|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.11.2016 7:18:31   
popkica bebic
Postovana doktorka, zahvaljujem se na odgovoru. Stariji sin je imao stomacni virus, kod njega je bilo i poracanja, ali je ipak krenulo od nje i na to se nadovezala upotreba ab i pretpostavljam da je to u pitanju. Bebu perem nakon svake stolice, a presvlacim, redovno, na 4 sata. Kupicemo kremu.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.11.2016 7:21:49   
branki*
dr,hvala na odgovoru !

cerki je pored nosa izasla kao neka krastica,mguce da je neko u vrticu ogrebao ili se ona sama ogrebala,nikako ne prolazi,vec nedelju dana traje,ona stalno cacka,mazem pantenol mast.ima li nesto delotvornije da brze prodje?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.11.2016 12:28:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: branki RR

dr,hvala na odgovoru !

cerki je pored nosa izasla kao neka krastica,mguce da je neko u vrticu ogrebao ili se ona sama ogrebala,nikako ne prolazi,vec nedelju dana traje,ona stalno cacka,mazem pantenol mast.ima li nesto delotvornije da brze prodje?

Slobodno dva puta dnevno namazite Gentamycin mascu, to je antibiotska mast i odlicno pomaze, nece doci do infekcije, isprobala sam. Preko dana namazite Pantenolom, naravno kada se setite, jer ce brzo da epitrlizuje. Deca se fiksiraju za neku povredicu i stalno se ceskaju, vazno je da oko te ogrebotine nema crvenila.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.11.2016 12:32:52   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Postovana doktorka, zahvaljujem se na odgovoru. Stariji sin je imao stomacni virus, kod njega je bilo i poracanja, ali je ipak krenulo od nje i na to se nadovezala upotreba ab i pretpostavljam da je to u pitanju. Bebu perem nakon svake stolice, a presvlacim, redovno, na 4 sata. Kupicemo kremu.

Vlada stomacni virus sa povracanjem. Vi devojcicu slobodno mazite kako sam vam rekla i trebalo bi brzo da prodje, ne zaboravite i Multilak beby 1x dnevno ,bar 10 dana.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.11.2016 12:48:35   
Ana RR
Poštovana doktorka,

moj sin u poslednje vreme drži prste savijene u šaku i savija prste na nogama, kaže smeta mu kada ih raširi. Opominjem ga da to ne radi ali ne znam da li bi trebali da odemo kod nekog lekara, možda fizijatra? On je rođen sa tortikolisom i hipertonijom, skoro godinu dana smo ga vodili na vežbe zbog toga. Sada ima 5 godina ali ponekad primećujemo da iskrivi glavu kao što je krivio kao beba, to se najčešće dešava kada je umoran. Da li postoji povezanost između toga i savijanja prstiju? Molim vas za savet.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.11.2016 18:13:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Poštovana doktorka,

moj sin u poslednje vreme drži prste savijene u šaku i savija prste na nogama, kaže smeta mu kada ih raširi. Opominjem ga da to ne radi ali ne znam da li bi trebali da odemo kod nekog lekara, možda fizijatra? On je rođen sa tortikolisom i hipertonijom, skoro godinu dana smo ga vodili na vežbe zbog toga. Sada ima 5 godina ali ponekad primećujemo da iskrivi glavu kao što je krivio kao beba, to se najčešće dešava kada je umoran. Da li postoji povezanost između toga i savijanja prstiju? Molim vas za savet.

Za povremeno krivljenje glave ja bih konsultovala fizijatra, to vam savetujem jer ne znam kako je i kolika je hitertonija bila. Sto se tice savijanja prstiju to mi lici, obzirom na uy zrast, da se tadi o tikovima. Nemojte ga opominjati neko vreme i nemojte da on primeti da vi to pratite i posmatrate .Ako to potraje duze vremena pitajte fizijatra i za to.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.11.2016 23:11:13   
Ana RR
Hvala vam najlepše na odgovoru user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.11.2016 15:57:37   
Sanjica26 RR
Postovana doktorka, cerka od 3 godine vec 10 dana promuklo prica. Prskamo tantum verde. Pre promuklosti je imala bronhitis.Dobila je antibiotik i inhalacije. Terapija je zavrsena i nakon dva dana pocela je promuklo da prica. Inace ne kaslje, ni ti slini. Da li treba uraditi bris grla?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.11.2016 20:29:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Postovana doktorka, cerka od 3 godine vec 10 dana promuklo prica. Prskamo tantum verde. Pre promuklosti je imala bronhitis.Dobila je antibiotik i inhalacije. Terapija je zavrsena i nakon dva dana pocela je promuklo da prica. Inace ne kaslje, ni ti slini. Da li treba uraditi bris grla?

Promuklost se javlja kao posledica laringitisa, koji moze biti prouzrokovan najcesce virusima, alergijom, i bakterijama. Bris ne bi pomogao puno, mozete ga uraditi, ali vazno je pregledati dete kod pedijatar. Volela bih da znam sa cime ste inhalirani zbog potpunijeg odgovora. Laringitis se cesto javlja kod dece, moze se ponavljati do pete godine , kako neki tvrde i do 14 god. ali se proredjuju napadi promuklosti.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.11.2016 20:36:00   
Sanjica26 RR
Doktorka, inhalirali smo je berodualom. Posle inhalacija pila je sirup za iskasljavanje bisolvon. I to je sve. Odvescu je onda kod dr da je poslusa.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.11.2016 21:37:24   
emicaa
Draga doktorka,djevojcici od tri godine je u julu dijagnistikovana tuberkuloza(meni takodje).Bile smo mjesec dana u bolnici u izolaciji,24 sata zajedno.Posle toga je puna strahova,svega sto je prije volila sad je strah.Na primjer boji se da je podignem malo vislje da ce pasti,ako odemo u prodavnicu strah je da cu je ostaviti tu,ako se ljulja misli da ce pasti.Sta da utadim da joj pomognem da se oslobodi strahova

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.11.2016 12:42:50   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Doktorka, inhalirali smo je berodualom. Posle inhalacija pila je sirup za iskasljavanje bisolvon. I to je sve. Odvescu je onda kod dr da je poslusa.

Kod promuklosti se odlicno pokazala inhalacija Pulmikortom, dogovorite se sa vasom doktorkom

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.11.2016 12:47:30   
Sanjica26 RR
Hvala najlepse.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.11.2016 12:50:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Draga doktorka,djevojcici od tri godine je u julu dijagnistikovana tuberkuloza(meni takodje).Bile smo mjesec dana u bolnici u izolaciji,24 sata zajedno.Posle toga je puna strahova,svega sto je prije volila sad je strah.Na primjer boji se da je podignem malo vislje da ce pasti,ako odemo u prodavnicu strah je da cu je ostaviti tu,ako se ljulja misli da ce pasti.Sta da utadim da joj pomognem da se oslobodi strahova


Molom vas samo polako i strpljivo, to je jako oset_ljiv uzrast, ne ostavljajte je samu, mazite je ,nosite je i pricajte joj. Radite samo ono od cega se ne plasi, ne mora da se ljulja, kada je podignete prigrlite je. Procice ti strahovi, ali treba mnogo ljubavi i lepe price.

< Poruku je uredio Ana RR -- 8.11.2016 12:59:11 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.11.2016 15:11:14   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Doktorka, inhalirali smo je berodualom. Posle inhalacija pila je sirup za iskasljavanje bisolvon. I to je sve. Odvescu je onda kod dr da je poslusa.

Kod promuklosti se odlicno pokazala inhalacija Pulmikortom, dogovorite se sa vasom doktorkom


Postovana doktorka,
bili smo danas kod izabranog lekara. Poslusala ju je i pogledala grlo. Prepisala nam je samo aerisus. Jedno pet dana da joj dajemo i procice promuklost. Znam da ste rekli da ce promuklost da se resi sa pulmicortom. Buni me da li je dovoljno samo ovo sto je prepisala za promuklost?
Hvala najlepse.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.11.2016 13:18:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Doktorka, inhalirali smo je berodualom. Posle inhalacija pila je sirup za iskasljavanje bisolvon. I to je sve. Odvescu je onda kod dr da je poslusa.

Kod promuklosti se odlicno pokazala inhalacija Pulmikortom, dogovorite se sa vasom doktorkom


Postovana doktorka,
bili smo danas kod izabranog lekara. Poslusala ju je i pogledala grlo. Prepisala nam je samo aerisus. Jedno pet dana da joj dajemo i procice promuklost. Znam da ste rekli da ce promuklost da se resi sa pulmicortom. Buni me da li je dovoljno samo ovo sto je prepisala za promuklost?
Hvala najlepse.


Ja se nadam da je doktorka na osnovu pregleda imala bolji uvid u zdravstveno stanje dedeta od vase i moje perpiske. Aerius sirup se takodje daje kod promuklosti kada je promuklost prouzrokovana alergijom. Doktorka je procenila i dala lek ,a vi pretite dete.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.11.2016 14:46:31   
emicaa
Draga doktorka,kako da se postavim prema djevojcici od tri godine kad pocne histerisati.Probala sam sa ignorisanjem,prijetnjama,oduzimanjem igracki ali nista ne pomaze.To vec ide do te mjere da nece nesto fino trazi nego odmah pocinje plakati i vristati.


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.11.2016 14:59:22   
Sanjica26 RR
Imamo isti problemuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.11.2016 15:01:52   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Imamo isti problemuser posted image

Pubertet ranog doba user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.11.2016 22:21:52   
Maraj
Postovana doktorka ,
imam bebu od 13 meseci. Do sada je lepo spavao. Medjutim , pojavio nam se problem zapusenog nosa. Iskljucili smo grejanje u sobi u kojoj spava. Postavili isparivace na radijatore iako su ugaseni....ali od pola noci , kenjka , stenje...cujem da tesko dise. Davala sam mu OperilP , koji bi nam olaksao , al sam mu davala preko 7 dana. Ne smem vise... sta bi nam pomoglo. Hvala unapred

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.11.2016 14:23:38   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Draga doktorka,kako da se postavim prema djevojcici od tri godine kad pocne histerisati.Probala sam sa ignorisanjem,prijetnjama,oduzimanjem igracki ali nista ne pomaze.To vec ide do te mjere da nece nesto fino trazi nego odmah pocinje plakati i vristati.


U tom periodu se to javlja kod dece, vazno je da u kuci nema vike, da se neko ne dere i ne histerise. Ne primecujte kazu defektolozi , ako je razvoj deteda uredan po misljenju vaseg pedijatra. Kada ona vice vi cutite, a kada se smiri vi polako pricajte sa njom o toj vriski. Procice, kazna ne pomaze.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.11.2016 14:28:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana doktorka ,
imam bebu od 13 meseci. Do sada je lepo spavao. Medjutim , pojavio nam se problem zapusenog nosa. Iskljucili smo grejanje u sobi u kojoj spava. Postavili isparivace na radijatore iako su ugaseni....ali od pola noci , kenjka , stenje...cujem da tesko dise. Davala sam mu OperilP , koji bi nam olaksao , al sam mu davala preko 7 dana. Ne smem vise... sta bi nam pomoglo. Hvala unapred

Prvo i najvaznije je pregledati dete. Zapusen nosic tretirati sa par kapi fizioloskog rastvora, kapi ne stavljati u nos. Mozete joj podici uzglavnje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.11.2016 19:08:43   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Draga doktorka,kako da se postavim prema djevojcici od tri godine kad pocne histerisati.Probala sam sa ignorisanjem,prijetnjama,oduzimanjem igracki ali nista ne pomaze.To vec ide do te mjere da nece nesto fino trazi nego odmah pocinje plakati i vristati.


U tom periodu se to javlja kod dece, vazno je da u kuci nema vike, da se neko ne dere i ne histerise. Ne primecujte kazu defektolozi , ako je razvoj deteda uredan po misljenju vaseg pedijatra. Kada ona vice vi cutite, a kada se smiri vi polako pricajte sa njom o toj vriski. Procice, kazna ne pomaze.

I mm i ja nismo svadjalice,ona se cak i uplasi galame kad negdje cuje jer nije navikla na to.Ali ponekad me toliko naljuti da se u sekundi izgalamim na nju.Ovo je se pogorslao nakon bolnice,pisala sam vec da je bila mjesec dana i u tom periodu sam bila dosta popustljiva prema njoj.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.11.2016 21:53:07   
dijana1*
Doktorka, ranije sam pisala da imam sina (6.5g) koji ima problem sa nocnim mokrenjem. Pio je lek minirin 6 meseci i za taj period se 2-3 puta umokrio. 7-mi mesec smo postepeno iskljucivali terapiju ali i poceo je po malo da mokri nocu. U zadnjih par dana je svaku noc mokar. Sta mi savetujete da radimuser posted image
Sada sam pogledala u beleskama, u oktobru se 5 puta umokrio a u novembru do sada 6 puta, poslednjih 5 noci je mokar.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 13.11.2016 21:57:48 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.11.2016 22:54:04   
MAGDI
Doktorka , moja beba ima 24 dana i primetila samkad je presvlacim pa se ponekad ukaki u tom trenutku i vidim da joj kaka izlazi kao u vidu pene a nekad su i sluzave malo stolice malo se razvlace. Skoro je imala osip po telu bili smo u bolnici i doktorka je rekla da izbacim mlecne proizvode i proslo joj, sad da li je od toga ili samo po sebi. Da nije moguce da ih ima zbog netolerancije na mlecne proizvode koje ja unosim? Ali i do sad sam ih unosila i nije bilo nista. Pozdrav

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here