|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skolski pribor
24.4.2019 0:00:41   
Ivanka 75
Eto vidis Bubi, a ova se zalila na 4.5kg! Sta bi rekla da je bilo 3kg vise?!
I ovako bila revolucija 😊
Ivka jede gumice... Nikad nema gumicu, makaze, lenjir... Ne gubi nego zaturi, slustinegde i bog otac ne zna gde su 😊
Tri olovke sam joj kupilana pocetku skolske godine. Faber kastel sa zivotinjskim otiscima, jedna sa bubamarama, druga kao zirafa i treva kao dalmatinac. 
Posle nekoliko dana vidim spakovala samo onu dalmatinac olovku, sto nisi stavila bubamaru kaze ovako "stavila sam jednuElsa olovku, ta je za mene, ako stavim jos jednu lepu svi ce da mi je traze pa necu imati rezervny" 🤣
Razmisljajuce dete na delu, ne dam olovku pa to ti je! 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Skolski pribor
28.4.2019 19:07:29   
kamičak
Stadler je marka skolskog pribora za koju se najcesce odlucujem.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Skolski pribor
17.3.2021 8:49:31   
Ivanka 75


user posted image user posted image user posted image user posted image
Trazih kod Ive u sobi, nema nista, sve svoje sobom nosi 😂
Makaze su ovako suprotne, tj drske suprotne. Iva kaze da je zuljaju pa koristi univerzalne. 
Ove olovke su odlicne, imaju udubljenja pa prsti ne klize jer levoruki ipak guraju olovku dok pisu, ne vuku je. Zato i jesu dobra ta udubljenja. I malo je deblja olovka od drugih. A hemisku ovu jednu debelu sam joj kupila kad je bila manja ali nije je nesto koristila. Posle vidim nosila u skolu jedno  vreme dok se nije ispraznila. 
Olovke toplo preporucujem! 😊 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Skolski pribor
17.3.2021 8:52:41   
emicaa
Ja zaiata pojma nisam imala.Mm je ljevoruk ali noristi sve normalno.Ja sam primjetila da s e David muci sa kamazama.Pokusavala mu pokazati kako da drzi ali nikako,i juce mi ona rece da ih imaju i kad njih super sjecka.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Skolski pribor
17.3.2021 9:29:09   
Ana RR
Marko ima ove olovke. Nije levoruk ali nepravilno drži olovku (kao i ja), oslanja je na domali prst. Preporučili su nam olovku zbog tih žljebova koji praktično drže prst. Ali džabe, mazga tvrdoglava neće da se odvikne od nepravilnog.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Skolski pribor
17.3.2021 9:33:48   
emicaa
Anci,Dors je drzala olovku kao da drzi kolac.Sve do skole je bilo tako.Ja joj pokazem kako treba,sledeca sekunda ona opet isto 😁Uciteljica dobro utice n nju 😁



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Skolski pribor
17.3.2021 9:42:27   
Ana RR
Našu učiteljicu to ne zanima, njoj nije važno ni kakv im je rukopis već samo da napišu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Skolski pribor
17.3.2021 9:43:40   
Sanjica26 RR
Mi smo skoro sav skolski pribor uzeli za levoruke, za Sofi. U pocetku je bio problem pisanjem penkalom, a sad je super. Predivno pise. Bas sam bila skepticna.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 15:52:03   
dunja RR
Šta je potrebno da uzmem sve od pribora za prvo razred?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 16:38:21   
Sanjica26 RR
Olovke, gumica za brisanje, bojice, flomasteri, crvena hemijska, penkalo (kasnije pisu sa njime), makazice. Pisem onako kako je nama uciteljica rekla. Sad sve zavisi sta ce vasa da traži. U principu ne verujem da ce nesto mnogo drugacije.

Sad set_ih uvijace smo uzimali za knjige i sveske. Npr T uciteljica je to tražila. Sofijina ne. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 16:40:38   
dddaca
Da li mozda imate iskustva sa ovim dodacima za pravilno drzanje olovke?

KLIK

Ne znam kako sliku da ubacim, pa stavljam link

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 16:43:35   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


Sad set_ih uvijace smo uzimali za knjige i sveske. Npr T uciteljica je to tražila. Sofijina ne. 


Da li mislis na one plasticne uvijace, sto se stavljaju na korice knjige ili sveske?

I vezano za pribor. Da li je bolje kupiti punu pernicu ili praznu, pa sami da popunjavamo?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 17:02:44   
dunja RR
Daco ja sam baš ove uzela pre nekog vremena jer nam je logopedica rekla da S ne drži baš pravilno olovku. Ja držim skroz nepravilno pa nisam ni primećivala da je i kod njega pogrešno, mada je moje držanje mnogo gore.

Elem rekla nam je da uzmemo taj dodatak i ja uzela ovaj koji je na tvom linku, logopedica rekla da ne valja. Dala nam je posle tvoj, taj je kao neki mali valjak sa rupom unutra, ne znam kako da ti opišem, i ima blago udubljenje na mestu gde idu prsti.

IZVORNA PORUKA: dddaca

Da li mozda imate iskustva sa ovim dodacima za pravilno drzanje olovke?

KLIK

Ne znam kako sliku da ubacim, pa stavljam link



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 17:03:34   
dunja RR
Znači treba penkalo? Nisam znala da to i dalje koristi, kao kada smo mi bili klinci.
Crvena hemijska? Za šta nju koriste Sanjči?

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Olovke, gumica za brisanje, bojice, flomasteri, crvena hemijska, penkalo (kasnije pisu sa njime), makazice. Pisem onako kako je nama uciteljica rekla. Sad sve zavisi sta ce vasa da traži. U principu ne verujem da ce nesto mnogo drugacije.

Sad set_ih uvijace smo uzimali za knjige i sveske. Npr T uciteljica je to tražila. Sofijina ne. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 17:11:41   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dddaca


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


Sad set__ih uvijace smo uzimali za knjige i sveske. Npr T uciteljica je to tražila. Sofijina ne. 


Da li mislis na one plasticne uvijace, sto se stavljaju na korice knjige ili sveske?

I vezano za pribor. Da li je bolje kupiti punu pernicu ili praznu, pa sami da popunjavamo?




Meni je bolje da ipak sami popunjavate pernice. Obicno u pune pernice nije bas kvalitetan pribpr. 
Mislim na plasticne uvijace. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 17:15:07   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znači treba penkalo? Nisam znala da to i dalje koristi, kao kada smo mi bili klinci.
Crvena hemijska? Za šta nju koriste Sanjči?

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Olovke, gumica za brisanje, bojice, flomasteri, crvena hemijska, penkalo (kasnije pisu sa njime), makazice. Pisem onako kako je nama uciteljica rekla. Sad sve zavisi sta ce vasa da traži. U principu ne verujem da ce nesto mnogo drugacije.

Sad set__ih uvijace smo uzimali za knjige i sveske. Npr T uciteljica je to tražila. Sofijina ne. 





Suzi, i ja sam mislila da se kasnije koristi. Ali ne. Pogresila sam. Mada, isto znam da neki ucitelji ni ne forsiraju penkalo. Zavisi stvarno od ucitelja. Crvenom pisu kada hoce nesto da naglase. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 17:19:24   
dddaca
Dunja, gde ima taj sto ste koristili da se kupi? Da li znas?

Sanjice, i ja sam tog misljenja, ali videla je punu i zapela da uzme nju.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 17:25:56   
Sanjica26 RR
dacco, ja sam vidjala u knjižari kod mene u gradu.

Znam za to kad zapnu. I Sofi je prosle nedelje zapela za neku pernicu i vidi se da je pribor kršic i kažem joj to. Na kraju smo uzele, pa cemo drugi pribor da ubacimo. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 18:47:49   
Tiziana
Ma penkalo retko ko trazi. Kod sina je krenulo penkalo u 3.razredu kad su imali prvi pismeni iz srpskog. I sada u 5. su ga koristili samo za pismeni iz srpskog i it francuskog, ostalo pise ko cime hoce. 

Cerka je po novom programu, nema pismene iz srpskog, tj do sad nije imala, sad ce 4.razred,jos penkalom nisu pisali. 
Dakle najbolje sacekajte i sa proborom i sa sveskama, sve ce uciteljica da kaze. Svako trazi drugacije. Npr kod nas niko nikad nije teazio crvenu olovku. Prvih nedelju, dve nece nista posebno ni raditi. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 18:53:10   
Sanjica26 RR
Tizi, zbog toga sam i napisala da svaki ucitelj drugacije traži. I T i S su od prvog koristile penkalo. Npr.moje uciteljice iz skole ne zahtevaju penkalo. Može i pisi brisi.
Da, od cevrtog krecu pismeni. Pomerili su. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 22:40:34   
dunja RR
Evo Daco to je OVAJ

Otprilike ako se dobro sećam, a i deluje mi sada logično kada uporedim, kod ovog se ruka navikava na položaj, jer ipak sam mora da pronađe udubljenje i postavi prste kako treba, a kod onog što si ti gore postavila, a ja greškom kupila (nisam ni znala tada da ima neke razlike), dobiju već sve na gotovo, samo gurnu prste, i posle lako zaborave taj položaj.


IZVORNA PORUKA: dddaca

Dunja, gde ima taj sto ste koristili da se kupi? Da li znas?

Sanjice, i ja sam tog misljenja, ali videla je punu i zapela da uzme nju.




< Poruku je uredio dunja RR -- 21.7.2021 22:45:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Skolski pribor
21.7.2021 22:55:20   
dddaca
Super, hvala ti user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Skolski pribor
25.7.2021 17:12:08   
flamingos
Naša učiteljica je od trećeg razreda,pa do kraja četvrtog tražila da pišu sa penkalom.Nije dozvoljavala sa piši briši.Crvena obavezno kad nešto naglašavaju,naslov...Sve zavisi do učiteljice.I Anđela je levoruka,fantastičan rukopis ima,a nikakvo specijalno penkalo za levoruke nije koristila.


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Skolski pribor
25.7.2021 17:28:57   
dddaca
Da, izgleda da sve zavisi od uciteljice

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Skolski pribor
25.7.2021 19:16:43   
Tiziana

Moje oboje dece su levoruki i koriste sta im kupimo. U pocetku smo se lozili i kupovali im za levoruke, kada smo shvatili da je njima svejedno, sad kupimo sta nadjemo. On ima lep rukopis, ona je kriminalno pisala do skora, ali sad sve lepse pise.. 

IZVORNA PORUKA: flamingos

Naša učiteljica je od trećeg razreda,pa do kraja četvrtog tražila da pišu sa penkalom.Nije dozvoljavala sa piši briši.Crvena obavezno kad nešto naglašavaju,naslov...Sve zavisi do učiteljice.I Anđela je levoruka,fantastičan rukopis ima,a nikakvo specijalno penkalo za levoruke nije koristila.





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here