|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
4.4.2021 9:41:43   
lesli
Meni su na klinici pred postupak radili pregled - papa, kolposkopija i brisevi. I ova sto je radila videla na grlicu nesto sto je okarakterisala kao moguce polje endometrioze (sto se ispostavilo posle da nije). Rece mora biopsija da bi bili 100% sigurni. Htela sam da svisnem tada. Prica se zavrsila tako sto je dr koja vodi postupke kada je ova pitala za to rekla da ne dolazi nikakvo cackanje grlica u obzir pred trudnocu. Ali razumem kako se osecas, jer znam kako je meni bilo tada i sta mi je prolazilo kroz glavu. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
5.4.2021 13:34:18   
Nora332
Jao strasno...  Razumem te skroz. A umeju oni nekada i da nas posteno isprepadaju. Svaka od nas je imala sigurno bar jedno takvo iskustvo. Bas mi je zao sto ti se to desilo.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.4.2021 13:11:08   
Nora332
Cao zene... Samo da vam se javim. Neke stvari su se zdravstveno iskomplikovale kod mene, pored hormona, nesto mi je nadjeno na grlicu pa sam sada u postupku da resavam to. Tako da neko vreme pauziramo, nakon toga ako bude sve ok nastavicemo prirodno bar 6 meseci, ako ne - inseminacija ili vestacka oplodnja, ponudjena su nam oba. Ja sam skroz slomljena, kako su krenule ove detaljne pretrage tako je jedno po jedno krenulo da se nalazi, psiha me ubija. Trudim se da budem i normalna i jaka i da gledam pozitivno, ali jako mi je tesko da se opustim i ne brinem. Isla sam kod doktora minimum pet puta, dok sam bila u cekaonici svaki put oko mene samo trudne zene, jos me svi pitaju jeste li ovde zbog trudnoce, a koliko vam je trudnoca odmakla...  A meni se place iznutra. Pisem vam da mi malo bude lakse, ovde se uvek naidje na razumevanje i podrsku i znam da nema te grupe zena koja bi me bolje razumela od vas. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.4.2021 15:40:39   
Maslacak15
Nora bas mi je zao da te svasta snaslo. Sta ato znaci "nesto je nadjeno". CIN ? samo je pap test relevantan za Grlic. Sve sto je grupa II pa i III nije opasno uopste. Samo se zene naplase. Pravi CINovi su vec drugo, ali oni se skidaju i to je sustina screeninga.

Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
26.4.2021 16:32:53   
Nora332
Maslacak, znam. Idem na redovne kontrole na 6-9 meseci od svoje 18.godine. Nije cin, ali biopsija ce da pokaze rezultat za neki dan. Tek cemo da vidimo. Papa je lsil. Barem su ostali brisevi cisti, sve sam zivo odradila sto je moglo da se odradi. Ranica na kolposkopiji se videla u vidu mozaika. Hvala ti puno. Ni ja jos ne verujem niti znam kako da se nosim sa svim ovim, nikada do sada nijedan gin problem nisam imala, a jos sve vezano za trudnocu - slomilo me jednostavno. Hvala ti na podrsci 💚


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
6.5.2021 9:16:37   
Buba Mira
Totalno mi je šok što ću da se zapljunem u ovoj temi posle 10 godina.

Da, mi želimo bebu. 🙂U meni sto osećanja pomešanih. Ogromna želja, ali i strah. Hoću li moći ja to, hoću li imati živaca, ovako matora, za opet pelene, plač, nespavanje. I kako će moje čedo od 10 godina na pragu puberteta to sve da podnese. Ma, kako ću ja to sve da podnesem? 🙂Ima li preživelih da me posavetuju? 🙂

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
6.5.2021 9:45:42   
Milena18
Buba Mira, ne znam koliko godina imaš, ja sam u decembru napunila 40 i čekam drugo dete, a prvo ima još malo pet godina. Dakle, nije baš ista situacija, ali pretpostavljam da smo tu negde po godinama ili sam verovatno i starija od tebe. Ne mogu te savetovati jer još nisam preživela user posted image Hoću samo da ti poželim sreću i da što pre pređeš u trudničku temu user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
6.5.2021 10:39:39   
Buba Mira
Ja punim 40 u septembru. A taman sam se navikla da lepo spavam i uživam u životu. 😄


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
6.5.2021 14:54:29   
Maslacak15
Da ti kazeem nije bas jednostavnouser posted image , Ja imam troje dece, kasno sam pocela, sinove dobih sa 34 i 35,5 i htela sam jos jedno. Odmah sam zatrudnela kad sam htela (sa trecim sam konacno shvatila kako to ideuser posted image ) i trudnoca je bila tip top. Povracanje ne brojim, to je kod mene normalno za trudnocu ali bila sam ko curica i nikakvih komplikacija nije bilo. Ali sad se raspadam.....user posted image Cesto kazem A dok me voza sa svojim ludarijama kad je uzmem iz obdanista, " znas li ti mala da tvoja majka nema 25 godina" sto nju naravno sacvrseno neinteresuje. Napunila je 3 krajem marta i dalje se budi nocu! Ali nespavanje, iscrpljenost, tanki zivci. Jos ja imam odgovoran posao i pride dva aktivna decaka. Daleko od toga da bilo sta zalim, da me ne shvatis pogresno, to je najboljle sto smo ikad odlucili ali samo odggovaram iskreno na postavljeno pitanje. Tanke zivce nadoknadjuem mudroscu user posted image

Puno te pozdravljam i ja ti zelim da se brzo preselis u tromesecja.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 6.5.2021 14:56:25 >

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
6.5.2021 15:02:20   
Maslacak15
I da dodam kao neki karijerista, najbolji posao je biti majka. I uzivala sam u svim trudnocama. I nema vece srece od gledati jedno ljudsko bice kako raste i razvija se. da su neke druge okolnosti mozda bi se cak zanosila i jos jednom da probam ali je uz gomilu drugih faktora taj vrlo bitan ako ne i presudan mislim da sam ja licno prestara za tako nesto. Ko oce gomilu deca treba ranije da pocneuser posted image . Ali sa 40 je to jos OKuser posted image


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
6.5.2021 15:50:27   
Buba Mira
Jao, meni je najveći šou moje dete koje bi jedan dan volelo da dobije bebu ali isključivo brata, a drugi dan neće ni da čuje! Jedan dan je sva srećna idejom koju smo joj nagovestili, a drugi dan na samu reč beba dobije ospice. 🙂

Naravno, kada pitam zašto joj se ne dopada ideja, kaže "ja nisam spremna da imam bebu" 😂, a onda i ono - bićeš stalno oko bebe pa mene nećeš ni voleti. 🙄

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
6.5.2021 16:08:24   
Maslacak15
pa njoj je to sigurno sokantno kad je odrasla kao jedinicauser posted image ne treba to da te buni. I sad ce morati da deli paznju. Ja mislim da ne treba da se opterecujes ni da puno pregovaras sa njom o tome, dovoljno da ste joj rekli.

Moji su super prihvatili ali ipak su bili mladji, 6 i 5 godina kad se A rodila. Mislim da je bilo i lakse sto su bila dvojica pa su bili u istom sosuuser posted image . Ja sam zatrudnela sa A mesec dana pred 40. rodjendan tako da sam bila identicnih godina kao ti sad.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.5.2021 0:53:26   
Gaga1996
Pozdrav drage žene! 


Interesuje me kako da napišem novu poruku a da nije samo odgovor na nečiji post? 
Volela bih da podelim svoje iskustvo sa vama, da čujem vaša mišljenja i naravno, da zajedno čekamo dve crtice! :)
Pozdrav svima!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.5.2021 0:58:14   
Gaga1996
Vidim da je poruka normalno objavljena, izvinjavam se! 


Moje iskustvo: Suprug i ja radimona bebi već, evo, treći mesec i čekamo, naravno... 😊😁
Prošlog meseca mi je menstruacija kasnila 4 dana i radila sam analizu BHCG iz krvi. Rezultat je bio 5.27 mIu/ml. 
Šta vi mislite? Čula sam da mnoge žene imaju vrednost ispod 1 ako nisu trudne. A čula sam i da je sve iznad 5 trudnoća. Zanima me da li je kod mene ipak došlo do trudnoće pa se nešto iskomplikovalo ili ne? 
Dan nakon vađenja krvi sam dobila menstruaciju koja je bila kao i uvek. I ponovo smo počeli da radimo na bwbi i sada čekamo... 
Hvala vam unapred na odgovorima!!! 😊

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.5.2021 6:57:41   
Maslacak15
dobro jutro. sigurno je da je doslo do zaceca u proslom ciklusu. mozes da smatras da je beta po pravilu manja od 1 za sve zene reproduktivnog doba kada nisu trudne. te price o povecanoj beti van trudnoce su toliko retke i odnose se pre svega na zene u menopauzi da samo zbunjuju.

      biohemijske trudnoce, to je ono sto ti se desilo su jako ceste i zene ni neznaju da su zatrudnele jel samo stigne ciklus. uzrok je nepoznat ali verovatno greske.tokom ranog razvica. sto bi rekli prirodna selekcija. dobar je znak da si zatrudnela, ne postoji prepreka da vec sledeceg meseca ne ugledas dve crtice i zatrudnis ponovo i da ovog puta bude sve u redu.Srecno!!!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
17.5.2021 12:13:32   
Gaga1996
Hvala puno na odgovoru! Čitala sam obiohemijskoj trudnoći i isto pomislila da se možda desilo. 

Kada sam pitala u laboratoriji kako da posmatram taj rezultat bete rečeno mi je da je sve ispod 7 negativno ali  pošto nije manja vrednost od 1 da se posavetujem sa svojim ginekologom. Međutim mi smo se ponovo bacili na posao a kod ginekologa ću ići ako ni ovog meseca ne bude ništa radi pregleda samo. 
I ja sam se vodila time da je dobar znak da sam zatrudnela ali nisam htela baš mnogo da verujem u to dok mi neko ne potvrdi. Hvala puno!!! 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
27.6.2021 22:02:16   
Nora332
Ova tema je bas zamrla, pa hajde malo da je podignemo. 😊

Samo da vam javim da sledece nedelje idem na prvu kontrolu nakon konizacije, nakon svega sto sam prosla nadam se lepim vestima i najvise tome da mi doktor da zeleno svetlo da vec krajem ovog meseca ponovo krenemo na posao 😊 Sve sto je nadjeno da je problem reseno je, samo jos jajovode i ir nisam proveravala. Drzite mi palceve da grlic lepo zarasta, evo 3 nedelje je proslo, pa da bude trudnoce uskoro. Pocinje ponovo da me drma ona bebi groznica sada kada su se zdravstveni problemi resili. Nadam se da cemo i mi docekati lepe vesti, evo jos malo pa dve godine kako pokusavamo. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
27.6.2021 22:12:59   
flamingos
Nora,držim palčeve,pa da nam javiš lepe vesti.Srećno.❤


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
27.6.2021 22:33:20   
Nora332
Hvala ti puno! 😊


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
27.6.2021 23:11:43   
Milena18
Nora, srećno ! Nadam se da ćeš uskoro ugledati dve crtice. I obavezno kad zatrudniš neka ti ginekolog često meri grlić vaginalnom sondom, to je jako važno kod žena koje su radile konizaciju. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
28.6.2021 8:48:29   
mama Jo
Nora, drzimo pesnice jako ✊✊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
28.6.2021 9:26:45   
BubaBubica
Nora šaljem vam bebeću prašinu i da bude kao kod mene! 🤗🤗🤗 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
29.6.2021 7:01:20   
Leptirica92
Nora puno srece i da nam se sto prije pridruzis na trudnickoj temi ☺☺ Vec se pocinje polako prazniti 🙂🙂


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
29.6.2021 14:47:33   
Jelkicaa
Nora sad citam prosle postove i bas mi je zao sto ti se sve to izdesavalo, ali drago mi je da resavas sve i verujem da ces uspeti. Glavu gore jaka si ti i zelim ti svu srecu ovog svetaa ❤️




_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Čekamo II crtice 10/20 [chat]
29.6.2021 14:56:34   
Jelkicaa
Uhh toliko je vremena proslo i sad se nadam da cemo stvarno uspeti, uspela sam napokon da resim hormone, i posle duzeg vremena je bila ovulacija, do sad nije bio progereston preko 4.000 i sad napokon 15.000. 🥰 Ali nazalost taj mesec gospodin je bio na sluzbenom putu 😭 Tako da sad cemo videti ovaj mesec, trebalo bi da je ovulacija bila prosle nedelje, i sad cekamo videcemo sta ce biti 💕



_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here