|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Impetigo-infekcija kože stafilokokom
3.9.2016 17:45:34   
choopa choops
Da li je neko imao i kako ste liječili?

M je ujeo komarac za zadnjicu, i on se češao, dva dana, da bi treći dan došao i rekao da ga nešto boli. Ja mu skinem gaćice i vidim ogromnu ranicu kao kad pukne plih, veličine manje kovanice. Prvo sam mislila da nije ništa i da je stvarno bio neki plih jer mu je ostalo na gacicama, i onda sam ga dobro oprala i naprašila puderom?user posted image Međutim kasnije primjetim da su se oko toga stvorile nekakve kao vrlo male krastice, kao kad djeca imaju osip. Odmah sam otišla u apoteku i objasnila, a oni su mi rekli da je najvjerovatnije infekcija stafilokokom i dala mi je Stanicid mast da mažem i rekla da ukoliko ne prođe da ga vodim kod doktora. Počela sam to da mu mažem, ali sam primjetila da ima sada na prstu od ruke krasticu i na glavi u kosi jednu, isto malu, ali nisam sigurna da je to to. Svejedno i to mažem jer kao lako se prenosi. A on obožava da se česše i radi to nesvjesno. Znači danas je treći dan kako mu mažem, malo se povlači to sa guze. Čitala sam o ovome, kažu da liječenje traje nedeljama user posted image Sad ne znam da li bih trebala ipak da ga vodim kod pedijatra, ili da pratim, pa ako se stanje bude pogršalo tek onda. Dermatologa nemamo, morala bih da ga vodim u drugi grad.
KLIK
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Impetigo-infekcija kože stafilokokom
5.9.2016 18:26:56   
branki*
Choopo,kakva je situacija?ide li na bolje?ja ti nemam iskustva sa ovim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Impetigo-infekcija kože stafilokokom
5.9.2016 22:49:38   
choopa choops
pa malo je bolje...te tackice se smanjuju i povlace, ali taj dio sto je bio velicine kovanice je i dalje prilicno veliki. Ma ja sam se spremila da ce to dugo da traje, kazu i nedeljama moze biti. Bolje mi tako nekako nego da mora da pije AB. Ali ako bude morao šta ćemo, samo da smo zdravo!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Impetigo-infekcija kože stafilokokom
5.9.2016 23:02:20   
lesica
Chupo, a sto mu ne uradis bris te bas vece povrsine sa antibiogramom, pretpostavljam da imate tu neku privatnu laboratoriju.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Impetigo-infekcija kože stafilokokom
6.9.2016 9:54:06   
choopa choops
Hm da, to i nije ni palo na pamet...Vidjeću, mada dosta je bolje sa ovom terapijom. Ako za koji dan ne prođe, povešću ga, oni to mogu na licu mjesta da uzmu uzorak u labaratoriji, je li tako? user posted image Znam samo da me mrzi da čekam kod pedijatra, da mi da uput za drugi grad, pa da tamo jurim i čekam dva dana, pa brisevi pa opet kod pedijatra....Ma kad pomislim ne ide mi se, zato i radim ovako na svoju ruku. Ali pretpostavljam da bih te briseve mogla odraditi i ovdje da provjerim je li zaista stafilokok. Mada kažem opet, ovo što sam gledala po slikama i čitala, to je to.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Impetigo-infekcija kože stafilokokom
6.9.2016 10:10:23   
lesica
Možeš sigurno, mada sad kad si mu započela terapiju, maži do kraja, pa posle nekog vremena ako bude potrebe odredite bris, jer će pokazati tačno šta može da mu se maže a da bakterija bude osetljiva na taj ab.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here