|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 0:35:26   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: branki RR

ja nisam razmisljala na ovu temu...ne bih rekla dok je dete malo,ne znam kako bi shvatilo,kasnije kad poraste,rekla bih.


Nisam ni ja. Šta znam nekako mi je to normalno, kao recimo pitanje da li si me rodila na CR ili prirodno. Kažem opet, nisam u toj poziciji pa možda ne gledam realno.

I da, rekla bih kad bude moglo da shvati šta je to...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 8:31:13   
nikiteki
Kada dete bude dovoljno zrelo da moze da shvati zasto ne reci

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 8:40:36   
Trcosava
Čitam temu i već danima razmišljam da li da pišem. Ne rzumem čemu uopšt tema?! Mislim, nije dete usvojeno pa sad da li reći ili ne. Zaboga!!! Nije ga donela roda, majka ga je rodila.

Šta da kaže ona članica stara (misim da je Iva neka bila) koja je uradila homemade inseminaciju?! Znaš tata je gurnuo šrpic u mamu, pa si ti tako došao/la na svet?????

Van pameti mi je rasprava cela.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 10:44:17   
Maraj
Trco , hvala Bogu pa ti tako razmisljas , i dosta zena ovde na forumu , jer su koliko toliko upoznate sa mukom kroz koju prodju vto parovi. Ali bas realnost nije takva . Ljudi ne razumeju , pa mogu i komentarisati i "cudno gledati"...
ne znam sta da kazem jos na ovu temu , nisam razmisljala o tome , al kad videh temu , mislim da cu morati....
al znam da cu detetu reci koliko smo duuugo cekali , plakali , nadali se , mucili se a onda se i radovali kada smo mm i ja saznali da ce nam "doci"

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 11:34:30   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Šta da kaže ona članica stara (misim da je Iva neka bila) koja je uradila homemade inseminaciju?! Znaš tata je gurnuo šrpic u mamu, pa si ti tako došao/la na svet?????



Aaaa ja se ovog ne sećam!!! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 15:35:40   
jess021
Trco, ima toliko, po meni, glupljih tema od ove.
Isto kao sto deca pitaju kako su nastala, sigurna sam da ce i nasa deca pitati sta je vto, iui i slicno?
Zasto mislis da necemo doci u situaciju da nas pitaju da li su i oni stvoreni putem neke od asistiranih procedura?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 19:23:58   
wivern

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Čitam temu i već danima razmišljam da li da pišem. Ne rzumem čemu uopšt tema?! Mislim, nije dete usvojeno pa sad da li reći ili ne. Zaboga!!! Nije ga donela roda, majka ga je rodila.




Agree!

Ovo je mozda tema za one koji planiraju vto, ako razmisljaju u ovome pravcu "sta i kako objasniti i reci, zbog zaboga drugih ljudi i cudnih pogleda" onda vi i niste za vto.
Da li sam ga usvojila, napravila putem iui, vto ili mi ga je donela roda je moja odluka i stvar i ja cu mu to otvoreno reci i objasniti kad i ako bude pitao. A za sve ostale dusebriznike me bas.....

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 19:40:57   
nata11

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Šta da kaže ona članica stara (misim da je Iva neka bila) koja je uradila homemade inseminaciju?! Znaš tata je gurnuo šrpic u mamu, pa si ti tako došao/la na svet?????



Aaaa ja se ovog ne sećam!!! user posted image


Sad smo off topic ali ima tih kucnih aparata na netu kolko hoces. (da odradis sam sebi insemenaciju) user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 19:45:25   
jess021
Wiv, pa tema i jeste da li reci detetu, a ne sta ce reci okolina i da li recj okolini.
Mene bas zanima sta misle mame koje su isto dobile decu putem vto.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 19:53:34   
wivern
Jess ali je vecina zena, po meni, promasila temu upravo iz tog razloga.
Zbog cega bi meni palo na pamet ovakvo pitanje, meni npr nikada nije niti bi palo na pamet. Meni je to isto kao kad dete pita bilo kog roditelja kako je doslo na svet a roditelj ne zna da mu objasni.
Ako si odlucio, i dao sve od sebe, da budes roditelj onda moras biti svestan da te u zivotu ceka GOMILA skakljivih pitanja, i da je to ono na cemu se roditeljstvo zasniva. Na edukaciji i vaspitanju dece da postanu ljudi dvadeset_prvog veka, a ne da i dalje zive u pecinama.
Ovo je samo moje razmisljanje, svako ima pravo na svoje.

< Poruku je uredio wivern RR -- 9.3.2016 19:54:02 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 20:14:49   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: jess021

Trco, ima toliko, po meni, glupljih tema od ove.
Isto kao sto deca pitaju kako su nastala, sigurna sam da ce i nasa deca pitati sta je vto, iui i slicno?
Zasto mislis da necemo doci u situaciju da nas pitaju da li su i oni stvoreni putem neke od asistiranih procedura?!

Ali debata ide u sasvim drugom pravcu. Iako su moja oba deteta napravljena prirodnim putem, ostali postupci su mi poznati. I najnormalniji. Mislim, koliko je slučajeva bilo da je majka primala inekcije ne znam čega (ne opterećujem se time) da bi održala samo trudnoću. Moja majka na prvom mestu.

Negde videh i komentar (poprilično neumesan) ''''koliko je mogao da ima braće i sestara da majka nije otišla na abortus'''' i u istom postu kako je strašnije da dete sazna da je bilo neplanirano, pa ajde da ga rodim... Mislim s jedne strane je strašan abortus, koliko i činjenica da je dete neplanirano.

Ajte molim vas.
Ima naravno glupljih tema.
Normalno je da dete pita i šta je VTO i šta je IUI i sl. Mater, teškog li pitanja, a još težeg odgovora

''''Mama i tata su te jko želeli, ali smo imali manjih problema. Doktori su nam pomogli'''' Kraj svake rasprave. Do vremena kad bude dovoljno zrelo da mu/joj se objasne detalji.
Bolje da majke vaspitavaju sinove da nije ''''greška'''' uvek u ženi, nego da razmišljaju kako reći detetu kako je nastalo.

I sve mi se više čini da upravo majke prave bauk od toga, više nego okolina. Više se brine šta će reći komšiluk i rodbina nego bilo šta. Pa da ne mislite da je to Srbija, ni ovde nije ništa bolje. Jedna je došla samo jednom kod mene na kafu da čuje šta to nije bilo u redu sa bebom pa sam išla na abortus, kao da je ti ne znam šta

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 9.3.2016 20:20:21 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 20:29:16   
dunja RR
Ni meni nije padalo napamet, da li reći ili ne. Ali znajući da svuda oko nas ima dušebrižnika, pre mislim da će naša deca to čuti od nekog drugog deteta do koga može doći da priča (od tsrane nekoga, namerno, nenamerno, sa kakvom namerom nebitno). Poenta je da do deteta koje nema formiran razum može doći informacija - Hej pa ti si dete iz veštačke oplodnje. Meni se dosta puta desilo da mi ljudi kažu , a vi ste išli na veštačku, pa me onako tugaljivo gledaju. Rekao im je neko meni drag, npr., možda ne iz loše namere, ali je poenta da taj kome je rekao, ne kapira šta je VTO. Ej, a takvih koji ne kapiraju je mnooogo. Nismo bre svi isti, ne razmišljaju svi kao žene na Ringeraji, koje znaju šta je VTO, ne samo mi koje smo prošle kroz istu, već znaju i druge mame, čitajući naše postove. Ali koliko je onih koji pojma nemaju šta je VTO, i koji konstruišu priču u svojoj glavi. Nebitno je da li stari ili mladi. Od takvih kreću zli jezici, koji vrlo lako moguda povrede dečiju dušu.

Slušajte ovo, moja mama je vaspitačica u penziji. Često su druge vaspitačice dolazile kod nas, tračarilo se. Ja, dete od 6 godina, čula sam kako pričaju da je jedna moja drugarica iz grupe usvojena, prava majka joj je iz Sarajeva, cele priče se i dan danas sećam. Kasnije je ta devojčica bila sa mnom u istom odeljenju u osnovnoj školi. I družile smo se. Jedan od naših najboljih drugara je bio i jedan deča (sa kojim sam ja kasnije i u srednuu išla, isto odeljenje). Ja sam njemu kada smo imali 7 godina rekla da je ona usvojena. On je to rekao svojoj mami, ona je zvala moju mamu, moja mama se drala na mene. Kasnije sam skapirala da u stvari nisam ja tu pogrešila, ja sam bre bila dete. Nego te vaspitačice koje su tračarile o tome.

Ja i dan danas pojma nemam da li je do te moje drugarice došla ta priča, nikada to nismo spomenuli. Žao mi je ako sam je povredila, jer je i ona tada bila dete. M smo i dalje u kontaktu, ona živi u inostranstvu, ima dva prelepa sina, sa drugim se porodila malo posle nego ja sa S. Direktor je odseka jedne od najjačih firmi na svetu. I u osnovnoj i srednjoj školi je bila najoblji đak. I pre svega, jedan kvalitetn čovek, među najboljim ljudima koje znam. Znam da sada ne bih mogla da je povredim. Ali tada možda jesam.

Sada znam da to da li si usvojen ili ne, te ne čini manje čovekom. Ali tada, pre 35 godina, ja to nisam mogla da znam. Tada sam je smatrala manje vrednom. Jer sam bila dete, koje je čulo kako se izgovara reč USVOJEN (sa kakvim tonom, prizvukom, od strane tamo nekih ...). Ako me razumete zašto ovo pričam, apropo VTO dece.

Jedino se nadam, što Wiv reče, da će do tada VTO zaista biti tabu tema, i da matori dušebrižnici neće o tome raspredati. Dete ne može da shvati dok je malo.



< Poruku je uredio dunja RR -- 9.3.2016 20:40:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 20:49:01   
jess021
Ni jednog momenta me nije interesovalo sta ce ko da misli o tome da je Lenka rodjena iz vto-a. Da sam mislila o tome nikad to ne bi ni uradila.
Poenta je evolucija, npr.nasim roditeljima nije padalo na pamet da pitaju svoje kako su nastali, mi smo vec cackali u temu, a ne bi me uopste iznenadilo da me moje dete trazi da joj objasnim detaljan postupak i citavu proceduru.
Naravno da ce svako odluciti sam za sebe, ali posto ovde ima nas vise sa istom situacijom, mislim da je tema i vise nego adekvatna.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 20:56:17   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: jess021

Ni jednog momenta me nije interesovalo sta ce ko da misli o tome da je Lenka rodjena iz vto-a. Da sam mislila o tome nikad to ne bi ni uradila.



Upravo tako. I nikada mi nije problem da kažem da sam išla na VTO, nekoliko puta.
Samo bih volela da oni koji pojma nemaju šta je VTO, ne raspredaju o onome što ne znaju na pogrešan način.

I meni je tema ok.



< Poruku je uredio dunja RR -- 9.3.2016 20:58:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 20:56:27   
bebilule
Ja sam jednom pisala u ovoj temi i napustam je. Ostavljam je iskljucivo mamama koje su djecu dobile u vto proceduri. Samo vam imam reci da razumijem zasto razmisljate da li reci djetetu ili ne. Prosto, postujem cinjenicu da se nekima od vas nametnulo ovo pitanje, kao sto postujem da neke druge uopste ne razmisljaju o tome.
Ako postoji tema, bubam, carape za vene, trikovi domacica, sta smo danas pravile...zasto ne bi bila tema o ovome.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 21:03:33   
17 joka
Tema je skrpz ok, ono sto kaze Dunja slazem se ima raznih slucajeva.

ni ja nikada nisam obracala paznju sta ce drugi reci ali opet je bolje da to dete cuje od vas nego od nekog drugog samo da to bude u ono vreme kad bude moglo sve da razume.

Nekad ako nama uspe VTO svesna sam da cu svakako to morati svom detetu reci user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
9.3.2016 22:19:40   
branki*
A propo ovog sto je pisala dunja i jess,kad sam se ja spremala za vto,ja pomalo ,a mm pogotovo nekako nismo zeleli da puno pricamo o tome,osecala sam ,ne bas stid,ne umem da opisem,ali neko bzv osecanje nalik stidu,jer svi bez problema ostaju trudni,samo ja ne mogu,kao da sam nesposobna,manj vredna,sta znam,tako sam sebe dozivljavala i nisam ni pricala svima da je moj sin dobijen putem vto.u poslednjih godinu dana mi se nisljenje o tome skroz preokrenulo,meni je sad to ponos i totalno kul da kazem da je moje prvo dete iz vto i cak to i naglasim i kad me niko ne pita,bas mi to nekako zvuci sad svetski i moderno i mocno i sta znam,super mi je.

< Poruku je uredio branki RR -- 9.3.2016 22:23:52 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 0:43:09   
choopa choops
Ma ja mislim da je generalno frka šta reći kad te dijete pita kako je nastalo?!user posted image Nije ni da ja mojima mogu reći: E to vam je bilo tako što je tata....nastavite sami user posted image Recimo moja sestra je fino rodila na CR, i ispričala djeci (svojoj i mojoj) kako to izgleda. Da malo razrežu stomak, pa izvade bebu i zašiju i kraj. I onda su moji istraumirani došli kući, L je čak i plakala user posted image , sa pitanjem da li su meni rezali stomak, da ona ne želi da mene režu i tako dalje. I nakon vršenja pritiska na mene da im kažem kako sam ih rodila ja sam na kraju rekla kroz pupak!!!! user posted image Tako da, ja tek imam da se pravdam kad za koju godinu počnu da koriste mozak i ukapiraju šta sam rekla. user posted image
user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 7:06:20   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: branki RR

A propo ovog sto je pisala dunja i jess,kad sam se ja spremala za vto,ja pomalo ,a mm pogotovo nekako nismo zeleli da puno pricamo o tome,osecala sam ,ne bas stid,ne umem da opisem,ali neko bzv osecanje nalik stidu,jer svi bez problema ostaju trudni,samo ja ne mogu,kao da sam nesposobna,manj vredna,sta znam,tako sam sebe dozivljavala i nisam ni pricala svima da je moj sin dobijen putem vto.u poslednjih godinu dana mi se nisljenje o tome skroz preokrenulo,meni je sad to ponos i totalno kul da kazem da je moje prvo dete iz vto i cak to i naglasim i kad me niko ne pita,bas mi to nekako zvuci sad svetski i moderno i mocno i sta znam,super mi je.

Upravo o ovome sam govorila gore.
Dunjči, VTO nije isto što i usvajanje. Uvojiti je jedno, tuđe dete. Dete koje je RODILA DRUGA MAJKA i napravio ga drugi otac.
Ti si svoje dete nosila 9 meseci u stomaku, rodila ga i držala ga i bla bla bla...
Meni je najnormalniji VTO.
Iskreno ne vidim razlog da se maloj deci govori i objašnjava šta je vto i kako nastaju deca. Sa 10 godina su dovoljno iole zreli da nešto možda znaju, taman kreće i biologija.
Ja sam odlepila isto jer sam došla u istu situaciju kao i Čupa. Ani su rekli u vrtiću (iz meni nepoznatih razloga) da postoji šansa da idem na carski iobjasnili šta je carski. Danima je kukala kako neće da me seku.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 9:52:58   
superm
Sad tek videh ovu temu...

Drage moje mame, ne znam zašto se opterećujete...zaboga, pa ko je vašu decu nosio u stomaku, rodio...? Kakve veze ima? Ne dajte da vas iko pokoleba. Vi ste majke sa velikim M. Namučile ste se i strepele i više nego žene koje su bez ikakvih problema prirodnim putem zatrudnele.
Isto tako može da se postavi pitanje da li sam ja manje majka svojoj deci zato što sam ih rodila CR? Naravno da ne.


< Poruku je uredio superm -- 10.3.2016 9:54:18 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 9:54:55   
Maraj
Ja se u potpunosti slazem sa Dunjom.
Opet kazem nisam razmisljala na tu temu dok nisam videla da se piskara ovde.
Slaz se sa Dunjom zato sto ne zelim da moje dete to sazna od drugih ljudi. Mislim da bi bilo ok da mu mm i ja to kažemo.
Da nase dete nosi genetski materijal mm i mene ,ali ne nose bas sva deca.... recimo moja koleginica je radila vto u Pragu sa doniranim jajnim celijama. Sta onda ona treba reci detetu , da li je njeno ili ne.... Razumwte sta hocu da kazem.... Ja naravno smatram da jeste njeno jer ga je ona 9 meseci nosila , rodila , odgajala.
Al mislim da samo mi vto mame razumemo postojanje ove teme...
Da vam ne kazem lad ljudi koji dodju kod nas na babine tumace na koga L lici.... pa ne lici mi , pa izmesan je.... a ja sad tu kao treba da im dokazujem da jeste nastao kd moje jajne celije i muževljevog spermatozoida!
Zato kazem da samo mi vto mame razumemo ovu temu (i ako do otvaranja iste nisam razmisljala u tom pravcu) jer smo mi dozivele npr te poglede

Al samo da kazem , zabole me duuser posted image za njihove poglede. L je isti ja , jos je pokupio beleg od mm ,ne treba nam bolji dnk , a ti koji su "smuckani" prirodno , zar tu nema onog da tata bas i nije "pravi tata"

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 10:14:36   
Didy
Reći, naravno, ali ne praviti od toga predstavu, niti dramiti, već ispričati, više kao usputno obaveštenje, kad roditelj proceni da je dete dovoljno zrelo da razume. Ja isto nikada nisam razmišljala o tome, valjda zato što nisam prešla milje u vašim cipelama koji ste prošli kroz ceo taj postupak, ali polazim od toga kako ja gledam na ljude koji idu na VTO - uopšte ni u jednom trenu ne pomislim da su oni zbog toga uskraćeni, obeleženi ili kako već tumače sitne duše. Naprotiv, smatram da su veliki borci, spremni na ustupke i odricanja u životu zarad suštinskih životnih stvari i skidam im kapu zbog toga do poda, divim im se i mislim da su veliki u svakom pogledu.
Imala sam drugaricu na faksu koja mi je jednom prilikom rekla - Ja sam prvo dete u Srbiji rođeno iz epruvete. Ona je to tako ponosno rekla s nekim posebnim sjajem u očima. Sećam se da mi je ta informacja bila na nivou informacije - rodila sam se na cr. Zaista sam je gledala istim očima kao i pre toga. Nekako me ova tema sad podsetila na taj davni razgovor s njom i setila sam se kako je ona to s ponosom isticala, pa nekako mislim da previše brinete unapred, drage mame. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 10:41:14   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Dunjči, VTO nije isto što i usvajanje. Uvojiti je jedno, tuđe dete. Dete koje je RODILA DRUGA MAJKA i napravio ga drugi otac.
Ti si svoje dete nosila 9 meseci u stomaku, rodila ga i držala ga i bla bla bla...
Meni je najnormalniji VTO.
Iskreno ne vidim razlog da se maloj deci govori i objašnjava šta je vto i kako nastaju deca.


Ma ne Trcka, ispričala sam samo apropo dečje surovosti. I dečijeg ne razmišljanja o posledicama. Jer ako deca okolo čuju taj i taj je VTO o dete (a p ritm pojma nemaju šta je VTO, jer deca ne mogu to da razumeju kao što ni ja sa 6-7 godina nisam shvatala u pravom smislu šta znači biti usvojen, i nisam shvatala da to nije ništa ružno, ii je taj čovek manje vredan, i da o tome NE TREBA pričati detetu, već o tome roditelji pričaju sa detetom. sve to ja kao dete nisam mogla razumeti), deca mogu biti surova, rugati se i zlostavljati. To sam mislila.

I ja mislim da malo dete ne može da razume šta je VTO.


Hej, pa moja super drugarica, pisala sam ovde, je pričala svojim roditeljima i sestri da sam ja išla na VTO. Nemam ništa protiv. Ali, pričala je pred svojom sestričinom koja ima 12 god, pritom divno, vaspitano, pametno dete. I ta malecka je jedva čekala da vidi Savu kada se rodio, misleći da je on robot (ona je to zaključila iz priče odraslih o VTO).

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.3.2016 10:48:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 10:44:42   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: superm

Sad tek videh ovu temu...

Drage moje mame, ne znam zašto se opterećujete...zaboga, pa ko je vašu decu nosio u stomaku, rodio...? Kakve veze ima? Ne dajte da vas iko pokoleba. Vi ste majke sa velikim M. Namučile ste se i strepele i više nego žene koje su bez ikakvih problema prirodnim putem zatrudnele.
Isto tako može da se postavi pitanje da li sam ja manje majka svojoj deci zato što sam ih rodila CR? Naravno da ne.




Ja kao i mnoge druge VTO mame nisam razmišljala o ovome dok nisam videla temu (moram priznati da je mm razmišljao).

Ne opterećujem se šta će ko da kaže o meni, da je tako, ne bih nikom pričala da sam išla na VTO (a ima punoo žena koje idu na VTO a ne pričaju). Samo razmišljajući o ovj temi izvodim zaključak da ne želim da moje dete sazna od nekoga drugog, već od mene, ali kada bude dovoljno zrelo da razume.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.3.2016 10:50:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 10:49:05   
jess021
Jos uvek ova tema aktuelnauser posted image
Ja samo ne znam iz cega su neke clanice zakljucile da mi pravimo frku i dramimo oko ove teme???
Naziv teme je samo pitanje da li reci detetu ili ne.
Sad sam se vec iznervirala jer ispada da smo mi u ogromnom problemu sta ce biti ako nas budu pitali. Mene samo zanima sta druge mame koje imaju dete/decu iz vto misle o tome, nije da ne spavam nocima zbog toga.
Postujem svacije misljenje, ali se apsolutno slazem da su samo mame koje su prosle vto kompetentne da sude o ovome.
I ja imam misljenje manje/vise o svemu, ali o onome o cemu nemam sopstveno iskustvo mogu samo da nagadjam.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here