|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
3.6.2018 22:10:17   
smeško
Tvoja mama i ja smo stara skola.user posted image
I ja sam pekla proju!user posted image Doduse, ovo se zove projara, jer ima dodatu sunku, papriku, sir,...A verovatno nije ni projara, jer nije sa kukuruznim nego sa jecmenim i razanim brašnom.
Danas sam hit! user posted image user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
4.6.2018 9:26:33   
Maraj
Jutro drage. Ja u dz cekam da primim injekciju. Veceras idem kod hematologa

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
4.6.2018 11:31:10   
milicicak
Dan trudnice :)
Hvala za cestitke :)
Nama vikend bio prilicno aktivan, zato se sada raspadam a nikako da se otkotrljam do dz po inekciju. Sve me boli i sva sam nervozna i bas sam nesto bljakava. Hormoni valjda

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
4.6.2018 19:55:06   
lesli
Od kad su se pari i vonavoj porodile, ova tema je skroz zamrla...

Ja se ovih dana bas lose osecam. Stomak mi se stalno steze. Za vikend sam pored tog stezanja imala i bolove nalik menstrualnim, tako da 2-3 dana ne izadjoh iz kuce, nego samo koliko moram... Danas sam kao ok (stezao se stomak, ali bih rekla u granicama normale) pa sam malo seckala po kuci. Mozda izadjemo sad da obidjemo jedan krug oko bloka.
I ne znam sta da radim, kontrola mi je tek za 3-4 nedelje, treba tek da zakazem... Da li da odem ranije cisto da dr premeri grlic? Inace i dalje sam na depou na 5. dan i 4x200 utrogestan, ali mi se cini da to nema nikakvog efekta kad moj stomak pobesni user posted image

Smesko jesi li pocela da ides na ctg? Tebi se bas primaklo...

Milicicak, srecna godisnjica sa zakasnjenjem!

A za ovo sa masinom i crvenim slovom ste skroz lude :)

< Poruku je uredio lesli -- 4.6.2018 19:56:21 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 7:37:02   
milicicak
Jutro trudnice :)
Lesli, opusti se i idi na kontrolu kada ti je dr rekla. Merenje grlica svaki cas, narocito kada je ok kao tvoj, apsolutno nije neophodno.
Moje dete ima upalu uha, bez curenja nosa, bez icega, samo se juce pozalila vaspitacici da je boli uvo i tras. Probacemo bez ab do cetvrtka pa cemo da vidimo. Bas je bila mukica juce sav zguzvana...
Danas mi dolaze mama i tata, mama je posizela kad je cula da sam juce peglala, ceo dan ce da mi zvoca.
Idem da kuvam caj i kafu

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 7:50:31   
Maraj
Jutro drage.
Ja pisala al vas nema pa sam se prebacila u razgovore mama.
Ja juce bila kod hemagologa. 20kg sam se ugojila za 32 nedelje trudnoce. Da l zbog ovih lekova koje pijem....i sa L sam bila ogromna u trudnoci. Moja kilaza je oko 60kg pa kad nabacim ovih 20kg kao tenk se nekad osecam. Inace hemagolog mi dao šemu za porodjaj. Krvna slika mi je ok. S tim sto su mi trombociti malo pali u odnosu na nase prethodno vidjanje pa mi je rejao da kontrolisem na 2 nedelje KKS do kraja trudnoce.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 10:18:10   
lesli
Hvala milicicak. Onda cu gledati da zakazem za 3-3 i po nedelje.
Kako je mini buba danas?

Maraj 20kg jeste dosta, ali sam razumela da ti bas imas problema sa zadrzavanjem vode i oticanjem. Sta ti kaze dr?
Koliko su ti pali trombociti? I jesu ti trazili rucno brojanje?

Ja ustala oko 8, spremila se i isla da da vadim krv, posle malo proset_ala, sad cu da doruckujem pitu sa visnjama. Navratite ima i za vas :)
Stomak je pu-pu da ga ne ureknem,za sada user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 5.6.2018 10:20:10 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 10:26:13   
Maraj
Les pre 2 meseca trombociti su mi bili 227 a sada 198. Samo mi je rekao da ne sme da padnu ispod 100 hiljada. Pa je predlozio da radim krvnu sliku na 2 nedelje.
Da jeste 20kg dosta. Al ja kako zatrudnim krenu kg da mi se "lepe". Tako mi je bilo i sa L. I sa njim sam se poodosta ugojila. Do 30kg sigurno. Puna vode. Na depilaciju ne mogu da odem, koliko me butine bole (od vode)

< Poruku je uredio Maraj -- 5.6.2018 10:27:18 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 10:46:20   
lesli
E pa i nije to strasno. Mislila sam da su ti ispod 150. To je pad od 30 za 2 meseca, sto je dug period. Bice to sve ok. Naravno kontrolisi onako kako su ti savetovali.
Meni su inace (i pre trudnoce, a i sada) trombociti stalno takvi, od 170-190. Kad predje 200 skoro pa se zabrinem sta se desava user posted image

A za oticanje sta ti je ginekolog rekao? Znam da je normalno u trudnoci i po vrucini, ali ako bas puno otices...?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 10:50:00   
smeško
Ma, samo vi ruckajte pite i sladolede, pa se vadite na oticanje.user posted image
Meni deca imaju stomacni virus, obojica su kod kuce. A mene uhvatila manija spremanja, krecimo za vikend. Urolala sam tepihe da ih posaljemo na pranje.
Les, na ctg cu od četvrtka, tako sam resila.user posted image Taman na kontrolu na GAK.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 11:18:03   
Maraj
IZVORNA PORUKA: smeško

Ma, samo vi ruckajte pite i sladolede, pa se vadite na oticanje.user posted image
.


user posted image idi bre smesko. E al ja ni van trudnoce ne vodim nesto posebno racuna. Nikad nisam imala problema sa kg. Jedem normalno. Ne hranim se "zdravom hranom" al ne jedem ni non stop fast food. Volim testa i cokoladu.Al eto u trudnoci sam ko bumbar

Nego, kako su vam bebe u stomaku. Moja se vec 2 dana ne smiruje. Imam utisak da je non stop budna. Ocekivala sam da ce se "uspavati" na ovim vrucinama a ona bas luduje u stomaku

< Poruku je uredio Maraj -- 5.6.2018 11:19:05 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 11:30:03   
smeško
I kod mene je isto, ima je na sve strane.user posted image
Cak mi i brushalter podiže. Prokuvacu od vrucine, a kuvam caj decu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 12:24:01   
Maraj
Ja do sad peglala. Imam utisak da te godine kada sam ja trudna, da su najvece vrucine user posted image
2015.je jezivo bilo koliko je toplo bilo. Evo i ove godine. Bas su rano krenule ove vrucine

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 12:40:15   
milicicak
Jao, smesko, ako si im rekla :D samo vi trudnice klopajte, ako nemate razloga da pazite jedite sta vam srce iste. Ja sa mini bubom nisam smela ni slatko ni slano a posle nista mlecno... Sad mi se jedu samo salate, od slatkog mi je muka... Castim se sladoledom kad se vracam iz dz posle inekcije.
Mama mi je kupila dasku za peglanje, ljubicastu, sve me mami da peglam user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 12:53:45   
Maraj
user posted image mili . Ja do sad peglala na nekoj sa Kalama user posted image
Nista mi c ece nije pomoglo da bolje opeglam.
Sebe ni ne peglam sada dok sam na trudnickom. Vrtim stvari koje mi se ne peglaju. Al zato L i mm, kod njih se sve pegla.
Rasterecena sam malo moje garderobe za posao. Sebe onda bas peglam.... tako da sad pravim pauzu od peglanja moje garderobe.
Ja upalila tetra pelene da mi se operu. Eto prva masina za bebu je upaljena user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 5.6.2018 12:54:17 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 12:55:26   
smeško
Cuj, ja im pricam, a navalila sam na visnje i tresnje.user posted image Doduse, ja sam jos ispod 70kg. Zbog dece spremam zdravije, inace i meni najvise prijaju salate.
Idem po analize krvi, juce sam zaboravilauser posted image Posle toga sam naumila da kupim jos jednu susilicu i korpu za prljav ves. Pocela sam i bebece stvarcice polako da perem, zvala sam servis da sutra pokupe tepihe, staze i dusek za krevetac...bas sam u raspolozenju gnezdjenja. user posted image Resila sam da bebu povijam u tetra pelene, osim kada nekud krenemo.
Maraj i ja sam se odmorila od peglanja svojih stvari. Bar nesto.

< Poruku je uredio smeško -- 5.6.2018 13:00:58 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 13:01:09   
milicicak
Ja sam prvo pojela tresnje, jagode i borovnice pa navalila na slanu plazmu. Sad cekam da se ispece musaka od krompira, baba pravi unuci.
Ja i dalje sve peglam, ne mrzi me i nije mi mnogo tesko, ujutru pa pravim pauze na 20min. Samo ce mi mama nervni slom dobiti ako me vidi sa peglom user posted image
Mi zbog mini bube imamo specifican nacin ishrane i hranimo se zdravo, u kuci retko ima grickalica i konditorskih proizvoda, uglavnom mesim.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 13:04:56   
smeško
Svi bismo zbog dece trebali da se ,,laganije" hranimo. Ja ne kupujem grickalice i slatkise. Retko.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 13:38:51   
Maraj
Moj L ni ne trazi slatko u poslednje vreme. Samo sladoled. I to ne svaki dan. Sada je u fazi "jedenja pasulja" user posted image samo bi to mogao da jede. Juce samo sto nije plakao sto nema pasulja. Za dorucak palentu. Tako da njne da se i ja pored njega hranim skroz nezdravo. Ne jedem bas ko on pasulj svaki dan user posted image al eto pojedem i sendvic (home made) i "kasikom" za rucak....

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 13:49:20   
milicicak
Ja imam periode kada bih zivela na pizza-ma i saltama, bukvalno. Za sva tri obroka. Al kad je mini buba tu ne moze, pa kuvam svaki dan user posted image odmah da napomenem, narucivanje pizze nije opcija za rucak, ona to ne sme. Krompir i meso ne jedemo, ja nisam navikla i ne spremam, przim samo kad zasluze. A posto mali smarac ne voli voce onda jedemo puno povrca i nista ne sme da manise, ako nije alergicna onda mora da jede. Da ne pominjem da vodim i racuna o unosu makro i mikronutrijenata i kalcijuma user posted image nemam ja nista protiv slatkisa i kupovnih stvari ali nam je tu izbor prilicno ogranicen, jedino sto uvek imamo u kuci su Krasove bajadere.
Stalno pricam da cu da se raspitam da li mogu jos jedan doktorat da upisem, al ovaj put na medicini da doktoriram na ishrani dece sa alergijama user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 13:56:14   
lesli
Ako bih racunala bmi mislim da bi tek presao 20, tako da bih rekla da mi se moze da dam oduska sebi ponekad user posted image
A i ne znate vi kad moja mama pravi pitu sa visnjama. To su zapravo visnje sa pitom. Secera bez ili kasika-dve na celu pitu ako su bas jako kisele user posted image

A na kraju krajeva ne mogu ni svako jutro 365 dana u godini da jedem zitarice za dorucak. Imam i ja dusu user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 14:39:15   
lesli
Malo sam nesto citala po netu o BH jer je moj stomak poludeo u prethodna 2-3h i bas se pronadjoh u ovome sto zovu irritable uterus. Evo linka (ostavicu i u odgovarajucoj temi, ako nadjem), mozda ce jos nekome znaciti:

https://www.healthline.com/health/pregnancy/are-your-contractions-normal#what-to-expect

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
5.6.2018 22:17:10   
Maraj
Gde ste drage....
Mene danas ubija stomak. Beba se ne smiruje. Toliko se proteze i rasteze. Pomera mi stomak s jedne na drugu stranu.
..udara me u levi jajnik. Ne znam sta joj je. Ali se ne smiruje

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
6.6.2018 8:41:26   
vonavoj
Drage, samo da vam mahnem! Ne stizem da pisem, ali polako se sve stabilizuje!
Ali verujte, porodjaj je smesan naspram muka koje posle iduuser posted image kod mene je uvek tako,ali ovako bas i nije bilo.
Mazite stomake!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
6.6.2018 8:46:25   
smeško
Zasto Von? Kako ste?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here