|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.8.2020 22:42:38   
jess021
Nije ni jasno ni kako treci pokusaj u oktobru, a na drugom pokusaju ste zamrzli dva, a jedan nije preziveo odmrzavanje? Kad ste radili fet? Izvini, ako deluje kao da te ispitujem, samo zelim da slozim sliku u glavi. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2201
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.8.2020 22:47:15   
Krisss985
Ne za inzulinsku sam dobila glucophage xr750. Ali posto mi i THS kod drugog pokusaja bio iznad dva onda mi prepisala i eutirox 25mg na svaki drugi dan.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2202
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.8.2020 22:51:16   
Krisss985
Izvinjavam se i ja. Nisam htela daviti pa moguce da sam malo konfuzno i napisala. 23.7. sam dobila a FET je radjen 03.08 vracen jedan embrion. A imala sam dva zamrznuta od aprila


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2203
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.8.2020 22:47:55   
jess021
Sad razumem, znaci imala si dve vto i jedan fet. Znam da je tesko, prosle smo mnoge kroz to, ali glavu gore i nastavi dalje.


Nisi pisala sta je problem? Koje si analize radila? Gde radis vto? 
Pitaj sve sto te zanima. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2204
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.8.2020 23:06:43   
Krisss985
Sta je problem . Hmmmm. Pa ne znam. Radila krvne nalaze od krvne slike do hornona inzulinsku d-vitamin. Ultrazvuk dojke i kompletni ginekoluski sa brisevima. Sve bilo ok kod prvog postupka.


Kod drugog sam razvila inzulinsku rezistenciju pa dobila glucophage xr 750 . I THS mi je bio malo iznad dva pa sam dobila eutirox od 25mg. I radila histeroskopiju da vide da nemam neke promene na materici no bilo sve ok . 
Pre treceg eto radila jos ERA test tu je ustanovljeno da je endometrium pre-receptivan.
E sad kod mog dragog vec postoji problem. Mozda tu zapinje. Ne znam. 
Kod njega mora da se radi TESA da bi dobili spermatozoide. Zato smo i u postupku. Njegovi spermatozoidi su u prvom postupku bili nepokretni. Kako nam embriolog objasnio to nije problem jer vec oni sa necim pecnu pa se razmrdaju. Kod drugog postupka je imao duzu stimulaciju pa je bilo par i pokretnih spermatozoida tako da je i sa tim radjena oplodnja. Embrioni dobijeni su navodno bili dobrog kvaliteta. Pravilno se delili. 
Postupak smo radili u Genezisu kod Dr Crnogorac. FET je radila Stepanov jer je u avgustu doktorka bila na godisnjem.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2205
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.8.2020 23:10:56   
Krisss985
Iskreno i ne znam sta bi pitala. 

Jedino sto mi pada na pamet citajuci postove. Da li  mozda treba da probam postupak sa blasticama? Posto ocigledno sa ovim trodnevnim embrionima negde zapne. Jel moguce da se ti trodnevni u nekom trenutku prestanu sa razvojom pa zato ne dodje do implantacije?

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2206
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.8.2020 23:18:46   
jess021
Iskreno, ne znam da li ti kao pacijent mozes da utices na to u kom stadijumu ce ti vratiti embrione.


Moje iskustvo je da kad su bili najlošiji embrioni ja sam ostala trudna, tako da pred sve medicine potrebno je ono jos nesto, kako god to neko zove. 
Nemoj odustajati, znam da nije lako, ali tu smo da pomognemo jedna drugoj. 
Jel radis o trosku drzave? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2207
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.8.2020 23:25:41   
Krisss985
Ne. Samofinansirajuci. 

No meni je vec palo na pamet da radimo i u trosku drzave. No ne znam koji je protokol koliko traje i koji su uslovi?!Ne odustajem svakako. Pokusavacemo i dalje.Sutra radim ponovo betu no ne nadam se previse. Sobzirom da je 10 dan bila negativna. Tesko da ce biti drugacija 12 danPogotovo sto od 9og dana imam neko braonkasto krvarenje. Vrlo oskudno no ima. 10 dan primila i progesteron depo pa je stalo na kratko no danas se opet pojavilo vrlo malo al i dalje ima

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2208
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.8.2020 23:34:15   
jess021
Ne znam sad zbog korone, ali prosle godine je islo relativno brzo. Raspitaj se, narocito sto i rad mozete raditi u privatnim klinikama. Da li si bila kod jos nekih dr? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2209
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
15.8.2020 0:47:39   
Krisss985
Ne. Na preporuku prijatelja smo isli u Genezis i kod dr Crnogorac.

 Onis su imali slican problem sa spermatozoidima i kod njih prvi postupak bio neuspesan. Drugi dobili sincica a na trecem dve cerkice.Jedna prijateljica nam je preporucila Feronu no tamo nismo otisli. Mozda razmislimo i o promeni klinike. Ako nista bar na konsultacije.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2210
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
15.8.2020 7:52:26   
jess021
Ja sam Crnogorac nemam iskustvo, iako nisam cula nista lose, ali posle 3 neuspešna pokusaj, potrazila bih drugo misljenje. Moja uspesna vto je bila kod Kopitovic dok je ona jos radila u Betaniji.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2211
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
15.8.2020 7:59:50   
Krisss985
A koliko znam doktorka Kopitovic radi sada u Feroni u Ns. Mislim da mi nju prepoeucila druga prijateljica. Mozda i ne bi bilo lose da odemo kod nje na konsultacije. 


Mislim znam da to nije garancija. Svaka zena je prica za sebe no nemam sta da izgubim. Sad cu opet da idem izvaditi betu no ne nadam se nicemu.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2212
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
15.8.2020 8:08:22   
jess021
Da, sad je samo u Feroni. Ne znam sta da ti kazem, zelim da bude pozitivna, iako kazes da su male sanse


Ja i! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2213
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
15.8.2020 19:34:30   
Krisss985
Pa evo samo da potvrdim. Nista i ovaj put. 12 dan od transfera  Beta 2,3. Prekidam sa terapijom😢 

Rekli da se javim kad dobijem da vidimo za dalje

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2214
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
16.8.2020 12:40:50   
Mareka
Zdravo svima!Nova sam na ovde, nisam sigurna ni da li sam shvatila kako sve funkcioniše, jer do sada nisam bila član ni jednog foruma. 
Do sada nisam bila raspoložena da uopšte govorim o svemu kroz šta prolazim (bezuspešno produvanje, odstranjivanje jajovoda, hormoni, analize, pregledi, komisija, bockanje) dok mi juče nije urađena aspiracija. Danas su mi javili i od osam jajnih ćelija, tri embriona se lepo razvijaju. U utorak mi je transfer. Užasno sam uzbuđena, ali me je pomalo i strah od neuspeha. Suprug je, naravno, uz mene, ali mi je potrebna i vaša podrška, žena koje me razumeju i proživljavju isto. 



(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2215
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
16.8.2020 15:56:20   
Maslacak15
Mareka dobrodoslauser posted image Nedelja je uvek malo sporiji dan na forumu ali javice se VTO ovke, po meni najhrabrije zene na forumu. Nadam se da ces se brzo prebaciti na trudnicke teme. Navijam za uspesan transfer!

(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2216
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
16.8.2020 19:58:36   
Mareka
Hvala Maslacak! ♥️ 




(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2217
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
16.8.2020 20:58:22   
jess021
Mareka, tu sam da ti pruzim podršku!
Zelim ti uspeh odmah iz prve, ali molim te budi spremna na oba ishoda, to je moj najiksreniji savet. Javljaj rezultate!!! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2218
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
16.8.2020 21:30:08   
Krisss985
Mareka, imas i moju podrsku. Zelim ti iz ❤ da uspe odma iz prve.  Samo hrabro, budio opustena i pozitivna. 😘


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2219
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.8.2020 6:27:52   
branki*
Marka, dobrodosla😊Jesu ti oba jajovoda odstranjena ili jedan?Navijamo i drzimo palceve. Ja se jos uvek secam kad je radjen transfer i kad je dr rekao, pokazujuci mi ekran da vidim, evo je vasa beba. Jaoo... Ja se istopila. Beba. 6 celija. 


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2220
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.8.2020 9:16:12   
Mareka
Hvala vam svima sto ste se javile, izuzetno mi znaci sto me razumete i što ste uz mene! 😘

Ne mogu baš reći da sam spremna na neuspeh, ne znam kako bih ga podnela, a opet negde znam da je i to moguća opcija... Bila sam sigurna da će produvanje uspeti, ispostavilo se da sam alergična na jod, pa je moralo laparaskopski, tako su videli da su mi jajovodi na oba kraja srasli i da su puni neke tečnosti. Branki, oba jajovoda su odstranjena. 
Verujem da nema lepšeg osećaja nego kada na kraju sve uspe, kao ni veće gorčine kada shvatiš da je sve bilo uzalud. Divim vam se svima, mnogo ste hrabre, jake i sjajne ste! 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2221
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.8.2020 9:18:26   
jess021
Mareka, nemoj da mislis da će sve biti uzalud, ovaj put ili neki drugi, bice uspešan.


Gde si radila vto? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2222
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.8.2020 9:21:20   
nata11
Mareka samo napred. Nema odustajanja. Samo misli pozitivno. 🤞🤞🤞



_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2223
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.8.2020 11:34:25   
lesli
Mareka, jess ti je dala pravi savet.Nemoj unapred da mislis da nece uspeti, ali budi spremna na oba ishoda.
Ja iza sebe imam jedan uspesan i jedan neuspesan vto. I jedan pobacaj u trudnoci pre vto. Tuga nakon neuspeha je ogromna, gore sam se samo osecala nakon pobacaja u toj prvoj trudnoci. Sve ostale analize, intervencije...sve se to podnese jer znas da je to korak blize cilju.Najgore je ono cekanje posle transfera do bete (i ne nije mi bilo lakse 2. put iako sam imala dete).Ali cak i da bude neuspesno, sastavis se nekako i guras dalje. Jednom ce se sve te muke isplatiti...Drzim palceve da uskoro ugledas veliku betu!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2224
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.8.2020 11:46:34   
Mareka


IZVORNA PORUKA: jess021

Mareka, nemoj da mislis da će sve biti uzalud, ovaj put ili neki drugi, bice uspešan.


Gde si radila vto? 



Radila sam u Feroni, kod dr. Kopitović 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here