|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mononukleoza
21.6.2012 12:54:40   
Anoniman
Rizibizi, Petrući je ok, i Aki će ovo na brzaka da završi i onda uživancijaaaa!!! Ljubi ih oboje i pomazi tibu!

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Mononukleoza
21.6.2012 12:57:04   
Anoniman
Da , jos malo samo user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Mononukleoza
21.6.2012 13:08:23   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ribizla

Bila sam previse pozitivna i moja beba nema mono user posted image
brisevi super , rezultati krvi su sasvim normalni , one referentne vrednosti su za odrasle , za decu su puno vece , grlo u redu , da popije antibiotik do sedmog dana i gotovo user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Mononukleoza
29.10.2012 23:09:50   
madre
moja rodjena sestra izgleda ima mono, danas je saznala... sve ukazuje na to, ceka sutra jos neke rezultate da bi bila sigurna. ono sto mene brine jeste to sto ona svaki dan provodi vreme se bogdanom, ljubi ga, hrani, mazi...
on je meni potpuno zdrav, ali me plasi to sto je mozda nesto ne mogu da primetim, a on sutra ili prekosutra treba da primi vakscinu! ne znam da li da ga vakcinisem ili da to odlozim malo iz predostroznosti? pomenula bih to naravno i nasem pedijatru.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 21:09:48   
Cvrčko
Moj M je zapatio mononukleozu........

On će sad 4 godine i da naglasim da to ne prolazi baš tako neprimetno kako mnogi forumi pišu i kako mnogi lekari tvrde. Evo ukratko našeg iskustva...

Pošto je inkubacija između 30-50 dana, on je u tom periodu bio na oko potpuno zdrav-nema kašlja, slina, ne žali se na bolove... Međutim meni je stalno izgledao kao da je tek ustao-onako podbuo, otekao od spavanja. Znate na šta mislim... Bilo mi je to malo čudno, ali pošto je on bio sasvim ok, mislila sam da eto neka faza....
Potom je dobio temperaturu i to visoku-oko 39... Otišli kod dr, kažu upaljeno grlo(i samo to!) i kao ajde da mu daju antibiotik da to rešimo.... Pije 4 dana antibiotike i temperatura naravno ne pada, peti dan kod dr menjaju mu novi antibiotik i šestog dana temperatura naprasno prestaje (kasnije kad smo saznali šta je, shvatili smo da je temp stala sama od sebe nevezano za lekove). On se oporavlja ali i dalje je podbuo i sivkast... Treći dan od temp ja primetim kao neku izbočinu na desnoj strani vrata. Kod orl kažu upaljen krajnik da nastavimo sa antibioticima... Posle par dana ta izbočina prerasta u kokošje jaje, formasto na dodir, grlo potpuno oteklo, ne može da se vidi ždrelo od otečenih krajnika... Opet kod specijaliste, dobijemo po nosu što dižemo dževu, još malo antibiotika i da idemo kući. Posle dva dana M -ov vrata postaje potpuno izdeformisan, pogledam mu ja onako laički grlo kafenom kašikom, krajnici skoro spojeni, crveni, prekriveni velikim belim flekama.... Ja opet kod "ljubaznog" orl dr i on da nas skine pošalje nas na analizu antitela iz krvi na mono-za 24h nalaz POZITIVAN.
Tek 23. dana otok na vratu počinje da splašnjava, počinje da mu izbija sitan osip po licu-kao ispucali kapilarčići, 25. dan se polako povlače fleke sa grla, ali on je i dalje u strogom kućnom pritvoru, na strogom mirovanju, laganoj hrani sa puno tečnosti (ko ne zna deci sa mono se jetra uvećava 10-20% i ne smeju da jedu ništa masno) i bolest se leči BEZ LEKOVA jer je virus! Tako da ovde antibiotici nemaju nikakav efekat. Bolest traje 4-6 nedelja i organizam mora sam da se izbori.

Kad smo nazvali vrtić da javimo vaspitačica je odsečno rekla da niko drugi nema mono i da to nije pokupio tamo. Mi smo je ipak zamolili da malo skrene pažnju roditeljima da posmatraju svoju decu i da ako posumnjaju na mono na to ukažu lekaru, jer ni mi ne bi dobili uput da ja nisam insistirala... Oni bi M pustili u vrtić, jer nema temp, a to što je sve vreme visoko zarazan to nikome ne predstavlja problem....user posted image

< Poruku je uredio Cvrčko -- 27.12.2013 21:12:36 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 21:24:32   
New Mom
Kad sam imala praksu na infektivnim znam da su davali obolelim (a sve deca i adolescenti) prirodan preparat za regeneraciju jetre. Ne znam vise kako se zove, al vidjala sam u apotekama, zelena kutija. Mislim da ima za 20 dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 21:25:37   
jole82
O Bože svašta user posted image
Da M što pre bude ko nov..
Al potpuno mi je poznat scenario..doduše ja sam tad imala 15 godina...i 2 meseca sam pila antibiotike(naravno bez veze i dodatno su me uništili..gobih i silne pečurke svuda i po grlu) mama je bila 3 meseca na brodu na nekom istraživanju, a tata nije imao pojma, nego nam je došao brat moj od tetke koji je to preležao i kad me je video set_io se i ja sam tražila u dz da me testiraju..gde sam dobila prvo odgovor Ju dete odakle to tebi..ko da sam rekla da ima sidu a ne mono...i naravno mono je bila..al sam ja zbog lošeg stanja jetre ipak završila na infektivnoj 2 nedelje....pila nistatin još 3 meseca i još godinu dana sam pila Leprotek(ovo o što NM pominje)...eto ti budala..
Joj nije to prijatno, posebno kad se ne primeti šta je pa se još dodatno organizam bespotrebno nakljuka AB
Veeeliki user posted image za dečkića

< Poruku je uredio jole82 RR -- 27.12.2013 21:27:08 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 21:27:46   
Ana RR
Joj Cvrčko user posted image mukica mala. Kako si uspevala da ga nateraš da miruje?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 21:31:53   
Cvrčko
Hvala Jole user posted image ja mislim da sam uspela da reagujem na vreme i da će sve to biti ok, samo da uspe da miruje još 10-ak dana user posted image

Nego imaju neka oprečna mišljenja, pa me interesuje da li neko može da mi odgovori. Naime, čitala sam ovih dana sve i svašta- neki članci kažu da se mono ponaša kao herpes, odnosno ko ga jednom zapati ostaje u telu i može opet da se aktivira usled naglog pada imuniteta i slično.Drugi opet tvrde da jednom preležana mono, zauvek stvoren imunitet user posted image ne znam šta je tačno?

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 21:33:51   
Cvrčko

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Joj Cvrčko user posted image mukica mala. Kako si uspevala da ga nateraš da miruje?

Vezujem ga za stolicu user posted image šalim se.... Joj, jako teško. Grlo izderah opominjući ga, i skroz sam ga navukla na crtaće, a i kolače sa dizanim testom pravim svaki drugi dan da bi on mesio (samo tako miruje par sati sa modlicama i oklagijom)
Dok on izleči mono, mi ćemo imati +10kg od kolača user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 22:03:32   
jole82
Nek me neko ispravi al od tad kad sam zapatila..znam da kad jednom preležiš, ne možeš ponovo..tako mi reokše u bolnici pre 15 godina...možda se nešto izmenilo na nekom kongresu u međuvremenu (morala sam da budem ironična) al nadam se da si me shavtila
I da ne možeš ponovo ni da se zaraziš...ja testirala 3 puta i ništa....nisam se razbolelauser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 27.12.2013 22:05:02 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 22:13:38   
Cvrčko
Joj Jole, ja bih najviše volela da si upravu i da kongresi nisu ništa promenili user posted image I bolje je dok je mali, ja se nadam da ja neću zakačiti, mnogo sam matora za te dečje viroze user posted image

A i nama su rekli da će sad kad prođe morati da se testira/proverava još par puta... user posted image Ne znam tačno na šta, ali eto... Valjda da nije došlo do nekih komplikacija user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 22:15:43   
Olga75
joj Cvrcko al ste nadrljali user posted image
ljubimo slatkog prezimenjaka da sto pre prodje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 22:25:44   
Cvrčko
Hvala Olga user posted image

Ja sam imala 18 godina kad sam dobila neku gadnu usnu infekciju-imala sam milion afti po desnima, obrazima, grlu, ždrelu.... Nisu mi radili nikakve krvne analize, imala sam temperaturu preko 38 skoro sedam dana, ali je nisam ni primećivala od užasnih bolova u ustima i grlu-kao milion žileta! Ni vodu nisam mogla da pijem koliko me grlo bolelo dok gutam... Nisam dobila nikakve lekove, na svoju ruku sam grgorila žalfiju i hexoral i oporavljala se skoro 3 nedelje... Niko mi nikad nije ni pomenuo da bi to mogla biti mono,iako sam imala simptome, a i M je juče dobio malu afticu.... Ja sam tad mislila da sam se inficirala nekom prljavom čašom u jednom noćnom klubu... Ko zna, možda sam i ja preležala... Jedino čega se sećam je da me ni porođaji nisu toliko boleli koliko ti bolovi u ustima user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Mononukleoza
27.12.2013 22:31:26   
jole82
Pa pretpostavljam da misle na jetru te kontrole....aj uhvaćeno je prilično na vreme...mislim da će biti to dobro...i lakše je što si mlađi...ja koja nisam bolešljivko zaglavih sa 15 godina i bolnicu...al ja sam 2 meseca pija antibiotike!!! pa samo da ih pobiješ...
al moram digresiju...pre 3 godine na poslu ulazim u bolesničku sobu i imam karton za pacijenta ta i ta...kad bolje pogledam a ono ta moja vajna dr što me umalo nije ucmekala...polomila kuk...ihihii...i baš zapala kod mene od celog Beograda..al naravno svoj posao sam max profesionalno odradila..al Bogče ima blokče...čisto da se zna..

Pila sam taj leprotek za regeneraciju jetre..i vadila sam prvo na mesec par puta krv i posle ređe...ne sećam se baš svih detalja..i kažem ti ne razboleh se ponovo a bila sam baš sa obolelima od mono i to blizu ubeđena da ne mogu da se razbolim - i nisam...eto.. biće mićko mali dobro!!

Jeste grlo boli kida nenormalno...a gutanje..jedva voda/čaj...čvrstu hranu nisam nedeljama jela..nisam mogla prosto i imala sam sve te bele čepiće i na krajnicima i svuda po grlu i ustima...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 27.12.2013 22:33:28 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Mononukleoza
23.3.2015 19:06:19   
EmaDB
Nadam se da sam pogodila gde da pisem o mom problemu..Danas sam uzela rezultate krvi za CMV..HSV..EBV i RUBELLA VIRUS..
Inace sam u 9nedelji trudnoce..Ovo mi je druga trudnoca(prva je bila prekinuta na pocetku devetog meseca,plod je bio mrtav dva dana u stomaku,pre nego sto sam otisla na pregled,a da pre toga nisam imala nikakve simptome ,to je bilo 4.12.2010 godine) .
E sad sam se mnogo uplasila,pa molim za neki savet jer su mi rezultati ovakvi..

CMV IgM 0.429 (negativan ako je <0.7 ) i CMV IgG 262.1 (pozitivan ako je >1)

EBV IgM 54.67 U/ml (pozitivan > 13 ) EBV IgG >200 U/ml (pozitivan > 15 )

Rubella virus IgM 0.375 (negativan za <0.8 ) Rubella birus IgG (pozitivan >10)

user posted image

Jel moze neka pomoc,savet...cekam dok ne odem na zakazano na infektologiju u Nisu,,gde su mi rekli da bolje da nadjem vezu,i ne znam sta cu i kako cu je naci..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Mononukleoza
27.1.2016 15:58:23   
dejana007
Ema ja mislim da ces morati da pojacas imunitet jer imas aktoivna 3 virusa. Ali sve jedno ce dr da te uputi.

ja sam mom detetu 4,5 godine opipala zlezdu na vratu, i nije imao nikakvih drugih manofestacija - nije imao temperaturu, nije ga bolelo grlo, nije bio malaksao, lepo spava, jede, juri , igra se isl. Doktorka je rekla da damo krv i crp je miran ali su poviseni leukociti i limfociti, te je to ukazivalo na virusnu infekciju. radili smo u higijenskom test na citomegalo, epsten bar i toksoplazmu, ispostavilo se da je imao citomegalo, ali da epsten bar je i imao i trenutno je aktivan, na toksoplazmu negativan. Imao je infektivnu mononukleozu ali osim uvecanih limfnih zlezda iza jednog uveta nije imao niakkave druge manifestacije ovog oboljenja. Dve nedelje nece ici u vrtic, vise vitamina, voca i povrca i kao to je to. U pocetku mi je bio sok, sad nekako hladnije glave ovo prihvatam.

P.s
jetra i slezina mu nisu uvecane, pio je hemomicin, bulardi, sirup marskovac, c vitamin i vigantol.

< Poruku je uredio dejana007 -- 27.1.2016 15:59:20 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu EmaDB)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Mononukleoza
11.3.2016 16:36:42   
Figaro88
Andrea je lose vec nekih deset dana.Pre dva dana na analizama krvi povecani AST i ALT,danas jos vise.Dr kaze da sumnja na mononukleozu i dala nam je da odradimo ultra zvuk stomacica i antitela na mononuklozu i to sve privatno.Jos nam kaze da postoje jos tri cetiri virusa koja daju slicnu sliku,ali test na njih se radi privatno i kosta 500e user posted image
Jos od jutros i meni lose,sve me boli,imam t,ujutru cu kod doktora,a bas me strah.
Jeste li vi radili te analize na Torlaku ili na Ifektivnoj,nije mi jasno kako mora bas sve privatno user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Mononukleoza
11.3.2016 19:09:00   
Ana RR
Figaro, baš bzvz.. nadam se da će biti ok. Ja nisam ništa od toga radila, ne bih ti znala reći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Mononukleoza
29.5.2016 22:02:52   
lesica
Meni su danas konacno ustanovili mono user posted image posle nedelju dana agonije i totalnog raspada. Sutra idem jos na uz, mada su analize na infektivnoj pokazale da je to to. Doduse kaze dr da je neka blaza forma i da se nadamo da ce ostati na tome.
Na dalje dijeta, strogo mirovanje (ahaaaam kako da ne sa njih dvoje, no trudicu se), vitamini i simptomatsko lecenje tegoba.Plus pregled na orl da mi odrede terapiju za krajnike.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Mononukleoza
29.5.2016 22:22:20   
serpica
Les user posted image da li znas od koga si dobila? Probaj njih da zastitis ako mozes,cula sam da je to tzv bolest poljupca i da se prenosi kapljicno user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Mononukleoza
30.5.2016 0:23:10   
choopa choops
Auh user posted image Užas...Što kaže šerpica, samo da njih zaštitiš, a sad šta je tu je. Samo odleži koliko god možeš. Drži se, biće bolje user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 7:52:24   
Sanjalicaaa
G je izgleda zapatio mono.

Zlezde na vratu su mu ogromne, poput sljive. Ima visoku temperaturu. Zbog krvne slike dr sumnja na mononukleozu. Rekao nam je sa uradimo ultrazvuk stomaka. 
Nisam imala pojma da mala deca mogu da imaju mono. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 7:58:23   
jess021
Uf Sanjalice, gde li je to pokupio? Proci ce, koliko znam tu je terapija mirovanje i lekovi pr temperature, a uz radite zbog jetre. Ajd javi kako ste



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 8:01:14   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

G je izgleda zapatio mono.

Zlezde na vratu su mu ogromne, poput sljive. Ima visoku temperaturu. Zbog krvne slike dr sumnja na mononukleozu. Rekao nam je sa uradimo ultrazvuk stomaka. 
Nisam imala pojma da mala deca mogu da imaju mono. 


Da, da i deca mogu da dobiju mono. Secam se kad je moj brat imao mono. Bas se u tom periodu i mama razbolela. Brat je pokupio na bazenina. Uzeo mu je drug flasicu sa vodom. I mama i on ležali. Strogo mirovanje kao sto kaže Jess

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 25.3.2021 8:10:58 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here