|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 11:08:44   
Ana RR
O mati, strašno...



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2301
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 11:14:49   
flamingos
Mati,strašno.Ako si je zvala.Što kažeš-šta će da bude do osmog razreda.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2302
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 12:34:38   
dunja RR
Mati, i meni je to strašno, i kada ovo čitam, pitam se šta i nas sve čeka ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2303
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 13:22:47   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: mati

U petak je drug mlađem M otvorio flašicu za vodu i pljunuo u nju. Inače ga je učiteljica već kaznjavala pre toga. Morala sam da je zovem, zbog cele situacije još ne znam sve roditelje, inace bi njih. Ja razumem dečju salu, da mu sakriju flašicu, da je možda usvrljaju, ali da neko otvori flašicu i pljune u nju je već previše. Tako sam i rekla učiteljici. Kaže da je dete hiperaktivno, ali da roditelji sarađuju, što je ok. Razumem i to, ali mora da se skrene pažnja. Ipak su oni tek prvi razred. Šta će biti do osmog...



Šta reci. Pa sta ako je hiperaktivno. To ne opravdava da se tako ponasa. Mati, veruj mi dok cekam S, gledam decu koja su u produženom boravku sta rade. Isto su prvi. Svaki dan se razocaravam kad sam u školi i kad predajem kolicinom neznanja i ponasanje određene dece. 


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2304
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 14:04:19   
Ivanka 75
Eeeee Mati, moj ti je savet ako mozes reci roditeljima ako imas priliku. Vecina uciteljica to sakrije od roditelja, bez obzirw sto ona kaze da roditelji saradjuju.Hiperaktivnost nije da maltretira drugu decu nego da ne zna sta ce sa sobom. A ovo je bezobrazluk i nevaspitanje. Da ne bude posle da mu niko nije rekao da ne sme drugima da pljuje u jelo. Cist bezobrqzluk, izgovora nema. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2305
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 14:47:03   
branki*
To nije hiperajyivnost.znam decu koja imaju hiperaktivnist zaista kao problem,ali ona nisu bezobrazna u ovakvom smislu.ovo je nevaspitanje,znaci neke agresije,patologije,uzas.treba roditelji dobro da se pozabave.



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2306
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 14:56:52   
mati
Pa ja sam joj tako i skrenula pažnju, da bi najradije posla u grupi, jer ne znam ko su mu roditelji. Ali i ona kaže da je bolje ovako, pa će popricati sa roditeljima. M kaže da je već bio kažnjen neizlazenjem na veliki odmor zato što je drugom drugu bacio uzinu u neku rupu. Shvatila je ona da ja neću da ćutim. Ali opet ajde, majka sam, to je dete, neka sada bude na ovome.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2307
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 15:28:53   
branki*
Ja sam zbog sina mog jako oset_ljiva i temperamentna na ovu temu.prvo jer se bezobrazluk stavlja pod hiperaktivnost,a to nije isto.dete koje zaista ima razvojni problem je najlakse okriviti,ali ona nisu zlobna,naprotiv.

I ako si reagovala,Mati.Pa,naravno.odmah.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2308
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 15:56:28   
Ivanka 75
Ja i dalje zalim sto se nisam obratila roditeljima decaka koji je Ivu udarao ukoricenom sveskom u glavu. Roditelji nemaju pojam za to a uciteljica jeste reagovala, razmestila ih. Roditelji nemaju pojma sta se desilo a njegova majka jos uvek ponavlja kako njen sin ispituje granice svojih mogucnosti. 

A moje dete se njega i dalje plasi. Mati, ako budes u prilici nekad, pomeni to roditeljima. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2309
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 16:20:50   
branki*
Da pljune u flasicu...ej,sa 7 godina..pa,ajde da mu pljunemo i kazemo mu da polize tu pljuvacku.na licu mesta.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2310
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 18:31:58   
mati
Meni je stvarno bilo bezveze da je zovem, iako sam to uradila čim smo krocili u stan, on mi je u putu ispričao, nisam želela da M ispadne tuzibaba a i ja neka majka koja se odmah žali. Međutim, ako je sada to uradio šta će biti sutra, i ovom drugom dečaku što je bacio uzinu. Učiteljica je bila veoma korektna, rekla je da je dobro što sam pozvala i da to već prevazilazi dečiju igru i da treba da se sankcionise. I rekla je da roditelji sarađuju, verovatno ih je zvala i sa prethodnim problemom za užinu. Znate, imate roditelje koji to ne prihvataju, sve je dečija igra a naša deca kukavice. Tako da sa te strane, ako oni imaju razumevanja, rešice se. Nekada roditelji prvi ne prihvataju da postoji problem, i tu onda nastaje još veći nesporazum.

< Poruku je uredio mati -- 21.2.2021 18:33:36 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2311
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
21.2.2021 19:00:54   
Ivanka 75
Mislim da ucitelji imaju instrukcije da sve resavaju unutar odeljenja. U velikom broju slucajeva ne kontaktiraju roditelje. Moje licno misljenje je da je to velika greska. Kako onda roditelj da utice na ponasanje svog deteta ako ne zna sta je uradilo. Skola pere ruke. Mozda bi ih i roditelji te dece optuzili da su oni krivi za nesto, ko zna.Svi sve treba da znaju. Deca misle roditelji nemaju pojma sta je uradilo i kod kuce nastavljaju po starom. U skoli se mozda malo kontrolisa li to je 2, 3 sata dnevno. I opet nista. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2312
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 13:32:05   
smeško
Јој, Мати, па то је страшно. Потпуно те подржавам. И ја сам реаговала када је другарица скакала по столу код Н у одељењу. На крају му је поломила кутију за ужину и ја сам тражила нову. Из принципа, не финансијског момента. Исто сам размишљала, од тога до вршњачког насиља у каснијим разредима само је корак.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2313
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 13:47:22   
Milena18
Mati, Smeško, dobro ste postupile. Nisu oni više mali, u tom uzrastu su sasvim sposobni da razlikuju dobro od lošeg i svesni su posledica svojih postupaka. Ja se nadam i da učiteljice stvarno obave razgovor sa roditeljima te dece.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2314
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 14:07:13   
mati
Ja sam pričala sa drugaricom koja je učiteljica, nevezano za ovo, ranije, išla je na neki seminar, i kaže da je strasno sta je tamo čula. Da ne prepričavam sada ovde, ali ona se prva ne slaže sa tim. Zgranuta je bila. I da i ja mislim da se sve rešava unutar odeljenja, škole. Mada, za razliku od učiteljice od starijeg M, ova u grupi zna da bude veoma oštra, ne samo da hvali, čak i imenuje decu. Tako da mislim da je zaista rekla roditeljima.
I njoj sam rekla da oni treba još osam godina da provedu zajedno, pa meni samoj je mnogo draže društvo iz osnovne nego iz srednje, uz njih sam odrasla.
Stariji M recimo to ne bi ni prijavio. Ni meni, ni učiteljici...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2315
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 14:11:38   
emicaa
Mati nije to hiperaktivnost nego bezobrazluk i nevspitanje.I I ako je vec bio kaznjavan zbog slicnog ili su mu roditelji teski balvani pa ih uopste ne zanima,ili ta informacija i ne stigne do njih



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2316
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 14:15:35   
Misha i Ljisha
Strasno. Ja znam slucaj gde su jednom malom gurala deca glavu u wc solju dal je bio prvi ili drugi razred ne secam se. Jako je tanka granica izmedju toga i ovoga. To je nasilje po meni. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2317
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 14:19:04   
Ana RR
Žene, gde ćete dalje od toga da je pre par godina u našoj školi zataškano silovanje. Direktorka je gurnula pod tepih da ne bi ne daj bože bila smenjena.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2318
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 14:23:19   
Milena18
Naša vaspitačica isto imenuje u Viber grupi. Jednostavno nam prenosi sve što se dešava u vrtiću. A to su deca od četiri godine. Između četiri i sedam oni pređu veliki put što se emotivnog razvoja tiče. Sa četiri možda može da počupa ili udari nekog jer ne ume da kanališe jake emocije. Sa sedam i više to već nije razlog. Ja bih prva volela da znam ako se moje dete loše ponelo prema nekome. 
Ali i vaspitači i učitelji su naplašeni. Neki roditelji se ponašaju osorno, njihovoj deci se ništa ne sme reći, iako je to na kraju ipak za njihovo dobro. Naravno, ne opravdavam time nepričanje sa roditeljima, samo se postavlja pitanje koliko takvim roditeljima uopšte i vredi pričati. 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2319
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 14:25:51   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Žene, gde ćete dalje od toga da je pre par godina u našoj školi zataškano silovanje. Direktorka je gurnula pod tepih da ne bi ne daj bože bila smenjena.


Majko mila 😭 Gde ce joj dusa

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2320
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 14:32:59   
mati
Milena, to je upravo ono čime se ja sada vodim. Kada mi je učiteljica rekla da roditelji sarađuju. Meni je to bitno, pa i sama sam roditelj. A znam da ima onih "moje dete, nema šanse?"... I tu samo deca stradaju, problem se produbljuje, roditelji negiraju.
Još kad mi je mali M rekao da je dečak kažnjen, i to sam joj pomenula, kaže da je pričala sa njima, i da sarađuju. Tako da joj verujem da im je sada skrenula pažnju. Ja ću svakako i reci kad saznam ko su, takve stvari ne ćutim.
Anci, to je već zaista strasno. Za tužbu. A traume, prate dete celog života, ništa ne može da vrati bezbrižno detinjstvo. Uvek kažem, da su njihova deca, šta bi onda bilo????

< Poruku je uredio mati -- 22.2.2021 14:34:08 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2321
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
22.2.2021 15:47:22   
Ana RR
Ne znam, ja sam bila u šoku kada sam čula za to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2322
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.2.2021 9:40:04   
smeško
Јуче сам водила Н и М на шишање. Фризерка је мама Н другарице из одељења. Они су сада подељени у две групе које се слабо срећу. Почетком године добили су новог ученика о којем се Н већ наслушао као јако неваспитаном. И јуче се та мама жали да јој је каменом разбио прозор на салону. Учитељица не зна шта ће са њим. Срећом у другој је групи, али би требало да пређе у Н. Већ ми није свеједно.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2323
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.2.2021 12:45:00   
mati
Smeško, grupe će se kad tad spojiti. Možda treba sa drugim roditeljima da vidis pa da svi zajedno popricate sa uciteljicom...
Nisam stigla da pišem, juče pitam M kako nije uspeo da list iz bloka iscepa lepo, objasnila sam mu. Kaže pomogao mu je A(dečko koji je pljunuo u flašicu), pokušali su zajedno da iscepaju.
" Znaš mama, on će da priča sa pedagogom i psihologom i njegovi roditelji, ako dobije još jedan žuti karton, ili crveni tako nesto". Tako mi je M rekao, pitala sam ga odakle zna, kaže učiteljica mu je rekla pred odeljenjem. I tako. Videćemo. Tj, neka ostane na ovome i da se ne ponavlja.

< Poruku je uredio mati -- 24.2.2021 12:49:26 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2324
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
24.2.2021 12:49:51   
Ivanka 75
Mati, oni ce se uvek druziti, to stoji. Mozda je ovo bio jedan izolovan slucaj i nece vise takve stvari se nece vise desavati. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here