|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.4.2019 22:38:59   
lesli
Anci, svesna sam ja da je imati i nemati dete velika razlika (jedno, dvoje ili vise su samo varijacije ja temu) i jasno mi je da nemas vise tu zelju. Uz to su tu i godine kao faktor, ali to ne znaci da te necemo sporadicno ubedjivati 🤗Mozda nam i upali 🤪

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
18.4.2019 8:57:05   
Ana RR
Hahaha user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
22.4.2019 13:55:35   
somersby
Devojke uradjena folikulometrija..vodeci folikul 19 mm  endometeijum 5 mm .. previse tanak za trudnocu cak i ako folikul  jos poraste do srede(danas je ponedeljak) i ako se oplodi,za tako tanak endometrijum se ne moze uhvatiti.. Doktor kaze da ce pucanje folikula biti za dva do tri dana.. i ne iskljucuje mogucnost da u ovom ciklusu ostanem trudna ali mi ne daje ni previse nade. Sve u svemu srecna Sam makar da mi jajnici jos uvek proizvode folikule.Dovoljan mi je samo jedan.Uh!Zadnji klomifen to 5 ti Sam popila u petak. Mozda se stvorio  jos koji folikul koji je eventualno u medjuvreenu vec pukao,pa ga zato doktor danas nije video? Sta mislite?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
22.4.2019 14:06:21   
Ana RR
Somersby, ja sam baš ispala iz štosa što se toga tiče, pozaboravljala sam te vrednosti. Ali mislim da bi dr video pucanje folikula. Da li si primila pregnil (stop injekciju)?

Inače, klomifen ima produženo dejstvo tako da ćeš verovatno i naredni mesec imati više folikula nego inače user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu somersby)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
22.4.2019 14:28:38   
somersby
Anci,  Nisam. Rekao mi je da nije dovoljno narastao da bi ga sada naterali na pucanje. I da odem u sredu opet da ga pogleda. Inace nekada Sam imala policisticne jajnike a sada je Sve u totalnoj harmoniji.  I materica je savrsena. Taj endometrijum me plasi. Pretanak je. Treba da bude 9 mm a on je 5..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
22.4.2019 16:51:12   
Ana RR
Držim fige da bude sve ok. Postoje i lekovi za poboljšanje endometrijuma ali to sve moraš videti sa dr. Ono što ti možeš sa svoje strane uraditi je da klopaš ananas user posted image kažu da pomaže i cvekla ali ja je ne volim pa nisam probala. Takođe preporuka sa moje strane je čaj od virka ali njega ne smeš piti dok piješ klomifen.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu somersby)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
23.4.2019 16:13:54   
somersby
Hvala draga

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.5.2019 13:26:24   
somersby
DevojkeNista ni ovog meseca.Nit trudnoca nit ciklus.Jajnici prazni sto znaci da se onaj folikul od 19 mm apsorbovao. Ne  kapiram razlog. Zid je bio tanak svega 4 mm . Proslo je 4 nedelje od tada. Danas opet pocela klomifen samo duplu dozu 2 x 50 mg Pa za nedelju dana opet sve Jovo nanovo  . Plus hormonske analize 

(odgovor članu somersby)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.5.2019 13:56:44   
Ana RR
Somersby, baš mi je žao. Mislim da treba poraditi na tom endometrijumu pre klomifena tj treba prvo rešiti problem pa onda raditi na trudnoći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu somersby)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.5.2019 15:42:24   
somersby
Danas je na pregledu endometrijum bio 9 mm .. Sta znam,ne gubim nadu. Videcu sa drugom turom klomifena koliko cu folikula da imam.. praticemo. Za nedelju dana opet kod dr

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
17.5.2019 23:01:25   
Maslacak15
somersby a jesi li ti radila hormone? Posto ovako klomifen napamet i nije bas najsrecnije resenje. Mozda je problem negde drugo, ne mora da bude ni veliki problem ali prosto... ja o klimaksu sa 37 bez hormonskih parametara nebih pricala. Srecno!!!

(odgovor članu somersby)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
7.11.2019 13:19:17   
jess021

Jel moze neko da da komentar? 
Drugarica ima dvoje dece ali je radila hormone jer joj ne odgovara ni jedna spirala, tablete i ne oseća se dobro. user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
7.11.2019 18:20:46   
jess021
Ima li koga! Moram da podignem post. Zatrpase ga😐



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 8:38:10   
somersby
Zdravo ,dugo nisam na ovoj temi. Gledano laicki rekla bih da je u sredini ciklusa i da joj je testosteron malo povecan  . Zasto je radila hormone?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 8:50:03   
vonavoj
Uh,jess,sta kazu dr zasto joj spirale ne odgovarsju..tako i meni nije..i hormoni luduju posle druge trudnoce..tacno oset_im O,pms..i ja idem kod interniste da me uputi kod endokrinologa,ne znam odakle da krenem..Spirale ne smem,pilule jos manje..i eto..

(odgovor članu somersby)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 10:04:31   
Maslacak15
Deluje da je na pocetku ciklusa i da je perimenopauzalna. Visok FSH, nizak estradiol, sve je to "normalno" za nekog od 40+. I zato nije ni cudo ako se oseca da joj hormoni luduju. Neznam drugu pomoc osim da proba da mozda druge pilule ili da tripi. Prosto za to leka nema. neznam koliko godina ima i dali da piokusava sa cikloproginovom kao HRT. Mislim njoj nista ne fali, to nije bolest, samo ima sve naznake da su jajnici " pri kraju".....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 10:25:06   
jess021
Maslačak, hvala. Ima 30 godina, zato mi je i neobično. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 10:35:49   
Maslacak15
Ok sve jedno- dobro je sto ima decu. Nalaz je prilicno konzistentan sa smanjenom funkcijom jajnika. FSH 16 i jako nizak estradiol- to je skolski primer kako otprilike obicno izgleda pred sam kraj. Mislim moze da uradi i AMH da bude sigurna ali sve se uklapa. Kad je tako rano to se onda zove DOR ( diminished ovarian reserve) ali se svodi na isto.

Moze eventualno da proba neke alternativne stvarri akupunkturu cajeve sta znam cisto da hendluje simptomatiku. ali leka nema osim dve pomenute varijante. Ili pilulu neku da blokira skroz ciklus ili da se vec krene sa hormone replacement therapy ( cikloproginova ili sta znam) sto je prilicno suludo u tim godinama Narocito sto HRT nosi odredjeni rizik za rak dojke i jajnika. Ja je nebi tako rano uzimala.

ali prosto za lekare to nije bolest. Ako su jajnici funckionalno iscrpljeni nema nacina da se "poprave " da tako kazem, mogu samo sumptomi da se ublaze nekako. Ali ona verovatno vec ima sporadicne ovulacije ili ih i nema, i oscilacije tokom ciklusa i zato se i oseca PMSicno.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 10:40:57   
Maslacak15
nalaz je skoro identican kao rezultati moje kume koja puni 42 u decembru. I nazalost nema dece i sad cekamo rez bete posto je goca herojski uspela da dobije jedan embrion. Umirem od neuroze ali to je duga temauser posted image Ali je bila teska borba i mnogi su joj rekli da zaboravi i da moze samo donacija. Ali hormonska slika bas takva. I ciklusi su ludovali.

e sad zasto je kod tvoje drugarice to tako sa 30 neznam ali je jos jedan pokazatelj zasto je nekad dobro ne odlagati pricu za zatrudnjivanjem. To se nikad nezna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 11:34:26   
jess021
Von, stavila je Mirenu ali joj nikako nije odgovarala, stalno je krvarila, loše se osećala i na kraju joj dr izvadila. Mislim da sad pije Yaz.


Radila je nalaze jer joj se ciklus skroz poremetio plus sto se ne oseća dobro. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
8.11.2019 11:34:50   
jess021
Maslačak, hvala ti. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
9.4.2021 12:16:35   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Postovani,

Pre 4 godine dobili smo cerkicu vantelesnom oplodnjom.Sad hocemo drugo pa sam ja uradila pregled hormona na drugi dan ciklusa. Ranije kad smo radili fsh mi nikad nije isao ispod 10. Cak je isaoni preko 11.Sad sa 39 godina situacija je sledecaFsh 6Lh 2.04Estradiol <20 na skali za folikularnu fazu od 0-160.Zanima me da li su sad ovo dobri rezultati.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
9.4.2021 13:04:01   
Maslacak15
Anonimna to si ti malo pobrkala loncice. FSH je idealan kada je oko 5, od 6-9 se smatra odlicnim rezultatom. To preko deset je pre bilo za zabrinutost. e sad estradiol deluje da je malo nizak i LH tako da bih da tvrdim da je situacija idealna ali sam po sebi FSH je mnogo bolji nego sto je bio. Malo je neobicno jel obicno rraste sa godinama i u perimenopauzi skoci stratosferski. mislim da tek posle menopauze padne opet jel jajnici ne rade vise uopste. Uradi progesteron 7 dana pred dobijanje da vidis da li si ovulatorna. Ali ovi rezultati u tim godinama deluju ok.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
9.4.2021 13:32:59   
Anoniman
Hvala na odgovoru..iskreno i meni je cudno jer se toliko popravio. Kad sam imala 33 godine bio mi je fsh 11. Prosle godine 8. Sad 6


(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
3.8.2021 22:03:13   
smimba
Pozdrav, molim vas da mi pomognete oko tumačenja rezultata hormonskog ispitivanja.

Imam 35 godina, ciklusi dolaze redovno na 30 dana.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here