|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (11.12.-15.12.2019.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
8.2.2019 20:53:18   
marketing RR
Pročitajte i pogledajte jednu lepu priču.

Vukica, mama kojoj je double test pokazao genetski poremećaj bebe nakon čega je ona na svoju ruku odlučila da ne želi da čeka amniocentezu - već da želi da uradi NIFTY Test.

Ovo je Vukicina priča...

Mame se jednostavno nikada ne predaju. Iako nekada životne situacije nisu onakve kakvim smo ih zamišljali i priželjkivali, zagrljaj Vašeg deteta je jedina stvar koja Vas vraća nazad sebi i koja Vam uvek daje snagu za dalje. Svaki put!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
9.2.2019 14:14:47   
Sanidej
Double test pokazuje samo rizik za genetske anomalije, a ne sam genetski poremećaj. Nažalost, u slučaju lošeg ishoda Nifty testa ili sličnog prenatalnog testa iz krvi prekid trudnoće ne može bez amnio kao konačne potvrde-dakle do 20. i neke nedelje trudnoće tj. 6. meseca..

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 52
9.2.2019 14:29:05   
Maslacak15
Prica je sto bi se reklo " misleading" i ja je kao takvu nebih preporucila.Double nije mogao da pokaze da beba ima downov sindromom,Samo verovatnocu da je prisutan isti ....

Moguce je abortirati i ranije. Nifty moze vec od 9 nedelje a onda je moguce uraditi horionske cupice Koje Su priznata dijagnostika. Uostalom do 13 nedelje moguc je i prekid Samo na osnovu niptija posto zakonski nema ogranicenja.ne morate nikom da obrazlazete zasto abortirate do tada.... Daleko od Toga da zagovaram, ja Sam imala kumulativni rizik 1:217 za down pa Sam odbila i nifty i amniocentezu i Rodila zdravu devojcicu.
Samo kazem sta je zakonski moguce.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 53
9.2.2019 14:48:54   
Sanidej
Prema zakonu, prekid trudnoce na zahtev majke vrsi se do navrsenih 10 nedelja 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 54
9.2.2019 15:06:04   
Maslacak15
OK nisam znala taj detalj Ali ne menja mnogo scenario. Svaka zena koja po svaku cenu zeli da zna i zna sta bi radila da nosi plod sa genetskim anomalijma moze da uradi nipt vec pose navrsene 9. Nedelje. Neophodnu dijagnosticku verifikaciju moz dati cvs ili horionske cupice Koje Su ekbivalentne amniocentezi. Iako je Test formalnost jel nipt slabo greai.I onda se moze ici na prekid Jos U prvom tromesecju sto je svakako bolje od scenarija 20+ nedelja Koje ne zelim ni da komentarisem.

Klinicka praksa u srbiji je uzasna, prvo se teraju sve na Double, a onda prakticno bez obzira na rezultate u slucaju starijih trudnica (preko 30 god haha) sve "moraju" da rade amniocentezu. Tako im se kaze. Rezultat je armija anksioznih trudnica Koje provedu pola trudnoce u grcu dok ne saznaju konacno da je SVE ok. 
Iako ga nisam radila, jer ja nebih abortirala kako god i onda je bespredmetno, kao naucnik sigurno pozdravljam NIPT metodologiju.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 55
7.6.2019 16:05:34   
Anoniman
Poštovani,

Zanima me da li Nifty test može da detektuje hemofiliju kod fetusa, obzirom na to da u porodici sa ženske linije imam nosioce gena.

Direktna veza do poruke: 56
7.6.2019 17:05:34   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Poštovani,

Zanima me da li Nifty test može da detektuje hemofiliju kod fetusa, obzirom na to da u porodici sa ženske linije imam nosioce gena.

Najbolje da nadjete njih na netu i posaljete im mail. Brzo odgovaraju 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
7.6.2019 21:08:40   
Maraj
Slazem se sa bubulence. Imate njihov mail na netu

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 58
7.6.2019 21:15:56   
Maslacak15
Ja Sam skoro sigurna da ne moze Ali proveri za svaki slucaj. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 59
7.6.2019 22:57:58   
lesli
Mozda da proverite ovu firmu:
Genoma
Oni rade testove poput niftyja, uzimala sam ih u razmatranje, a rade i ispitivanje na nasledne bolesti. Ne znam da li obuhvataju i hemofiliju. Pozovite ih i pitajte...

Direktna veza do poruke: 60
25.6.2019 12:43:42   
NIFTY SRBIJA
Poštovana/i,

NIFTY testom nažalost nije moguće otkriti ovakvu promenu pošto ovakvom vrstom neivazivnog prenatalnog testiranja nije moguće otkriti mutacije.

Srdačno,
NIFTY tim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:

Kuvar: Sladja 29
uživanje u svakom zalogaju
Click Here

WOW NOVOGODIŠNJA AVANTURA!
Pretražujte Ringeraju, buditi aktivni jer se i aktivnosti boduju, sakupljajte ikone sponzora i osvojite neku od 25 sjajnih nagrada

Da bi ste učestvovali morate da budete prijavljeni!
Više o takmičenju >> Prijavi se >> SAKRIJ IKONE >>