|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi koraci
15.3.2012 0:13:23   
limunada
Nikola je pre par dana prohodao,jos uvek nije stabilan al pusta se i pici ko pravi user posted image ,sav se zanese,njemu to zanimljivo.ne pada puno,cuva dupence user posted image al vidim svakim danom je sve bolji i bolji user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Prvi koraci
21.4.2012 23:34:49   
vukosava
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Moja Adrijana je prohodala sa 16 meseci. Ja sam već poludela sa njom i njenim vodanjem svima su leđa otpala od toga. Sada usavršava hodanje i mnogo je lakše.


Evo i moja ima 16 meseci. Juce je spojila 8 koraka i vise puta ponovila, jednom je 12 napravila. Ustane sa poda sama, onako ruke napred kao iz cuceceg, stane i pici napred. Dodje od jednog kraja sobe do drugog.

A veoma je oprezna, ne pada inace mnogo, sve odmerava da li moze ili ne. A hodala je prethodni mesec prvo ako je drzim za obe ruke, a onda samo za jednu... Odmeravala decu na igralistu...

< Poruku je uredio vukosava -- 21.4.2012 23:36:01 >

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Prvi koraci
29.4.2012 22:50:28   
Yula
Znaci kaze se da je beba prohodala ako je napravila samostalno nekoliko koraka? E pa jupi! Moja beba prohodala pre desetak dana, tacnije 18. aprila sa 10 i po meseci. Sada se svaki dan pusta i napravi i po 7-8 koraka. Stabilan je i veoma oprezan, uglavnom ne pada, i ako padne to je svesno i to na guzu ili klekne, prvo na jednu, pa na drugu nogu. Kada ga vodimo za rucicu ( zapravo, on nas vodi, uzme nas za prst ) i trci bukvalno a mi za njim user posted image Ocekujem da ce kroz desetak dana hodati dosta stabilnije i opustenije.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Prvi koraci
29.4.2012 22:54:39   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 329
   RE: Prvi koraci
29.4.2012 22:57:09   
lesica
Bravo za deckonju!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Prvi koraci
29.4.2012 22:58:35   
Anoniman
Bravisimo!!! On je napredan u svakom pogledu! user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 331
   RE: Prvi koraci
29.4.2012 23:09:00   
limunada
Nikola sad hoda stabilno,trckara ko pravi.Sad ide sa tajom u setnju ko pravi decko user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Prvi koraci
29.4.2012 23:17:32   
Yula
Ja vidim da su se ovde na temi, mnoge zene brinule sto im deca nisu prohodala a napunila su prvu godinicu, mislim da niko nema potrebe za to! U mom okruzenju uglavnom svi decaci su prohodali za 14 meseci, mislim stabilno prohodali, a poceli da se po malo pustaju sa 12-13. Drugaricim sinak nije puzao, odmah ga natutkali u dubak i mali iz dubka krenuo da pokusava da hoda ubrzo posle 1. rodjusa. Posto nije puzao, nije znao lepo ni da padne, pa se udarao. Tada je otkrio i puzanje pa se vratio to da odradi i onda prohodao sa 14. meseci. Mada, on je bio bucko i stlno su ga drzali na ledjima u budnom stanju pa je tek sa 8 poceo i da sedi, ali eto, sve je stigao. Od druge drugarice, isto prohodao sa 14 meseci, od tada ne mogu da ga stignu, maltene bukvalno!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Prvi koraci
29.4.2012 23:20:32   
limunada
Ma netreba zbog toga brinuti,ja se nisam opterecivala tima.Nikola je sa 12 meseci prohodao al nije bio stabilan,padao je,a sa 13 vec fino hodao a sad ga nemozemo stici.user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Prvi koraci
9.9.2012 23:19:00   
Anck Su Nmaun
Hancica danas napravila svoja 3 prva samostalna koraka user posted image user posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Prvi koraci
11.9.2012 13:40:22   
Mama.Veki
Moj sin je prohodao sa 11 meseci i 4 dana.

E sada, on kad hoda i kad padne, pada obicno na guzu ili se doceka na ruke, ali mora da dopuze do prvog predmeta, da bi se ponovo ispravio na noge. Jos uvek ne zna (mislim i ne moze) da se digne sam iz cucnja u stojeci polozaj? Kada to deca pocinju da rade, ili bi trebao vec to da radi?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Prvi koraci
11.9.2012 20:53:30   
PoisonEve
Bravo Hanaaaauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Prvi koraci
11.9.2012 21:00:26   
Snelle
Bravo za Hanu!!!!
Mama veki, tako počinje, prvo hvatanjem za neke predmete, pa odgurivanje od zemlje i na kraju ispravljanje iz čučnja. Bravo i za vas user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Prvi koraci
28.9.2012 16:22:47   
PoisonEve
24. 09. 2012. Mini je prohodala, ona nema veliki strah, al mi je smesna kad pokusava da ustane iz sedeceg polozaja bez pridrzavanja i napravi korakuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Prvi koraci
28.9.2012 17:27:55   
madre
bravooouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Prvi koraci
27.10.2012 14:32:45   
ivbo
Moj sin ima 13 mjeseci i još uvijek ne hoda samostalno.Puže odavno,ustaje i hoda uz namještaj i kada ga držim za jednu ručicuuser posted image .Znam da je to sasvim normalno,ali neviđeno me smaraju neke majke čija su djeca prohodala i prije prvog rođendana,uvijek isti pogled pun čuđenja i pitanje - pa zar još nije prohodao?????????Grrrrrrruser posted image - FUJ!user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Prvi koraci
27.10.2012 14:41:51   
Anoniman
Ivbo prohodace, pa nisu sva deca ista, ne obaziri se na druge majke.

Moja Una je prohodala sa punih 11 meseci, i mnogo mi je smesna kao mala patkicauser posted image mamino, a zene u mojoj okolini samo zevaju u nju...

(odgovor članu ivbo)
  Direktna veza do poruke: 342
   RE: Prvi koraci
27.10.2012 14:47:49   
ivbo
Znam Unina mama,ne brinem se,svako dijete je priča za sebe.Nego,eto,prosto ne mogu da se načudim ljudskim glupostima.Bravo za tvoju ćerkicu!user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Prvi koraci
6.11.2012 9:05:13   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: ivbo

Moj sin ima 13 mjeseci i još uvijek ne hoda samostalno.Puže odavno,ustaje i hoda uz namještaj i kada ga držim za jednu ručicuuser posted image .Znam da je to sasvim normalno,ali neviđeno me smaraju neke majke čija su djeca prohodala i prije prvog rođendana,uvijek isti pogled pun čuđenja i pitanje - pa zar još nije prohodao?????????Grrrrrrruser posted image - FUJ!user posted image


Moja prva cerka je prohodala sa godinu dana.
Ali zato ova druga ima 13 meseci i par dana i nece sama da napravi vise od 3-4 koraka.
Pusti se kad ide pored namestaja ali da zna da ima da se pridrzi, od mene do mm isto narpavi par koraka ali to je sve....
Mogu ti reci da sam nestrpljiva vec da prohoda...ali da me brine sta ko kaze.... Uopste! Nek idu svi dovraga ja te price ne slusam user posted image


(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Prvi koraci
6.11.2012 9:16:00   
Anck Su Nmaun
I da dodam...vec par dana tako okrene sa od namestaja ka praznom prostoru i krene korak dva stane ...i cucne. user posted image
A kad hoda digne onako rukice u vis, kad se doceka uvek pogleda u mene jer joj tapsemo bravoooouser posted image
Vec joj i Tara govori bravo seko user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Prvi koraci
9.11.2012 18:03:58   
Anck Su Nmaun
Prohodali smooooooooooooooooooooooooooooouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Prvi koraci
9.11.2012 18:06:21   
caca81

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Prohodali smooooooooooooooooooooooooooooouser posted image user posted image user posted image


Čestitaaaam!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Prvi koraci
15.11.2012 13:05:52   
ivbo
evo i mi konačno prohodasmouser posted image ,sa skoro 14 mjeseci!

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Prvi koraci
15.11.2012 13:28:27   
Tiziana
Moje oboje dece su prohodala oko godinu dana. Sin pred prvi rodjendan,a cerka 7 dana posle prvog rodjendana.sad ima 13,5 meseci i jurca,trci,penje se,silazi..to jako brzo ide kod njih...a mislim da imaju fore do 15m da prohodaju,tek nakon toga treba poceti sa brigom.do tada,opusteno..

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Prvi koraci
15.11.2012 15:30:59   
Anck Su Nmaun
Ja se pohvalila kad cvrc...user posted image Hodala je dva dana i sad vise nece user posted image Neznam sta joj je?
Nije se nesto udarila il pala, mozda se uplasila...


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 15.11.2012 15:31:19 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...
6 ideja za najlepši završetak škole i vrtića
Proverite šest ideja na koji način da svom detetu organizujete poseban završetak vrtića/školske godine, kako biste mu ol...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here