|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi koraci
24.8.2013 15:35:04   
Ana RR
Zvrk, polako, čemu žurba, kada bude spremna prohodaće. Moje drugarice ćerkica je prohodala sa skoro 15 meseci a tako držeći se za ruku je hodala od 11og meseca. Ima vremena za sve, ne znam zašto je to toliko bitno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Prvi koraci
31.8.2013 13:26:17   
zvrk.mrvica
Kao sto je neko prije mene naveo , dodijali su oni pogledi i pitanja pa zar jos nije prohodala...
Nekada budem i ja ljuta jer me ledja uzasno bole od vodanja ali ne ljuta na nju ljuta na taj silni svijet koji nesto pozuruje.
Vidim da moze i hoce nekada kratko i zna ali se jos jije usudila pustiti , trazi moju ruku gdje god krene

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Prvi koraci
1.10.2013 15:01:55   
Наташица
први кораци са 13 мјесеци, а право проходала са 13,5. сад има 14 мјесеци и супер хода, стабилна је, не пада. једва сам чекала да прохода. сад је много лакше. овако је јурим, али бар нема више толико сагињања и водања.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Prvi koraci
1.10.2013 15:22:07   
jole82
Moja sa 8 m naravno jos ne hoda user posted image
Malo off al ipak povodom prohodavanja... htedoh reci da sam ja prohodala sa 17 meseci, al sam zato prolaprdala jaaako rano...prve reci sa 7-8, do prvog rodjenana lepe recenice(hteo komsija na dnevnik da me vodiuser posted image )
Hod i govor su dve najslozenije funkcije mozga koje se separatno razvijaju i nikako ne mogu zajedno, vec idu na smenu...malo ovo, malo ono, pa sta preovlada..
Ja i dan danas volim vise da sedim i da meljemuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Prvi koraci
30.10.2013 15:09:14   
Janncica
Moje dete danas napravilo 5 koraka.Pusta se po malo,vec nekoliko dana. A danas od mene do J prosetao lepo. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Prvi koraci
30.10.2013 15:19:29   
jole82
Oooo aplauz za našeg drugarića user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Prvi koraci
30.10.2013 15:27:39   
Janncica
A ortoped rekao do 10 meseci ni slucajno na noge... user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Prvi koraci
30.10.2013 15:33:01   
jole82
Pa to svima kažu....moja uveliko jurca u dubku i počela je da traži da je vodamo za rukeuser posted image
Puzanje je ne interesuje, sem kad snimi daljinski ili mobilni..al zato je hod super, posebno za mamina leđa user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Prvi koraci
30.10.2013 15:37:03   
Janncica
Ja sam na svu srecu niska(znala sam da postoji svrha toga user posted image ),a on visoko i krupno dete pa se ni malo ne savijem kad ga vodim. On dubak prezire,ne voli da sedi. Samo se setamo ili puzi za mnom po kuci.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Prvi koraci
30.10.2013 15:45:44   
jole82
E jesi blesava user posted image
Ma samo da bude još malo stabilnija pa da mogu lepo za ruke da je uhvatim, biće mi lakše za ledja..tako ne moram da se saginjem puno, jer ima vec 77 cm.. mislim jaka je i čvrsta stvarno al oće ona sve u napred da proba..preskače korake u razvoju, pa se onda vraća...ovako ona zapinje ko magare da hoda, pa mi je sigurnije ispod miškica da je držim jer baš ume da ce cimne, ko da će da potrči a nema pojma a hoće i sve tako u krug user posted image


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Prvi koraci
7.12.2013 22:51:46   
Maslacak15
Ovaj moj mali omladinac ne prestaje da me zapanjuje. Ustao je ima vec vise od mesec dana, relativno je odmah poceo da se krece uz namestaj. Sad vec zna da cucne ustane drzeci se samo jednom rukom i tako serijski po pet puta, ide oko stola ( pridrzavajaci se malo za isti), uz komodu, prelazi sa sofe za sto u jednom koraku, zna potpuno sam da ustane i vozi guralicu preko cele sobe... Inace pusta se na sekund dva i da samostalno stoji bez ikakvog drzanja pa se prihvati ili mene ili namestaja. Ono sto me bas bacilo u sevdah, on je nevidjeno stabilan i ustanovila sam danas da mogu vec da ga vodim samo za jednu ruku i da on hoda pored mene!! Stariji brat za kojeg sam mislila da je tesko ponovljiv prohodao je sa 9 m+ 3 nedelje bio je u tom stadijumu na samo 3 nedelje pre nego sto se pustio. Poenta je - Bebac puni tek osam meseci u ponedeljak. Ja vise ne znam sta mogu od njega da ocekujem:) Jasno mi je naravno da to nije obavezno i da moze da se desi da on ipak odluci da saceka sa konacnim pustanjem do naprimer 10 meseci ali mi se nesto ne cini iz ove perspektive da mu se toliko ceka. user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Prvi koraci
13.12.2013 19:51:03   
Moiraina
Ja nemam pojma da li se računa da je moje dete prohodalo ili ne user posted image Čitala sam da se računa da je prohodao kada napravi 10 samostalnih koraka. E pa već 2 dana pravi 10-ak (nekad i više) koraka bez pridržavanja, ali to je svega 2-3 puta dnevno, čisto da pokaže da može, ostatak dana ili hoda uz pridržavanje (nameštaj) ili puzi... Sa starijim detetom nije bilo dileme, kad se pustio, nastavio je da uglavnom hoda, tek ponekad kada mu se žurilo bi puzao. A ovaj mali ipak većinu dana puzi, ali može da napravi i više od 10 koraka samostalno, posle se samo spusti na guzu i odjuri dalje puzećim stilom.
Inače sasvim lepo hoda dok ga držim samo za jednu ruku, stoji sam dosta dugo, ustaje bez pridržavanja, često pada ali nema strah, samo nastavi tamo gde je stao.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Prvi koraci
13.12.2013 22:38:35   
leamalamut
Moiraina , naravno da se racuna , ja znam da se vec 8 samostalnih koraka racuna ! Svaki dan ce sve vise i vise praviti i onda tek neces moci da se nagledas svog deteta , malopre bilo beba a ene sad prav covek koji hoda , zapanjujuce brzo !

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Prvi koraci
13.12.2013 23:03:28   
Moiraina
Baš tako, kao da se juče rodio, a sada već šparta kao veliki. Eto stariji brat mu je prohodao sa 14,5 meseci, on sa nepunih 14, baš mi je sa njim sve proletelo, pa i to prohodavanje... A još mi je sav nekako bebast, smešan kad ga vidim kako hoda, pa još kad uspe da pređe celu sobu i nasmeje se onako sav srećan... Uh, opet mi se javlja želja za trećim user posted image

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Prvi koraci
13.12.2013 23:59:11   
leamalamut
Ja imam za sad jedno a ta brojka 3 mi je magicna :)

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Prvi koraci
14.12.2013 0:35:56   
vikiveki
Moraina , mora mali frajer da utvrdi veštinu samostalnog hodanja,nije još siguran pa zato hoda tih 10 koraka samo nekoliko puta na dan.Čekaj,čekaj kada počne da šparta po celoj kući i da beži od tebe i bateuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Prvi koraci
1.3.2014 21:26:16   
jole82
E pa konačno i mi da se upišemo na listu prvih samostalnih koraka user posted image
Danas tačno puni 13 meseci...i kad smo šetale po stanu ona stade odjednom i pusti rukicu (za jednu je držim kad hodamo) ja vidim lepo stoji, prođem ispred nje ona se smeši i gleda me, zna da stoji sama (a dugo nije htela da stoji tako sama kad je pustim, odmah je sedala) i krete ka meni..3 koračića sam bila "daleko"...
Posle sam je još nekoliko puta puštala da sama stoji i ja se udaljavala svaki put sve više(nisam mogla da verujem da su ono bili samostalni koraciuser posted image ) i dostigla je 8 koraka user posted image smejale smo se i ona i ja... i jednom je tapšala sama sebi..hehe...baš mi je bila slatka danas...i taja joj se oduševio na vratima kad je došao kući...pustila sam je i ona je odšetala do njega user posted image


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Prvi koraci
1.3.2014 21:27:37   
dunja RR
Joleeeee, bravo za Teodoru user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Prvi koraci
1.3.2014 21:38:27   
Ana RR
Bravo Teice user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Prvi koraci
1.3.2014 21:39:53   
tijatija
moj sin je tek pre neki dan redovno prohoda za 9 dana ce 15 mes user posted image uh.. samo vise kad sam to docekala od 10 mes. ide uz stvari ali jako je slabo napredovao za razliku od ostale moje dece user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Prvi koraci
1.3.2014 21:54:50   
jole82
Tijo moja T je stajala uz namestaj sa 8 meseci i igrala se..sa 9 je naučila svuda da se uspravi i spusti sama i tad je počelo vodanje da je interesuje...vodamo se dakle oooodaaavnooo...nikad je nisam forsirala posebno u početku, kad je tražila hodali smo...zadnjih mesec dana mi je pukla kičma i nikako bre da se pusti..i nije htela sa jednom, nego s obe ruke da se voda, u protivnom se spuštala na zemlju...tek od pre nekih 7-8 dana sama je tražila da pusti jednu ruku i tako da idemo...i evo danas isto sama tražila da je pustim skroz...
Zavisi to od mnogih stvari, koliko će i od kad do kad će se vodati...mislim da je T i visina (80cm) "usporila" stvar, jer je njoj više težište nego nižoj bebi, pa će joj i trebati više vremena da uspostavi balans...ne kažem da je samo to "uzrok", al veliki faktor jeste...
Mislim nije to ni bitno(kad će ...da l sa 8 meseci il sa 18), ja sam prohodala sa 17 meseci i ništa mi ne fali user posted image (motorički)..samo su počela leđa da me bole..pa sam se pitala hoće li skorouser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Prvi koraci
1.3.2014 23:07:19   
nina26
bravo za drugaricuuser posted image

Jole, da te pitam, moja hoda samostalno pa neka 2,3 meseca, gore dole, ali ona meni tako zna i dalje da padne iz cista mira. Saplete se sama o sebe maltene, a i kosti joj i dalje puckaju.

dr mi je rekla za to puckanje da je normalno jos uvek, ali ako se nastavi i do leta onda da uradimo neke analize, hormone sta ja znam i da se posavetujemo sa decijim ortopedom.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Prvi koraci
11.4.2014 22:01:50   
Meisje
Ja se bas pitam kad ce ova moja.. sa 7m se digla sa 8 pocela da puzi I sad je stabilna samo joj fali malo koordinacije, kad skrece zanese se pa preturi ali je ko navijena samo ustaje seda dize se i tako ceo dan. Sad poslednje je pocela da me gura ako hocu da je pridrzim..ccc osilila se mnogo

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Prvi koraci
12.4.2014 7:14:48   
mali_mis
A. seta uz pomoc ruku od 8 meseca, al sto ne zna da puzi user posted image Prvo mu je problem bio da digne guzicu, pa je nakon dugog vezbanja naucio, al sad je problem dici i gornji deo tela, tacnije glavu user posted image Pa onda, uzme i pokusava, pa se na kraju iznervira.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Prvi koraci
25.4.2014 22:36:04   
Nensy85
Moja kcerkica je 22. Aprila napunila 13 meseci i danas je sama napravila prvo jedan a kasnije tri koraka user posted image user posted image bas sam se obradovala!user posted image Od 8,9 meseca puzi i mislila sam da se nece skoro pustiti sama jer mi nije delovala stabilno al eto...iznenadila me!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here