|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi Sad
15.11.2012 22:40:10   
bojanica7
e da, hvala, sad mi je sve jasno. osim kome da platis. mislim na koji ziro racun.
a ja sam se poradjala u tri nocu. dakle, van radnog vremena. user posted image
ma ja sam u fazonu: ako bude bilo brzo, da i ne razmisljam o epiduralu. tipa, stignem u porodiliste otvorena 8 prstiju. al ne bih da stignem, otvorena tri prsta pa onda da se tamo smaram s bolovima u lezecem polozaju. onda bih bas volela da me bocnu. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Betanija Novi Sad
15.11.2012 23:06:29   
Torbica
Ja sam Vejnovicev pacijent, tri puta me porodio prirodno. user posted image Epidural odskoro moze da se plati, sto ranije nije bio slucaj. Meni je nudio prijateljski, nikad ga nisam uzela, instiktivno, zelela sam da prepoznam napone i ne guram na slepo, no, to je neka druga prica, moj izbor i nisam se pokajala. Ali, trazila sam da setam, ova dva decaka sam bukvalno presetala user posted image , to mi je bila jedina zelja. Inace Profesor je genije i cela moja porodica ga obozava, zajedno samnom. Jos uvek ne operise, operise dr Sekulic a Vejnovic je prisutan. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Betanija Novi Sad
15.11.2012 23:30:57   
bojanica7
torbice, mislim da si setala preko vezeuser posted image znas sta bih dala da se setam tamo... ne daju! user posted image

a za prirodno il epidural, da to jeste druga prica. i ja sam zelela da osetim prirodno. i osetila sam. ne treba mi reprizauser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Betanija Novi Sad
15.11.2012 23:59:30   
pocahontas
ja stigla u betaniju u 17.20h otvorena tri prsta, dali mi klistir i ostavili me da setam, porodih se u 19h :) dakle, brzo, imajuci u vidu da je prva beba..nakon sto su me ostavili da setam niko me pogledao nije dok sama nisam trazila pomoc, a da nisam, porodila bih se negde u hodniku u toku setnje :-D
takodje sam vejnovicev pacijent ali me nije on porodio, a sekulic je zakasnio jer je beba pizurila :) inace, sve najbolje mogu da kazem za vejnovica, malo je takvih lekara danas!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 0:09:30   
bojanica7
jao pocohontas, superiska za rapidan porodjaj!!!user posted image nije ni moj bio dug, al nije ni tako ekspresan.

nego, kao da mi pricate o nekom desetom porodilistu user posted image em ima epidurala, em se setauser posted image jos da mi neko kaze da i muzevi mogu da se sakriju ispod kreveta, pa da pevam od sreceuser posted image

znas kako je bilo pre dve godine? ja ispred wc-a stojim, iako sam vec obavila, da bih sto duze bila u stojecem polozaju, i babica dolazi i (doduse s osmehom) me pozurkuje, kao ajde na tusiranje i idemo gore. ja i pod tusem odugovlacila koliko sam mogla, al kad sam se popela, mora lezanje...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 0:28:42   
pocahontas
mozda nije svima tako, mozda sam samo imala srece, ne znan, secam se da mi je sestra, nakon sto mi je dala klistir, rekla da obavim sta imam u wc i da sto vise setam a da ce ona doci da nas (bila je jos jedna devojka sa mnom, vec je bila tamo kad sam ja stigla) obidje za sat vremena. i sve je na istom spratu i ta prostorija gde idemo u wc i predporodjajni deo i porodjajne sale! uf, ne znam, samo se nadam da ce mi i sa sledecom bebom biti ovako brzo i lako, sto i svima zelim :)

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 10:45:13   
bojanica7
tad su nam jos u skolici rekli da ssto duze ostanemo kod kuce jer kad odemo u betaniju - lezanje. mada to verovatno zavisi i od guzve. tu noc akd sam se ja poradjala je bila stravicna guzva. nas cetiri ispred tri ve-cea user posted image i jedva su cekali da nas sve srede pre nego sto stignu nove. dakle, legnes, ctg, stimulacija, i ajd na porodjajni sto. mislim, i meni je bilo brzo. i ja sam legla gore u pola jedan, u tri sam se porodila. dva i po sata, niej strasno, ali neuporedivo su mi bili jaci bolovi dok sam lezala nego dok sam setala, stajalam tusirala...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 11:03:37   
jance
user posted image izgleda da nas ima bas puno koje nismo nesto zurile u Betaniju... ja sam primljena na pretporodjajno u 16:40 a porodila sam se u 19:35... isto je bas brzo islo, brijanje, klistir, tusiranje, presvlacenje, u krevet, prva vizita - probusen vodenjak, druga vizita - vec pod naponima, treca vizita - ajd u porodjajnu. iskreno, dali bi mi bilo lakse da sam setala, pojma nemam! mene kad su sastavili naponi, nisam znala gde sam u prostoru i vremenu, ne verujem bas da bi mi setnja tu puno pomogla....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 11:34:32   
lanajelena
Meni je u prvoj trudnoci Stajic dozvolio da setam a ja sam ga molila da legnem user posted image u drugoj je malo falilo da se porodim na stepenicama jer sam stalno spartala gore-dole

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 12:09:15   
new nick
Meni su dozvolili da se setam (u prvoj user posted image ) neko vreme, a onda su me stavili u krevet, prikljucili na CTG i tako sam lezala i izigravala "bunar zelja"... Kogod je stigao me je pregledao!user posted image

_____________________________

Ex Cicko

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 12:41:02   
jance
pa da, a onda me pitaju kako se nisam stidela da me snimaju na porodjaju. ma idi bre, pre toga me je pogledalo i pregledalo najmanje desetoro razlicitih ljudi, od sestrica, babica, stazista, doktora, spremacica... posle toga me od nicega vise blam nije bio . a moram da priznam da su ovi iz emisije bili stvarno diskretni.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu new nick)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Betanija Novi Sad
16.11.2012 13:17:36   
bojanica7
lenojelena, ocu ja tako na stepenicama skoro da se porodim user posted image

jance, ja bila na patologiji jer sam za sutradan imala zakazanu indukciju, jer je gala kasnila sedam dana, ali je (srecom) gala krenula prirodno vece pre zkazanog. i kad su mi krenule kontrakcije, setala sam se po patologiji dva-tri sata, a onda me je pregledala dr i reklai da odem na klistiranje pa su me onda tamo pozurili da se popnem da legnem. nadam se da beba sad nece aksniti i da cu od kuce krenuti kad budem dobila napone user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Betanija Novi Sad
29.11.2012 20:56:25   
Anoniman
Molim mame koje su imale zakazan carski rez da napisu svoja iskustva,kakva je procedura za zakazivanje?

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 938
   RE: Betanija Novi Sad
29.11.2012 21:01:51   
bojanica7
moja drugarica koja se porodila pre dve nedelje je isla privatno kod ginekologa koji radi u betaniji i samo joj je rekao dace je poroditi u sredu ujutru, a u utorak ujutru je morala da se javi. e sad nek se jave jos neke mame koje mozda nisu imale dr u betaniji.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 18:17:38   
kamena81
Devojke pomozite, ulazim u osmi mesec, celu trudnoću sam vodila kod Vejnovića privatno, jer sam užasno velika kukavica, pa sam htela da mi on sredi carski. Jedno vreme je umesto njega preglede radio Sekulić kada je ovaj bio bolestan, sada se Vejnović konačno vratio i na poslednjem pregledu sam ga konačno pitala da li bi mogao da mi sredi carski, ali je on bio prilično neodređen, odgovorio mi je diplomatski kao ako bude nekih indikacija,ali videćemo.Pošto se termin opasno približava zanima me da li je neko imao takvih iskustava tj da ga je kulirao za carski, jer sam kod njega upravo krenula po priči drugih, kao dovoljno je da mu kažeš da želš carski i on ti to može srediti. Možda je moj pristup bio pogrešan, posavetujte me šta da radim, da li da mu na sledećem pregledu ponovo insistiram na tome ili šta da radim? evo već par dana sam u paničnom strahu, skoro da ne mogu da spavam user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 19:47:22   
boba 11
Pa mislim da ces morati da insistiras obzirom da si njegov pacijent ili kod Sekulica ,ne znam da li Vejnovic operise.U svakom slucaju pitaj ga opet i reci da izricito hoces na CR .U svakom slucaju sretno

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 19:52:26   
kamena81
Hvala, pokušaću ponovo sledeći put, ne znam da li da treba da pomenem neku čast?!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 20:20:45   
isidora88
kamena ako zelis carski moraces da podazes dr, mislim da vejnovic jos uvek ne radi operacije

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 20:49:39   
kamena81
ja sam mislila da je dovoljno ako vodim celu trudnoću kod njega, tako su mi bar neki govorili, mada sam i spremna da podmažem, al ne znam da li to treba otvoreno da mu ponudim, sve mi nešto glupo da se ne naljuti! ako već ne radi operacije, može i sekulić, kontam da je on njegova škola i da nije loš...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 21:07:59   
Torbica
Kamena, nije tu stvar u podmazivanju vec zaista o indikaciji. Ako se toliko plasis, uzmi epidural. Mozda ti je sve savrseno, pa nema razloga osim tvog straha... Na poslednjem pregledu cete se detaljno dogovoriti. Postujem ja da smo sve razlicite, ali fakat je steta ako bi islo brzo, pa jos pod epijem, stvarno nemas razloga za toliku brigu. Nekoliko mojih drugarica je uzelo epi kod njega i imaju reci hvale. Srecnoooo!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 21:48:26   
kamena81
Malo me brine i to što mi je na poslednjem uz u 27 nedelji rekao da beba turbo napreduje da je težak 1,4kg i da je napredniji za 2 nedelje, pa se plašim da ne prođem kao moje 2 drugarice koje su poradjali prirodno jer su procenili da bebe imaju oko 4kg, a u oba slučaja se ispostavilo da su imali preko 4,5 kg i obe su se jakoooo namučileuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 21:56:42   
New Mom
Ja nisam bila kod Vejnovića i ne znam za njega. I sama sam prošla da mi bebe imaju preko 4200 i da su glavate a da sam puštena na prirodni.
Kad sam bila drugi put trudna rekli su mi da se javim u Betaniju nekih 10ak dana pred termin i da insistiram da me neko "ozbiljno premeri", da znaju moje mere i mere bebe i kao na taj način mogu da "uredim" CR.
Štos je bio što sam se dan ranije porodila od planiranog.

On i ako se dogovara za CR nema šanse da sme to da kaže direktno i odmah, tako da ako ti jako stalo, pitaj jednostavno ti njega sledeći put da li možeš na CR, da se, ne znam, bojiš, itd. pa vidi.

< Poruku je uredio New Mom -- 24.12.2012 21:59:12 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 22:06:34   
sneza24

IZVORNA PORUKA: kamena81

Malo me brine i to što mi je na poslednjem uz u 27 nedelji rekao da beba turbo napreduje da je težak 1,4kg i da je napredniji za 2 nedelje

I meni je bila beba naprednije 2 nedelje pa sam na kraju rodila bebu od 2850 g i 49 čm.


_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 22:06:59   
sneza24

IZVORNA PORUKA: kamena81

Malo me brine i to što mi je na poslednjem uz u 27 nedelji rekao da beba turbo napreduje da je težak 1,4kg i da je napredniji za 2 nedelje

I meni je bila beba naprednije 2 nedelje pa sam na kraju rodila bebu od 2850 g i 49 čm.


_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Betanija Novi Sad
24.12.2012 22:14:23   
kamena81
Ne znam, potpuno sam sluđena, neki mi kažu idi prirodno, neki predlažu spinalnu, neki epidural, a neki opet kažu carski je carski, a meni ovo prva trudnoća, pa ne znam šta da mislim i kome da verujem user posted image znam samo da imam užasnu frku kako se bliži termin...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here