|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
28.11.2017 1:19:36   
dunja RR
Draga Heleta, ja iz ličnog iskustva mogu predložiti da ne idete u Kralja Milutina, mi tamo ništa uradili nismo.
Idite u Pamotićevu kod Dr Milice Pejović. Ona će čim vidi dete reći da li ima razloga za brigu.

Malenom dečaku želim sve najbolje user posted image Teško je reći ovako na neviđeno da li ima elemenata za disfaziju ili autizam. Da li ste možda pogledali pitanja koja sam ranije postavila, a na osnovu kojih se rade neke početne procene?

Pokušaću sada da nađem, pa ću vam kopirati ... pokušajte na sva da odgovorite. Procenićete i sami, šta su dobri odgovori a šta ne ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Heleta)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Autizam kod dece
28.11.2017 1:22:22   
dunja RR
Izvolite Heleta, pokušajte da odgovorite. Ovo pored su moji odgovori, iz perioda kada je moj sin imao 1.5 godinu.
Sada je sve ok, Hvala Bogu, sa našim dečakom da i to napomenem user posted image Miislim bilo je i tada, kada je imao 1,5 god, ali ja eto, brinula ...

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo mojih odgovora, dosta se razlikuju od degu, na neka pitanja nisam odgovorila sa da ili ne jer nisam imala u upitniku od dr, pa nisam sigurna kako da odgovorim.

1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? DA
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? NE
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? NE
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? NE
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? NE
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? NE
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? DA
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) DA
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? DA
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? NE, TJ. ON POKUŠAVA DA PROVALI ŠTA POKAZUJEM ALI NE ZNA DA ISPRATI PRST DO KRAJA
16) Da li Vaše dijete hoda? NE
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? PONEKAD
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? NE
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? NE
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom? NE
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? NE ZNAM
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? HM, DA, PONEKADA NAPOLJU, ILI KAD JE UMORAN, U KUĆI NE
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? PONEKAD






< Poruku je uredio dunja RR -- 28.11.2017 2:25:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Autizam kod dece
28.11.2017 9:27:50   
Heleta
Draga Dunja RR, hvala na odgovoru user posted image . Ako mozete pogledajte nase odgovore na pitanja, mene brine to sto on uskoro puni dve godine a nema ama bas nikakvih smislenih reci, samo aaaaa i mmmm i to je to, plus nema nikakvoih interesovanja za igru sa drugom decom.
Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? NE
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? NE
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? NE
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? NE
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? NE
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? NE
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? NE
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) NE
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? JAKO RETKO, PRE CE SE OKRENUTI AKO CUJE PA PA, IDEMO MI
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? NE
16) Da li Vaše dijete hoda? DA, BAS JE RANO PROHODAO
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? NE
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? NE
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? NE
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom? DA, PROVERAVALI I SVE JE OK
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? NE ZNAM
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? DA, PO KUCI, NEKAD MI DELUJE KAO DA MU JE BAS DOSADNO
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? NE


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Autizam kod dece
28.11.2017 11:44:35   
dunja RR
Drag Heleta,
Kod ovih pitanja, bitno je da, kada za mesec-dva opet pređete pitanja, videti bar u nekom pomak.

Ono što meni kao laiku deluje obećavajuće je to što ste napisali da nije oset_ljiv na buku, i što on gleda u oči duže od par sekudi.
Takođe i nema neobične pokrete rukama.

Pratite, i ako možete, otiđite u Palmotićevu.


Za pokazni gest, kako bi počeo da pokazuje prstićem, jer to je korak pre govora, uzmite mu prstić i sa njim dodirujte predmete, kažite mu šta je šta.
Sa njegovim prstićem dodirnite životinje u knjižici i imitirakte kako koja kaže. Treba se biti uporan da on počne sam da koristi prstič.



Sve najbolje malenom dečaku a i vama koji se za njega interesujete user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.11.2017 11:45:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Heleta)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Autizam kod dece
28.11.2017 23:18:58   
Heleta
Draga dunja RR, hvala na lepim i brzim odgovorimauser posted image , meni je drago da je vase dete dobro i da ste bespotrebno brinuli. Ja cu se javiti kako nas sestric napreduje, nadamo se da ce sve biti ok i da je ovo samo faza u odrastanju plus kazu da su decaci bas lenji i kasnije propricaju. Vama sve naj najbolje zelimo. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Autizam kod dece
3.12.2017 21:22:18   
Riba22
Drage mame,
Moze li mi neka reci u kojoj ordinaciji privatno radi doktor Rudic?
Unapred zahvalna,
zabrinuta mama

(odgovor članu Heleta)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Autizam kod dece
4.12.2017 7:12:34   
Misha i Ljisha
Samo da vam dignem temu da mame vide

(odgovor članu Riba22)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Autizam kod dece
4.12.2017 12:00:39   
dunja RR
Draga mama,


Pišu mame da ne radi više u Palmotićevoj već samo privatno, u ordinaciji svoje supruge. Šaljem vam podatke na pp.


Sve najbolje

IZVORNA PORUKA: Riba22

Drage mame,
Moze li mi neka reci u kojoj ordinaciji privatno radi doktor Rudic?
Unapred zahvalna,
zabrinuta mama



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Riba22)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Autizam kod dece
15.12.2017 14:20:56   
Godmother

Poštovana, i meni je potrebna informacija o tome gde radi dr Rudić. Molim Vas da mi pošaljete adresu ili kontakt.

Hvala!

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga mama,


Pišu mame da ne radi više u Palmotićevoj već samo privatno, u ordinaciji svoje supruge. Šaljem vam podatke na pp.


Sve najbolje

IZVORNA PORUKA: Riba22


Drage mame,
Moze li mi neka reci u kojoj ordinaciji privatno radi doktor Rudic?
Unapred zahvalna,
zabrinuta mama




< Poruku je uredio Godmother -- 15.12.2017 14:23:43 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Autizam kod dece
10.1.2018 18:22:16   
Mama Jagoda
Postovani, i meni je potrebna informacija o tome gde sada radi dr Rudic.
Molim vas ako neko moze da mi posalje pp.
Hvala unapred.



IZVORNA PORUKA: Godmother


Poštovana, i meni je potrebna informacija o tome gde radi dr Rudić. Molim Vas da mi pošaljete adresu ili kontakt.

Hvala!

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga mama,


Pišu mame da ne radi više u Palmotićevoj već samo privatno, u ordinaciji svoje supruge. Šaljem vam podatke na pp.


Sve najbolje

IZVORNA PORUKA: Riba22


Drage mame,
Moze li mi neka reci u kojoj ordinaciji privatno radi doktor Rudic?
Unapred zahvalna,
zabrinuta mama





(odgovor članu Godmother)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Autizam kod dece
10.1.2018 22:55:29   
dunja RR
Poslala, sve najbolje želim!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mama Jagoda)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Autizam kod dece
12.1.2018 23:12:53   
oligofrenolog
Draga Haleta, kao što možete da zaključite iz korisničkog imena ja sam oligofrenolog a radim u struci osam godina i to baš sa malom decom mada od ranije imam iskusva i sa odraslima. Ne znam čime se bavi Dunja PR ali sve vam je lepo rekla. Te uopštene fraze da su dečeci lenji i da zato kasno propričaju samo pomažu roditeqima da gurnu problem pod tepih a problem vremenom postaje sve veći. Tačno je da nisu sva deca ista i zato su neka odstupanja dozvoljena. Ali zapamtite da značajan napredak može da se ostvari samo u kritičnom periodu razvoja a to se neće desiti samo od sebe. Koliko god razvojni problem kod deteta bio mali dete neće moći samostalno da ostvari svoje potencijale. Vreme ne može da se vrati. Sto se ranije počne veće su šanse za dete. I znajte da se sposobnosti medjusobno prepliću zato kašnjenje u jednoj sposbnosti ima za rezultat kašnjenje i u drugim.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 19:02:31   
Vasijeq
Cao drugari I drage name, vec sam pisala na jtemi o zastoju u razvoju ali evo pokusacu I ovde da predocim svoje brige. U nadi da ce se naci neka mama koja je rano prepoznala simotome autizma da mi kaze da su moji strahovi ooravdani ili me je obuzeo strah. Ovako, pokusacu sto sazetije a da obuhvatim sve. Beba 10 mj. Sa 9 mj samostalno seo, sa 10 sad se dize, stoji ali uz ljuljanje guze I nestabilno. Da puzi ne zna, vuce se kao vojnik jos uvek. Jede, spava odlicno. Buka mu ne smeta, guzva takodje, move prostore gleda a ljude slabo. Kontakt ocima mu ne traje duze od oar sekundi, na ime se odazove u 50%, slucaja. Igracke ga zanimaju, igra se sa svima ali mu brzo dosade. Cesto zna da se glasa kao "mmmm" ali ne place, kao da tako iskazuje neko nezadovoljstvo a ne moze da kaze. U 9mj rekao mama I baba, sada nista, ni to, stagnacija. Ja ulazim I izlazim iz prostorije bez njegove reakcije. Kad sednem da se igramo ne primeti me. Ne zna jos uvek nista, da pokaze tj pogleda gde je tata, gde je mama, ne reaguje na Dodji, na pa pa, na daj... Nista, nikakva interakcija I imam osecaj da me nista ne razume. Imam. Osecaj da mi je daleki, to me najvise boli. Nije maza. U narucju je nekako krut, stegnut... Osmehe njegove dobijamo golicanjem I igrom skrivanja, to voli. Kad nas ne vidi dugo prepoznala nas I nasmeje se, tako I ukucanima ali to je to.

(odgovor članu oligofrenolog)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 19:06:30   
Vasijeq
Na decu reaguje pozitivno, smeje se I ne plasi se, neki dan smo Bili na rodjendanu sa niih 15 ak on je bio skroz srecan I puzao do njih u guzvu... Ne znam sta je jos bitno. Molim vas za savet sta mislite da li je premali za ovakve strahove? I da, cesto je zamisljen... To me mnogo boli, kao da bude nesto tuzan, u svom svetu... :(

(odgovor članu Vasijeq)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 22:09:36   
choopa choops
Zaista ne znam, ja se nadam da nije. Uospšte ne mogu da uporedim sa mojom djecom u tom uzrastu, jer se ne sjećam.

Ima na YT nekoliko klipova kako prepoznati rane znake u određenoj dobi, pa pogledaj dok se ne javi neko ko ima više znanja u toj oblasti KLIK

srećno, nadam se da je ipak bezrazložna briga.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Vasijeq)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 22:21:03   
Vasijeq
Hvala ti mnogo na odgovoru, zaista me zabrinjava to njegovo ponasanje, strah me je, ali bih tako volela da znam istinu. Samo sam mislila da make zda ima neka mama sa slicnim problemom u tom periodu, ili bar da mi kaze da li je normalno da u 10 mj ne razumeju sta im pricamo I kad pocinje interakcija :( na videima mi ne deluje tako

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 22:30:23   
Maslacak15
Ja mislim da je mali.... Odazivanje na ime u 50 % slucajeva za dete od 10 meseci je super a ne problematicno. Znam dobar broj dece koja to odbijaju da rade i sa godinu i po dana. Sto se tice govora sa 10 meseci ne mora jos da kaze ni jednu jedinu rec. Ako reaguje na drugu decu, igra se "sakrivanja " itd sve su to pozitivni znaci. Tesko je naravno pricati napamet ali mozda cu protivureciti nekim prehodnim postovima ali ne kaze se za dzabe da se dijagnoza autizma ne daje pre trece godine. A re godinu po dana mislim da i nema pouzdanih znakova istog. Deca su razlicita, treba imati strpljenja. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Vasijeq)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 22:34:14   
mama Jo
Malopre sam pomislila - nadam se da ce Maslacak pisati ovde.

Verovatno si i cula za mape razvoja... probaj da se ,,konsultujes" sa mapom, da procitas sta sve dete na tom uzrastu moze da zna. Naravno tu postoje velika odstupanja i nemoj da se dodatno zabrines ako nesto od toga ne zna sada. To je cisto okvirno onako. I ja te puno pozdravljam, i zelim ti da je tvoj strah bezrazlozan.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 22:50:28   
Maraj
Ja mislim da je on mali. Ni moj se nije odazivao na ime u tom uzrastu ili se retko odazivao.
Sto se puzanja tice, moj je propuzao nakon 9 meseci. Mislili smo da nece nikad propuzati. Neka deca jednostavno preskoce tu fazu. Al ipak je na krajj jako kratko puzao jer je ubrzo i prohodao.
To sto kazes za vojnicko puzanje. Pa neka deca tako puzu. Ne znaju drugacije.
Verujem da si zabrinuta, ali to sto se ne odaziva svaki put na ime i sto ne zna da puze sa 10 meseci i nisu znaci autizma. Mali je.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 22:53:56   
Maraj
Sta znaci "buka mu ne smeta"? Da li mu jak , iznenadan prasak izazove nemir? Treptaj ocima? Pitam te da bi otklonili sumnju na sluh.

To da je sa 9 meseci rekao baba i mama. Na tom uzrastu bebe se igraju govornim organima. To nije govor. To nije smisleni govor. Kada je rekao baba, nije se obratio babi vec se samo igrao govornim organima. To nije bila smislena rec

< Poruku je uredio Maraj -- 13.3.2018 22:54:34 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Autizam kod dece
13.3.2018 23:19:27   
Vasijeq
Hvala vam puno svima na odgovorima I savetima, stvarno mi mnogo znaci kada sam bar ispisala te strahove. Vise od tih fizickih stvari me brine to sto mi deluje nekako odsutan I da nas ne registruje da li smo tu ili ne, sto ne gleda u nas, I sto ne razume ni " Dodji", ni " daj", jos uvek nista, a po tim mapama trebao bi vec I tasi tasi da zna 🙁😞 Takodje nas nikada ne oponasa... A pose da to pocinju u mnogo ranijem periodu. Npr : nekako ndan nam je bio majstor, radio sa hiltijem par dana, on se prvi dan samo strecnuo na zvuk I posle se navikao I spavao cak. Cak mi je bilo cudno.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Autizam kod dece
14.3.2018 7:48:04   
mama Jo
Nemoj puno mapama da se opterecujes... one su tu orijentaciono. Prsti ga... mozda eventualno ako si bas zabrinuta da se posavetujes sa nekim strucnim. Najpre probaj da razgovsras sa svojim pedijatrom. user posted image
Ali definitivno bih se i ja slozila da je mali jos.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Vasijeq)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Autizam kod dece
14.3.2018 8:35:00   
Maraj
Pa bas cudno da na tako jaku busilicu nije reagovao. Ja bih ti isto savetovala da se obratis pedijatru prvo. Po meni, prvo bi trebalo sluh ispitati.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Autizam kod dece
14.3.2018 21:42:25   
choopa choops
Slažem se sa Maraj. Kad sledeći put budeš išla kod pedijatra, posavjetuj se sa njim, oni će ti najbolje reći da li ima razloga za brigu i zašto.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Autizam kod dece
14.3.2018 21:47:24   
Vasijeq
Zene hvala vam puno na odgovorima I savetima, Ujutru smo u savetovalistu, pa se nadam najboljem. Danas smo napravili mali pomak, on je jeo plazmicu I. Onda je I mene kao hranio :) razumeo je sta treba da radi, I that me je bas obradovalo ;)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here