joj valjda ce sve biti ok kada je prosla kroz sve to...

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here