|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stiže štene!
23.11.2016 15:09:01   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Procitaj malo o tome kako se unistavaju rase zarad "izlozbi"
Nemacki ovcar je upropascen do besvesti, shar-pei pun alergija i unakazen sa zeljom da bude sto naboraniji...




Ovo sam zaboravila da prokomentarišem, užas. Gledala sam slike kako je izledao prije samo 50 godina i danas. Ne razumijem nikako, pa sad je mnogo ružniji ako ćemo o ljepoti, one noge gdje mu "koljena" samo što ne dohvate pod. user posted image Pa žao mi bre kako su to mogli da mu urade. I još jedna vrsta psa kojeg su po mom mišljenju unakazili je bul terijer. Od ovavog ljepotana su stvorili ovo. KLIK

Jeste da nije tema, i voljela bih da pišemo samo o stvarima koje su dobre za naše pse, da se ne mmislimo da li je pas udomljen, kupljen ili šta već. Tu će se uvijek suprotstavljat mišljenja, ali zaista ne treba da nas interesuju razlozi zašto neko čini ovako ili onako. Nego da pišemo o džukcima, kako da njima pomognemo bili rasni ili ne user posted image ionako imamo previše stresa u život da bi se još sa nekim raspravljali o bezveze stvarima. Ne znam za vas, ali mene poremeti svaki put kad sa nekim uđem u raspravu na internetu, pa nema veze što se ne znamo ili što ne bi trebalo da me pogađa mišljenje ljudi koje nikad nisam ni vidjela a kamoli upoznala.





_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Stiže štene!
23.11.2016 17:57:13   
Tvitica
Zemunka izvini.... Kao sto kazes govorim iz svog iskustva...i onoga sto sam zakljucila na osnovu tvog pisanja.... Postujem tvoju odluku i naravno tvoj rad... Par recenica o lutalicama me izbacilo iz takta jer si ih generalizovala i ispalo je da su sve nikakve, bolesljive, odvratne i ne znam ni ja kako deformisane. Zbog toga sam bila gruba i stvarno ti se izvinjavam... al eto da se opravdam godinama pokusavam da ljudima dignem svijest i objasnim da lutalice nisu krive za ponasanje neodgovornih vlasnika i da uz malo ljubavi i njege mogu izrasti u divne ljubimce. A neko ko nije upucen kad to vidi odbice ga od zelje sa udomi.

Sve sto sam rekla je zato sto sam i ja to negdje cula...nisam izmislila...dakle mozda je i pogresno. Dosta stvari sam saznala iz razgovora sa vetom pa ih smatram tacnim...al eto svako ima pravo na svoje misljenje. Ovo kazem i zbog naslijednih bolesti, jer u emisiji 101 dogs koju mozes naci na youtube-u u opisu svake rase ti kazu koje su mu naslijedne bolesti kao npr displazija kukova kod vecih pasa,sto ne znaci da je mjesanci nemaju,ili da se nikad nece razboljeti. Sterilizacija prije tjeranja tj prvog okota smanjuje mogucnost oboljenja od raka mlijecnih zlijezda i materice 100%,a ukoliko se odradi u toku dvije godine psa umanjuje za 80%. Po meni je sterilizacija uvjek bolje rijesenje nego sprijecavanje parenja,jer ipak njima rade hormoni u tom periodu,pa je neprirodno. Ovako pas nikada nace pobjeci ili biti akresivan zbog parenja. Sto se tice velicine psa naravno da ne bih pogodila u 10 cm ili 2 kg...ali kad si rekla tele to je drasticna razlika...dakle moze se reci od prilike da li ce pas biti mali,srednji ili veliki. Za vakcinu za bjesnilo znam da je bilo sa 6mj starosti, ne znam da li se nesto promjenilo. Cula sam da odgajivaci daju ranije pogotovo ako prodaju stene u inostranstvu pa moraju da urade titer test,ali mi se cini da mi je receno da nije zdravo tako malima. Kod nas zadnjih godina nije zabiljezen slucaj bjesnila tako da nece pogrijesiti kad god da da,ali naravno uradice kako je vet savjetuje. Da,kad sam kod odgajivaca, nisam htjela da ponizim tu zenu od koje si uzela stene, niti sam pitala dal je ona registrovana ili ne, nego sam htjela generalno da kazem da danas svako prodaje pse,pa i zbog tebe ako bi krenula s tim. Mi u gradu imamo covjeka koji ima 2 rota i dobio je 6-7 stenaca i nije ih mogao prodati pa im je poslije mj dana spustio cijenu po 100 e, i i dalje mu nisu prosli,onda je trazio u pet shopu gdje sam radila da mu damo u zamjenu maltezere ili bisone za rotove jer smo ih prodavali,ali gazde nisu htjele naravno. I ko zna sta je bilo sa tim rotovima na kraju. A inace,posto su veliki psi taj lik im je sedmicno kupovao po 2 vrece darlinga koji je najjeftiniji i ustvari je za odrasle pse. I on sebe zove odgajivacem i hoce da se obogati a tako radi....Pa ogorcena sam....

Eto ja sam dala savjete koje sam mogla,ako nekome nesto odg neka usvoji,ako nece ne mora...svi mi imamo svoje nacine i razloge....

Coops vidim da ti je vet rekao pola tablete....ne znam jel ti objasnio da je jedna tableta za 10kg psa,znaci pola je za 5 kg...Mislim da mu mozes slobodno dati i trecinu.....Al ako sa npr 6 mj bude imao 18 kg dajes mu 2 tablete....Kad bude imao 25 kg 2 i po i tako....

Ta gramaza sa kesice (ako se ne varam posto pisem na pamet) ima napisano npr 10-15 kg u jednoj koloni, pa u drugoj 15-25,pa recimo 25-40.... a u redovima pise 2-3 mj, pa 3-5 mj....ili kako god..... E ta kilaza ti se odnosi na psa koliko se imati kada bude skroz odrasao....Mislim da je labrador recimo 40kg od prilike ne znam....a ima recimo 2mj.... i dje ti se ukrsta toliko mu granula ide dnevno....znaci ako stoji 60-100g....a npr pise 2-3 mj das mu 60 jer jos nema 2 mj....ali podijelis recimo po 15 g u 4 obroka.....ne znam kapiras li me.....ne znam jel ovaj princip al ako se ne snadjes slikaj pa ubaci sliku da vidim. Za pedigre sam cula da je bas los. Vidi u nekom pet shopu refuzo da uzimas jer je jeftinije. U kom ste dijelu pg? U kojoj ambulanti ste bili?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Stiže štene!
23.11.2016 21:26:02   
choopa choops
Hej :-)

Da rekao mi je pola tablete sad, a pola pred revakcinu? Ili sledeću vakcinu, ako znam ubi me user posted image

Ma loša hrana je pedigre, ali sam to uzela sinoć u Dom-u kad sam uzimala ležaljku, jer je jedno to bilo u malom pakovanju, a ovaj što nam je dao psa je rekao da ga jranimo sa supom sa mesom za sada. A nisam imala supu tako da user posted image Ma kad sam je vec načela, mozda cu mu ubaciti uz RC koji sam uzela kod veta, čisto da potrošim...Da stavim recimo 80-90% RC i 10-20% ovoga? Ili to ne smije?

Nego, nisam još otvorila to pakovanje RC jer kad sam došla kući vidjela sam da je to ono junior pakovanje, ali za pse srednjih rasa pa se mislim da je mozda vet pogresnu kesu dao? Ja sam iz HN, nisam iz PG. Sutra ću da pođem u vaj jedan novi pet shop da vidim sta oni drže od hrane...Ti preporucujes N&D? Nisam cula ranije za to, sad cu malo da proguglam. Ima posebno za štence?

Inače davala sam mu danas te granule, natopljene vodom. Pa on bi pojeo tonu da mu sipam! Držim se uputstva, ali vidim da je halapljiv i shvatam zašto ljudi dođu u iskušenje da im daju i više nego što treba.

Hvala vam za sve info...

I još jedno pitanje, kada smijem da ga odvedem da se igra sa maminim psom (vanjski pas, vakcinisan)? Nakon revakcine? Mislim svakako ću pitat veta, ali eto da vidim šta kažu iskustva.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 8:13:46   
Tvitica
Eto ne znam zasto sam povezala da si iz Pg....ja sam iz Ko.... da niste mozda u Meljine kod veta isli? Ima na uzbrdici od Meljina ka Hn Amazon pet shop...nisam isla al djeluje veliki pa mozda kod njih da pogledas ND...ja sam ih imala na fb...pa ako ih nadjes mozes im poslati por... osim toga ne poznajem Hn...

Sto se tice izvodjenja i druzenja sa drugima..Mislim da prvenstveno moze zakaciti parvovirozu i stenecak....oni se prenose kapljicno cini mi se... Tako da mozete proci pored zarazenog psa koji kine recimo i baci kapljice vama na patike ili pantalone..i vi udjete u kucu i pravac podjete da se javite stenetu koje pocne da vam skace i mazi se uz noge...i tako se zarazi.... Sad lupam...ali kazem da stene moze da se zarazi i ako je u kuci...naravno ta mogucnost je manja. Vakcinisan pas ga nece zaraziti ali ako on seta i druzi se sa drugim psima moze da bude prenosioc.... Mislim meni je to mala mogucnost da ja uopste ne bih izolovala psa...

Npr ja sam u kuci imala psa odraslog kojeg je moja sestra tada uzela iz azila,a ja sam uzimala po par stenaca da im budem hranitelj pa ih udomljavala, malo kasnije sam zadrzala za sebe stene koje je prolazilo kroz proces vakcinacije a druzilo se sa ostalim nevakcinisanim,isto su jos neki prolazili kroz proces vakcinacije i bili svi u istoj sobi,kuci,dvoristu i setali sa ostalima i druzili se sa psima van dvorista i nikad se nisu zarazili...

U jednom momentu sam imala kuju s ulice sa 5 tek okocenih stenaca,psa od sestre,moje stene i jos jedno stene - u istoj sobi njih 8. Mislim da je bas tada od svih njih samo moje kuce prolazilo kroz vakcinaciju.

A eto kad sam prvi put uzela stence iz boksa...njih 3..i u kuci je bio sestrin pas...jedno od stenaca je sutradan uginulo jer je vec pokupilo zarazu u boksu....a spavalo je zajedno sa ostala dva i vet je rekao da su vjerovatno zarazeni i oni i dao im je koktel vitamina..Jedan jeste postao los ali se odma oporavio.... Oba su udomljena...i kasnije nije bilo problema.... A eto pas nije nista zakacio...kad su drugi stenci dosli nije im ni prenio iako je setao svuda i svakuda....

Opet kazem...to je moje misljenje i moj zakljucak...na osnovu koga ja ne bih drzala psa kao zatvorenika....

Prvi simptomi bilo kog oboljenja su proliv i povracanje. Kod parva bude karakteristican cokoladni proliv.... Stenecak se kasnije manifestuje krmeljavim ocima....a napada nervni sistem... Mi smo u azilu imali epidemiju stenecaka... Broj pasa se prepolovio... Mnogi su prezivjeli bez poslijedica, a nekima je kao poslijedica ostalo cimanje glave (kao da stalno stucaju) ili sapa. Imali smo jedno stene koje je (iz cijelog legla samo ono) prezivjelo parvo bez poslijedica. Moram da kazem da je po budzetu azila do tada bila obavezna vakcina protiv bjesnila,a mi kao volonteri i dzzz smo trazili da se daju i vakcine za infektivne...u cemu smo i uspjeli.

Coops zavoravljam da ti napomenem da je u nasem predjelu uzasno rasprostranjena lajsmanioza koja je prenosiva na ljude...a prenose je papaci odnosno nevidi komarci.... Bolest se drzi pod kontrolom ali nije izlijeciva... Obavezno (prvenstveno zbog djece) u periodu od maja do oktobra stavljaj psu scalibor ogrlicu ili advantix ili bilo koju zastitu koju nadjes a da stiti i od komaraca.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 10:54:11   
Zemunka85
Tvitice user posted image . Bas bas sve OK user posted image

Ja ne znam da li je cuvati psa bilo nekada lakse, ili sam ja bila klinka pa je sve ove strahove prezivljavala mama, ali ja cega se sve naslusam pa to je uzas.
Moj pas nikada nikakvih problema nije imao, kakve bolesti, proliv, .. ma ni buvu jednu jedinu zivota mi moga,
Imala sam izgleda luuuuudu srecu.

I oko te hrane - teeeska komplikacia. Te ako prelazi sa jedna na drugu - polako mesaj, te koju da uzmes.
Brate mili mi smo mom davali bukvalno ali bukvalno koje smo stigli. Jeftine/skupe, manje/vece .. mesali svaki put druge.
Ovo saaadddd ... user posted image .

Ja iskeno sve Jovo nanovo ucim, jer naspram perioda kada sam se iskljucivo bavila psima, to mi je bukvalno bio posao (volontiranje) pored faksa i svakodnevno bila okruzena psima, dosao je i period od predhodnih 5god kada uopste nisam imala kontakt sa psima. Tako da, mnoge stvari tek sada saznajem, koje mi tada, kao klinki, na pamet nisu padale...

Po meni, sto vise saveta, to bolje, pa neka izabere ko sta hoce. I ja funkcionisem po tom principu. Naravno da ce svako raditi kako zeli i misli da je ok, ali ono na cemu bih ja insistirala, bez mogucnosti da se bira je da se stene izvodi napolje. Pobrojani virusi su bez daljnjeg, pogubni za stene od mesec dana. A uopste nisu retki i jako se lako prenose.
Naravno da ne mozemo brinuti sve brige sveta i postoji i opcija koju si navela (sa slinom i cipelom) ali napolju Boga pitaj gde ce naleteti na urin, pljuvacki ili feces zarazenog psa.
E sad uz veliko kao kuca ogradjivanje, jer nisam sigurna mislim, dakle mislim da sa vakcinisanim psima moze. Apsolutno nemam pojma da li vakcinisani psi mogu biti prenosioci, ali po savetima ove zene koje dobijam, a oko nje se sada konsultujem oko mnogih stvari, kako bih bar neke banalne greske izbegla i naucila na njenim, ona mi rece da su nevakcinisani problem. Te da ukoliko bih imala kontrolisane uslove i vakcinisane pse, ne bi bio problem. Jer, njen muzjak je otac moje kuce, te je kuca bila sa mamom do par sati pre nego sam je uzela. Onda je ta zena preuzela i bila je sa njena 4 psa najnormalnije. A mislim da se ona ni luda ne bi kockala sa tim, bas mi na glavi sedi oko toga.

E sad, postoje stvari koje mene bune, ne znam puno o tome, zapravo nista. Ja sam stene uzela sa tacno dva meseca. Do tada je primilo jednu vakcinu, sa mesec dana. Par dana nakon sam ga uzela, primilo je drugu, sa dva meseca. Tada nam je vet rekao "Ako zelite dvokratno da vakcinisete psa" to je to. Sacekajte par dana i mozete ga izvoditi napolje. Da mi nije bilo ove zene, tako bih i uradila. Jer on nije predlozio uopste drugu opciju. Kao da ne postoji. Kada sam dosla kuci i javila joj slogirala se. Rekla mi da promenim veta user posted image kao kakav je to savet. Ni slucjano tako. Da je vakcinisem iz tri puta. Pri tom sledeca je vakcina protiv besnila, pa protiv zaraznih bolesti. I sad mi nista nije jesno. Kako to moze ovako, a moze i ondako?
I kako to ja da kazem da je sledeca vakcina protiv besnila? Nista ne razumem ...

Cupo, bas pisi kako se keric ponasa, da mogu da uporedim, meni se cini da je nas ekstremno zivahan. Mnogo nas ujeda. Bas mnoooogoooo. Sve je to bebece, ne vidim ja tu nikakav bes, ali preteruje. Ne mozemo ni da je pomazimo kako valja. Savetovana sam da joj ne dam da nam grize ruke vec joj odmah uvalim igracku, sto i radim, ali nije da nam uvek polazi za rukom.
Nuzda takodje - vrv sam ja slab autoritet. A i sami sko krivi, bas smo je zbunili, menjali mesto peleni user posted image . Kada je otvorena terasa, super, zna. Ali nocu i kada se vratim iz vrtica, nije bas da nema svuda po nesto. Opet, mozda je tada frustrirana pa ne moze jos i na to da misli user posted image jer je mala, ali ide sporije nego sam mislila.

Dalje, kada je vreme poceti da ucis nesto psa? Sedi, daj sapu i sl .. i koliko za to treba vremena? To mi je cisto radi neke zanimacije .. bzv ...

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 11:47:26   
Tvitica
Hmm...pa ni meni nije jasan kad kaze "ako zelite".... Znam da ima neka caka sa vakcinisanjem iz dva i iz tri puta.... Ta prva vakcina od tri se zove bebi i daje se cini mi se sa 3 nedelje psa...pa se naredne dvije poklope sa vakcinisanjem iz dva puta....I uopste mi nije jasna njena poenta.... ako ti ta zena ili vet detaljnije objasni bas objavi jer me zanima....Da li zato sto nisam vodila na vakcinisanje tako male pse ne znam,ali meni nije nikad ni ponudjeno da biram ili receno da moram da dam tu iz tri puta...uvjek su primali tu iz dva.... Tako da meni to djeluje kao uzimanje para... E sad vet (mada i ti sama) bi trebao na osnovu knjizice da vidi kad je pas i koje vakcine primio i da na osnovu toga da.... nema sta da vas pita zelite li ovako ili onako.... I opet mi nije jasno to sa bjesnilom...znam da je bilo nakon 6.... I znam da su po zubima gledali da li stene ima 6 kada nisu znali koliko je tacno staro jer sa 6 promjeni sve zube...i tek tada su davali za bjesnilo..... a inace su i nakon 6 mjeseci starosti sterilisali.... Eto ni ja nisam u svemu tome vec 3-4 god...tj u pet shopu sam bila u toku prosle god....pa mozda se nesto izmjenilo....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 12:13:30   
choopa choops
Pa ja sam nekako čitala po netu prvo, a ovo što je rekao naš vet se sa vecinom slaže. MM (koji je vec imao pse) isto misli da bi se oni trebali vakcinisati prije 8 nedelja, a ja samo znam ovo sa interneta. Uglavnom, dobra je stvar što se poklapa sa mišljenjem veta, pa bar oko toga ne moram da brinem user posted image

Tvitice, ima neki novi pet shop kod kruznog toga, MM kaže da je najbolje opremljen, pa ćemo tu da uzimamo za dalje. Ovo št smo uzeli je bilo kažem taj dan u Domu, i kasnije kod veta (nije taj, nego neki na Savini). Eh da sam iz PG, ne bi brinula, oni gore imaju sve, a mi kao posljednja rupa na svirali.

Da Zemunka ovo za prelazak sa hrane na hranu...I MM kaže: JBt manje smo brinuli za djecu nego za ovo pašče malo,a psima smo ranije davali sve što ostane od ručka, a sada cijela filozofija user posted image Inače, nisam zvala da pitam da li mi je dao pogrešan RC za pse manjih rasa, ali danas cu morati da je načnem svakako jer jutros nije htio da jede pedigre. U svakom slučaju čim ovo istrošimo, ja sam mislila da pređem na neku treću...Evo tu što Tvitica kaže možda ili čitam da preporučuju Eucanuba, Bento, Belcando? Nemam pojma ni sama.

Što se tiče cviljenja, noć prošla OK, jednom je zacvilio jutros oko 5h, ja u Wc a on se kakio dva puta a inace mislim da je možda privikavanje na novu hranu i da sam mu mozda previse dala jer je on d sada samo sisao i ovaj ne znam šta mu je davao, ali ne izgleda mi kao da se najeo kod njih...Uglavnom, stari recept je opet upalio, topla voda, svijetlo, sat, malo sam ga pomazila i izašla. Cvilio je još minut i nastavio da spava do jutros kad mu je MM dao hranu, izveo da piski i opet vratio u WC na spavanje.

Piški i kaki najčešće napolje i u WCu, ali ima ispada piškenja po dnevnom boravku. E sad ja idem stalno i brišem za njim, ali veći probem je MM, koji možda i obriše ono što bi ja ostavila. Npr. novinu koju je vec popiškio u WCu, novinu u dn boravku. Ustvari mislim da cu da imam problem sa MMom oko psa, jer on je naučio samo na vanjske pse, smeta mu to kad piski i kaki u kuci. Mislim nisam ni ja odusevljena, ali Boze moj mali je. On je za to da ga odmah iznesemo napolje da se privikne, donijeli smo mu pekinezerovu kućeru dok ne dobije svoju, a ja ne bih prvenstveno jer MMov stric sa kojim djelimo dvorište ima deset mačaka user posted image

Što se tiče grizenja. Pokušava i on. Istu stvar i ja pokušavam, a to je da mu uvalim igračku odmah. Za sada uspjevamo manje više. Često ide npr prema I pa se ona uplasi i pocne da bjezi, a on je kao napada. Pa sam mu podviknula, nadam se da nece vise.

Istražuje cijelu kucu. Juče je bila najjača scena. Popodne zaspao M, L u školi, I isto zaspala, i on poslije rucka isto pridrijemao u WCu. Vrata od soba pritvorena, njegova isto. Ja sva sretna ovdje pisala, jedno sat vremena tišine, ustajem se da vidim šta radi, nejga nema user posted image Brzo kod M usobu, nema ga. Kod I u sobu bauljam po mraku, kad on gospodin ušao u jednu fioku, koja je razvaljena, ne moze da se zatvori, a u njoj mi stoje hulahopke i legao fino ušuškao se i uživa user posted image Budala.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 12:30:46   
choopa choops
E da dodam, znači on ne zna da trazi da ide vani da kaki/piski, nego ga ja čim se probudi pustim napolje, čim jede, pustim ga napolje...pa se nadam da ce s vremenom da nauci da to treba tamo da se obavlja i da traži. Inače čim mu se kaki, on počne da cvili, tako da je i to znak da se nešto sprema...

Zvala sam veta za RC, kaže nije mi dao pogrešno, nego da je svejedno sad dok su tako mali da li je za pse malih ili velikih rasa. Možda i nije u pravu jer zašto bi proizvodili drugačije, ali dobro ajde, nece psu ništa biti. Ali za rucak sam mu dala hranu z kesice,sad cu da stavim sliku da vidim znate li vi kako se dozira, jer meni nije jasno, ja sam mu dala malo, ali on je to bukvalno počistio za sekundu, tako da ne znam da li treba još ili je samo halapljiv?!

user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 12:36:07   
Zemunka85
Fazon je da postoji dvokratno i vakcinisanje iz 3puta. Uopste ne znam u cemu je fora, jer nas npr nisu uopste pitali pre vakcine koje zelimo da bi eventualno menjali doze.
On je samo na kraju rekao da ako zelimo dvokratno to je to. Tu sam se zbunila, jer znam iz price da nas jos jedna vakcina ceka sa 3m i da do tada nema izlazenje.
Pitala sam ga, a on rece, ako je dvokratno - moze napolje, ako ako cete iz tri puta, onda nema izlazenja do sledece vakcine. Msm totalno nema logike.
Pri tom, sto kazes, to je vet u najmanju ruku mu ide u korist da predlozi iz tri puta, na stranu da je bolje (ako je user posted image , ali on je bas bio u fazonu "Kako vam volja, Ako imate mogucnosti". Ne znam ... ova zena je u fazonu nemoj si luda. Pa je slusam, 1.12. nam je ta sledeca. Koliko sam shvatila besnilo, pa posle par dana zarazne bolesti.

Cupo, tvoj kuce se bas lepo ponasa i snalazi.
Opet kazem, ja ga ne bi u dvoriste, jer macke svuda prolaze a te vase i ako su vakcinisane, postoji opasnost od nevakcinisanih. Bar one svuda dodju. A kucov je basbas mali.
Verujem da vam je za ovu opciju iz 3 puta mnogo da cekate i budete u stanu jos 2/2,5m ali probaj bar sa ovom opcijom do 2m.

Ja sam kao prvu hranu uzela Brit losos - bez zitarica, nije nikako islo. Iako je vec bio naviknut na granule. Iako sam uzela puppy, uzela sam greskom za srednje/velike i gigantske rase, mada mi ova zena rece da nema veze, nisam luda da bacam hranu. Nista joj nece biti. Ali bilo mi je zao, Bas su tvrde, gutala ih je. Onda sam porucila netom PLatinum puppy - oni imaju za sve rase jednu hranu, ljuuuudiiii moji koja razlika. U mirisu, cvrstoci .. bas sam odusevljena. Moja Cica user posted image bi sve jela pre nego granule, ali tu se trudim da istrajem.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 12:39:39   
Zemunka85
E Cupo napisah i ja to. I ja sam mojoj uzela pogresno pa davala te, Nece nista biti, bitno da su puppy pogotovo sto tvoj hoce da jede. Moja ih je gutala jer su bile jako tvrde pa sam zato odustala, ali ako jede, pici tu kesu do kraja, pa promeni.
Ostalo nzm sta bi ti rekla. Moja bas gnjavi klopu i nzm sta bih radila da sve pojede za sekund. Bas nzm da li je halapljiv ili gladan. Ako dajes prema nekom dozeru vrv ovo prvo ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 13:14:39   
IvanaSK RR
Choopo, ja mislim da je halapljiv.
Sto se tice nuzde, odmah ujutru ga pustaj da to obavi, posle obroka isto i uveče pred spavanje. Posle ce on sam ici do vrata ili na neki njegov nacin pokazati da hoće napolje.
Mi nase kuce sada izvodimo, uglavnom, tri puta dnevno napolje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 13:28:27   
Tvitica
Hahahaha....gledam tabelu i ne znam sta vidim.... Onda sam se sjetila da pogledam gramazu i skopcala da ovo nisu ustvari granule nego preliv....znaci ako dajes samo njega i nista drugo od hrane onda ga treba davati 7 tj i vise....znaci gledas ovo kao da ce on npr imati 25 kg a ima 2 mj sad....znaci dnevno mu treba 7 kesica...a kazem i vise jer ce imati 40 kg.....posto kombinujes s hranulama onda dajes manje....

Ne moze ti pogrijesiti granule sto se tice sastava...pogrijesio je velicinu...ali namjerno.....jer nema puppy od rojala nego junior...pa da mu ne bi bile prevelike granule maxi daje medium....tj sad sam samu sebe zbunila ako si uatvari uzela preliv od rojala....al sam te skontala ranije da pricas o granulama....uglavnom sastav je isti...ali je razlika izmedju adulta i juniora sto junior ima vise proteina....

Dakle i za pedigre vazi isto...bitno je da je puppy... e sad ne znam jel probao royal pa odbio pedigre....ili samo nije htio da jede tada....

Royal ima jak miris i kad se pas navikne na njega tesko se prebacuje na drugu hranu.... ND takodje ima bas izrazen miris.... Ostale marke ne navodim jer ih nismo imali u nasem pet shopu pa ne znam koliko su dobre i trazene mada sam cula za njih.... a ostale koje smo imali su losije... Ako uzimate refuzo mozete fino traziti da vam izmjere po 200g od nekoliko vrsta pa da vidite sta najradije jede...ili da promjenite ako vidite da od neke ima problem sa stolicom....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 13:38:10   
Ed83
Jaoj choopo kako je sladakuser posted image user posted image , rastopih se kad ga videh....

Ja nemam na temu nista vise reci (osim da je stvarno mloogo sladak). Nas beagle jede od pocetka sve.. ustvari, suvu hranu nikad nije hteo, jeo je i jede hranu iz konzerve..

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Stiže štene!
24.11.2016 13:47:09   
choopa choops
Tvitice ti misliš da je ND bolji od RC? Koje bi mi preporučila onda od ovih ako se budem odlučila jer sam vidjela da ih ovi izgleda drže? ? KLIK

Nešto ne bih uzimala te refuže, šta znam kad se tako otvore koliko im stoje. Radije bih manje pakovanje. Mada kod ovoga veta su stajale u nekoj vakuum kanti, sasvim OK izgleda i njih da uzima.

Ovo nije samo preliv, nego ima komadice mesa unutra? user posted image Nemam pojma, ja mu dala manje od pola kesice jadničak user posted image Jer sam shvatila veterinara da bi trebalo još i manje. Ma skroz sam se pobrkala.
user posted image

A uzela sam mu granule posebno, ali granule junior za pse manjih rasa do 10kg, a koliko sam gledala trebalo bi biti za pse srednjih ili velikih rasa. ma nema veze, ima sad da mu pičim njih dok se ne potroše.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Stiže štene!
25.11.2016 13:34:38   
dejana007

IZVORNA PORUKA: choopa choops

JOj ljudi ljubaaaaaaaaaaav. Sad ću da vam dam sliku, pa da pišem poseban post jer ima da se piše koliko hoćeš user posted image

user posted image





Presladaaak :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Stiže štene!
27.11.2016 11:13:19   
IvanaSK RR
Choopo, kako se prilagodjavate?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Stiže štene!
30.11.2016 10:51:31   
Tvitica
Heej...ne javljas kako vam prolaze dani s njim...

Ja sam krenula da ti odg...al kako ulazim sa tel (obicno kad sam na poslu preko mreznog neta) nije htio da mi otvori fino slike sa linka...onda sam bila u nekoj guzvi i potpuno za boravila da ti nisam odg...

Jesi li mozda trazila na netu neku debatu vezano za rojal i nd? Mislim da su definitivno oba dobra... Vec sam pomenula razliku... A eto nd djeluje kvalitetniji jer istice taj minimalan ili nikakav procenat zitarica u sastavu... U sustini ni sa jednim neces pogrijesiti.... Mozda ne bi bilo lose cak da mjesas...Ne istovremeno...Vec da kupise jednom rojal a drugi put nd....

Preliv se odnosi na KESICE tog "gulasa" ili kako ko vec zove to meso sa zelatinom...a imaju i konzerve....masa je u njima meso krupnije... Meni i djeluje previse da jede samo njih....mislim da mu je i prejako...mozes mjesati sa rizom....

Sto se refuzo granula tice....ipak je to suva hrana... a rojal i nd bas dobro prolaze tako da nema bojazni ako duze stoje.... Ljudi redovno uzmu cijelu vrecu sto je 12-15 kg da ne bi cesto dolazili....dakle isto je dal ce stojati otvorena njima ili u radnji....

E da...od rojala bas na te velike vrece ima da se kupi hrana iskljucivo prilagodjena labradoru...ima junior i adult... Znam da kada su je uveli bilo nam je objasnjeno kako su strucnjaci godinama u nazad proucavali odredjene rase i prema svakoj patentirali hranu koja joj poboljsava probavu, djeluje na dlaku, utice pozitivno na odredjene naslijedne probleme i sl... Npr kod malih bijelih rasa su karakteristicne suzice a hrana namjenjena njima utice na njihovo smanjenje...

Vlasnica pet shopa u kome sam radila je sa ne znam jos koliko drugih iz zemlje i regiona (koji su imali najbolju prodaju royal canina u svom gradu) prije nekih 2 god imala priliku da ode u Francusku u posjetu Rojalovoj fabrici.... I stvarno je imala samo rijeci hvale.... Oni imaju u sklopu fabrike po nekoliko jedinki od da li 150 vrsta pasa i ne znam koliko vrsta macaka...i svakodnevno rade testiranja njihovog izneta i mjenjaju im ishranu zavisno od toga i na taj nacin poboljsavaju hranu koju proizvode....

Sta ima novo?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Stiže štene!
30.11.2016 21:51:12   
Zemunka85
Tvitice, ja sam proucavala malo hranu po NETu kada sam uzela stene. Ne puno. Tako da se u to slabo razumem.
Kao sto rekoh, mi smo mojoj pudli uzimali sta smo stigli.

Zanima me sta mislis o ovoj analizi. Tu je RC ocenjen ocajno a ND savrseno
http://www.sparkyfashion.com/analiza-hrane-royal-canin-mini-adult.html
http://www.sparkyfashion.com/analiza-hrane-farmina-nd-piletina-nar-za-odrasle-pse.html
Bas me zanima da li je ovo tacno, a sajt deluje bas profi.

Cupo nema te da nas izvestavas.
Mi smo juce isli kod veta da dobije pastu protiv parazita i sutra vakcina. Onda jos 10ak dana i moze napolje jeeeej.
Sad smo isli da joj uzmemo odelce, a pre neki dan smo isli u Knez sa njom. Nosili smo je sve vreme, bilo nam zao da je ostavimo.
Za vikend smo bili jedan dan u Nisu, mama je cuvala i kaze da je bas patila.
Ona u BGu cvili za nama, a L u Nisu place za njom :(.

Inace vet mi je rekao da je Zakonska obaveza da se psi vakcinisu sa 3m (U Srbiji) protiv besnila.
Ali rece mi (a ja se slazem) da je po njemu to mnogo. Sada ovu protiv zaraznih bolesti, pa za par dana protiv besnila.
On kaze da je po njemu najbolje kada promene zube.
A do tada ako me startuju komunalci da kazem da jos nema 3m, jer je to kraljevska pudla user posted image .
Tako cu i da uradim.

Inace, kidise na L user posted image . Ne verujem da bi ujela, Stvarno je jaaaaako umiljata, ali L nikakav osecaj nema. Nekada je super a nekada je baaaas gnjavi.
Ozvalavela sam pricajuci, nadam se da ce uroditi plodom, dok kuce ne stekne generalni strah i prezir prema njoj. Bas me nervira. Ne mogu da se opustim. L je obozava. I ova nju. Lepo se igraju, spavaju, hrani je .. ali nekada je bas gruba user posted image .
Sto se nuzde tice, sve je bolja, sa hranom zeza, ali ako prelijem jogurtom, pojesce user posted image

Inace, evo moje zveri user posted image user posted image
user posted image


< Poruku je uredio Zemunka85 -- 30.11.2016 21:54:11 >

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Stiže štene!
30.11.2016 22:41:22   
Ana RR
Baš je zver iliti zverčica user posted image

Zar Josera ne spada u kvalitetnu hranu? Ne vidim da je spominjete.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Stiže štene!
1.12.2016 1:11:59   
choopa choops
zemunka prava je ljepotica user posted image

Inace, ja sam isla hitno za BG prije 5 dana, sa sestrom na operaciju. Da sam znala da ce tako da bude, ne bih uzela psa onaj dan, nego bih ga ostavila kod majke dok ne dođem ja nazad. Ovako, MM je ostao sam sa njima, i iako je proslo samo pet dana, nazadovali smo za neke stvari user posted image Nemam vremena da pišem umorna sam, svratila sam samo da vidim šta ima, a detaljnjije ću ovih dana, kad vidim opet šta i kako.

< Poruku je uredio choopa choops -- 1.12.2016 1:12:18 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Stiže štene!
1.12.2016 8:30:48   
Khaleesi
Mi nemamo nikakvo stene i mm ne da nikakve zivotinje cak ni hrcka u stanu... Zato nisam ni isla u temu do sada... Kakvi su slatkisi Zemunka Cupo medenjaci...user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Stiže štene!
1.12.2016 8:41:37   
IvanaSK RR
Zemunka, zver ti je divna!
Ana, Josera spada u kvalitetniju, mada su neki zadovoljni, neki nisu...
Mi smo prvih godinu dana koristili Royal Canin, posle toga smo uzimali sta stignemo i za sta imamo novac :) Nase kuce jede bilo koju hranu, ne bira uopšte.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Stiže štene!
1.12.2016 8:45:47   
Tvitica
Khaleesi ne znate sta propustate user posted image

Zemunka ne znam sta bi ti rekla sta oni nisu....mislim uporedili su ovaj nd bez zitarica koji je slican po cijeni sa royalom....oba su od piletine.... nd sa zitaricama je jeftiniji ali mozda bi bas rekli za njega da je prosjecan kao royal.... Farmina je italijanska,ali se za nase trziste proizvodi u Indjiji...mozda nam je i cijena prilagodjena ko zna....

Josera je njemacka...navodno je premium..al opet je nekako jeftinija....kao farminin cibau recimo.... Nema izrazen miris kao nd i royal...i svjetlija je i manje masna....Mislim da nisam bila odusevljena sastavom...a ni moj pas nesto nije htio da je jede...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Stiže štene!
1.12.2016 8:52:06   
Khaleesi
Ja bih drzala neku kucu ali da ostane tako mala maleckauser posted image

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Stiže štene!
1.12.2016 10:25:57   
Zemunka85
Cupo, zao mi je user posted image .
Ceo zivot je neizvesan i ja nikada ne bih nabavila psa, ali nikada, da moja mama nije jasno i glasno rekla da je tu kad god nam zatreba.
Uopste nisam bila spremna da se odreknem zimovanja i letovanja, a nisam ni tip koji bi kuce vodio sa sa sobom. Jednostavno mi je sve to previse.
Pricala sam sa mamom i ona je rekla da bez problema moze da cuva kuce, kad god i sta god.
Ona je u penziji i samo bi joj prijalo.
Mi zivimo u stanu na dva sprata, ali je svaki sprat mali (bukvalno jedna prostorijla), donji sprat su bile zajednicke prostojrije tj suteren je i stepenice su strme.
Razmisljala sam, nema sanse da bude ceo dan sama, kada pocnem jednog dana da radim, malte ne u podrumu.
Tako da ovo sto mi je mama obecala je i odlucilo da presecem i uzmem kucu.
Ona je blizu i uvek mozemo da je "cusnemo" a svaki dan je kod mene, tako da je kuci ona isto sto i mi.

Drugacije je kada odrastu, ali prva 3-4m bas trazi odricanja. Mi nju na rukama nosimo gde god krenemo, a ako ne moze, ne idemo.
Ostaje i sama, ali ne duze od 2h.

Tako da, nemoj se jesti, nisi mogla znati. Kao i za sve.
On je preeemali ima vremena sve da ispravis user posted image .

Ja se u hrane uuuuuuopste ne razumem. Basbas nista ...
Kao sto sam napisala mi uzimamo Platinum.
I od svih hrana koje su prosle kroz moju ruku - vecinom one najjeftinije kada kupim da bih hranila lutalice, ove su prve primetno drugacije od bas svih.
Taaako lepo mirisu i mekane su (a opet dovoljno tvrde da vrse svoju funkciju). Ne mora nista da znaci, ali njih su mi preporucili, kuca ih jede bolje nego Brit (isto je bila preporuka), a ima online d ase naruci tako da ja sa njima guram ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here