|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Med
9.2.2009 11:56:43   
Anoniman
Htela sam da vam napišem da moje dete obožava med (za razliku od mene koja ga mrzim, i ne smem da ga jedem jer je pun polena, a ja sam alergična na polene...)... i onda čitam na rr.ba: jel znate da bebe do prvog rođendana ne smeju da jedu med? Ja nisam imala pojma. A i nakon prvog rođendana, ako sam dobro shvatila, blaga varijanta livadskog meda, ovi ostali, tipa bagremov, kestenov su prejaki za bebu.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Med
9.2.2009 12:24:50   
stsanja
I moj sin obozava med,po dve,tri kasikice pojede ali uglavnom ako ga hvata neki virus ili ako je bolestan.Inace ponekad med stavimo u palacinke ili na hleb.Nisam znala da ne sme da se daje pre nego sto dete napuni god dana ali mislim da mu do tada nisam ni davala.Od trece god bas voli med(sad ima 4god)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Med
9.2.2009 12:42:14   
sani
jaje, med i riba se zadnje namirnice koje se uvode u ishranu bebe tj tek oko 11-12 mjeseca i to u malim kolicinama

(odgovor članu stsanja)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Med
9.2.2009 13:20:14   
Anoniman
Za jaje i ribu sam znala ali za med nisam. I ja mislim da mu nisam davala pre prve godine. Sada isto jede na kašičicu... user posted image

(odgovor članu sani)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Med
9.2.2009 14:04:12   
Anoniman
ja ne znam kako smo mi prezivjeli majke mi moje... po amerikancima med se ne smije davati do druge godine zivota... a ja sam do prvog rodjendana pojela jedno tri tegle meda, i to na onaj sistem "uvali joj cuclu/dudu u med da ne place"
e sad to naravno vise ne valja...haj ok...
moja greska ili ne al moja cerka je sa 6 mjeseci jela pomijesan domaci puter i med jer je to dobro za pluca... mozda je nisam dobra majka... al eto ja sam tako radila, ne kazem da je ispravno...
za ostale namirnice kontam zasto se uvode sve kasnije i kasnije (sve vise se prska, sve manje i manje prirodnih stvari, a sve vise smeca), al za med s dvije godine?????halo ba!!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Med
9.2.2009 15:30:02   
Lu
Med se nedaje prije godine radi prevencije zbog alergija,upravo što Tasha kaže da ima ona,što neznači da svi imamo alergiju na med,e zato se navodi da se nedaje prije godine,kao ni jagode,koštuničavo voće,kravlje mlijeko i ostalo.
Ja još nisam davala malom med,neznam ustvari kako da mu dajem i zašto?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Med
9.2.2009 17:57:18   
Anoniman
Moj mmvoli med, i često uzme kašičicu meda, pa je i Luka video od njega. Jede na kašičicu kada traži. Dajem mu posebno kada kašlje. Smiri mu kašalj.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Med
9.2.2009 20:02:55   
stella
Ja sam Hani posle godine dana uvela med,po malenu kasiciu.Ili onako sa kasicice ili u vocnu kasicu.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Med
17.3.2009 0:17:59   
Makili
Med se ne daje deci zato sto je organizmu potrebno 6-8 sati da ga svari i to moze da bude problem ali kao i sve drugo i ovo je individualno moje dete je sa 6 meseci uveliko jelo i ribu i jaja i svo moguce voce koje je u datom momentu bilo na raspolaganju sto sveze sto smrznuto i nikad mu nista nije falilo a pritom je do druge godine sisalo i pilo mleka i sve redom sve su to gluposti sustina je pratiti dete i posmatrati ga kao zasebnu celinu a ne stavljati ga u sablone i kalupe...user posted image

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Med
17.3.2009 8:08:57   
Anoniman
Prebaciću deo ovog posta i na drugo mesto.

(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Med
17.3.2009 8:40:36   
mihi
Prosle godine je u laboratoriji moje katedre radjene studija o medu bilo je oko 220 uzoraka iz cele Srbije, a kolege sa mikrobiologije su radile higijensku ispravnost, U skoro svim uzorcima je nadjeno olovo teski metal a bilo je i kadmijuma i ako je bilo meda i sa planinskih lokacija pčele ne možeš da zadržiš one uzimaju polen i pored puteva gde ima ostataka olova iz motornog benzina. Ne daje se deci jer je med isto što i šećer samo u tečnom obliku tj invertni šećer i treće često je kontaminiram sporama Clostridiuma botulinuma koji može da proizvode botulinotoxin.  A da Vam ne pricam koliko je falsifikata meda bilo tj pčele se hrane  šećernim pločama. Najgore mesto za kupovinum meda su sajmovi meda tu ima svega i  svačega E sad ne možemo od svega da se zaštitimo tako da ko smatra da treba može da daje detetu med ali ne mora svakog dana već recimo jednom nedeljno, jedna kašičica ili namazano na hleb sa puterom ili margarinom. Eto ovo sam ja videla svojim ocima pa sam htela da podelim sa Vama.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Med
17.3.2009 9:01:06   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: mihi
med isto što i šećer samo u tečnom obliku tj invertni šećer i treće često je kontaminiram sporama Clostridiuma botulinuma koji može da proizvode botulinotoxin.


tačno to sam htela da vam kažem user posted image user posted image

mihi, obožavam te, ti si moj tip naučnika-forumaša user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Med
17.3.2009 9:05:21   
mihi
Hvala Guppyuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja kazem ono sto znam a ovo sam videla svojim оčima, Pisaću drugi put za meso i mleko!!!!!!!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Med
19.6.2009 13:49:59   
Lu
Ja kupila danas med od susjeda koji drži pčele u šumi,gdje naravno ne prolaze automobili, do svoje brvnare ide pješke.
Dala mi njegova supruga,kad je vidjela da sam promukla, malu bočicu propolisa gratis.
Nisam ni znala za što je sve dobar propolis,
protiv gljivica,bakterija,virusa,upala,
ima anestetski,antioksidacijski, antitumorski učinakuser posted image
Znala sam da je dobar za jačanje imuniteta,apetit,obnovu tkiva...
Ali ne bi ga smeje uzimati asmatičari,osobe koje su alergične na ubod pčele kao i osobe alergične na polen.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Med
19.6.2009 14:00:16   
natascha
user posted image user posted image ja sam trudna u seedmom mjesecu... i ti si napisala da se nedaje mlijeko od krave bebama i ja sam to znala...al sad kad prestanes sa dodjenjem imas ono mlijeko u prahu il sta ja znam moram pitat doktora pa sta mi on preporuci...al cime su hranile djecu nase pra bake kad su prestajale da doje???? stvarno neznam, a zanima meuser posted image user posted image  mozda su dojile 3 god????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Med
19.6.2009 14:08:48   
Lu
Pa nije to ništa čudno i danas majke doje i po dvije godine,a našim bakama se rijetko dešavalo da "nemaju mlijeka",jer to naprosto nije moguće da majka nema mlijeka,može samo imati neki medicinski problem zbog kojeg ne može dojiti.
A kad su i davale kravlje mlijeko,to je bilo od krava koje su pasle  travu koja nije bila zagađena pesticidima,niti ispušnim plinovima,niti  raznim otrovnim otpadom.

Imamo temu o kravljem mlijeku pa možeš tamo čitati razna iskustva,dobićemo ovdje pec-pec.user posted image

(odgovor članu natascha)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Med
19.6.2009 14:15:11   
natascha
ok...hvala na informaciji user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Med
20.5.2010 23:55:14   
jelena038
ja sam mu umočila cuclu u med čim smo došli iz porodilišta. zavoleo je oba user posted image jeste, posle su me edukovali da ne sme, pa nismo neko vreme user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu natascha)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Med
29.9.2010 21:06:55   
usamljena
Evo da i ja pitam, nadam se da ce se javiti ove iskusnije mame. Kada ste uvele med? Znam da je gagana83 negde pisala o medu ali se ne secam gde. Presli smo godinu user posted image i sad ga kao smemo jesti? Dolazi ovaj period gripa i bolesti pa zelim da je bar malo zastitim

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Med
29.9.2010 21:20:06   
gagana83
Ja bas i nisam neka iskusna mamika ali cu ti reci.
Ja sam Uni dala med pre par dana,i to sam ga razmutila u sok od narandze i sve je okuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Med
29.9.2010 21:26:37   
Sanjica26 RR
Ja se secam da nam je mama davala tu kombinaciju kakvu si ti gagana opisala. Nikad se nismo razboljevali.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Med
29.9.2010 21:27:51   
gagana83
Uamljena evo tog teksta:

Zašto bebama nikako ne treba davati med?

Med može uzrokovati dojenački botulizam, vrlo opasnu infekciju crevnog trakta. Dojenački botulizam je bolest do koje dolazi kada novorođenče unese bakteriju koja proizvodi toksin unutar tela. Reč je o veoma opasnoj infekciji crevnog trakta. Sve je više dokaza koji govore da  med može biti uzročnik ovog tipa botulizma. Med je poznati izvor spora koje stvaraju bakterije Clostridium botulinum. Kada ih dojenče unese u organizam, ove bakterije proizvode toksin koji uzrokuje dojenački botulizam, ozbiljno,ali na svu sreću retko trovanje hranom. Stoga se deci mlađoj od 12 meseci nikada ne sme davati med. Dojenački botulizam nije nimalo bezopasna bolest, jer napada nervni sistem bebe i u najtežim slučajevima može čak dovesti do smrti. Međutim, većina se beba uspe oporaviti. Najčešći znaci i simptomi botulizma su:
• Trajni zatvor (konstipacija)
• Omlitavljene ruke, noge i vrat
• Slabašan plač zbog slabosti mišića
• Poteškoće u dojenju, beba nema snage da izvuče mleko
• Izražen umor dojenčeta (stalna pospanost) • Poteškoće u disanju
Spore botulizma se takođe mogu ugnjezditi i u neke namirnice sa niskim sadržajem kiseline koje sami spremamo u kutije za čuvanje hrane u frižideru, ali i u šećernom sirupu. Imajte to na umu i izbegavajte takve namirnice u ishrani dojenčeta.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Med
29.9.2010 21:28:21   
usamljena
user posted image ma daj, kako nisi iskusna! Znaci i mi smemo?  Hvala ti draga mamice gaganice user posted image
P.S. Ja sam mislila i na tebe, Alexx i  Marince kad sam pitala mame, reko treba i vama ovo o medu user posted image , mislim ja na vas
Edit: citam text- hvala ti. Znam da sam citala o tome. Da li treba poceti sa domacim ili kupovnim? Po ovome sto sam razumela mozda kupovni??


< Poruku je uredio usamljena -- 29.9.2010 21:31:23 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Med
29.9.2010 21:30:12   
gagana83
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Med
29.9.2010 22:03:55   
Lu
Ja još uvijek djetetu nisam davala meduser posted image
Jel vi dajete djeci onako da ga jedu kao nešto slatko, marmeladu ili eurokrem?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here