|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Med
21.4.2012 22:37:06   
Ana RR
Prepoznavanje falsifikovanog meda: gustina falsifikovanog meda je manja od gustine pravog meda sa mineralnim sastojcima. Gustina pravog meda je oko 1,4 a falsifikovanog negde oko 1,3, stoga nam jednostavno merenje na vagi može pokazati koji je pravi med, a koji falsifikovan. Težina tegle u koju stane kilogram meda je oko 280g, tako da je njena težina sa medom 1280g, a težina iste količine falsifikovanog meda, zbog manje gustine je 1210g-1220g. Takođe, preteranim grejanjem med gubi ukus i aromu, ali menja i boju. Pregrejan med potamni, ukus mu postaje gori, a fina aroma nestaje.

izvor: pčelica.rs


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Med
21.4.2012 22:43:30   
ica82

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Prepoznavanje falsifikovanog meda: gustina falsifikovanog meda je manja od gustine pravog meda sa mineralnim sastojcima. Gustina pravog meda je oko 1,4 a falsifikovanog negde oko 1,3, stoga nam jednostavno merenje na vagi može pokazati koji je pravi med, a koji falsifikovan. Težina tegle u koju stane kilogram meda je oko 280g, tako da je njena težina sa medom 1280g, a težina iste količine falsifikovanog meda, zbog manje gustine je 1210g-1220g. Takođe, preteranim grejanjem med gubi ukus i aromu, ali menja i boju. Pregrejan med potamni, ukus mu postaje gori, a fina aroma nestaje.

izvor: pčelica.rs


cim kupim kuhinjsku vagu user posted image ovo proveravam obavezno

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Med
21.4.2012 22:49:19   
Anoniman
Ja imam malu digitalnu kao dlan, ponecu je sa sobom user posted image

(odgovor članu ica82)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Med
21.4.2012 22:50:05   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Med
17.10.2013 19:21:29   
NadaR
Med obozavamo . Mm ujak pravi domaci med , drzi pcele na Kozari .
Milosu bas puno pomogne kod kaslja . Jednu kasiku bucnem u casu tople vode . Brzo ga popusti. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Med
12.11.2013 15:34:59   
Figaro88
Nama je dr rekla da pomesamo dve kasike meda,dve kasicice kakaoa,sok od jednog limuna i da dajem to Andrei jutru i vece.Ali nema sanse da je nateram,a ukus uopste nije los.Ja svako jutro cim ustanem uzmem kasicicu meda,mm me navukao,on donosi sa sela domaci i ukus je drugaciji skroz od onog koji kupim.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Med
12.11.2013 15:41:02   
vikiveki
I ja sam čula da med pomaže kod kašlja,pa sam probala kod dece ali nije im bilo bolje...možda zato što je to bio kupovni med kako ovde neko reče,falsifikovaniuser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Med
12.11.2013 15:52:31   
little_one
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Prepoznavanje falsifikovanog meda: gustina falsifikovanog meda je manja od gustine pravog meda sa mineralnim sastojcima. Gustina pravog meda je oko 1,4 a falsifikovanog negde oko 1,3, stoga nam jednostavno merenje na vagi može pokazati koji je pravi med, a koji falsifikovan. Težina tegle u koju stane kilogram meda je oko 280g, tako da je njena težina sa medom 1280g, a težina iste količine falsifikovanog meda, zbog manje gustine je 1210g-1220g. Takođe, preteranim grejanjem med gubi ukus i aromu, ali menja i boju. Pregrejan med potamni, ukus mu postaje gori, a fina aroma nestaje.

izvor: pčelica.rs




Ovo je sve tacno, ali treba obratiti paznju da med moze biti i prirodno taman, npr kestenov ili neki tako sumski med (borova suma npr) tako da i to imate u vidu. Ako se med "useceri" najbolje ga je ostaviti ili na sobnu temperaturu da otpusti ili u mlaku vodu (nikako vrelu). Isto tako ako se provjerava med da li je pravi, uzmite kasiku meda i pustite slobodno da curi u teglu. Nit mora biti neprekidna, ne puca vec kad nema vise meda da curi nit se povlaci prema kasici a nikad nece kapati, tako da kazem....Meni je tata pcelar pa sam dosta naucila o ovome i sto neko rece kupovni med i domaci nemaju veze s vezom jedan s drugim...osim ako naravno kupujete od nekog provjerenog pcelara...

Sto se tice upotrebe, mi ga mijesamo sa pcelinjim propolisom i to su nam nase domace septolete i sredstvo za smirivanje grla uopste. Ne bih maloj bas djeci davala jer se propolis radi sa alkoholom najcesce pa tu treba biti oprezan. Andrei sam uvela nedavno med, i obicno ubacim u zitarice s vocem ili nekad pospem samo po vocu i tako ga jede...a hoce ga i ovako sa kasike, da olize al se pritom sva umaze pa izbjegavam...user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 12.11.2013 15:54:34 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Med
21.11.2014 15:17:54   
mila83
Ja sam oboma dala med kda su imali negde oko godinu i po dana, taman je bila zima i pocinju razni virusi i infekcije. i to u caju. posle malo na kasicicu ali nikako puno, i zbog varenja a i zbog zubica.nikad im nisam umakala dudu u med.
Citala sam da je med najzdravije piti, a ne jesti _ u pola case mlake vode razmutiti kasicicu meda i popiti, najbrze deluje. i da se zagrevanjem gube sva lekovita svojstva.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Med
21.11.2014 17:00:58   
Sanchy
Jeste moze biti prirodno taman..mm i ja smo vrcali med jer su iza pokojnog svekra ostale kosnice i bio je bas taman..ujak je pcelar pa mi je rekao da je u osnovi tog meda bila uljana repica i malo livade tj.jos nekih livadskih biljaka..Inace M.svako jutro jede med prvo kasicica pa sipam i u pahuljice,zitarice,namazem na hleb sa puterom uglavnom svako jutro...Ono sto me trenutno nervira je cena,pola kg 700 dinara,previse ali cinjenica da je sezona bila jako jako losa ,ujak nije imao gotovo nista meda sto je stvarno strasno a i zabrinjavajuce realno

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Med
21.11.2014 17:07:43   
Torbica
Mi dajemo decici i na kasicicu i u limunadi, od pune godine, to im je dobar dan. Uzimamo prirodni manastirski med, godinama.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Med
24.2.2015 15:25:39   
dijana1*
Kosta ima 14 meseci i planiram da mu uvedem med.
Kako je najbolje da mu prvo dam i koliko?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Med
24.2.2015 15:35:19   
mama krava
Ja sam mon alegičaru isto tako okoki 14 meseci dala tako što sam malo prelila preko kriškica banane I on ih je pojeo. A sada kad mesim uvek stavim med u kvasac umesto šećera.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Med
24.2.2015 16:35:12   
isidora88
gde kupujete med? ja ne znam gde da kupim pravi domaci med

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Med
24.2.2015 16:41:31   
jess021
Isi, jesi ti iz Novog Sada?
Poslacu ti pp, da ne pravim reklamu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Med
24.2.2015 18:21:54   
veselicaa
Moja A. obozava med i svakog jutra joj dajem po kasicicu.S i ne toliko,ali voli u zitaricama i na tost hlebu.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Med
24.2.2015 19:02:49   
serpica

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kosta ima 14 meseci i planiram da mu uvedem med.
Kako je najbolje da mu prvo dam i koliko?




Di ako si mu davala plazmu vec si mu uvela,dodouse u tragovima ali ipak jesi,znaci mozes slobodno da stavis u caj ili u mleko za pocetak,a kasnije mozes sa vocem da mesas ili ga stavis u musli.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Med
24.2.2015 20:00:09   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kosta ima 14 meseci i planiram da mu uvedem med.
Kako je najbolje da mu prvo dam i koliko?

Dijana ja sam mojima davala odmah posle prvog rodjendana,najcesce u caju,zitaricama,u nekoj kasici.Za pocetak stavi po malo,na primer cervrtinu male kasicice i ako mu prija onda postepeno povecavaj,ja sam tako.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Med
24.2.2015 20:08:14   
mila83
Citala sam da je med najzdravije konzumirati sa vodom,znaci u casu mlake vode staviti kasicicu meda,dobro promesati i popiti,kazu da tako najbolje deluje i da se najbolje iskoristi lekovitost meda. ..a mi svi navikli da se med jede user posted image
Ja sam mojim klincima sa godinu i po uvela med, isto tako malo kroz caj,ali ,dodavala u mlak caj, jer visoka temperatura ubija enzime u medu, pa malo na vrh kasicice da probaju, pa onda malo na hleb...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Med
24.2.2015 20:19:11   
veselicaa
Da i ja sam cula da ne treba stavljati med u vreo caj.Najbolje kada je mlak ili ako dete voli hladan caj(kao moja S) onda kada se skroz ohladi.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Med
27.2.2015 14:11:34   
Bibilib
Moje dete uopste ne voli med,ne znam zbog cega jer inace slatko voli...Kada u skolici donesu krisku hleba i med on trazi samo suv hleb ili pojede korice ostalo ostavi....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Med
9.7.2015 22:41:26   
Mariya
Ja sam Luciji uvela med sa 11,5 meseci, stavljala sam joj u kašicu, pa kad je počela da pije čajeve zaslađivala sam ih medom. Ustvari u sve joj stavljam med, musli, limunadu, đus, pravim joj i voćni sladoled sa medom. Heleni isto planiram u septembru uvesti med. Ja ga nikad ne kupujem u prodavnici, uzimamo ga u selu od momka koji drži pčele, med je 100% prirodan i preukusan.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Med
9.7.2015 22:45:13   
vikiveki
Moja deca obožavaju med,iuzimali smo ga kod proverenih ljudi,međutim oni više ne prodaju i sada nemamo stalnog dobavljača meda.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Med
9.7.2015 22:47:16   
Sanjica26 RR
Viki da si mi blize da ti dajem nas.
Moja deca vole med. Ove godine ima dosta bagremovog.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Med
9.7.2015 23:18:57   
veselicaa
Juce kod drugarice probala med od maslacka.bas je dobar ja sam se odusevila moram sledece godine da ga pravim.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here