|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.11.2019 23:34:28   
bubulence
Ti od hrane mozes da pravis razne pogacice, hlebice, mafine, palacinke od dozvoljenog brasna, svo voce i povrce, dzemove, i druge razne namaze... Nema potrebe da si na toliko strogoj dijeti, oslabice ti imunitet.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 8:58:01   
Peace*
Jedem samo meso, krompir, pirinac i banane... crni luk ali obradjen u hrani. Od zacina samo so. Nekad posecerim kuvani pirinac jer jedino tako uspem da utolim zelju za slatkim.


Ja imamsvašta da ti kažem. user posted image
Nisam često aktivna, pa ne znam koliko znaš o našem slučaju.

Naime, moj klinac sada ima 9 god, a alergija na pkm mu se ispoljila sa nekih 1,5m u vidu užasnog ekcema, sa pogoršanjem nakon prve vakcine, alergotestom potvrđeno sa oko 3,5-4 m, kada smo završili u bolnici.
Ja sam bila na eliminacionoj dijeti - u bolnici su me naučili šta to tačno znači: KLIK

Da ne davim previše sa detaljima - ti pitaj ako te nešto specijalno zanima.

Osnovni princip uvođenja čvrste hrane kod alergičara je: uvodiš ono što u datom momentu rodi u podneblju u kom živiš, i to nova namirnica na 72h jer retko kada se alergijska reakcija ispoljava u prvom kontaktu. Sve namirnice moraju biti termički obrađene.

U tom smislu - štrče ti i pirinač i banana. user posted image

Ipak, pirinač lekari smatraju najmanjom opasnošću. Kod nas je vrv bio slučaj da sam ga senzibilisala jer se meni ishrana tokom dojenja u velikoj meri svodila na pirinač.
Kod dece su tipične "šetajuće" alergije - velikim unosom određene namirnice senzibilišeš dete, ono doživi "prezasićenje" - da tako kažem, i reaguje. Prestankom unosa namirnice posle nekog vremena to se sredi.

Tako sam ja počela sa pirinčanom vodom u njegovom 7mom mesecu, pa pirinčana kaša (ja pravila od pirinča, nisam uzimala kupovne), sve vreme mu se pojavljivao ekcem u blažem ili jačem obliku. Posle sam krenula jabuku, šargarepu, i dalje ekcem, izbacivala jabuku, pa izbacivala šargarepu, misleći da pirinač nije sigurno, sve do momenta kada se tokom obroka pirinča kompletno osuo. I tada sam ukinula pirinač, i ekcem je počeo da se povlači. Tek nekih godinu - godinu i po kasnije sam uspela da ga uvedem, iz trećeg pokušaja. Tako da, sve te priče lekara o tome šta je najčešće a šta najsigurnije - svaki čovek je biće za sebe. Slušaš lekare ali i svoj instinkt. I najvažnije: POLAKO!

Pitaj ako te neko zanima. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 9:03:01   
Analiticarka
Joj zenice tu ste 💋💋💋Pisem opsirno samo da uspavam maslacka❤️.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 9:04:41   
Peace*
Inače, sledeće nedelje ga vodim da mu vade krv: UniCap na mleko.
Da, da, prošlo je godinu dana od prošle kontrole... leti vreme.

EEEEEj, ali da vam kažem: čovek je 5-ti na školskom takmičenju iz matematike, ide na opštinsko. user posted image user posted image

Sad ću da vam nađem sajt, pojavili su se novi sirevi i namazi - sve vegan, i smeju da jedu deca alergična na PKM, čak mislim da su i gluten free.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 9:11:20   
Peace*
NAMAZI I SIREVI VEGAN

Konkretno sliced čedar sir je brutalan.
Original taste namaz ima ukus kao običan Vajkrem.

Naravno, ja sam detaljno proučavala prisustvo mleka, svi ostali alergeni - molim vas dobro gledajte, nisam detaljisala.


Pavlaka za kuvanje koju koristim: KLIK

Raw cake

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 9:55:40   
Analiticarka

Evo ovako. 

Ja sam na eliminacionoj dijeti bez mleka oko 3 nedelje, gluten sam izbacila pre 2 nedelje. 10ak dana je pila Enterol probiotik. Stanje posle svega toga je sledece:

Stolice vise nisu vodeno sluzave. Smanjio se broj stolica na 1 dnevno i ona je kompatno sluzava. Kao npr puding. Nocu malo bolje spava. Ne vrti se vise kao pre. Ranije je znala da krene da se uvija kao crv neki i smiri se kad je uzmem. Vise sam spavala u fotelji sa njom na grudima nego u krevetu.

Inace moja ishrana se zasnivala kao sto sam rekla... meso, krompir, pirinac, crni luk i banane. Posumnjala sam na pirinac ranije a onda mi je milicicak rekla da je (Peace) dete reagovalo na pirinac pa sam izbacila i njega. 

Bukvalno sam ostala na mesu i krompiru i bananama.

Ja moram sebi jos nesto da uvedem ili cu ostati bez mleka. Dzabe mi dijeta posle. 

Prvo sto sam mislila je da unesem bezutenske namirnice. Narucio mi je mm iz biospaiza neka brasna bez glutena, palentu i ovsene pahuljice. Mislila sam par dana da spremamo taj hleb i da pratim. Jednostavno samo da pojacam ishranu malo, zbog dojenja. Od suplemenata pijem samo sumeci Ca+D3 vit.

Ja sam pored pirinca sumnjala i na jabuku, posto su to jedine dve namirnice koje sam od porodjaja redovno gotovo svakodnevno uzimala. Ne znam... 

U ponedeljak idemo na kontrolu, da vidi dr da li ide malo na bolje posle Enterola. 

Ako vidite da negde gresim, pricajte.

Sta bi ste vi jos unosile od namirnica u ishranu? 

Da li ste jele (i od kad ako jeste) namirnice koje dojilje inace treba da izbegavaju zbog nadimanja tipa boranija, kupus, brokoli, papriku?

Sigurno sam zaboravila nesto i bicu slobodna da budem dosadna jer znate koliko nam je ovo vazno... 

🌸🌷🌺❤️




(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 10:01:22   
Peace*
1. Ne znam kakav je to probiotik. Većina probiotika je na bazi lacto bacilusa, tj, gajen na podlozi kravljeg mleka. Jedini probiotik koji je tada bio na bazi majčinog mleka (pre 9god) je bio BioGaia, i ja i dalje Marku dajem samo taj, iako sam ovde čitala da sada postoje i drugi koje smeju sa alergijom na pkm - javiće se već neko da napiše.

2. Marku su izbačene D3 kapi sa sumnjom da se osipa na riblje ulje koje je sastavni deo tih kapi.

3. Da bi imala mleka bitno je da piješ! Naravno i da jedeš, ali prvenstveno da piješ.

4. Uvedi tikvice npr. Ne sećam se kada sam uvela boraniju i sl... davno je bilo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 10:04:45   
Analiticarka
Inace Peace, zanima me sve, al mozda nesto i ne znam da pitam sto treba 😂. Cestitam matematicaru na uspehu i jos puno puno da ih nize. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 10:13:50   
Peace*
Ne znam šta bih ti pričala.

ja sam se već srodila sa ovakvim životom.

Šta god da ti padne na pamet - pitaj slobodno.

I ne sekiraj se. Sve će biti ok. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 11:30:07   
MimiVH
Peace, bravo! 😁 Slazem se za laktaciju, puuuuno vode! Sto se tice ishrane, domace sve, ali ne i brasna ukoliko izbacujes gluen. Mislim da je meni to zamrsilo konce. Ja nasla domace kukuruzno belo i heljdu i mislim strava. Ona reaguje,ja mislim reaguje na kukuruz,pa na heljdu... dok mi dr nije rekao da su mozda koristili mlin koji koriste za psenicu. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 11:50:14   
MimiVH
Peace, hvala za link, prostudiracu sastav 👍 jel ih ima u velikim lacima prodaje? Ja sam se navukla na keksice bez glutena i kazeina 😍 Super proizvode ima Aleksandrija gluten free. Inače,jedem JA kiselo mleko 😇 5.dan 😊 nije reagovala 😊 razmisljam sta dalje 🙄

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 11:52:32   
Analiticarka
Nikakvo domace brasno ne koristim. Narucila sam iz specijalozovane prodavnice brasna bez glutena. Treba pazljivo citati deklaracije. Medjutim mogu se naci i namirnice koje ne sadrze alergene cak ni u tragovima tj da prilikom obrade nije doslo do kontaminacije. 

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 11:54:03   
Analiticarka
Bravo Mimi ... polako uvodi jedno po jedno... kazi mi koji su to keksici i gde ih nabavljas?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 11:55:24   
MimiVH
Za probiotik sigurno znam Linex da je bez soje,mleka i glutena. To je prvi probiotik koji su nama preporucivali ali nama.nesto i nije pomogao. Skoro svi su mi rekli da oni nemaju presudnu ulogu,2,3 meseca smo bili bez probiotika. Skoro sam joj uvela Bebi col ljubicas_ti sa cinkom,koji je bas za alergije,naglaseno je da ne sadrzi mleko,gluten i soju. Za ishranu, sto se tice hlebica,ja sam mesala pirincano, kukuruzno i heljdu,kasicica sode bikarbone,maslinovo ulje i voda otprilike. U to nekad ubacim kasiku,dve dzema od kajsije,domaceg naravno 😊 Dok nisam pocela da sumnjam 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 12:01:33   
MimiVH
Do tog drugog obroka je bilo sve haoticno i poprilicno stresno za mene. Jer sam stvarno davala svoj maksimum a rezultata nigde... Posle tog pregleda,meni dr kaze da njoj uvedem Sinlak kasu Nestle a ja od ponddeljka krecem ribu da jedem,tako nedelju dana pa da ga pozovem,jer nismo iz Bg-a. Javim mu ja da je proslo ok,on mi kaze da krenem jaje nedelju dana,pozovem ga treci put,on mi kaze da krenem mleko 🤯 e,tu ga nisam poslusala 😂 krenula prvo ja da jedem u tragovima,pa sad kiselo. U medjuvremenu sam njoj uvodila,moram da pazim da se ne preklapamo.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 12:09:01   
Analiticarka
Iha, dok mi stignemo do 8og meseca (sad imamo 3.5). Mislim, dotle ce mama morati na dijetu i da polako bira namirnice. Mi ovih dana idemo i na kontrolu. Prva dva meseca je dodala po 800-900 gr ... sad mislim da nije dodala ni 500 gr. Ja i dalje ne znam da li kod nas licno govorimo o alergiji ili inotleranciji. Ona je od simptoma imala samo sluzave stolice i nista vise. Ostala si mi duzna odgovor gde nabavljas keksice bez kazeina i glutena. 

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 12:27:59   
MimiVH
Najveci njihov asortiman je u Tempu. Ima bas dosta toga... brasna,podloge za picu,krekere,mleveni keks, kako kes, ovaj sa cokoladom .. Link pusti im mail ili preko drustvenih mreza pitaj gde u tvom kraju imaju najveci izbor. Ja pronasla na kilometar od kuce 😊 Ne brini, srecice se,mora malo vremena da prodje 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 16:32:47   
milicicak
Analiticarka, drago mi je sto se situacija popravlja 🙂 sta ti znaci kompletno sluzava kao puding kad opisujes stolicu? Mislim, tako malim bebama stolica je te neke konzistencije uglavnom a sluz se vidi i stolica se razvlaci kad je pritisnes pelenom...

A da moras jesti, moras ali se potpuno slazem da je vazno za laktaciju da sto vise pijes. Ja bih pojacala ugljene hidrate (kacamak sa bademovim mlekom i crnom cokoladom je super). Ja ne pratim vise sta ima od novih proizvoda ali biljnih mleka znam da ima svakakvih i odlican su dodatak svemu.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 16:47:40   
Analiticarka
Milice, nit sam ja dobro napisala a i to sto jesam nisi ni ti dobro procitala. Mislila sam kompaktne stolice, u smislu da nisu vise onako vodeno sluzave. Da, sluz je i dalje prisutna ali je sama kaka gusca.... kao puding...(Al ga opisujeeem😂)Znaci stolice vise nisu vodeno-sluzave. Cvrsce su a sluz je i dalje tu. Mada sam citala ovde da je potrebno vreme da se ta sluz izbaci skroz. Dr nam je rekla da pre sledece kontrole uradimo opet okultno krvarenje. Sutra mi stizu bezglutenske namirnice i jedva cekam palentu da napravim☺️


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 17:30:46   
MimiVH
Ok,razumela sam 😁 imali smo i mi takvu stolicu mozda mesec dana. Ja generalno pisem uopsteno, mozda nekad nekom zatreba. Mnogo beba nazalost je intolerantno ili alergicno na pkm ili gluten


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 18:24:25   
Analiticarka
Ako govorimo samo o sluzavim stolicama koje su bile pozitivne na okultno krvarenje. Da li tad moze da se postavi dijagnoza alergije ili intolerancije?

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.11.2019 20:35:59   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Ako govorimo samo o sluzavim stolicama koje su bile pozitivne na okultno krvarenje. Da li tad moze da se postavi dijagnoza alergije ili intolerancije?



Jako je nezahvalno prognozirati ovako rano. Ali to za sad nije ni bitno, jer bez obzira da li je alergija ili netolerancija tebi se prakticno nista ne menja, nema mleka u svakom slucaju.
Hvala na pojasnjenju za stolicu 😁 najbitnije je da ide na bolje

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 8:12:15   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Ako govorimo samo o sluzavim stolicama koje su bile pozitivne na okultno krvarenje. Da li tad moze da se postavi dijagnoza alergije ili intolerancije?


Ne razumem pitanje?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 11:50:55   
Analiticarka
Sad dolazimo sa kontrole... napredovala je samo 270gr za mesec dana 😔 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 17:22:18   
Analiticarka


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Ako govorimo samo o sluzavim stolicama koje su bile pozitivne na okultno krvarenje. Da li tad moze da se postavi dijagnoza alergije ili intolerancije?


Ne razumem pitanje?



Tek sad vidim nedoumicu.Naime, ako se radi samo o sluzavim stolicama sa prisustvom krvi... da li moze da se zna da li je rec o intoleranciji ili alergiji? Te dve stvari nisu iste ( mada je princip izbacivanja namirnica isti).

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here