|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 22:49:58   
madre
indy, nemoj biti tuznauser posted image tvoja sara ce malo kasnije prohodati u odnosu na ostalu decu i ja tu ne vidim problem. bogdan je u svemu malo kasnio, ali je vazno da sve ide svojim tokom. srecna sam da je zdrav i dobrica najveca na svetuuser posted image , a to sto se malo kasnije prohodati, boze mojuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 22:51:13   
indy_25
Hvala vam drage moje user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 22:51:25   
simke
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pa zar sve bebe to ne rade (hodanje na prstima)?

Siniša nije hodao na prstimauser posted image Nikad nije seo u šetalicu,prvo je propuzao(7 meseci),pa sam seo(7,5 meseci) i sam stao na noge (8 meseci) i tako je kombinovao puzanje i hodanje uz nameštaj do pred 1.rođendan,kad se pustiouser posted image A sad trči ne mogu da ga stignemuser posted image Al je zato propričao tek pred 2.rođendanuser posted image
Indy nemoj da se nerviraš,prohodaće ima vremenauser posted image



< Poruku je uredio simke -- 26.4.2011 22:52:35 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 22:52:45   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: indy_25

Blago vama sto su vam djeca prohodala moja Sarah nece prohodati samostalno do druge godine. Ona hoda na prstima uz namjestaj i ja je nekad za ruku uzmem al se ljulja nema ravnotezu. Sramota me da kazem da ne hoda kad me neko pita jel prohodala user posted image


Indy, čitaj šta sam ja pisala i teši se.
Ja vodila L u subotu na rođendan u igraonicu; ona bi se sa svom decom igrala (svi su tu vršnjaci), a ovi klinci samo piče. Ona malo puže unazad, raširi noge, napravi špagu i sedne. Kako koje dete prođe, ona ga mazi, ali jbg, deca odu, a ona ih ne može stići... tuga jedna....



Jao bre user posted image Vidjecete da ce vam jednog dana biti smjesno oko cega ste brinule, ali razumijem i vasu brigu. user posted image  

Indy nemoj da se sekiras zbog dupka. Mislim da to nema bas veze sa hodanjem na prstima. Evo nasa mala prijateljica hoda na prstima i dan danas iako nije nikad ni sjela u dubak. I moja sestra je isto hodala na prstima. To znaci da ce bit balerina user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 22:53:08   
indy_25
Pa zato i pitam jel icija beba hodala na prstima jer pratim bebe od zaove i drugarice vidjamo se skoro svaki dan i znam da njihove bebe nisu hodale na prstima i nikad nisu sjele u hodalicu. Rano su prohodale obje sa 10 mjeseci.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:01:03   
madre
ja sam hodala na prstima do desete godineuser posted image , mozda cak i duze.
kuma je htela da me upise na balet, ali me moji bacise na karateuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:03:45   
simke
Ja znam bar dvoje dece što su bili u hodalici,pa nisu išli na prstima,a znam i jednu što nije bila nikad u šetalici,pa je išla na prstima,tačnije trčala kao zvrkuser posted image Opusti se prohodaćeuser posted image Simke nikako nije hteo da se pusti mesecima,a već je bio stabilan,sve do momenta kad sam ja rešila da ga namamim pivskom flašom i gle čuda pustio se nije ni shvatio da hodauser posted image Nekad im treba samo mali podstrekuser posted image

P.S: moram da iskopam video sa njegovim koracima,pa ću postaviti na fbuser posted image


< Poruku je uredio simke -- 26.4.2011 23:05:20 >

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:06:52   
lanajelena
Eto resenja...pivska flasa i ovaj moj bi se za nju pustiouser posted image ...kako samo zna kad je pivo u flasi

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:07:50   
indy_25

IZVORNA PORUKA: simke

Ja znam bar dvoje dece što su bili u hodalici,pa nisu išli na prstima,a znam i jednu što nije bila nikad u šetalici,pa je išla na prstima,tačnije trčala kao zvrkuser posted image Opusti se prohodaćeuser posted image Simke nikako nije hteo da se pusti mesecima,a već je bio stabilan,sve do momenta kad sam ja rešila da ga namamim pivskom flašom i gle čuda pustio se nije ni shvatio da hodauser posted image Nekad im treba samo mali podstrekuser posted image

P.S: moram da iskopam video sa njegovim koracima,pa ću postaviti na fbuser posted image




Ma moja Sara bi se pustila nije nju strah neko bi trohnula cijelim tijelom od pod user posted image . Kad je drzim za ruke ljuti se hoce da je pustim al jos nije stabilna. Nekad je ja stavim uz krevet i onda je zovem da dodje da napravi makar jedan dva koraka i ona krene i pocne da pada i ja je tada uhvatim jer budem skroz blizu.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:10:39   
simke
Ja sam Direktora puštala da padne,da vidi kako je to,pa odatle i strahuser posted image

Kad je počela da hoda uz nameštajuser posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:13:03   
IVA 11
Indy, ne zezaj da ne bijem user posted image user posted image user posted image Sto mora da prohoda sa godinu, kad-tad ce prohodati, nemoj da se sjekiras. user posted image Nije svako dijete isto, sin moje zaove sa 10 mjeseci je samostalno prohodao i ziva je vatra, ne staje, a moj Luka ce to za pola godine otprilike user posted image user posted image  user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:17:08   
indy_25

IZVORNA PORUKA: simke

Ja sam Direktora puštala da padne,da vidi kako je to,pa odatle i strahuser posted image

Kad je počela da hoda uz nameštajuser posted image



Pa mozda prije nekih sta ja znam mjesec dana otprilike. Ivo user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:18:51   
simke
Ooo pa pusti je onda da trenira,rano je jošuser posted image user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Prvi koraci
26.4.2011 23:37:35   
New Mom
IZVORNA PORUKA: simke

Siniša nije hodao na prstimauser posted image Nikad nije seo u šetalicu,prvo je propuzao(7 meseci),pa sam seo(7,5 meseci) i sam stao na noge (8 meseci) i tako je kombinovao puzanje i hodanje uz nameštaj do pred 1.rođendan

KL ide na prstima. Hodalicu smo kupili i... stoji. Sve ostalo kako si nabrojala i kod nje je. Ali neće sama, ljuti se i samo pruža ruke da je vodiš, bez toga se ukopa i vrišti.
I LillyT što ispisa, tako i kod nas - ne možemo da pariramo vršnjacima u igri.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Prvi koraci
27.4.2011 4:05:35   
Verus
H je hodala na prstima kad je pocela da koraca uz drzanje ili namestaj.  Krivim onu njenu skakalicu, jer je tu uvek skalala na prstima.  Setalicu nije htela da korsti.  Onda sam odlucila da je pustim nek njenim tempom radi kako hoce.  Tako je isla sama uz namestaj, zid itd.  Pa je pocela da pruza ruke da dohvati recimo, tabure, pa je tako isla od kreveta do taburea.  Danas je u obdanistu kada sam dosla po nju, napravila jedan korak bez drzanja pa je onda odmah pala na dupe.  Sad vec moze da hoda ako nas drzi za ruku a drugu ruku drzi u vazduhu.  Sve je to naravno tromo, labavo, ali verujem da ce najkasnije za koju nedlju hodati sama, a mislila sam da nece dugo.

Tako da nemojte se sekirati=nek idu svojim tempom.  Citala sam (cini mi se ovde na RR clanak), da "teranje" i insistiranje dece na tom hodanju kad nisu spremni sami samo moze da napravi probleme sa krivim nogama, stopalima itd. 

Pitala sam se tada, to sto sam hodala sa 10 meseci, koliko je moglo da mi da probleme sa kukovima koje nekad imam, ili mm probleme sa nogama koje je imao kasnije kao dete (krive noge). KO to zna...Prohodace sigurno, nemojte da se sikirikiuser posted image
Ja eto, od sikiriki, prelsa na rileks, pa vam sada pametujemuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Prvi koraci
27.4.2011 8:12:32   
Anoniman
Svako dete je za sebe - bez brige.
Mnogi su se poredili sa mojim Mišom koji se prvi put pustio sa 9 meseci i 9 dana user posted image . Ali on je rano i seo (sa 5 meseci), sa 7 je uveliko puzao, a sa 7,5 već se podizao na noge uz nameštaj... Bili kod ortopeda na kontroli, pitali je l' to sme, a doktor nam kaže ako sam to radi, znači da je spreman i da ga pustimo. Dete neće sesti dok mu ne ojača kičma, kao što neće stati dok mu ne ojačaju noge.
I još nešto- Mihajlo je šećkao sam pomalo neke 2-3 nedelje, kad se razboleo i dosta dugo smo se patili (skoro 2 meseca). Toliko se isfrustrirao od lekara, bolnice i svih tih novih ljudi i okruženja, da više nije hteo da se pusti od mene ni sekund!!! Tek nešto malo pred 1. rođendan počeo je da trčkara ponovo sam!!! Sad ga ne uspevam uhvatiti user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Prvi koraci
27.4.2011 12:20:14   
Anck Su Nmaun
Taca je u pocetku hodala stalno na prsticima, sad je prestala, po nekad je vidim da  se izigne, ali retko, a koristili smo hodalicu negde od 7 do 9, 10 meseca posle je vise nisam stavljala bas zbog toga.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:31:34   
Verus
12 maj 2011

Helena hoda sama!!!!  Napravi 3, 4 koraka pa stane, sedne, uhvati se negde drugde!  Hihihihihi

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:32:10   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:33:33   
Ana RR
Bravo bubamarice user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:33:38   
Verus
konacno!  ja kreten sedela dole gledala u tv i pogledam a ona hoda od fotelje ka meni!!! kad nisam flipnula!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:34:46   
madre
divnoooouser posted image bravo za helenuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:35:28   
Anoniman
Bravo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:35:54   
Snelle
Bravom bravo, bravo! user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Prvi koraci
12.5.2011 23:36:15   
Maya21
Bravo bubamarice nasa user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here