|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregled dojki
28.3.2017 15:42:56   
choopa choops
Bravo user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Pregled dojki
28.3.2017 16:58:41   
dunja RR
To je to, isto je i kod mene bilo (mada ja već uradila prethodno mamografiju, po preporici Euromedica).

Drago mi je da je sve ok user posted image


IZVORNA PORUKA: mama krava

Hej, pa nije mi radio UZ, jer sam ja ima nalaz iz novembra. Ali mislim da je to cena pregleda + UZ, mada on mi rece da on ne smatra UZ pouzdanim. A da sam ja mlada za mamografiju a i da nemam indikacija za to.

Pregled je bio 4.500 din.

Samo me je rucno pregledao. Ali bas detaljno...i pravo da vam kazem vidi se da covek zna znanje.





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Pregled dojki
30.8.2017 14:51:12   
dunja RR
Bila juče na UZ kod moje dr kod koje idem na godišnji ginekološki pregled. 4 godine posle prethodnog o kome sam ovde ranije pisala.
Sve je čisto, nema ploče ni cista. Kaže dr da su trudnoća i dugo dojenje sve očistili. Preporučuje mi još jednu trudnoću i duže dojenje.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo da podnesem izveštaj. Najpre me primila dr. da se dogovorimo šta da radimo. Mislila je da imam oko 30 godina, pa je u startu bila protiv mamografije, ali kada rekoh da imam 37 i dve VTO odrađene, reče odmah da mora mamo. Ja je ipak zamolila da me prvo predlega palpatorno i UZ, pa onda ako treba mamo. Pipajući me, odmah je rekla da na desnoj dojci imam neku ploču sa cistama, a UZ je to potvrdio. Leva dojka uglavnom ok, nekoliko sitnih cista, kaže ništa značajno. Ploča na desnoj kaže da može da bude opasna, jer ispod nje znaju da se sakriju zloćudne ćelije (pa se zato preporučuje mamografija). Kaže da je vrlo moguće da je nastala od VTO hormona. Uradiše mi posle mamografiju, ala boliii, jaoo, pa nisam znala. Baš je neprijatno, mislim da je gore nama koje imamo male grudi, jer mi ih bukvalno navlačio na aparat. Sve sam zvezde videla. Posle sa snimcima opet kod dr. Kaže da snimak deluje ok, nema kalcifikacije, ali moram pre sledeće VTO da uradim pregled kod hirurga onkologa. Anči i Lesica mi predložiše dr. Inića, tako da ću najverovatnije kod njega. Ako i on kaže da je sve ok, onda jednom godišnje UZ, i posle 40. na dve godine mamografija.

Kod moje mame je sve OK.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Pregled dojki
31.8.2017 8:00:39   
Peace*
Pre dve nedelje sam bila na redovnoj gdišnjoj kontroli grudi i kod ginekologa.
Sve je ok.
Ja još nisam počela sa mamografijom. Zar se to ne radi posle 40te?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Pregled dojki
8.9.2017 11:20:00   
krin 40
Peace stručnjaci preporučuju regularne mamografije za žene iznad 40 godina iako ne postoji koncensus koje su to optim.god

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Pregled dojki
9.2.2018 18:04:36   
lesica

IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Pozdrav mame.
Kako ste?

Danas sam privatno odradila neko cudo sa dve sonde bolje od mamografije kak.Imam mesnatu cistu i nesto sto hirurg onkolog mora proveriti i odluciti sta ce dalje.
Pa sutra idemo na rodjendan,te sam odlozila eho abdomena za narednu nedelju.
Ostaje mi to,pa magnetna pride.
Ne znaju razlog iskakanja zlezda po telu,uzrok mucnina,nesvestica,treskavice tela,itd..Svasta nesto.


To je ono kad mesecima ignorisete simptome.

Inace mame,doktorka mi danas rece da je greska cekati prestanak dojenja (sto sam ja uradila,pa cekala tih 6 meseci od prestanka da mi prodje),jer mi je napomenuto da imam "nesto".
Dakle moze i za vreme dojenja uz da se odradi.
I nema bola,svakako bolje resenje od mamografije jer ukljucuje jos jednu sondu kasnije pa gleda detaljnije sve zlezde (drzavno navodno nemaju ovaj aparat).


I makar godisnje pregled da se obavi grudi.Traje 10minuta,a savest vam bude mirna



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Pregled dojki
10.2.2018 20:59:41   
mama krava
evena, nadam se da ce sve biti u redu. Ja planiram kontrolu...evo sad citam unazad i vidim da sam bila u martu prosle godine..moram da zakazem ponovo kod Inica.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Pregled dojki
11.2.2018 19:53:52   
MamaNecaVo
Hvala MK.
Na koliko radis kontrole?

Ja u principu trenutno jurim hirurga (onkologa) da vidi sta raditi i da li dirati.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Pregled dojki
22.2.2018 15:01:21   
mama Jo
Nevena nadam se da je kod tebe sve ok, nema te ovih dana...

Ja na samopregledu sad stalno napipavam neke plocaste kvrzice... dojim, pa je moguce da se sad tu svasta desava... ali svakako cu cim lre otici na uz...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Pregled dojki
22.2.2018 21:12:06   
Dragce86
Pitala sam svoju dr ginekologa i ona kaze da se ultrazvuk niti bilo koja metoda pregleda ne radi dok zena doji. Mora da prodje 6 meseci od prestanka dojenja da se srede kanali i ociste od mleka da bi nalaz bio valjan. To sto sve mahom pipkamo kao kvrzice, verujem da su mlecne zlezde ili oni fibroadenomi ( ja sam ih imala par komada pre trudnoce ali se oni nekom razbiju od dojenja a nekom ne ). Mada sad citam unazad i vidim da su Neveni rekli drugacije, da ne mora da se ceka...Pa kome sad verovati?!:?! user posted image

< Poruku je uredio Dragce86 -- 22.2.2018 21:14:01 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Pregled dojki
25.2.2018 15:43:40   
Anck Su Nmaun
Bas ste pisale ovih dana o pregledu UZ, videcu da zakazem uskor nisam bila.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Pregled dojki
25.2.2018 15:45:57   
mama Jo
Da ja stvarno ne znam... meni je moja ginekoloskinja isto rekla da sacekam, kad prodje par meseci od dojenja... a babica mi rekla da to nema veze...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Pregled dojki
25.2.2018 15:46:25   
Srecko47E
Ne mora.Nece zena koja ima rak da ceka valjda.Uz dojki vam je kao uz stomaka u trudnoci.Ne skodi.Ja sam radila u trudnoci snimanje dojki dva puta zbog velikih cista.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Pregled dojki
25.2.2018 15:47:42   
Dragce86
Nisam pametna, ali sam primetila da kako dojim nemam vise tih krvzica kad se dojke isprazne...a kad se napune dojke opet mi one iskoce, tako da verujem da su to samo skupine mlecnih zlezda :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Pregled dojki
25.2.2018 16:45:29   
Srecko47E
Na UZ dojki slobodno mozes i sada.Ta tvoja doktorka izvini ali je daleko od strucne.Verovatno su ti se javile cistice al ne mora da znaci.Hoce od dojenja i povuku se.Ne brini.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Pregled dojki
27.3.2018 9:00:04   
Anck Su Nmaun
Htela zadnji put da pitam za UZ al me toliko zbrzala da sam zaboravila user posted image kod njeuser posted image uvek tako sve na brzaka. Moram da menjam doktorku

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Pregled dojki
21.9.2018 10:53:47   
IvanaSK RR
Na ultrazvuku se izdvaja jedna veca cista od 9, 4mm. Rekoše da ginekolog odluci da li da me salje na mamografiju. Sad cekam kod ginekologa.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 21.9.2018 10:55:27 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Pregled dojki
21.9.2018 11:22:29   
Sanjica26 RR
Javi Ivana da li te salju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Pregled dojki
21.9.2018 13:43:27   
IvanaSK RR
Ginekolog mi dala uput za VMA za radiologiju, da oni opet urade ultrazvuk pa da vide da li treba nesto dalje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Pregled dojki
22.9.2018 19:03:54   
milicicak
Ivana, mnogo znaci ko radi uz i na kakvom aparatu. A mamografija nije nikakav bauk, bar ce ti biti mirna glava sa oba pregleda. Bice sve u redu, videces user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Pregled dojki
22.9.2018 19:42:01   
Maraj
Ivana sto da ne uradis i mamografiju. Sto rece mili, bar ce ti glava biti mirnija.
Nego, otkud sad ta cista? Jel to od skoro ili si vec znala za nju od ranije?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Pregled dojki
22.9.2018 19:55:03   
dunja RR
Ivana, meni su sa 37 našli cistu na UZ, i poslali me na mamografiju. Posle mamografije, da li su mi nalaz i ništa više, rekli da nađem onkologa-hirurga da protumači.
Ja otišla privatno kod Inića, koji je najbolju u svom poslu, ali čovek ne radi UZ, samo pregled palpatorno, i nijedan UZ mu nije ravan. Rekao mi da je sve ok, i da ne može da veruje da me neko pre 40-te slao na mamografiju. Rekao mi je ako ne zatrudnim tada (radila sam VTO) da dođem kod njega na m.rezonancu, ali ne privatno već na KC da ne bi plaćala, jer nema potrebe. Sjajan čovek. Ja sam ubrzo posle toga zatrudnela, a nakon 6 meseci od prestanka dojenja UZ je pokazao da je sve čisto, tako da nisam ponovo išla kod njega.
Htedoh reći, ako možeš nekako do njega da dođeš, on je najbolji u svom poslu.

Biće sve ok, sigurna sam user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.9.2018 19:57:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Pregled dojki
22.9.2018 20:06:20   
Ana RR
Sjajni dr Inić user posted image kao što reče jedna doktorka sa kojom je radio u privatnoj ordinaciji gde sam dolazila na preglede kod njega - nema tog ultrazvuka koji je bolji od dr Inića user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Pregled dojki
22.9.2018 20:46:18   
jess021
Ivana, bice sve u redu🤗 Znam da se nerviras, ali pokusaj sto pre da zavrsis te preglede pa da budes mirna. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Pregled dojki
22.9.2018 20:46:21   
IvanaSK RR
Radila sam ultrazvuk pre godinu ipo dana i nista mi tada nisu rekli.
Suzi, jel ti to meni savetujes da zatrudnim? user posted image
Nek odrade sve sto treba, ne bunim se ja. Videcu prvo sta oni na VMA kazu pa ako bude bilo potrebe da trazim jos neka misljenja.
Hvala vam sto ste tu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here