|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 20:31:54   
jess021
Suzi, sve sto si navela def odstupa od uobicajenog ponasanja, ali ne mora biti da je dete autisticno, mozda je u pitanju razvojna disfazija ili sl, ali odlepim kad cujem za tako nemarne roditelje, pa ja bi ih nalupala negde za primer.
Izvrsava li dete naloge? Postoji li razumevanje? Ima li prisnosti sa roditeljima?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 20:33:44   
suzi kju
Kockice slaže jednu na drugu visoko bas. Autice gleda okreće malo ih vozi i baci.
Mi smo doneli neku vevericu koja skakuće, i kako je stavimo na sto da skakuće on je gadja nekom drugom igrackomm ili je rukom obori.
Moje devojčice skacu po krevetu on samo stoji sa strane i gleda ih, i kada se Jure isto tako.
Evo već tri dan smo tu nikako da krene da se igra sa njima ili da stvori neku komunikaciju samnom ili mm.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 20:36:54   
suzi kju

IZVORNA PORUKA: jess021

Suzi, sve sto si navela def odstupa od uobicajenog ponasanja, ali ne mora biti da je dete autisticno, mozda je u pitanju razvojna disfazija ili sl, ali odlepim kad cujem za tako nemarne roditelje, pa ja bi ih nalupala negde za primer.
Izvrsava li dete naloge? Postoji li razumevanje? Ima li prisnosti sa roditeljima?

Ponašanju definitivno odstupa od normalnog. Nisam znala u koju temu da pišem, a iskreno simptome autizma (ono sto sam ja čitala) on ima.

Prisnost hmmm, ne!
Za njega postoji samo baba (moja svekrva) jee jedina ona se igra sa njim, roditelji ne. Naloge, pa uglavnom ne izvršava.
Juče im je mm kupio kinder jaja, moja deca vrište od sreće a on ništa, nema reakcije, ni pozitivne, ni negativne.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 20:39:27   
jess021
Sad opet razmisljam...
Ako ima komunikaciju sa bakom to je super, mozda ga roditelje zapostvljaju a? Igraju li se oni sa njim? Ako sam dobro shvatila otac mu je brat od tm jel?

< Poruku je uredio jess021 -- 20.3.2018 20:40:17 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 20:44:52   
suzi kju
Tako je. Zvucim grozno, ali ne igraju se ni najmanje, uopšte. Nikada ih nisam videla da sednu sa njim i igraju se bilo Čega. Niti mu pričaju išta. Mene usta zabole od konstantnog pričanja i objašnjavanja a oni ništa.
Ako ih prekine dok gledaju parove to je haos, odmah vicu na njega.
Ja sam toliko ogorčena i ljuta i toliko mi je zao deteta, da ja to vam ne mogu da opišem.

A i komunikacije sa babom nije neka, sem da uhvati za ruku i odvede u sobu ili do kuhinje i pokazuje na flasicu za sok ili vodu. I još uvek nosi lažu

< Poruku je uredio suzi kju -- 20.3.2018 20:47:01 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 20:47:10   
Duškić
Suzi, i ja san skoro bila sokirana ponadanjem roditelja na jednom slavlju, dete cuva baba koja je zavisnik od fejsa, dete skoro 2 god.ima svoj telegon koje samo pilji u tel.vristi , baca se. Majka ga hrani na silu, drma ga i otvara mu usta rukama tako sto stiska vilicu. Kako sam bila sokirana, strasno. Nece da se igra sa ostalom decom, jos samostalno ne hoda. A sve zbog njihove nemarnosti.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 20:51:05   
Duškić

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Tako je. Zvucim grozno, ali ne igraju se ni najmanje, uopšte. Nikada ih nisam videla da sednu sa njim i igraju se bilo Čega. Niti mu pričaju išta. Mene usta zabole od konstantnog pričanja i objašnjavanja a oni ništa.
Ako ih prekine dok gledaju parove to je haos, odmah vicu na njega.
Ja sam toliko ogorčena i ljuta i toliko mi je zao deteta, da ja to vam ne mogu da opišem.

A i komunikacije sa babom nije neka, sem da uhvati za ruku i odvede u sobu ili do kuhinje i pokazuje na flasicu za sok ili vodu. I još uvek nosi lažu


Suzi, razumem te. Ja kad sam bila na ovom slavlju dva dana nisam mogla da izbacim dete iz glave.
Isto je i kod ovih , zadruga i fejs.samo o tome pricaju. A ono kako ga ona hrani i to mu ispasirano daje.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 21:01:14   
Sanjica26 RR
Zalosno kad neki roditelji ne vide problem kod svog deteta.




< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 20.3.2018 21:03:47 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 21:09:37   
suzi kju
I vise nego žalosno. Verujte da se osećam grozno dok ovo pišem, molim Boga da je problem socijalizacije a ne nešto vise.
Duskic upravo tako.
Hranjenje na silu, vikanje na dete bez razloga i pokušavanja da se detetu nešto objasni. Mene usta zabole od pričanja a ovo je katastrofa. Isto samo guranje telefona u ruke da gleda crtani,i to strani.
Ja puštam mojoj deci crtace ali su bar na srpskom i imam sreću da one ne vole toliko da ih gledaju.
Ne treba upoređivati decu, to znam, ali opet su sličnog uzrasta i nijedne sličnosti u igri govoru mimici oponašanju, ma ničemu

< Poruku je uredio suzi kju -- 20.3.2018 21:12:11 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 21:18:45   
jess021
Suzi, postoji li neki nacin da im skrenete paznju? Mozda da direktno razgovarate?
A za dudu, sta ima veze, pa i moja L je jos uvek imauser posted image
Sanjice, nemam reci, tuga.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 21:28:52   
mama Jo
Joj boze, ne razumem roditelje zaista...
Da li mali ide u vrtic?
Ako mu se obratis jel imas kontakt ocima sa njim? Ja bas nisam strucna skroz, radila sam sa autisticnom devojcicom od 8 godina, ali za tako malo dete ne znam.
Ima li sanse da nekako pokusas da nagovoris roditelje da ga odvedu kod logopeda recimo najpre, pa pretpostavljam da ce on dalje negde uputiti...

Najiskrenije se nadam da nije a...

< Poruku je uredio mama Jo -- 20.3.2018 21:31:10 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 21:52:58   
Maraj
Suzi mozda dete nikad do sad nije jelo kinder jaje pa je zato izostala reakcija. Tuzno kakvih roditelja ima... Po tvojoj prici, moguce da je dete vaspitno zapusteno, i daj boze da je to

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 22:17:39   
mama Jo
Tek sam sad uklavirila sta je to zadruga, uopste nisam mogla da skontam o cemu se radi user posted image
Zalosno zaista...
Suzi, ako mozes ikako da malo izvrsis pritisak na njih da dete odvedu negde... eto kod logopeda za pocetak.
Zbog deteta...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 22:38:20   
suzi kju
Ne ne, kinder jaje redovno dobija ali reakcije nema.
S roditeljima nema neke priče, smatraju da dete do treće godine može da ne priča.
Sto se kontakta očima tiče, izostaje, bar samnom i mm.
Jess ja nisam pristalica laze, pogotovo za decu stariju od dve godine, ali to je samo moje mišljenje i nikakva korist od iste. To je opet samo moje mišljenje i mislim da donekle usporava govor.
Mama Jo bas nisi u trendu, pa to su ti najgledaniji rijaliti programiuser posted image
Ja ne znam ko to još normalan gleda, prosvetlite me.
Maraj i ja bih volela da je u pitanju ta vaspitna zapustenost.

A ja čak i zbog tog deteta neću reci ništa, muž i svekrva će probati da pričaju sa njima.
Ja sam prva primetila razrookost kod tog deteta i kada sam rekla ,bili su u fazonu da ja sve primetim, da ja sve vidim, da su oni non stop s detetom i da bi primetili, a da ja ne pametujem mnogo. Tako da ja sada cutim, neću da ispadam kreten ponovo. Ako oni ne vide problem kod svog deteta, neću ga videti ni ja.
Samo sam htela neko vaše mišljenje, viđenje.
Mm primećuje sto i ja, ali odbija da misli sto i ja, verovatno iz straha.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 22:40:13   
Misha i Ljisha
Suzi nije na.mestu da ti bilo sta kazes. Neka kaze tm bratu. Mislim.iz iste su porodice. Baba se ne cini losa. Znaci brat ce mozda negde skapirati kad mu rodjeni brat kaze da povedu racu a o razvoju deteta. Ali ne ono drvlje i kamenje vec samo blago npr da kaze eto zbog okica nije dobro da bulji u telefon a i mozda zbog toga ne prica puno. I ne da poredi tm svoju decu sa njim jer niko ne zeli da mu poredd dete. Vec nekako suptilnije da provuce pricu.

U protivnom bicete im smrtni neprijatelji bas zbog zadruge i parova.

Ja krivim.majku. verovatno ona nije "kako treba" jer je dete uvek olicje majke. Bar u prvim godinam.zivota.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 22:42:31   
mama Jo
U pravu si ipak ti - ipak je mozda najbolje da tm i svekrva pricaju sa njima, posebno jos sad zbog ovog sto si napisala. Bas zalosno ☹


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 22:57:41   
Sanjica26 RR
Zeznuto je ako i treba da skrenes najboljoj drugarici ako njeno dete ima problem. Ne zna covek kako ce neko da odreaguje. Jako nezgodna situacija.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Autizam kod dece
20.3.2018 23:34:34   
Misha i Ljisha
Ipak da kazem suptilnije ali MNOGOOO zabrinutije. Znaci biranje reci, nikako poredjenje dece, nikako davati misljenje da je dete zapusteno. Nego ono fokusirati se na problem deteta. Da nema interakciju sa drugima, da je u svom svetu, da sta ja znam. Ali ako tm osudi njih kao lose roditelje kraj price

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Autizam kod dece
21.3.2018 7:37:36   
Maraj
Ma zeznuto je sve to. Roditelji se uvrede. Znaju i da se naljute kad im kazes nesto za dete...tako da...ti suzi svakako ne treba nista da kazes. Pitanje je kako ce ta majka odreagovati kada joj i svekrva kaze, zbog odnosa svekrva/snaja. Najbolje tu moze da postupi i odreaguje tm ako je u ok odnosima sa bratom.
Ti ako si vec tamo, probaj , jnsistiraj na interakciji sa detetom. Ako oni nece da mu se posvete , probaj ti dok si tamo i prati.
A reakcija na jaje....pa dete uci emocije od roditelja. Da l je moguce da su ga oni toliko zapostavili da ono ne zna da odreaguje odusevljenjem user posted image
Strasno...

< Poruku je uredio Maraj -- 21.3.2018 7:38:20 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Autizam kod dece
21.3.2018 9:07:22   
suzi kju
Koliko god pokušavali i ja i mm nema interakcije,i kada ga zovemo i pokušavamo bilo šta, njihov odgovor je "neka ga,pustite ga, stidi se ". Kada iskomentarisem da me čudi sto ne reaguje na poziv ili sto nece da se igra sa njima dvema, kažu da se sam igra a od njih se stidi ili pak voli sa dečacima.
Mnogo je nezgodna situacija, mnogo mi ga je zao.
Evo ovog trenutka on gleda crtani, majka igra farmu a tata gleda parove na telefonu. Gledam i ne mogu da verujem, pritisak mi skace života mi, koliko je zapostavljen, koliko se ne radi sa njim ništa.
I definitivno mislim da ni mm nece imati uticaja, jer oni imaju taj čvrst stav da će se do treće godine sve resiti i da je dete sasvim normalno.
Mi imamo puno dece u okruženju ali nijedno se ne ponaša ovako, baš je specifično.

< Poruku je uredio suzi kju -- 21.3.2018 9:08:46 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Autizam kod dece
21.3.2018 10:15:40   
mama Jo
☹ bas mi je zao stvarno... nadam se da ce se opametiti i konacno poceti da primecuju svije dete. Zar je miguce?
A sa kim providi vreme najvise preko dana? Jel roditelji rade, da li ga neko cuva?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Autizam kod dece
21.3.2018 10:33:15   
suzi kju
Ne radi niko nigde, kuci mama tata baba i deda a dete se igra samo sa sobom, seta iz sobe u sobu ili eventualno sa babom.
Prošle jeseni kada smo zajedno išli u parkic, on je plakao nije hteo ni na tobogan ni na ljulje ni na klackalice, jedino na pesak jer ga imaju u dvorištu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Autizam kod dece
21.3.2018 10:36:12   
Maraj
Suzi nista ni ne vredi onda....samo cete doci u sukob....
Dok roditelji ne prihvate da dete ima problem, dzabe vama koji to gledate sa strane ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Autizam kod dece
25.4.2018 6:43:56   
wakasato
Drage zene,
Moj djecak za par dana puni 9 mjeseci, postoje neke stvari koje me brinu:-slab kontakt ocima kad uzmem da ga nosim nece da me gleda u oci,
-vrtenje ruku iz zgloba_otvara zatrara rucice, sa jednom rukom to radi ne sa obe,
-odazivanje na ime, vise se odazove nego ne al moram da ga zovnem dva tri puta i onda se okrene pogleda me i nastavi sa aktivnosti.
Takodje, ima stvari koji me cine sretnom, kad mu se nasmijem uzvrati mi osmijeh, voli da se igramo skrivanja npr. stavim pelenu na glavu i onda skinem i kazem bu, tako par puta pa njemu stvim pelenu preko glave i kad je skine sam ja kazem bu. Zatim kad ga zainteresujem sa igrackom i krnene da dopuze do igracke, vojnicko puzanje, ja igracku pokrijem sarenom krpom on skine krpu i uzme igracku, kad ga pitam gdje je medo on nekad trazi ga pogledom i kad ga nadje zaustavi pogled na medi i nasmije se, al nece uvijek kad ga pitam.
Cesto dopuze do mene i hoce da ga uzmem u narucje, kad mu kazem dodji mami on dopuze i pruzi rucicu, nece bas uvijek da dodje al u vecini slucajeva dopuze.
U poslednjih par dana poceo je da se klacka na hranilic, ne zna tasi tasi i papa. Dojim ga obozava ga siki, stalno bi sikio 🙈🙈🙈
Brinu me stvari koje sam navela, znam da je jos uvek rano al ovo klackanje i vrtene rucicom je pocelo u poslednje dve sedmice i jako se brinem kao i zbog slabog kontakta ocima, kad je u lezecem polozaju taj kontakt traje duze i prati pogledom nase kretanje po sobi.
Gledam da se kvalitetno igram sa njim, ne gleda crtane, pustim mu ponekad 20 min i to je maksimum a i kad je upaljen TV zanimljit mu je prvih par minuta.
Pozdrav od zabrinute mame 😞😞😞


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Autizam kod dece
25.4.2018 6:54:16   
Misha i Ljisha
Super vam je bebac ne brinite. A to tasi tasi i papa. Pa ja utvrdih da je nekpj deci to "bezveze" i nilad ne nauce. Imamo 8 klinaca u familiji i mislim od njih je samo mozda dvoje to znalo (doduse mpja beba je osma on jos ima vremena da nauci). Tako da bez opterecivanja igrate se lepo.

(odgovor članu wakasato)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here