|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:36:27   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Devojcica 2 godine, stalno trazi da gasim svetlo gde god je upaljeno. Ponekad i Na dnevnoj svetlosti trljaj oci, Kada je izvedem na sunce mrsti se i sklanja. Da li je to alarm za ocnog ili?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:37:24   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Beba 7,5 meseci, eserihija koli 50 000. Da li treba antibiotik?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:39:24   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Poštovanje.Kako,provereno,ojačati detetu imunitet i apetit?Devojčica ima 5 godina.Posle odlaska u vrtiću,odmah se razboli,kašalj,slinice,laringitis.U mesecu je gotovo samo jednu nedelju zdrava.Hvala unapred na odgovoru."

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:42:34   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

Sta koristiti za suvu kozu kod bebe? Beba ima mesec dana...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:43:58   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete od 3 godine, stalno se čuje u plućima, kao maca kad prede.. zdrava je ovako, sve ok."

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:51:26   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Djevojcica 2g i 5mj,ne jede bas slabo,ranije je je jela corbe,masanicu,sad samo jede makarano sa mesom ili spagetw...pije dosta tecnosti,nalazi uvijek perfektni,jos doji.sve zna,prica razumije bas aktivna,nikad nece da sjwdne non stop je u pokretu po cijeli dan.Primila preksinoc vakcinu 4 dozu za veliki kasalj,dobila temp.boki je ruka,tek nista nije jela,samo pila tecnosti.sve na prevaru po neki zalogaj pojede"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:53:21   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete ima problem sa stolicom. Jede raznovrsno dosta kuvano bas zbog toga. Bar supa mora biti ako je ostalo peceno. Jede povrce voce. Cak sta vise nije ljubotelj slatkisa. Cokoladu ako pojede jednom u mesec dana. Ako bas zeli da se zasladi to je puding ili gumene bombone i to ne cesto.
Problem je u tvrdoj stolici. Sto se mi salimo klikeranje! Ali bukvalno kao kozica! Dajem mu mikrogalaksan, kada redovno pije svaki dan stolica je normalizovana, cim preskocimo dan dva ponovo se vraca na staro. Molim savet! Da li mikrogalaksan smem da mu dajem svaki dan ili sta da radimo"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 8:59:36   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

Imam bebu tri meseca beba 100 posto zdrava na prosloj vakcini bebu sam skinula skroz golu kao sto vec znate radi merenje tezine i visine na pedijatriji je hladno a kamoli bebu jos kad skines. Beba je drzala stegnute pesnice i bila ukočena inace kuci kad ga kupam i presvlacim nije takav doktorka je predlozila da odemo kod fizioterapeuta zato što je beba mnogo citiram "kruta" gde sam joj napomenula da je bebi hladno donja usna joj je drhtala! Iskrena da budem ja je ne bi vodila kod fizioterapeuta jer stvarno smatram da nema potrebe kuci podize glavu odupre se sa nogama mlatara rukicama. Vase misljenje?


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 9:02:55   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Osim masaže dela izmedju oka i nosa, šta može da pomogne da se odpuši suzni kanal kod bebe?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 9:08:30   
marketing RR
Draga dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dijete od 11 godina se žali na jutarnju ukočenost u desnom koljenu. Doktorica kaže da je sve u redu. Nikad nije imao nikakve ozljede koljena ni noge."

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 9:09:03   
marketing RR

Draga dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Da li alergija na penicilin nastupa nakon prvog sata ili može da se ispolji i nakon nekoliko dana?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 9:12:39   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dečak 5 godina, stalno se uveče žali da ga bole noge, probudi se i ne može da spava dok ga malo ne izmasiram pa onda zaspi, ujutru ništa čak se ni ne seća da se budio zbog toga, preko dana ga ne boli samo noću ?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 9:13:36   
marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Htela bih da pitam sta uvesti za pojacanje apetita kod devojcice od 2 ipo godine ? Mnogo slabo jede"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 9:17:14   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Decak 2 god napunio u februaru, ne prica ali pocinje da brblja. Da li se treba zabrinuti?"

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:03:10   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je i pitanje:

"Pozdrav.Dete ima meku hrskavicu u grkljanu i dosta se čuje kada spava kao da krči o dok diše.Kada spava.To se dešava.Šta vi smatrate kako rešiti problem."

Ja ne znam ko vam je rekao da dete ima meku hrskavicu pa se cue kada spava, obicno se cuje kada ima uvecan treci krajnik. Molom vas javite se decijem ORL lekaru na pregled i savet.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:08:03   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Postovanje...devojcica 15 god ima crp 53...pije hemomicin samo 3 dana ..krvna slika ok ali gvozdje i holesterol nisko...vas savet?Hvala"


Taj crp nije mnogo povecan, ali je znak neke upale, verovatno zato pije antibiotik. Ja bih nakon lecenja antibiotikom, nakon nekoliko dana od prestanka terapije, ponovil gvozdje i holestrol pa onda reagovala i lecila

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:11:57   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"I moja devojčica od 5 godina se isto tako zali nocu samo u toku spavanja budi se i zali da je bole noge i masiram je i tako se uspava"


Najcesce je nocni bol u nogama kod dece je uzrokovan brzim rastom. Moj savet je da uradite kalcijum, fosfor i alkalnu fosfatazu i shodno tim nalazima da se javite svom lekaru.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:19:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka, 
Potreban mi je savet. Beba ima godinu dana, rodjena u terminu, uredno napreduje. Nocu se jako cesto budi i cvili, stenje, okrece se i jedino se umiri na dojci. To bude i 10 puta tokom spavanja. Sisa od rodjenja i tokom dana ima vise krutih obroka. Imam osecaj da ga muci stomak, kao da ima grceve i cuje se krcanje creva. Ne deluje da je glad u pitanju, posto su ta nocna sisanja minimalna. Molim neki savet, ne znam gde gresim. Hvala. 

Beba se verovatno budi zbog vezanosti za majku pa je stavljanje na dojku umiruje. To sto cujete krcanje u crevima je problem varenja. Vi ne gresite vase dete trazi kontak sa vama i to ga umiruje.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:22:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


[Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete 11 meseci ima dva zuba od 7 meseci dole da li je normalno sto nema vise nijedan"


Nicanje i vreme izbijanja zuba je individualno, sve ce biti u redu, imaj te strpljenja.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:25:41   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Beba 4 meseca, zapusen suzni kanal. Masaza ne pomaze. Do kada to moze potrajati? Da li odvesti bebu na pregled kod oftamologa?"


Molim vas da odvedete dete kod decijeg oftalmologa, desava se da je suzni kanal suzen i da masaza ne pomaze. Deciji oftalmolog ce proceniti kakava terapija je potrebna, on je merodavan.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:31:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete koje nikada nije gladno, u 90% slucajeva se borimo da bi jeo, a 10% je da on sam kaze da hoce da jede.
Kada jede, jede raznovrsno (i kuvano, i peceno, voce, povrce) ali ima problem sa kakom. Tacnije, poslednjih 6 meseci trpi i nece da kaze kada mu se kaki, nekada i po 5 dana tako (stiska guzu da nebi kakio pa umaze gacice vise puta tokom dana) iako se vidi da mu se bas kaki.
Po meni mislim da on jednostavno nema vremena da ide da kaki, kako nam je ranije bio slucaj i sa piskenjem ali smo to brzo resili. Medjutim, ovo se bas oduzilo.
Da li moze biti neki zdravstveni problem u pitanju ili je ipak u pitanju samo "nemanje vremena"?"

Dete u nekom uzrastu ume da pravi takve probleme. Ja bih upotrebila Laktulozu sirup i pustla dete da samo trazi da kaki. Nastavite sa takvom ishrano kako ste naveli. Pomoglo bi da znam koji je uzrast deteta.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:35:01   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


Draga Dr Julka,

Stglo nam je pitanje:

"Dete od 3. godine i 6meseci. Desilo se vec drugi put da se posle visoke temperature onesvesti. Nalazi su nam super, sve je u redu. Lekari kazu da joj je pao secer i zato je doslo do toga.
Da napomenem, 2.dana je samo pila caj i vodu, nista nije htela da pojede."



To nije uobicajeno. Kolika je bila temperatura. Kada ima temperaturu pojte je sa sokom i vodom. Ja bih se posavetovala i sa decijim neurologom.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:39:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete 2 godine i 10 meseci,fond reči minimum,(baba,deda,tata,mama,voz mu je kaka,tuta mu je flašica,av av,koka,jaje ).vodili ga kod orl sve ok,cuje 100%,kaže lenjo da ga vodim kod logopeda.sta da radim da ga podstaknem da počne da prica?"



Sve ste preduzeli sto teba. Kakvi ste vi roditelji bili, ima li neko da vam kaze kada se progovorili, to je vazno da znamo.. Jao kada bude progovorilo nece stati.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:43:32   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje:

"Dete od 2 godine i 2 meseca, jos uvek nema sve zube (nedostaje jedna petica). Od pocetka izbijanja zuba ima stravicno povecanu salivaciju (sa prvim detetom je takodje bila pojacana, ali nikada ovako). Zubi mu izbijaju jako sporo i periodicno se salivacija pogorsava pa normalizuje( dakle, to traje vec godinu i po dana).Da li to moze ukazivati i na neki drugi problem osim izbijanja zuba?"



Izbijanje zuba je individualno i praceno je salivacijom. Nije kod svh isto. Ovo sto ste mi opisali je normalan proces u rastu zuba. Ne ukazuje na neki problem, polako i strpljivo. Pozdrav.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.2.2024 17:48:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je i pitanje:

"Kako povećati hemoglobin kod male cece 2 i 4 god? Za hranu znamo sta treba da jede ali opet to nam nije od neke pomoci."


Postoje mnogi preparati koji se daju deci kada je nizak hemoglobin i oni se primenjuju u zavisnosti od visine hemoglobina. Posavetujte se sa vasim pedijatro koji ce nakon primene leka kontrolisati hemodlobin u odredjenom periodu.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here