|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:15:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Zanima me u čemu je poseban toliko sirup pancef,ja mislim da mi je dete toliko naviklo na taj sirup i koliko god sam protiv da mu stalno daju taj sirup uvek završimo za njim dok ne bude frka pa se tek onda menja? Zasto uvek taj pancef?"

Ne znam. Ima mnogo dobrih sirupa.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:21:12   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Krema za ekcem, molim preporuka?"

Koju god kremu koristili za ekcem ona trenutno i na oko resava problem. Problem je u alergiji i nasledju od roditelja. Ako koristite kremu sa kortikosteroidima, mazite se pet dana pa napravite pauzu dava dana. U najvecem procentu ti ekcemi se povlace do puberteta.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:25:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dobar dan, da li bi mozda smela dati bebi od 9 meseci caj od maticnjaka? Posto je jako nocu uznemiren i budi se svakih sat vremena uplakan ne mogu ga smiriti... zdravstveno je sve u potpunom redu?"

Novorodjencadma se ne daju nikakvi cajevi. Morate ga kada tako place prigrliti i nositi. Kakav je porodjaj bio, kakav je neuroloski pregled deteta.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:28:14   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete od 18 meseci jos uvek ne govori.Sve razume,sve pokazuje ali nece da prica.Moram reci da se sa detetom govore dva jezika.Kada se obratiti lekaru?"

Treba da se obratite lekaru, prvo da se utvrdi da li dete cuje, mozda ja zbunjen sa dva jezika, ali pedijatar i logoped vam trebaju.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:31:00   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Kako da naučim dete salate da jede? Dete veliko 13 godina, nikako nisam uspela"

Nema tu nauke, nudite ga, sam ce on poceti kad dodje vreme. Ne moze na silu, ali ga nudite i pricajte.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:35:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dijete 2 god.pojavila mu se virusna bradavica.tretirali smo sa betrion mast... Nije se povukla vec su se proširile okolo te jedne ... Bradavice su malene i jedva vidljive pod svjetlom. Pedijatar nas poslao kod dermatologa da se zamrznu sa tekućim dušikom.
Koliko su one zaista opasne, i dali mogu same nestati bez tretiranja?!"

Virusne bradavice se javljaju kod pada imuniteta ili kod osoba koje su sklone njima. Najnovije preporuke su da ih ne treba dirati same ce da odpadnu.Nisu opasne.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:39:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Pozdrav. Dete je pre trece godine dobilo koronu i od tada ima dijagnozu supraventrikularna tahikardija. Drugi put joj se ponovila ove godine usled virusa pracenog temperaturom koju nismo mogli da skinemo i trajala je 3 dana. Kada joj se to javi, ima otkucaje oko 250. Pije propranolol (sada 10mg tri puta dnevno). Koliko je opasna ta dijagnoza? Period izmedju ta dva napada bio je miran i sa detetom je sve bilo u redu.
Unapred hvala na odgovoru."

U ovoj situaciji vam je jedino vazan dobar deciji kardiolog koji ce da leci preti dete. Imala sm takve slucajeve u praksi, vazan je deciji kardiolog, bilo je dobro.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:45:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Povlacenje kozice kod decaka - Decak 3 godine i 3 meseca, kozica i dalje nije prevucena. Kada je bio beba nas p3dijatar je govorio "imamo fore do godinu dana", a kako se kozica nije prevukla tada, sada nam govori odlicno je to imamo fore do 7 godine!?
Kada bi zaista trebalo reagovati ako se kozica nije prevukla?"

Kupi te Didermal mast i svako vece mazite pisu i po malo, nezno, pomerite kozicu. to redite mesec dana naravno uz pomeranje kozice. trebalo bi da se vidi nekakav napretak. Deciji urolozi smatraju da uz ovaku terapiju ne treba zuriti.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 7:46:50   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"odvikavanje od sisanja prsta 3g ima, mazala grozozo razne ukuse, ljuta paprika, zavoji, flasteri, horor priče...nista ne pomaže, molim za efikasnu metodu od odvikavanja te navike. hvala"

Nema metode proci ce.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:01:40   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je i pitanje:

"Pozdrav.Dete ima meku hrskavicu u grkljanu i dosta se čuje kada spava kao da krči o dok diše.Kada spava.To se dešava.Šta vi smatrate kako rešiti problem."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:04:24   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Postovanje...devojcica 15 god ima crp 53...pije hemomicin samo 3 dana ..krvna slika ok ali gvozdje i holesterol nisko...vas savet?Hvala"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:04:50   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"I moja devojčica od 5 godina se isto tako zali nocu samo u toku spavanja budi se i zali da je bole noge i masiram je i tako se uspava"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:05:27   
marketing RR

[Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete 11 meseci ima dva zuba od 7 meseci dole da li je normalno sto nema vise nijedan"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:07:25   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Beba 4 meseca, zapusen suzni kanal. Masaza ne pomaze. Do kada to moze potrajati? Da li odvesti bebu na pregled kod oftamologa?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:07:48   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete koje nikada nije gladno, u 90% slucajeva se borimo da bi jeo, a 10% je da on sam kaze da hoce da jede.
Kada jede, jede raznovrsno (i kuvano, i peceno, voce, povrce) ali ima problem sa kakom. Tacnije, poslednjih 6 meseci trpi i nece da kaze kada mu se kaki, nekada i po 5 dana tako (stiska guzu da nebi kakio pa umaze gacice vise puta tokom dana) iako se vidi da mu se bas kaki.
Po meni mislim da on jednostavno nema vremena da ide da kaki, kako nam je ranije bio slucaj i sa piskenjem ali smo to brzo resili. Medjutim, ovo se bas oduzilo.
Da li moze biti neki zdravstveni problem u pitanju ili je ipak u pitanju samo "nemanje vremena"?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:13:10   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stglo nam je pitanje:

"Dete od 3. godine i 6meseci. Desilo se vec drugi put da se posle visoke temperature onesvesti. Nalazi su nam super, sve je u redu. Lekari kazu da joj je pao secer i zato je doslo do toga.
Da napomenem, 2.dana je samo pila caj i vodu, nista nije htela da pojede."


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:16:10   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete 2 godine i 10 meseci,fond reči minimum,(baba,deda,tata,mama,voz mu je kaka,tuta mu je flašica,av av,koka,jaje ).vodili ga kod orl sve ok,cuje 100%,kaže lenjo da ga vodim kod logopeda.sta da radim da ga podstaknem da počne da prica?"


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:16:47   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Pozdrav.Dete ima meku hrskavicu u grkljanu i dosta se čuje kada spava kao da krči o dok diše.Kada spava.To se dešava.Šta vi smatrate kako rešiti problem."

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:19:00   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete od 2 godine i 2 meseca, jos uvek nema sve zube (nedostaje jedna petica). Od pocetka izbijanja zuba ima stravicno povecanu salivaciju (sa prvim detetom je takodje bila pojacana, ali nikada ovako). Zubi mu izbijaju jako sporo i periodicno se salivacija pogorsava pa normalizuje( dakle, to traje vec godinu i po dana).Da li to moze ukazivati i na neki drugi problem osim izbijanja zuba?"


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:20:11   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je i pitanje:

"Kako povećati hemoglobin kod male cece 2 i 4 god? Za hranu znamo sta treba da jede ali opet to nam nije od neke pomoci."

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:21:07   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Da li je za MMR vakcinu dovoljno samo krvna slika crp ili nam savetujete i urin da odradimo...hvala"
[/quote]

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:22:00   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dobro vece,ja bih imala jedno pitanje.Zanima me sta uraditi kada vase dete vodi pedijatar koja je videla da dete ima crveno grlo prvi put kad je dovedeno na pregled,pa posle toga dva dana nakog pregleda dete dobije temp 39 da bi tek tad ukljucila antibiotik a potom da rezultate koje je dete izvadilo kaze:,,Neka ti pogleda neko drugi rezultate.''(Pritom to je njen predijatar od kada se rodila.I razmisljam da je menjam).Hvala i pozdrav"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:25:58   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Curica ima celijakiju odlicno prihvaca i drugu ishranu izuzev i bezglutenske,a ne dobiva na tezini,ima 15kg i 6godina jel to problem ta upis u skolu?"


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:27:30   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete 6 godina.
Na svakih 10-15 dana budi se u ujutru u 5h sa mucninom i povraca.Nekada povrati 10x nekada 1x.
Jednom prilikom je isla i krv iz nosa u toku povracanja.
Kasnije u toku dana se ponasa normalno.
Uradjena analizi krvi-sve je u redu.
Radjena analiza na heliko-negativno.
Po preporuci pedijatra izbaceni mlecni proizvodi.
Povracanje se i dalje povremeno javlja."


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:28:45   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Radi se o detetu 7, 5 godina
Koliki mg u krvi treba biti maksimum,da bi se kao suplement ukljucio neki magnezijum i koji bi mogao za taj uzrast? Takodje i koji b vitamin preporucujete? Hvala"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here