|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
4.9.2016 22:14:02   
AnaAna1
Ej vala da usporava usporava user posted image znaci ludim od ovog osecaja umora u ocima... posto mi je jedan dr reko da cu za 15ak dana da predjem na 2 puta po 100mg (sada uzimam 2 puta po 200), pa onda za jos 15ak dana da ga izbacimo, a drugi dr mi je rekao da mogu odmah da prestanem sto se njega tice i da mi ne treba, ja cu vec od sutra da predjem na 100, i onda polako da ga izbacim ako je sve u redu... da uhvatim neku sredinu izmadju ta dva misljenja...jer sam braon sekret imala samo ta 3 dana oko potencijalne menstruacije i posle toga uopste... jos samo u petak da najzad i ja cujem to srculence i da sve bude u redu :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
4.9.2016 23:46:27   
Mariya
I ja sam odmah nakon pozitivnog testa otrčala kod ginekologa, ali samo zato da bih otvorila bolovanje. To je bilo 4+5 ned. I video se samo gestacijski mešak. 3 nedelje kasnije sam već čula i srce!
Moja beba opet kucka. Danas je ceo dan na desnoj strani stomakauser posted image
Ja sutra kod genetičarke. Nadam se dobrim rezultatima. Pa posle ručak i šoping.
Neću vas plašiti pričama sa porođaja, ja se iskreno nadam da će treći biti brz i lakuser posted image i manje bolan. A bude li brži,lakši i manje bolniji od drugog neću se žalitiuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 4.9.2016 23:48:08 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 0:43:47   
degu
Mariya i ja mislim da bolje da zaobidjemo price o porodjaju user posted image
Ana stavljaj utrogestan vaginalno, nece imati takav efekat, mislim da je cak vaginalno preporucljivije. Ja sam ujutru stavjala, uvece pila jer mi je godilo da me uspava.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 8:23:40   
Doroty
Dobro jutro, ajde na kaficuuser posted image user posted image
Ja sam juče uzela manju torbu za porodilište, počela sam da pravim spisak. Otkud znam kad će bebac, volim ja to da imam sve spakovano...Inače ovde sve treba, od igle do lokomotive, samo daju neku bednu spavaćicu , sve ostalo nosiš sam..
I ja se nadam da će ovaj drugi porođaj bar biti brži, ako ništa drugo.


_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 8:51:16   
degu
Mi nosimo i spavacice, cak i toplomeruser posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 8:57:42   
yelly
user posted image

AnaAna definitivno je bolje sto kaze Degu, vaginalno, tad nema toliko umora a apsobuje se isto...
Mariya, kako ti zavidim, kad ce meni moj bebac da krene da kucka user posted image
A sto se porodjaja tice...joj mislim da vama kojima nije prvi je lakse, a nama ostalima ce trebati smernice user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 11:02:56   
degu
Bilo mi je lakse prvi pt kad nisam znala sta me ceka user posted image tad sam se divila zenama sto se ikad odluce na drugo. Ali ocigledno se sve zaboravi kad se ipak odlucimo. Ja bih vec i trece user posted image

< Poruku je uredio degu -- 5.9.2016 11:04:35 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 11:09:04   
AnaAna1
Joj meni je drugarica pre neki dan izasla iz porodilista i u detalje pricala o porodjaju (ali jos uvek ne zna da sam trudna), a ja je ispitivala bio mi interesantno. U trenutku mi je muka pripalo od nekih njenih prica user posted image ali dobro prezivi se i to, sigurno da je prvi put mnogo teze jer ne znas sta te ceka, posle vec za 2., 3. se pripremis psihicki bar user posted image ali necemo o tome sad, dajte neke lepse teme user posted image

Sto se tice utrogestana, dal se on toliko cesto daje ili mi se cini, skoro svaka devojka na forumu pomene kako ga je nekad koristila u trudnoci?

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 11:22:41   
yelly
Ja nemam od koga bas bliskog da cujem iskustva sa porodjaja, al sve odlazem kao temu za razmisljanje, ima jos vremena, a potajno sam u grcu user posted image
tako da ne znam sta da vam kazem user posted image

Sto se utrogestana tice, ginekol ga prepisuju i levo i desno, kao preventivu da se nesto ne desi i naravno onda kada mora da se propise zbog komplikacija... i meni je prepisan na prvom pregledu ali jednostavno nije bilo nekog razloga za to i nisam ga ni pila... pila sam samo kad sam isla na put i to mi je bilo mrsko kad sam shvatila kako mi organizam reaguje na njega.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 11:23:40   
degu
Kod nas se daje bas cesto i kad treba i kam ne treba, al ne moze da skodi.
Ma znas sta, mnogo su strasnije price o porodjaju nego sam porodjaj user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 11:36:03   
yelly
IZVORNA PORUKA: degu

Ma znas sta, mnogo su strasnije price o porodjaju nego sam porodjaj user posted image


Ovo mi je rekao jednom mm, kao ma sigurno je manje strasno nego price...
i onda je lupio: kao kad je neka bitna utakmica, nekad je teze onima koji su sa strane i gledaju (slusaju) nego onom ko je u igri user posted image user posted image user posted image

sve nesto mislim da nije ni pricao o meni vec o sebi i prisustvu porodjaju user posted image

< Poruku je uredio yelly -- 5.9.2016 11:40:35 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 11:57:47   
Doroty
Ma ja sam se naslušala priča u prvoj trudnoći svakakvih, jedina istina jeste da je svaka žene različita, i svaki porođaj priča za sebe.
Meni ništa koristilo nije to što sam znala iz priča, nema dok sam ne iskusiš. Sve to prođe ovako ili onako, i sve je prelepo kad ugledaš svog bebcauser posted image
Što se progesterona tiče, izgleda da je to ipak do lekara. Ovaj moj baš i ne prepisuje ako nije potrebno, a znam lekara kod kog svaka trudnica prima injekcije do kraja, eto...

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 15:02:45   
AnaAna1
Hahhahaha Yelly, tvoj muz je bas naso poredjenje, svaka mu cast user posted image a Boga mi moj jedva ceka porodjaj i mnogo je srecan sto su u Nisu dozvolili sada prisustvo muza user posted image blago njima, i ja bih jedva cekala da sam na njihovom mestu, prezive tih sat vremena, pa posle proslava sa drugarima, pa cekanje da izadjemo, uh, sta ces lepse user posted image
Ma mene cak ne plasi toliko ni sam cin porodjaja koliko mi se gadi onaj deo posle, nehigijena u wc-ima i sve ostalo dok ne dodjem svojoj kucici... ali sto kaze Doroty, sve se to zaboravi posle user posted image

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 15:35:10   
dijana1*
Stomacici kako ste miuser posted image
Drage moje trudnice, posaljite moderatorima podatke da vas stavimo na spisak trudnica, datum, pol ako znate i graduser posted image .

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 15:50:09   
yelly
AnaAna u pravu si, i meni je najgroznije to oko higijene u porodilistima u Srbiji... a za ostalo bice kako bude, to je prirodna i normalna stvar, dace bog da sve bude u najboljem redu user posted image
A muski, neka im nek se raduju, meni je mnogo drago sto mm hoce da bude tu, imam drugarice ciji muzevi jednostavno nisu ni da cuju user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 17:47:49   
AnaAna1
Dijana, ja saljem podatke u petak kada cujem srculence i kada mi potvrde ocekivani datum porodjaja, posto varira 7 dana gore-dole user posted image

Yelly da, i mnoge zene nece ni da cuju da budu tu muzevi, a meni ce biti duplo lakse sto ce biti on tu da mi drzi strah :)

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 21:37:43   
Mariya
Veče drage user posted image
Nisam vas čitala danas, besna sam kao ris još od 2 sata, kad sam sedela kod genetičarke u ordinaciji. Pisala sam na temi double test. Kao nizak mi je Papp-a i odnos između Papp-a i bhcg se NJOJ NE SVIĐA. I kako se beba ne razvija kako treba, slabija je od posteljice i takve stvari. pritom sam pogledala rezultate sa L , bili su još niži i isto je rekla kako beba zaostaje a ja rodila zdravo dete u terminu. I svo vreme ona meni govori kako ja imam 34 godine i da je rizik povećan zbog toga, jer njene kalkulacije , kad ona unese moje rezultate u njen UNAPREĐENI program za genetski skrining kažu da to nije u redu. EEEJ!!! Kompjuter radi neka poređenja, statistiku najobičnijuuser posted image Uz je dobar, a nivo hormona varira iz nedelje u nedelju i razlikuje se od trudnice do trudnice. MM nije baš bilo svejedno, a mene je samo razbesnela. I sad idem u četvrtak da radim triple zato što imam 34 godine!!
Uh!!. Čitaću vas večeras kad svi zaspuuser posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 22:07:14   
degu
Joj draga verujem da si odlepila. Meni je sa prvom bebom dabl bio los,isto sam mislila o triplu i odustala. Sacekala 16.n i otisla kod Novakovke na euz, tad se rade ti neki soft markeri gde se opet prilicno iskljucuje mogucnost nekog poremecaja. Mene je ta zena bas smirila,vrhunski je strucnjak. Vise verujem uz nego statistici.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
5.9.2016 23:52:24   
Mariya
IZVORNA PORUKA: degu

Bilo mi je lakse prvi pt kad nisam znala sta me ceka user posted image tad sam se divila zenama sto se ikad odluce na drugo. Ali ocigledno se sve zaboravi kad se ipak odlucimo. Ja bih vec i trece user posted image

Aahahahaha degu,tako sam i jauser posted image i posle drugog sam rekla,ja ovde više ne dolazimuser posted image A eto,ipak ću se još jednom popeti na taj porođajni stouser posted image
Evo me, malo sam se smirila. Ma otići ću na triple,neka joj. Ni ja ne verujem u statistiku. Ako rezultati ne budu dobri,konsultovaću se sa mojim dr i ako on ne zna,otići ću kod stručnjaka na uz da vidi da li je sa bebom sve u redu.

A kad već pričate o porođaju...prvi put, zaista je bilo psihički lakše jer nisam znala šta me čeka. Otišla sam na porođaj kao mlad majmun misleći da će to biti očas posla,ma kao u filmovima user posted image ajmo na sto,push, now push, just one more time i jeeej, beba je tu... Ma da,how yes nouser posted image satima pod kontrakcijama, trajale su po 1,5-2 minuta,pa onda 40 sekundi odmora pa opet minuti bola.. A bol je daleko jači od onog kao kad dobiješ(kao što žene pričaju,u želji da te ohrabre,a ne zaplašeni) pa epiziotomija... Sam čin porođaja i nije toliko bolan,više neprijatan,ja bih tako opisala. I ne traje dugo. Pa prva beba, ne znaš ništa oko nje,kako, zašto. Ali imala sam oooogromnu sreću sa L. Još u porodilištu su me naučili dojenju, patronažna je bila stalno na raspolaganju kad sam došla kući,a L je bila beba za poželeti. Sisala,spavala,napredovala. Zato sam se lako i odlučila za drugo. Ustvari je želja da ne bude jedinica bila i jača od činjenice da je ona bila beba,a kasnije dete za poželeti, laka za rukovanje user posted image
A drugi porođaj... Imala sam strah jer sam znala šta me sve čeka i šta sve može da krene naopako. A opet mi je bilo lakše što sam znala šta će biti. Išla sam na vežbe,bila sam potpuno spremna,fokusirana,sa sjajnim babicama, i znala sam ishod,znala sam taj osećaj koji te preplavi kada vidiš prvi put to svoje malo modro dete koje si čekala toliko meseci... L su,zbog teškog porođaja i lošeg apgar skora odmah odneli,samo su mi je pokazali,nisam mogla ni da je dodirnem. A H su,čim se rodila pokazali,prebrisali, očistili,stavili mi je na grudi,ona se umirila odmah,prestala da plače... To je osećaj i događaj koji ne možeš zaboraviti dok si živa... I shvatiš da je taj osećaj vredan svega,svakog bola,muke i svega što si prošla da bi rodila to biće koje ti tad leži na grudima. A kako rastu, sve je lepše i lepše. Da li verujete da ja svaki dan pomislim u sebi,Bože,kako mi je drago što sam ih rodila,što ih imamuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 5.9.2016 23:55:17 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
6.9.2016 0:43:34   
yelly
Mariya pisah ti i u double temi, super sto si se smirila, bice sve dobro samo polako...

A inace procitah sad ceo post i ovo na kraju rasplaka me zeno :)

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
6.9.2016 0:56:58   
degu
Sve je istina Mariya! I meni su je stavili na grudi, moje malo cudo. Ja sam uglavnom bila sokirana koliko to sve boli, al nemas kud,tu si,gde si. I ja sam to zamisljala mnogo lakse,jos sam gledala gomilu porodjaja na praksi u srednjoj i nije mi se cinilo to tako strasno. Kod mene je sve islo super prirodno dok nisu krenuli naponi, a onda su da ubrzaju sve,dali meni malo indukcije. E to mi je bilo grozno,napinjalo mi se samo celo telo,cinilo mi se da cu eksplodirati. Ali to je sve proslo. Mene je najvise namucila epiziotomija,s njom sam jako lose prosla,al to je do nestrucnosti lekara koji se ucio na meni.
I ja svaki,ali svaki dan zahvalim Bogu sto je imam,pa jos bih 1000 puta sve ponovo prozivela,jer sva ta muka i bol su nista naspram ljubavi i srece koju dobijemo za uzvrat.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
6.9.2016 11:19:16   
AnaAna1
Hvala vam sto nam docaravate sta nas ceka user posted image

Mariya, bez nervoze, vidis da je ta neka nakrivo nasadjena vestica, nego lagano sad uradi sve testove koji mogu da pokazu da li je sve u redu i da onda budes mirna lepo... nema razloga da ne bude nesto u redu... a ako imas 34 god. nemas 100, boze kreten od zene.

Ej a ja se sinoc utripovala mnogo. Postala sam hipohondar od kad sam ugledala user posted image . Uzeli mm i ja da raspaljujemo skaru u dvoristu malo da bacimo rostilj, i tek posle jedno pola sata cackanja oko skare, ja se setim da ja sve vreme udisem dim koga je bilo prilicno svuda okolo jer je duvao vetar mnogo, pa se utripujem "kako ce ugljen monoksid u krvi uticati na bebeci krvni sistem od par milimetara, sta ako ostane bez kiseonika ako dospe do nje ugljen monoksid" pa sam ceeelo vece bila zabrinuta... evo i sad sam user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
6.9.2016 13:56:02   
degu
Ej ne sekiraj se, koliko mama ima sto puse vise nego sto kiseonik udisu. Samo pripazi sledeci put. A sto se porodjaja tice poenta price je da je to maciji kasalj u odnosu na to sto dobijamo ;) eto da me nisu prestimulisali tom indukcijom i da me onaj kasapin nije usivao,moj porodjaj bi bio savrsen. Opet kam sve saberem i oduzmem super smo prosle :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
6.9.2016 14:16:38   
IvanaSK RR
Ana, ja sam dan pre nego sto cu saznati da sam trudna, koristila Domestos golim rukama i udisala. Celu flasu sam potrosila. Skidala neke fleke sa belog dresa za fudbal :)
Bas sam se bila iscimala.
Nemoj da brines, samo vodi racuna.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
6.9.2016 23:42:08   
yelly
AnaAna, kod mene hipohondrijska faza jos traje user posted image , ali ne brini bice sve dobro, samo malko paznje...
Ja sam inace jutros imala bledo braon tragove na vesu i pravo da vam kazem skroz sam se presekla... bila kod ginekol i kaze sve u redu i bolje od toga, ali da preventivno pijem 3 dana utrogestan... uh kakav dan

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here