|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 11:28:29   
cockic
ja sam jednom pisala na forumu da su stalne,kad mi je neko rekao da nisu.sad si me peace skroz zbunilauser posted image

a sto se tice zalivanja meni je zubar sa sinom u trudnoci sve zalio mozda me to dodatno stiti od kvarova.stavio je neku smesu na zube pa ono plavo svetlo.ako je to to.a mislim da jeste.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 11:29:41   
Peace*
Čim izrastu, a posle se rade dopune ako zubi rastu dalje.

Ja Marka nikako da odvedem (paranoična sam zbog alergije, mada me zubari ubeđuju da preterujem).
Sa Lukom sam zakasnila sa 4-kama, iako nisu stalne, neki i njih zalivaju. Luki su se obe četvorke dole pokvarile, petice smo zalili.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 11:33:59   
Peace*
U pravu si! Ja malo nešto prolupala, kanda. Onda su 6ice zalivene a 5ice pokvarene.. user posted image Jaooo, moram mu zaviriti u usta.
ono što sigurno znam je da Marko ima 20 zuba u ustima, i da me zubarka već dugo pita kad ćemo zalivati.

KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:25:08   
choopa choops
Kod nas ne zalivaju mliječne zube. I ne znam zašto, jer da su ih zalili na vrijeme, mojoj djeci bi sad bili spašeni.
Bojim se i ove stalne šestice i jedinice što je ćerki zalila "na pola" da nam nije napravila kuršlus! Čim se porodim vodim je kod novog zubara...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:26:41   
Peace*
Naša zubarka je rekla da se prednji stalni zubi ne zalivaju, da nema potrebe. Kaže da samo zadnje treba zalivati jer ih deca retko peru baš kako treba, i prosto su drugačijeg oblika od prednjih.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:31:41   
Modessty
ja uopšte nemam ideju o čemu pričate! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:33:18   
Peace*
Stavi se zaštitni sloj na zube, da se teže kvare.
Premažu se čitkicom sa nečime, onda ona plava lampa, i gotovo.
Zub je zaštićen.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:34:24   
choopa choops
Ma nemam pojma. L dođe kao eksperimentalni kunić. user posted image Najgore što smo mi krenuli kod jednog zubara, koji je moj drug, a ta zubarka je počela da radi kod njega. I on nam kaže kad sam pitala da dođe da se zaliju te šestice da dođemo za 20 dana. Međutim, njoj tada nisu potpuno izašle bile, ali je MM odveo da ovaj pogled. Ali njemu je bila gužva i on kaže da ode kod nje (ordinacije su jedna do druge) i ona joj ih zalije bez problema. Ja nekako imam osjećaj da to nije trebalo tad da se odradi user posted image Nadam se da griješim...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:35:21   
Peace*
KLIK

Pročitaj sa linka. Nije frka što je urađeno kad nisu nikle skroz, samo treba doraditi deo koji je naknadno nikao.

< Poruku je uredio Peace* -- 14.1.2015 13:36:29 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:39:12   
choopa choops
Aha, evo ova kaže
ukoliko je vidljiv samo deo grizne površine šestice on se može zaliti a nakon pojave kompletne grizne površine zuba zalivač se dodaje i na nezaliveni deo.

Možda je Vaš stomatolog mislio na gore opisano zalivanje ili Vam je samo skrenuo pažnju na to da se šestice zalivaju neposredno nakon nicanja.


i

zalivanje fisura je preventivna mera koja štiti grizne površine bočnih zuba. Preporuka je da se fisure zaliju odmah po nicanju zuba ili najkasnije 6 meseci nakon toga. U tom periodu pomenuti zubi su obično potpuno zdravi.

Nedostatak ove preventivne mere je da ona štiti samo grizne površine pomenutih zuba.




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:42:57   
Azra_
Mi smo skoro bili na kontroli. Kaže dr sve ok, nema ni tačkice. Sad, ne znam da li u tom slučaju ima potrebe da zaštitimo bar petice?user posted image Redovno peremo zube, on jako dobro sarađuje. Ispiramo rastvorom Frulogal i to je to za sada.

Zubar reče da ga pustim da sam opere zube, ali da ga ne ispuštam i obavezno mu i sama operem i dobro istljam jer i mi matori ne peremo kako treba, kamo li klinci. U pravu je... Tako da mi imamo tajmer, i 3 minuta ribanja obavezno!

< Poruku je uredio Azra_ -- 14.1.2015 13:43:19 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:47:46   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

ja uopšte nemam ideju o čemu pričate! user posted image

ni meni ovo nije niko pominjao, a situacija kao kod Čupe. Reći ću mužu da pomene to na sledećem pregldu i poravci jer ja neću ići sa njom, već on.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:54:00   
Modessty
baš ću i ja da pitam

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 13:58:13   
choopa choops
Trco možd ti niko nije rekao zato jer kao i kod nas, ne zlivaju mliječne zube, samo stalne.
Ali obavezno pitaj!

Azra samo tako natavite. J sam napravila ogromnu grešku sa ćerkom jer sam je pustila da sama pere. Sve mislim samostalna je, treba da se nauči.Dok mi kasnije nisu rekli zubari da sam pogriješila user posted image A u početku sam joj prve zube prala sa onom gumenom četkicom što se navuče na prst. Znači bukvalno od početka vodimo računa o tome, a evo gdje smo sad, cirkularni karijes, zubne gangrene, otvoreni zubi... user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 14:01:33   
Trcosava
Čupo, njoj šestice još nisu izašle, ali čini mse da će uskoro. Mada je njoj belo već ohoho

Zube skoro sve je popravila, ima još 2-3 ali ima cirkularni. E sad, kod Ane je problem jer nam zubar rekao da nije ništa strašno ako mleko popije pred spavanje bez umivanja posle i da do 3- godine ne pere sa pastom. Ali nam je rečeno da mi peremo obavezno njoj uveče, jer dok deca kao ne nauče fino da pišu pisana slova nemaju ok te pokrete kojim bi lepo oprali zube. Ujutru i u toku dana u vrtiću sama pere. Mi samo uveče, a mislim da je to i najvažnije.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 14:06:37   
Azra_
Menii stomatolog kaže kako on klincu u koji ima 10 godina obavezno uveče opere zube. Kaže sve ovo ostalo što on ˝trljucka˝ se ne računa.

Peace, Mare ako ima 20 zuba, zubarka verovatno misli da zalivate petice? Kažeš da su mu zdravi zubi, verovatno hoće da predupredi kvar?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 14:11:51   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Azra_



Peace, Mare ako ima 20 zuba, zubarka verovatno misli da zalivate petice? Kažeš da su mu zdravi zubi, verovatno hoće da predupredi kvar?


Da, ja sam tako shvatila.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 14:37:19   
Azra_
Pa i ja, ali da proverim. :-) Meni zubar reče da on to praktikuje samo ako uoči neki problem, ili krene karijes, ili neka naznaka da će ga biti, a ako je sve zdravo, onda ne zaliva. Mi imamo vremena, ali eto, da vidim kakva su druga iskustva.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 14:46:42   
Peace*
Ja recimo imam užas zube. Posebno su propali nakon prve trudnoće. Gotovo svaki zub sem jedinica ima neku popravku. Pitala sam dr da ih zalije, i ona je rekla da ne može da ih zalije jer su popravljani.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 14:50:35   
Azra_
Da popravljani se ne zalivaju. Ali recimo moj sestrić imao sjajne zube i onda oko 4.godine se pojavi tačkica na petici. To su pratili, krenulo da se širi. Sanirali taj problem i onda zalili petice. Zalili su i taj što je popravljan jer je zubar rekao da je neznatna tačkica i da će njega drugačije pratiti, a druga petica preventivno, a šestice je rekao da će zaliti nakon što izbiju skroz.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Dečiji stomatolog
14.1.2015 15:49:57   
cockic
a ja zaboravila da mi je muz rekao jos pre 7 dana da veceras ide kod zubara,pa ce taman da ide i sin sa njim.stric zvao muza i kaze da ga dovedemo.a planiramo svi da odemo valjda posle 20h nema vise pacijenta pa nece da bude guzve.jer bas nema puno mesta za sedenje.ma samo da on pristane da popravi.pisem veceras kako je bilo user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Dečiji stomatolog
15.1.2015 0:32:21   
Azra_
Kako ste prošli???

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Dečiji stomatolog
15.1.2015 10:24:49   
cockic
dosli smo sinoc kasno oko pola deset,pa sam se i ja komorala kad sam ih okupala i smestila decu u krevet.popravili smo zubic,bilo plakanja,ali bacakanja sva sreca nije.jer ga tako ne bi ni uspeli popraviti.rece mi da on ne vidi kvarnu peticu nijednu samo cetvroku.tako da smo cetvrku popravili.a sad ova iz dz.sta je videla nemam pojma.kaze on da su mu zubi ovako super i svi zdravi.samo redovno pranje,sa pastom,a posle moze da trlja sam i bez paste.po njemu nema neke idealne paste za decije zube.mozda neka kao malo kvalitetnija.a sto se tice buckanja tecnosti,on nije za to posto moze doci do gutanja ipak je jos mali,a ta tecnost je toksicna.tako mi je rekao.znaci samo pasta i to ne treba preterivati.a o preparatima fluorogala ga nisam pitala da li da im dajem da piju.zaboravila.muz uskoro opet ide,pa cu mu reci da pita.

i o zalivanju mlecnih zuba mi nista nije rekao.tj.nisam ga pitala.a setice nicu u 6toj godini.mada su mu desni vec nateceni.valjda i mora treba im vreme da izrastu.i on spomenu da mu je jedna natecenija.mada verujem da moze i sa pet i po da izraste ili cak sest i po.sve zavisi od deteta.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Dečiji stomatolog
16.1.2015 1:29:49   
Azra_
Dobro je, bitno da ste popravili. Da dobije neku nagradicu,čisto da ne bude traume za sledeći put, da se malo ohrabri.

Što se tečnosti tiče, moje dete je već negde od 2.godine kontalo šta znači mućkati pa pljunuti. Vežbali smo sa vodom prvo. Od 2,5godine on to nepogrešivo radi. Merila sam špricem koliko mu dam da mućka, pa mu dam da pljune u čašu pa da izmerim, da vidim da li je nešto progutaouser posted image -čudan način testiranja, ali jedino sma tako bila sigurna da ume to da obavi, tako da sada nemamo problema. E sad, pošto se nakon rastvora ne pije tečnost pola sata, moja komšinica vaticu natopi u rastvor i tako ćerkici premaže zubiće jer devojčica ne zna da mućka. Njoj je zubar rekao da i tako može.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Dečiji stomatolog
16.1.2015 1:38:56   
choopa choops
Bravo cockic user posted image

Azra koju tecnost dajes? Ja nađoh kod nas jednom samo Fluorogal za djecu i ni njega više nema ni u jednoj apoteci????

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here