|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
17.2.2020 23:37:29   
smeško
Ево и ја да истресем негативну енергију са темом:,,Зашто је на овом форуму једна од омиљених ствари пљување по вери, посебно православној''. Свако има право на избор и треба да има. Али, ако ниси верник и немаш појма о томе, онда бар покушај да схватиш написано, јер се све може тумачити на милион начина. И не, не позива на линч других вера, никако. Милион изврнутих теза. Ја верујем и гризем се за језик, јер директно улазим конфликт ако напишем да ме вређа што са свиме, изгледа, ја немам права на избор. Или да ћутим док ми неко пљује оно што ја годинама волим. Није у реду. Ни ја не исмевам и не пљујем пуно шта са чиме се не слажем, кога за то уопште брига са чиме ја слажем, а са чиме не. Нормална порука је да нам се деца американизују из дана у дан, то никоме не смета...Ето, истресох се и ја. Лаку ноћ. Ако треба бришите поруку. Ако треба, бришите и мој налог.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
17.2.2020 23:48:46   
Maslacak15
ko je pljuvao veru????? Samo zato sto je neki popupismeni pop nazvrakao nekakve gluposti ne znaci da bilo ko pljuje pravoslavlje. Ali slazem se da smo zastranili. Samo i meni je bio bas odbojan citat i zbog toga sam i ja svoju "negativnu energiju " ispoljila.

moje troje dece su krsteni u crkvi svetog Marka u Beogradu iako im je otac Nemac katolik. Tamo sam se i vencala.. To je moj doprinos pravoslavlju. Tako da o amerikanizaciji koja se pominje nemam pojma. A svakako ne zelim da se niko oseca u svojoj veri sputavan. A da moja deca idu u Srbiji u skolu sigurno nebi isla na veronauku. Kao sto ni ovde ne slusaju religiju. Svi smo razliciti.

Manje nejgativne energije molim. Laku noc zene!!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 17.2.2020 23:53:46 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 0:38:45   
Ana RR
Smeško, ti znaš da te puno volim i ako sam ja kriva što si ljuta, izvini molim te. Ni po kome nisam pljuvala. Ali za mene postoji velika razlika između Isusa i onoga što je propovedao, i crkve danas. I stojim iza onoga što sam napisala jer kao što reče Maslačak, onu knjigu kao da je pisao neki polupismeni pop. Isus je ljubav, zar ne?

< Poruku je uredio Ana RR -- 18.2.2020 9:51:30 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 3:18:10   
Misha i Ljisha
Sve sto ide u ekstrrmizam.ne volim. Zamislite nedonosce koje je preminulo par sati nakon rodjenja. Nije krsteno. Eto to mi.odmah palo na pamet. Okrutno napisano. 
No pravoslavlje je vrlo tolerantno spram.mnogih drugih veroispovesti. I slazem we sa smeskom da je sve pocelo da bude amerikanizovano. Iskreno cak i sluzba u crkvi se promenila. Ranije se ti govori od strane svestenika ili napisanog.govora.Irineja i td.  se kratko citali na kraju sluzbe. Sad... sad je govor pola sluzb3. Alo bre...nemoj da mi solis pamet. Citaj psalme nesto sto cu ja shvatiti kako moje srce zeli da se shvati iako je na staroruskom. U svakom slucaju.modernizacija mi s3 ne svidja i zato sam napisala te knjige pisu ljudi. Ljudi grese. Pogresno protumace. Mozda kao i mi. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 11:15:59   
Sanidej
Vladika Nikolaj Velimirovic je autor, nije neki polupusmeni pop kao sto piset_e. To su njegove sabrane misli.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 11:46:45   
mama Jo
Tema o veri je zaista veoma specificna danas postala. Ja sam veoma zbunjena iskreno, iako sam odrasla u duhu pravoslavlja i porodica koja je verna.
Moram da kazem, pa neka me i osudite, i popovi su posebna prica i tema.
Hocu da kazem da mi se uopste ne svidja gde, cini mi se, ide sve to..

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 11:56:55   
Maslacak15
za mene je polupismeni pop. I ne vidim sto bih ga ja izjednacavala sa verom kao takvom. Za mene je pravoslavlje Patrijarh Pavle a ne Nikolaj Velimirovic....sad bas citam, zaintrigirale ste me. Taj isti je nasao za shodno da pobegne u tu istu Ameriku.....

Kako god stvarno nebih, da vredjam nicija osecanja. zaista to nije poenta foruma.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 12:01:38   
Sanjica26 RR
Ovo mi je zaparalo usi: polupismeni pop".  Sveti Vladika Nikolaj nije polupismeni pop, nego doktor teologije. Doktorirao je u Bernu. U toku drugog svetskog rata je bio u logoru Dahau. Velika dela je napisao. Slazem se da je ovo ostro napisano. Meni zaista ovo ne lici na njega. Dosta njegovih dela sam procitala. Ali hvala Sanidej sto si postavila. Bas cu malo da istrazim o tome posto je moj fah. Samo mislim da ne treba svaku napisanu rec uzimati zdravo za gotovo. Hriscanstvo nije to. Pa ni sveto pismo ne treba bukvalno da se razume. Imamo školovane ljude koji tumace sveto pismo. 
Smeško, ne daj se iznervirati. 😉


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 12:02:54   
Sanidej
Patrijarh Pavle je takodje imao misli koje nisu daleko od ovih koje sam juce citirala. Tek to je bio sok, jer je on u mojoj porodici dozivljavan kao sveti covek, blag, simbol duhovnosti i mudrosti. Jeste on to sve, ali je ipak covek..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 12:04:01   
Sanjica26 RR
Nastavite diskusiju u nekoj drugoj temi. 🙂

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 12:10:10   
vonavoj
Ja cu da udjem i samo da se istresem..da vristim!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
18.2.2020 12:11:28   
Sanjica26 RR
Von, sta se desilo?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.2.2020 22:06:15   
Filadendronka
Tata je pokupio virus gripa i dolazila je hitna posto mu je bas lose. Inace je teski kardiovaskularni bolesnik. A baka koju obozavam se izgleda slogirala, u krevet je pala i plus ima grip. Deca i mm nedelju dana vec bolesni. Kumujem u nedelju. Place mi se od muke. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.2.2020 22:11:40   
mama Jo
Joj Fil... user posted image
Poslacu ti zagrljaj, ne znam sta bih ti rekla!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.2.2020 22:13:29   
Sanidej
Virus je uzasan, mama je bila na infuzijama, inhalirala se, bila je pokrivena i longacefom pa hemomicinom zbog komplikacija. Izvukla se ali je jako slaba. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.2.2020 22:16:26   
Ivanka 75
Jao Fil... 😔 Grlim te... 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.2.2020 22:45:41   
vonavoj
Fil,verujem da ti nije lako..a najmanje ti je do svadbe!cuvaj se...uzimaj propolis makar!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 7:35:55   
pari
Joj Fil :( 

Nadam se da ce sve biti dobro sto pre!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 14:50:28   
Filadendronka

Dopuna: J ima upalu uha! 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Tata je pokupio virus gripa i dolazila je hitna posto mu je bas lose. Inace je teski kardiovaskularni bolesnik. A baka koju obozavam se izgleda slogirala, u krevet je pala i plus ima grip. Deca i mm nedelju dana vec bolesni. Kumujem u nedelju. Place mi se od muke. 



(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 14:54:58   
Ivanka 75
Fil, brzo ce ab to da sredi! 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 18:10:42   
MamaNecaVo
Bas u pravo vreme..Vrisnem par puta i nastavim dalje.
Doktor nam je rekao pol bez da ga je neko pitao,kada mu je sestra rekla ne zele da znaju i napomenuli su,bar ne jos-on kao e pa jbg,mozda pisa odpadne.Privatnik.user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 18:22:59   
Sanidej
Rade mehanicki, ko jos slusa sta pacijenti zele. Pregleda te i aj cao.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 20:00:17   
smeško


IZVORNA PORUKA: MamaNecaVo
e pa jbg,mozda pisa odpadne.Privatnik.user posted image



😂Izvini, znam da si se iznervirala. I meni je to uradio privatnik u prvoj trudnoci. Ali, nisam izdrzala da se ne nasmejem.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 20:04:02   
Misha i Ljisha
Jesi mozda.iz NS? To lici na mog doktora 😂 inace sad vec jako dobar nas prijatelj. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
20.2.2020 23:00:15   
Filadendronka

Sanidej, molim te mi reci koliko je to trajalo? Uzasno sam zabrinuta za tatu, nije mu bolje, temperatura ne jenjava. Na infuzijama je, inhalacije, antipiretici. Ima upalu pluca, a inace mu je srce jako slabo. 

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Virus je uzasan, mama je bila na infuzijama, inhalirala se, bila je pokrivena i longacefom pa hemomicinom zbog komplikacija. Izvukla se ali je jako slaba. 



(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here