|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
19.7.2018 20:33:12   
dejana007
E Madre i meni drugarica rekla da radim dabl i tripl i da se okanem ac i testa krvi... ali s druge strane ona 4-to rodila u 36-oj i radila AC tako da ne mogu uzeti njeno misljenje u obzir :-)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
19.7.2018 20:46:08   
lesli
Hahahaha, maslacak, znas me k’o zlu paru user posted image

A sad salu na stranu. Imala sam prilike da vidim kako izgledaju porodice sa detetom koje nije kako treba i mislim da se tim ljudima zivot pretvara u pakao. Cak i ako ostavimo po strani roditelje, cini mi se da to bas ostavlja veliki trag na bracu/sestre. Verovatno ne mora tako, verovatno je stvar toga kako se roditelji postave...ali primeri koje ja znam nisu bas najsvetliji i zato je moja odluka bila da se ipak ide na test koji je sigurniji od double-a.
Da ne postoji NIPT, ne bih isla na AC (osim u slucaju bas jasne indikacije), ali kad vec NIPT postoji zasto ne iskoristiti mogucnosti koje pruza savremena medicina?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
19.7.2018 20:55:23   
Maslacak15
a) zato sto za te pare moze da se kupi lep frizider user posted image
b) Zato sto bih dobila nervni slom cekajuci rezultate jer sam u stanju da izmislim bar 5 puta vise varijanti nego sve vi zajedno.
c) Osim toga test mi ne garantuje zdravo dete. Sto je mozda i najvaznije. Znam licno blisku porodicu u beogradu gde je radjena amnio pre tri godine, rezultat ko suza, devojcica, pa se ispostavilo da mala ima nerazvijene ocne nerve i skoro je slepauser posted image . Tako da zivot je misterija i neke stvari medicina ne moze da vam garantuje.

d) Trizomije su ipak vrlo retke i to je cinjenica koja je u kontrastu sa histerijom koja se pravi. Cak i kod zena preko 40 godina ogromne su sanse da beba ima normalan kariotip.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
19.7.2018 20:59:44   
vonavoj
Joj,maslacak,i ja sam htela da napisem..poznanica je rodila blizance,ma sve super...i na porodjaju jednom malom nervi duz kicmene mozdine nisu na mestu..odmah operisan..i niko ne zna kakva ce mu budcnost biti..
To se nije moglo videti na testu,mozda na uz?!pojma nemam..ne bi nikoga da plasim,desava se svasta..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
19.7.2018 21:46:00   
lesli
Jasno mi je da ti testovi nisu svemoguci. I da mi ni nifty ne garantuje da cu imati zdravo dete. Jasno mi je i da dete moze da bude zdravo, a da se nesto iskomplikuje ili na porodjaju ili kasnije u toku zivota i da to ostavi posledice. Negde se naravno mora povuci granica.

Poenta je da u dva konkretna slucaja koja ja znam, genetski test bi otkrio anomaliju kod deteta. Mozda cak i obican double, ali se on u to vreme nije radio jer se ipak radi o deci rodjenoj pre 30+ godina. Sve u svemu, na mene je to ostavilo utisak i htela sam sigurniju varijantu od double-a, a nipt to ipak pruzaju.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
20.7.2018 14:48:08   
lesli
Ovde opet pusto? user posted image

Moj stomak se izgleda smirio, ali i danas za svaki slucaj isti rezim ishrane kao i juce. Pa cemo sutra polako na neku normalniju hranu.
Danas me doduse sve zivo boli. Znaci skroz nisko stomak, tik iznad pubicne kosti. Nije to ni bol, vise osecaj zarenja. Po centru stomaka i levo i desno. Nekad cak osetim i kroz pubicnu kost. Da li se desavalo nekoj? Pretpostavljam da je ok jer boli stalno, ne pojacava se i nije vezano za kontrakcije...
A do kontrole jos 3 dana user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
20.7.2018 17:58:37   
dejana007
Ja nesto citala po netu. I navodno ti prenatalni testov8 krvi ne pokazuju mozaicisam tj blazi oblik dawn sindroma. A nisam jos naisla na slucaj da je AC izazvala spontani. Znam da su moje drugarice. Njih 5 radile AC a imaju bolje finansijske mogucnosti od mene. Ali jedno je pitanje- dal ce ubod bas kod mene izazvati kontrakcije i to pitanje me privlaci testu iz krvi.

U ponedeljak-utorak planiram da odem do socijalnog da vidim te novine u vezi trudnickog-porodiljskog. Danas izasla neka nova vest na blicu, pa da pojasnim sama sebi :)


Lesli ja odavno bila prvi put trudna - ne secam se... Ali ubrzo ce kontrola. Drzi se :-*

< Poruku je uredio dejana007 -- 20.7.2018 18:00:18 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
20.7.2018 19:13:52   
Maslacak15
Pokazuju, Sto nebi pokazivali....sve studije do sad pokazale Su da su na nivou amniocenteze Po pitanju oset_ljivosti.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 20.7.2018 19:14:44 >

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
20.7.2018 21:48:54   
dejana007
Listala sam brosure i internet stranice, ne pise da rade. planiram da pitam ove koji reklamiraju te testove pa cu javiti ovde. Ili ginekologa

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
20.7.2018 22:59:26   
Maslacak15
sta znaju ginekolozi o cirkulatornoj fetalnoj DNK? To su njima teska spanska sela, mogu samo oni da procitaju prospekt. Jedini problem sa NIPT om su potencijalni "lazno pozitivni rezultati" koji se ipak jako retko desavaju. Ukoliko je rezultat negativan to je onda sigurno ok ali u slucaju da ima neregularnosti postoji odredjeni rizik da je lazan kao posledica loseg uzorka koji nije reprezentativan ili iz drugih tehnickih razloga. Da te ne zamaram sa metodologskim stvarima.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
21.7.2018 7:45:41   
dejana007
Aha razumela. Hvala :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
21.7.2018 8:39:48   
lesli
Dejana, evo jednog od testova koji sam ja gledala. Ba kraju u igri su bili on ili Nifty. Evo uporedne tabele njega i AC:

NIPT vs AC

< Poruku je uredio lesli -- 21.7.2018 8:42:27 >

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
21.7.2018 17:10:25   
dejana007
Pogledala hvalaaa :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
22.7.2018 10:53:50   
Dragce86
Devojke, nije me bilo, moji slavili... Hvala sto pitate za mene ( Lesli, Dunja ). Ovih dana sam kako kad, th nastavljam isto, pritisak ok 110/60mmHg jutros, puls 96/min. Bila i kod kardiologa, kaze da je sve ok na UZ srca i da on ne bi uvodio nista za puls, vec da legnem kad mi se to desi i uzimam Mg a smanjio bi Nifelat tbl.na 2x1 ( sad ide 3x1 ) u dogovoru sa ginekologom, pa kad budem na kontroli da vidim sa mojim dr. Juce sam imala dosta kontrakcija i nisam smela sama smanjiti Nifelat. Trudim se da mirujem, nasli smo zenu za pomoc oko malecke, koja pocinje od sutra sa radom ( samo da se uklope, daj Boze ). Kako ste vi, Les, Dunja? Srdacan pozdrav svima user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
22.7.2018 15:56:46   
lesli
Ja sam pre neke 2 nedelje par dana uzastopce imala bas puno kontrakcija. Zvala da pitam moju dr da li sme nifelat 3x1, rekla je ni slucajno, da ce mi previse oboriti pritisak. Uglavnom ostadoh na nifelatu 2x1 i sve se smirilo samo od sebe.

Dragce super za zenu. Bice to sve ok, videces. To je ionako samo par nedelja.
Sto se kontrakcija tice nemam pametan savet. Meni se desava da dan prodje sa par komada, a desava se da ih bude bas puno (a da nista posebno ne promenim u ponasanju). Uzimam terapiju redovno, krkam se magnezijumom (nasla sam neki od 200mg pa uzimam 3x dnevno) i radujem se svakom danu koji prodje. Pokusavam da spavam kad mi se spava, kad sam budna uglavnom gledam neke serije na netu i pokusavam da citam neku knjigu (to i ne ide bas najbolje)...

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
23.7.2018 17:59:04   
dejana007
I mene od sinoc boli stomak. Konstantno. Odmah otisla kod ginekologa. Plod ok i zatvoren grlic ali mirovanje i utrogestan 2x200 i magnezijum i bedoxin. Sutra trebam direktorki objaviti vest da trebam prestati s radom. Vice veselo...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
24.7.2018 15:21:24   
lesli
Milicicak, jesi li bila u frontu? Sta su ti rekli?

Ja bila juce kod svoje dr. Beba fino napreduje. Okrenula se glavom na dole. user posted image
Ako sam dobro razumela stanje sa grlicem se popravilo (valjda nije vise razmeksan?). Nije ga merila vaginalnom sondom, vec preko stomaka i tu je mera ok i uradila je obican pregled jer je uzimala briseve (zalila sam se na peckanje i pojacan sekret). Tako da sam bas srecna sto je sve ok. :D

Gde su ostale trudnice?

Dragce, kako si ti?

Ni Dunje nema dugo da se javi...

I jedno pitanje za VTO mame (to sam zaboravila da pitam), ako nema drugih indikacija za CR moze li nakon VTO prirodni porodjaj? Mada ne vidim zasto ne bi mogao, ali sam svasta nesto cula i citala na internetu... user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
24.7.2018 15:24:42   
Maslacak15
pozdrav trudnice. Naravno da moze lesli, sto nebi mogao. VTO nije po sebi indikacija za carski rez. Moja koleginica na poslu je zatrudnela ICSijem i porodila najnomalnije pred novu godinu. Milicicak raportirajuser posted image .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
24.7.2018 15:27:28   
MojMiki
Lesli isto sam se raspitivala u prvoj trudnoci za porodjaj nakon vto. U manjim mestima se trudnoca nakon vto racuna kao visoko rizicna i 99% slucajeva zakazuju cr. U BG je drugacije i ako je sve uredno moze i prirodni porodjaj. Zavisi i od lekara.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
24.7.2018 15:41:27   
milicicak
Evo raportiram :) zakazali su mi sledece nedelje 24h ostanak u bolnici a posle toga ce videti. Do tada da pijem terapiju. Smorila sam se sto me nisu pregledali... Ja sam i dalje ubedjena da imam sindrom belog mantila ali oni moraju da budu oprezni zbog proteina.
Uglavnom, sad zurim da sredim sve sto mogu po kuci pre srede.
Dunja nema kad da se javi, uziva user posted image
Lesli, super za poboljsanje user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 24.7.2018 15:43:46 >

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
24.7.2018 20:04:24   
lesli
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pozdrav trudnice. Naravno da moze lesli, sto nebi mogao. VTO nije po sebi indikacija za carski rez. Moja koleginica na poslu je zatrudnela ICSijem i porodila najnomalnije pred novu godinu. Milicicak raportirajuser posted image .


Maslacak jasno je to meni, ali sam pitala bas zbog ovoga sto je MojMiki napisala. Nekako sam stekla utisak da ovde lekari insistiraju na CR nakon VTO.
Meni iskreno zvuci paradoksalno da ako nema drugih indikacija, da me poradjaju na CR samo zato sto je radjena vantelesna. No videcemo sta kaze moja doktorka.


Milicicak bezveze sto te ne pregledase kad si se vec cimala.
A za prijem u bolnicu, znam da nije bas idealna situacija, ali bolje da te petresu za svaki slucaj. Samo mi mije jasno kako to procenjuju da treba za nedelju dana, a nisu te ni pregledali user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 24.7.2018 20:09:19 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
25.7.2018 7:56:00   
dunja RR
Tu sam drage, hvala sto mislite. U pravu je Mili, toliko svega ovde, bas uzivamo, jos malo..
Idemo svako vece do Hanje, ali je S jako nemiran, pa nas iscrpi. Drugo dete u odnosu na proslu godinu. Veceras cemo opet do Hanje, mm mora da zameni neke patike koje je kupio, mada svakako bi smo isli. Vracamo se inace oko ponoci, ja ne znam da li taj grad ikad spava. Pun je ljudi i dece i oko ponoci.

Kako ste sve?
Mili neka, zavrsi sve u bolnici sledece nedelje, pa da budes mirna.
Lesli, MojMiki dobro ste?
Dragce kako je prošao dan sa zenom, jel je prihvatila malecka.
Dejana kako si sada, jel prestao bol u stomaku? Sta si odlucila vezano za test?
Sto se tice porodjaja mislim da se Pari prvi put porodila prirodno posle VTO, u Frontu, i Wivern isto. Jeste da predlazu uglavnom carski kod IVF trudnoca ali obicno ako ima jos neka udruzena indikacija. Kod mene je bio karlicni polozaj, velika beba, fragmin koji sam primala.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.7.2018 7:58:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
25.7.2018 14:09:58   
MojMiki
Dunja uzivajte u svakom trenutku odmora.
Jesu li ti mozda rekli do kada primas progesteron? Meni rece dr da ce od 12n da smanjuje lekice i da posle toga mogu na more. A ja sam se odlicila za Hurgadu od 18.09.....pa ne znam kako bi tamo primala inekcije ako bude trebalo.
Dunja ja planiram ponovo porodjaj, odnosno cr u bg....kod koga ces ti? Prvi put sam bila kod Plecasa i ne bih ponovo.
Da li neko zna nesto o dr Brakus, da li radi negde i kakav je? Ne mogu nista na tu temu da nadjem o njemu

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
26.7.2018 9:22:22   
ummb
Ćao ženkice 😀
Uputili su me mod na ovu temu, mada se ja iskreno nadam da cemo se kratko u ovoj temi druziti 😀 07.08.mi je termin 😀

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
26.7.2018 12:06:09   
veselicaa
Ima puno tema na forumu,pogledaj i uverices se user posted image
Dunja samo uzivaj,Lesli nadam se da ces i ti prirodno da se porodis,ostale trudnicice :*

(odgovor članu ummb)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here