|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
6.9.2016 23:56:31   
Mariya
Veče user posted image
Gde ste,nema vas danas?
Degu,isto!! Nisam očekivala toliki bol. Žene kad prepičavaju porođaj to obično ne spominju,valjda da te ne uplaše. Ali intenzitet tog bola user posted image drugi put već nije bilo toliko bolno, valjda što sam znala da predišem komtrakcije, vodenjak mi je pukao u snu,znači spavala sam pre porođaja i bila odmornija nego prvi put,sedela sam na lopti umesto ležanja na stolu,imala sam babicu koja me je masirala kad sam imala kontrakcije,koje su trajale 40 sek. I bile na minut ipo kada su krenuli naponi. Plus nisam sečena niti pukla.

Ana,ne brini ništa, tvoj organizam prvo pročisti krv pa tek onda ide do bebe. Neće joj biti ništa od tog dima.

Ja sutra za Rumu, na ostavinsku raspravu. Dogovorili smo se sa sestrom i bratom da ćemo se usput dogovoriti oko nasleđa. Put će biti božemesačuvajisakloni,kad se nas troje počnemo svađati. Mislim da ću stati negde usput i izbaciti ih iz autauser posted image
Čekam da H učvrsti san pa da je ubacim u džak,ja se smrzoh, valjda je i njoj hladno! Mrzim ovo zahlađenje!
Uh,Yelly, verujem da si se presekla,ali super ako je sve u redu! Možda si se naprezala, možda je neka zaostala krv,kapilarčić neki,možda se sekret promenio,svašta može da bude,važno je da je sve ok!


< Poruku je uredio Mariya -- 7.9.2016 0:01:56 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 0:29:09   
yelly
Izgleda neki kapilarcic posto se uopste nije nastavilo posle, videcemo i sta bris kaze ali za sad je sve ok, nema razloga za paniku, al eto ja se bila uspanicila do bas visokog pritiska...
kaze mi dr.sta cemo stakvim pritiskom kad dodjes do porodjaja, da te maljem udarimo user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 0:35:29   
degu
Mi sve kao nećemo o porođaju a prestravismo žene user posted image
al sad si ti mene malo utešila, ja se samo epiziotomije bojim, ako to izbegnem pa ja sam na konju user posted image ne znam da li postoji ikakav način da ja mogu da utičem na to, neka prevencija da ne budem sečena.
Nisam u toku satom ostavinskom raspravom,ali nemojte se svađati i baš imaš da mlatiš do Rume prilično.Meni sad ne prija put duži od sat vremena nikako.
Yelly tek sam sad videla,mogu misliti kako si se uspaničila, najveća trauma u trudnoći je videti bilo šta na gaćama. A ja sam na pororđaj otišla sa pritiskom 90/60 user posted image

< Poruku je uredio degu -- 7.9.2016 0:39:29 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 5:28:12   
MishMash
Yelly, ista stvar mi se desila u 7. nedelji trudnoće. Dva- tri dana sam imala taj braonkasti iscedak, pila sam utrogestan i morala da mirujem dve nedelje. Na kraju se ispostavilo da sam imala lažnu menstruaciju, pošto se tri meseca za redom dešavala ista stvar, u isto vreme. Da ne pišem šta mi je sve prolazilo kroz glavu.

Mariya, čitala sam baš za tvoj double, mi smo izgleda isto godište, ja u aprilu punim 34. Isto su mi bile niže vrednosti, ali kaže dr da je uz u redu, pa nema razloga za brigu. Uradi tripl, čisto zbog svog duševnog mirauser posted image

Degu, imamo isti strah od epiziotomije, a i isti pritisakuser posted image Kažu da masiranje međice čistim bademovim uljem u devetom mesecu pomaže. Pitala sam mm da li bi me masirao, ali je izgleda mislio da se šalim, pa se samo nasmejaouser posted image

Meni danima curi krv iz nosa, tj. iz jedne nozdrve samo i dr me baš isprepadala, kaže visok pritisak, ishrana bez soli itd. A meni pritisak bude 90/60, najviše sam izmerila 110/70. Je l' se nekome dešavalo to?


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 6:12:26   
Milena18
Tdunjače, samo da vas pozdravim. Drago mi je oživela nakon odlaska avgustovske garniture.

Mish, pa jesi li merila pritisak tad kad ti curi krv, da li je stvarno visok? Ili je tada bio 110/70?

< Poruku je uredio Milena18 -- 7.9.2016 6:15:47 >

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 8:05:43   
IvanaSK RR
Jutro, stomacici!
Mishu, mozda ti stvarno jeste visok, ali nije stalno. Meni je bio najveći 120 sa 80 sto su mi oni izmerili. Ajde vidi da li neko ima aparat pa meri par puta dnevno nekih nedelju dana ili vidi u blizini sa nekom apotekom.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 8:25:42   
degu
Mishu i meni je uvek takav pritisak,ne verujem da ti je skocio, ali nek ti bude aparat pri ruci kad se to desi. Prosto imamo valjda 50% vise krvi u trudnoci,veca je prokrvljenost i dodje do pucanja kapilara. Meni desni tako iz cista mira prokrvare.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 11:15:08   
yelly
Ovo je odmah proslo...prilicno sam se stresla i ceo pregled nisam mogla da se opustim, ni uzivam dok gledam bebva... inace mi je jako nizak pritisak al sad sam ga podigla na 150...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 11:46:15   
MishMash
Merim pritisak poslednjih dana više od moje babeuser posted image Merila sam posle svakog tog krvarenja, 90/60 ne prelazi, jednom je samo bio 110/70. Ok se osećam, nema glavobolje, zujanja, tačkica, vrtoglavica. Biće da je do prokrvljenosti što Degu kaže, a ja sam na dijeti, za svaki slučaj.







_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 13:50:28   
AnaAna1
MishMash znam da je i moja drugarica imala povremeno krvarenje iz nosa u trudnoci a sve joj je bilo u redu. Mislim da to nije retka pojava.

Yelly mogu da zamislim kako si se iscimala. Verovatno je neki kapilarcic, bitno da je stalo odmah. Koju dozu ti je dala da pijes i koliko puta dnevno?

Mariya bolje prvo pitaj muza da li mu je hladno pa onda oblaci dete da se ne skuva jadno, posto u trudnoci bas i nemamo pravi osecaj za temperaturu user posted image meni je u toku dana hladno na ovoj vrucini, a u toku noci mi je vruce skuvam se user posted image

Ej ja sam probala vec 2 dana da stavljam utrogestan vaginalno misleci da su mi ove vrtoglavice, mucnine, pospanost itd od njega, ali sada shvatam da ipak nisu od njega, nego od trudnoce user posted image i dalje mi je suntavo u glavi kao kad se probudis ujutru posle teske pijanke onako mamuran user posted image

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 14:27:27   
degu
Ana onda si samo trudna user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 16:39:11   
Nennaa
evo mene opet drage user posted image , bila kog ginekologa i dala mi utogestan naravno, ali nista na uz nije videla, izracunala da sam 5ta nedelja i to je to. Jel pijete nesto od vitamincica, ja trenutno samo folnu kiselinu.


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 17:16:14   
degu
Samo folna je i dovoljna prva 3 meseca. Rano je da se vidi,samo budi pozitivna :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nennaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 21:08:08   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: degu

Ana onda si samo trudna user posted image


Ahahahaha to mi i muz kaze user posted image

Nennaaa ja samo folnu i jedem dosta vise voca i povrca... mada kako ga prskaju pitanje i to koliko je dobro, ali ajde... popijem tu i tamo neki multivitamin komplex po nekad kad procenim da nisam unela dosta kroz hranu... od koliko ti je dao utrogestan? Jel ti reko da ga pijes ili stavljas?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 21:13:22   
Nennaa
2x1 dve nedelje, da stavljam, mada vec nemam nista od tog iscedka, ali valjda treba dve nedelje da ga koristim user posted image pozitivna sam ja skroz, cim se fino osecam znaci da nije nista strasno, ali jos ama bas nijedan simptom nemam, kao da nisam trudna user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 21:31:43   
AnaAna1
Polaaako, ima vremena za simptome user posted image nisam ih ni ja imala do pre neki dan user posted image uzivaj ako te zaobidju user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 7.9.2016 21:32:40 >

(odgovor članu Nennaa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 22:31:31   
Nennaa
bilo bi divno da me zaobidju user posted image user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
7.9.2016 23:33:33   
Mariya
Veče user posted image
Jao,što volim kad pišete pa imam šta da čitam,do pre 2 nedelje sam se dopisivala sama sa sobomuser posted image
Pa ko o čemu,trudnice o porođaju user posted image šta ćeš,nema nam druge,sve moramo da se porodimo. Degu kad sam bila u porodilištu sa H,od nas 7 su samo jednu drugorotku sekli,ona kaže da nije imala napone,nije mogla da izgura bebu pa su je vakuumom izvlačili. Nas 7,kao nove,sve sedimo redovno dan posle porođaja!
Mish,ja sam '82 ali u novembru mi je rođendan i do tada ja imam 33user posted image A sutra na triple test.
Ostavinska rasprava prošla super,2 metra od kuće smo se počeli svađati i svađali smo se do Inđije user posted image A to je sat vremena puta...Ali dogovorili smo se na kraju. A u povratku, sestra se nadurila i reč nije progovorila sa nama od Rume do kuće.
E da,kad smo već bili tamo,svratili smo u fashion park,baš da vidim šta ima, častila sam sebe patikama i muža starkama user posted image Nema ništa za decu,to mi se ne sviđa, vidim da je za mene i dalje shoppi, big ili arkad, tu su moje radnje u kojima kupujem.
I meni je nizak pritisak,nikad iznad 110,a mislim da je to krvarenje iz nosa dosta često u trudnoći.
Ana,krenuli simptomi prvog tromesečja,samo da ne budu jake mučnine!
Nena,i ja sam do 12 nedelje pila samo folnu, a pošto otad nisam bila kod dr, samoinicijativno sam prešla na prenatal, to sam pila i u prethodnim trudnoćama.
Ispisala sam roman,sutra se javljam sa rezultatom triple-a,a imam neki dobar osećaj,da će sve biti ok. Uopšte se ne nerviram, šta mi je?

(odgovor članu Nennaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
8.9.2016 0:01:06   
degu
Joj Marija daj Bože da bude tako, baš si mi dala nadu. Sad ću malo da iščitam temu tretiranje međice, sve ću da probam da ostanem cela ovaj put.
I ja sam posle 12n prešla na mamavit. Sad ću da uzmem elevit jer mi je hgb malo pao. Inače svaki dan pijem ceđeni grejp i pomorandžu i salata mi je obavezna.
A što se triplatiče naravno da si opuštena kad jesve ok,pa majka najbolje zna user posted image

< Poruku je uredio degu -- 8.9.2016 0:07:39 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
8.9.2016 0:17:18   
Mariya
Degu,stvarno ne znam nijednu ženu, osim nje,koju su sekli na drugom porođaju. To je baš retko.ali tretiranje međice neće odmoći sigurno!

A za ovo...
IZVORNA PORUKA: degu
najveća trauma u trudnoći je videti bilo šta na gaćama.

Tako si u pravu... 8 meseci strepiš da ne vidiš ništa a kad uđeš u 9.čekaš da vidiš nešto da znaš da je krenulo user posted image
Ja se sad setih,punih 16 nedelja! Baš mi brzo prolazi!
Apropo voća,ishrane i prskanja,mi imamo svoj voćnjak tj svekar,a mi imamo oko 30 stabala raznih voćki u dvorištu, mi samo paradajz,a sestra i svekrva imaju sve u bašti,sve je domaće,neprskano, zdravo,ali to je tako kad živiš na selu! Ja kupujem šargarepu,zelen i zelenu salatu,to im ne uspeva. Ostalo sve uzimam od njih dve. A kad ujutro izađem i uberem još orošenu krušku,jabuku,nektarinu od koje pravim kašice za H, meni je tako drago što smo tu gde smo i što nisam uspela da nagovorim mm da se odselio u grad. Bio je u pravu.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
8.9.2016 0:33:43   
degu
Joj Marija to je blago, do grada uvek možeš da skokneš, ali nema mira u gradu. A šargarepa iperšun se i ne prskaju nešto, jedino salata.
Ja isto imam svoju baštu,al voćaka nemam.
Ja se istraumirala i u 9.mesecu kad sam videla krv, imala sam hiljadu scenarija u glavi user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
8.9.2016 7:08:04   
MishMash
Dobro jutro devojke, izvolite user posted image

Mariya, starija si od mene 5 meseci i mi uopste nismo matore, dodje mi sve da ih tamo nalupamuser posted image Javljaj nam za triple, sigurna sam da ce sve biti ok!

Degu, ja se isto basbasbas plasim epiziotomije, odnosno komplikacija sa istom. Proslog puta sam nagrabusila. Planiram od sledece nedelje da krenem sa masazom, a procitah i da je kasika maslinovog ulja dnevno dobra za otvaranje.

Nocas sam konacnooo spavala (samo tri puta sam ustajala), nos se primirio, bas sam srecna zbog toga i shvatam da zivot cine tako male stvari 😀

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
8.9.2016 19:56:34   
AnaAna1
Gde ste devojke, kako ste danas? :) ja se psihicki pripremam za sutrasnji UZ. Nego, da vas pitam, jel se javljalo nekome kao neki grc misica na sekund kao da zatreperi dole par cm unutra u vagini? Meni se to danas desilo par puta pa se pitam sta bi moglo da bude... stavljala sam utrogestan samo 3 puta dole i posle sam nastavila da ga pijem, ne verujem da je reakcija na njega, pre bih rekla da je nesto drugo ali ne znam sta.

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
8.9.2016 21:00:28   
Mariya
Ana meni se dešavalo, a i dalje se dešava. Mislim da je to normalno.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
8.9.2016 23:46:55   
Mariya
Veče user posted image
Gde ste? Ja došla da podnesem izveštaj user posted image prvo i najvažnije,danas odradila triple, odnela rezultate genetičarki,sve je odlično,sve je super,beba je odlična (naravno da sam ja to znala i bez nje). Dok sam čekala rezultate, prošetala sam se i kupovala,naravno.
Posvađala sam se sa sestrom danas. Duri se od juče. I danas je došla kod mene,uđe,ne pozdravi me. Neće da priča samnom. Pa majku mu,ne možeš doći u moju kuću pa da me ne pozdraviš i ne pričaš samnom. I naravno da sam se izvikala na nju,pumpa mi je skočila u sekundiuser posted image user posted image Ona je u glavi stvorila neki film,kako smo se brat i ja urotili protiv nje, i kako se mi foliram zbog nasledstva i zbog para. Rekla sam joj da nije normalna dok je izlazila,dalje nisam htela da se dernjam,da me ne čuju komšije. Baš sam ljuta sad na nju. Ponaša se kao razmaženo derište, kao da ima 13 godina a ne 30. Uvredila se što sam ja,kad je prebacivala bratu kako je sebična i samoživa stoka,umesto da sam stala na njenu stranu ja rekla da ućuti... Ali da vam pričam od početka do kraja njihov odnos,ispisala bih 2 stranice...
Nešto sam razmišljala kad sam danas i ja imala krv iz nosa,nama je sad sluzokoža mnogo prokrvljenija, otud zapušen nos,a verovatno otud i krv iz nosa,jel''da?
Sutra sam najzad kući. Kuvam,spremam,čistim,vodim devojčice u šetnju i vrtić,2 dana nisam bila sa njima.
U nedelju imamo goste, a osim toga,biće i kirbaj u selu,pa bi trebalo praviti kolače,i to u subotu. Voda mi ide na usta kad pomislim na moje karamelice i rafaelo user posted image sve su mi blaže mučnine,Bogu hvala,bilo je i vreme,i sad sve više mislim na hranuuser posted image
Odoh,laku noć drage!

< Poruku je uredio Mariya -- 8.9.2016 23:51:25 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here