|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.1.2021 10:25:45   
Milena18
Ivanka, potpuno te razumem. Takvi poremećeni međuljudski odnosi mnogo utiču na raspoloženje. Ja sam isto u istoj kući sa tatom i bratom, sve odvojeno, ali strujomer i bojler isti. Mi danima prepodne nemamo toplu vodu jer moj brat sprazni ceo bojler. Bilo šta mu reći je nemoguće, tj. moguće je ali se onda povači i u kući se oseća negativna atmosfera i tenzija. Ali više se ne nerviram toliko jer mi uskoro idemo odatle, nadam se. A tebi bih preporučila da joj kažeš šta ti smeta, ali onako fino, smireno, kao da pričaš sa prijateljem. Ne verujem da će to uticati na njeno ponašanje, ali ćeš se ti možda osećati bolje. I Ana je u pravu, to je tm trebalo da reši davno.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2251
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.1.2021 10:30:45   
Ivanka 75
Probala sam Milena, veruj mi. Dva puta. Onda je oba puta samo cutala i zurila u tv. Ja ispricam svoje i vidim da ona cuti i na kraju izadjem.


Io nda se duri daaaaanima. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2252
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.1.2021 10:52:06   
Milena18
Pa da, to je to što ti kažem, i kad kažeš šta ti smeta i to lepim tonom, smireno, oni se naljute. Ne znam tvoju svekrvu, ali mnoge osobe sa narcisoidnim poremećajem ličnosti to rade, evo i moj brat (žao mi je što to kažem, ali on zaista to ima). Njima je sve dozvoljeno, da prelaze sve granice, i imaju pravo da se ponašaju onako kako je drugima strogo zabranjeno. Evo kod nas - na njegovim vratima stoji papir na kome je napisano da se ne ulazi bez kucanja (što u životu i onako ne bih uradila), ali se zato kod nas upada bez istog tog kucanja više puta dnevno. A onda kad se usudiš da skreneš pažnju na nešto, kao što si i ti probala, dobijaš tretman ćutanjem i osećaš se potišteno, kao da si ti uradila nešto loše. Kao što rekoh, razumem i saosećam, ali nažalost takvi se ljudi ne menjaju jer oni to i ne prepoznaju kao svoj problem.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2253
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.1.2021 12:35:32   
Ana RR
I mi delimo kuću, sprat ispod je svekrva (svekar je umro pre tri godine) u svom stanu. Ja sam neke stvari, recimo to upadanje bez kucanja, rešila tako što sam počela da zaključavam vrata. Bili su u šoku ali su shvatili poentu. A mm i ja smo od starta jasno naglasili da nismo jedna porodica već dve i da svako ima svoja vrata i svoju kuhinju. Više bi se voleli da nismo u istoj kući, naravno, ali kada je već tako a oni su takvi da ne poštuju privatnost, onda je mm to u startu rešio.

Jbg neki ljudi su laki za dogovor i ne misle da su najpametniji a sa nekima moraš oštrije ako hoćeš da sačuvaš svoju privatnost.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2254
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.1.2021 12:39:50   
Ivanka 75
Ana, znas i sama da mi ne kazu ni dobar dan kad me vide. Dzaba nama fizicka odvojenost kad ona zvoca. Sve joj od mene smeta. Moje stvari, moji tepisi, iseci pola ovog tepiha pa mi daj 😊 Mm se zgranuo kad je to rekla., a to bilo pre 10ak godina.


Ni nama se ne svidjaju neke stvsri sto oni imaju i rade a koje su vezane samo za njih pa im ne prigovaramo. A ona cim vidi da smo nesto poceli eto je sa komentarom. Ivan joj uvek odgovori sta te briga i u tom fazonu. 
Ali ovo nasamo oci u oci sa mnom je bezobrazluk. Moja rec protiv njene. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2255
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.1.2021 12:55:41   
emicaa
Ivanka jel takva i prema djeverovoj zeni,ili joj samo ti nisi po volji.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2256
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 11:49:04   
smeško
Ivanka, potpuno razumem. To su odnosi koje ti ne mozes da resis, a vise ne moze ni tm. Taktika-kako oni prema tebi, tako ti prema njima, uvek donese opterecenje da opet analiziras njihove postupke. Ja sam se spasila time sto sam se odselila. Inace sam poput tebe, sve me to pogadja. Moje drugarice su spasile psihu tako sto su prelomile-ignorisu ih potpuno. Ne spremas torte, ne zoves u goste i bas te briga da li ce ti bilo sta cestitati. Tm po zelji, jer ces zabranom satanizovati sebe. Samo dobar dan kad prodjes i sve ostalo po svojoj volji. Nema tu ispravke, takvi ljudi su nastelovni na ironiju i razgovorom samo mozes sebe da potreses. Zelim ti puno snage.


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2257
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 12:18:06   
mati
Ivanka, čitala sam ali nisam imala pamet savet... Međutim, sada ti je Smeško sve lepo napisala i složila bi se sa njom.
Život u zajednici, nikada nije bio dobar izbor. Koliko god da ste fizički odvojeni, praktično ste svi pod istim krovom. A to je, jelte njihovo. Oni su temelje pravili i ostatak neki, pa misle da imaju pravo i da se tako ophode. Sve ima svoje granice.
I vi ste verovatno tu dosta ulagali, ali razdvajanje je po meni najbolje rešenje. Pa neka zvoca posle.
Ja sam imala jednu dobru taktitu za ljude koji me nerviraju a to je da ih stavim na "mute" vidim ja da otvaraju usta, ali ne dozvoljavam da dopire.
Izborices se ti sa tim... 🤗

< Poruku je uredio mati -- 24.1.2021 12:19:28 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2258
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 12:21:01   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Ivanka jel takva i prema djeverovoj zeni,ili joj samo ti nisi po volji.





Odakle znam, nikad nismo dovoljno dugo zajedno pa da vidim 😊

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2259
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 12:25:46   
Ivanka 75
Smesko, na mute su odavno 🔕🔇😂 Nego me bas pogode nekad neke reči. Svesna sam da, sma ovu situaciju ja izazvala, kriva sam i sad mi je mnogo zao.


Od selidbe nema nista. Ovo je nase i nemamo nameru da odemo odavde zabog njenih komentara. Fizicki smo u svakom pogledu odvojeni. A ni ja ne zelim da odem odavde, svidja mi se 😊
Samo cu ponekad doci u negativu da olaksam dusu. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2260
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 13:26:00   
Didy
Ivanka, neprevaziđena tema. Ja sa svojom svekrvom ne živim zajedno i retko se viđamo, ali znam taj osećaj neprekidne tenzije i toga da sam uvek (bila) u niskom startu i čekala šta će biti sledeća žaoka. Sad nije više tako. Na solidnoj smo distanci, nema preteranih priča, udubljivanja, sve su formalnosti i trudim se da iskuliram što više mogu. Npr. za Božić mi je digla živac kad je sekla kolače deci (mojih dvoje i zaovinih dvoje, 3 dečaka i moja Sofija devojčica) i pojeli su svi po jedno parče i traže još jedno, ona svima seče i kad je došla do Sofije kaže - Bolje nemoj. Nije meni žao, ali nećeš moći da se izboriš s kilogramima. A ona dete ima 9 godina. Ja podigla glavu i pogledala Sofijinu facu, ona samo što nije zaplakala, ustala i otišla u drugu sobu. Jedva sam se suzdržala da ne napravim scenu. Mm to naravno nije ni čuo i posle kad sam mu rekla, kaže kako ja preterujem. Takođe moram da napomenem da mi je svekrva učiteljica, što bi značilo neko ko zna s decom.Mislim da je tu mm najviše kriv jer on nikad nije mogao da postavi granice, tj. nikad nije nijednu reč hteo da kaže svojim roditeljima, čak i kad nisu u pravu (a bilo je svega za ove 22 godine koliko smo zajedno), uvek sam ja po njemu bivala netolerantna, a u stvari hoće da bude dobar sin i da im se ne zameri nikad ni za šta, što je ok, ali ne po cenu prelaženja svih granica. Ja sam svojoj svekrvi par puta otvoreno rekla kad mi nešto smeta. Nije joj bilo pravo, ali bar sam neke granice postavila. Mislim da sad svaki put razmisli pre nego što mi nešto kaže, ali sad je počela decu da maltretira - Zašto su to obukli? Zašto nisu ovo, zašto nisu ono? Dečaci ne plaču! Devojčice moraju da rade kućne poslove... I onda dođe Sofija na nedeljni ručak i sedne u čelo stola uz komentar - Ja i kod kuće sedim u čelu. 😂 Htedoh reći, Ivanka, da bih ja otvoreno porazgovarala s njom i prestala sa svim igrarajima jer znam koliko je meni sve to bilo opterećujuće.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2261
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 14:13:45   
Ivanka 75
Didy 🤗🤗🤗
Preguracemo sve 👍

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2262
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 14:34:19   
vonavoj
O Boze,didy,zena koja radi sa decom da tako kaze....strasno.

Ja sam sa mojom ok,jedino sto se mnogo razlikujemo, nisam upoznala toliko lenju i pasivnu zenu..ali nikad se nije mesala,uvek kad cuva decu moram da joj nacrtam sta i kako sa decom,ali sve ispostuje.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2263
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 15:29:29   
Didy
Blago tebi, Von. Moja nikad ništa nije ispoštovala i uvek joj je komentar bio - Imali smo i mi svoju decu, znamo valjda kako treba. I uvek uradi sve suprotno, čak mislim da je bilo namerno. Zato mi je uvek bilo lakše da svoju mamu zovem kad su deca bila mala i kad je trebalo da ih čuva. Posle mislim - Lepo se svekrva taktički svaki put izvuče. Sad je to sve prošlo, ali ostavilo je traga na naš odnos i sumnjam da ćemo ikad biti bliske. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2264
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 16:46:02   
vonavoj
Vidis,meni to mama radi,retko ih cuva,ali kad god ih je pricuvala..ne da im veceru,npr.neko krem bananice...sve naopako...


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2265
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 17:44:29   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Didy

Blago tebi, Von. Moja nikad ništa nije ispoštovala i uvek joj je komentar bio - Imali smo i mi svoju decu, znamo valjda kako treba. I uvek uradi sve suprotno, čak mislim da je bilo namerno. Zato mi je uvek bilo lakše da svoju mamu zovem kad su deca bila mala i kad je trebalo da ih čuva. Posle mislim - Lepo se svekrva taktički svaki put izvuče. Sad je to sve prošlo, ali ostavilo je traga na naš odnos i sumnjam da ćemo ikad biti bliske. 



I, kod mene je slicno. Slabo se ispostuje kad nesto kažemo. Retko kad ih vodimo na cuvanje. Sad vec same ostaju. Mojoj mami kad kažem nesto, ona ispostuje. Tako i sestra. Cesto me i pitaju da li smeju deci da daju nesto, sto nisam pomenula. Tako i ja radim. Kad nekog cuvam, slusam sta mi se kaže.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2266
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 18:00:46   
Misha i Ljisha
Ivanka posudicu ti ja svoj mozak. Meni moja stalno zakera a ja se ne obazirem 😂 ja je hvalim na sva usta. Svaki put uredno zahvalim sto mi je pricuvala decu. A ima svojih bubica haos. Devica u horoskopu pravo zakeralo i samo ona najbolje sve radi. Mm je cak svaki dan i zeza. U pocetku mi nije bilo pravo a posle...ma baba i ja smo zakon. Uzmem decu odem po nju i idemo sa decom. Prigovara svasta ali ja to ne marim ona mora da prica eto da bi pricala. Na neki nacin je i mm takav pa sam valjda oguglala 😂 


Nis ja to vise ne j... 3 posto. S postovanjem se odnosim. Govorim joj Vi. Ona nije duzna da cuva moju decu. Ko sto nije ni moja mama. Ako ig pricuvaju hvala im ako ne pricuvaju opet hvala im. I to je to

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2267
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 19:23:37   
Ivanka 75
Ne nerviram se ja zbog nje odavno, nemojte me pogresno shvatiti.


Bitno mi je samo to da ona ne utice na moj odnos sa mm, a ne utice niti moze da utice. 
Tako da sam ja ok 👌 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2268
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.1.2021 20:05:08   
flamingos
Tako je Ivanka.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2269
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
28.1.2021 10:19:55   
nata11
I upravo je sin uglednog ginekologa sa Juga Srbije, student zavrsne godine medicine napisao komentar - Zene neka se za sterilitet zahvale hlamidiji i svojoj promiskuitetnosti.

user posted image

Sta reci.

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2270
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
28.1.2021 10:26:40   
Milena18
O, Nato, strašno, baš strašno! Ne znam kome on da se zahvali za svoju pamet.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2271
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
28.1.2021 10:34:02   
Maraj
Strasno nato. Javni linč!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2272
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
28.1.2021 10:59:44   
Ivanka 75
Kakav mizoginisticki stav! Zena ga rodila! 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2273
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
28.1.2021 11:07:37   
emicaa
Blago majci koja ga rodila 😡



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2274
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
28.1.2021 11:13:12   
mati
Ju, a šta će taj sutra da oženi onda????

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here