|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 16:51:58   
MojMiki
Maraj kako je tebi bilo sa bebom nakon carskog? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 21:48:08   
dejana007
Hvala svima na savetima. Najpre cu da probam sa ranijom vecerom pa ako to ne uspe onda cu dalje u skladu sa savetima. Ja se premorila. Pravila posnu nes tortu, sutra za majkin i svekrov rodjendan. Em se premorila em kore tvrde ( molim Boga da omeksaju od fila) em slag ( neki joker proizvodjac kog nasla u idei - posan slag ) nije hteo da se umuti pa curi na sve strane. Sav trud uzalud. Poludeh. 
I jos nesto citala da je prioritet da se spava na levom boku. Ja se tako trudim al mi ne uspeva. Uvek kad se probudim sam na ledjima.  Kakva je kod vas situacija?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 23:11:24   
MojMiki
Dejana uradi sve sto mozes, prvo sa ranijom vecerom i vidi mozda ti smeta testo....ali mislim da je to do trudnoce. U prvoj sam sve jela, sada meso retko skoro nikad....da mi je neko rekao da ce meni pljeska da se gadi ne bih verovala

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 2:31:08   
dunja RR
I ja jedem meso na silu, samo zbog gvožđa, jer feritin mi je već pao malo (iako je gvožđe ok,, ali koliko vidim feritin je merodavan mom endokrinologu) pa pijem feroglobin uz čašu limunade.


Ja sam danas imala baš bizi dan, prvo posao, pa sam otišla posle po S u vrtić, i odvela ga u kupovinu, kupila mu mnogo lepu trenerku, i duks, u jednoj radnji, domačoj, Pančevci prave odlične stvare po ok cenama, a preko puta mi zgrade. Obišli smo prethodno još neke radnje, ali na kraju najbolje nađosmo eto tu ispred stana. Kada smo se vratili kući, on ručao čorbu, pa nam došao komšija na čas šaha kod mm. Ja otišla do pošte da mi izdaju neke fakture za firmu, otišla još kupila za S gaćice i čarape i kada sam se vratila, bila sam sva smlaćena, blago se tresem od tada, malo sam i odležala. A S je zaspao u 7, nismo ni zubiće oprali, ma to se nikada nije desilo da odvali od 7, pa nadam se do ujutru. Ali znam zašto, iscrppljen je, 4-5 dana kašlje, uglavnom noću, i to ga je verovatno slomilo. A i mene, stalno sam ustajala da ga kontrolišem. U petak ga nisam vodila u vrtić, jer je bio potpuno bez glasa, promukao. nisam ni u ponedeljak, ali smo za vikend bili na Kids Festu, u subotu u maloj šetnji sa Sanjicom, a u nedelju i sa drugaricom i njenom ćerkom posle filma u gradu.
Danas su imali pozorište u vrtiću, pa smo ga odveli. Ali evo nije se zakašljao noćas, prvi put posle 5 dana, odvalio je i spava.

Ja ću sutra da kupim aparat za pritisak, vreme je odavno da ga imamo u kući, pa da krenem da merim, jer mi je danas čudno loše, tj večeras, nism imala snage ni na telefon da se javim, zvonio je par puta. Sad se istuširah, uključila sam mašinu, da operem ove stvarčice što sam mu kupila, i još šta se skupilo, i jedva sam čekala da stavim utrogestan i sada ležim, ne mrdam, samo prstiće user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 2:48:51   
dunja RR
Ja spavam na levom boku zbog vene kave i boljeg prptoka krvi i hranlj. materija do bebe, ali sam ujutru kada stavim utrogestan na leđima, ili kada radim, nekada legnem, dignem noge zbog niske posteljice, pa budem dugo na leđima. Ali noću, na levi bok.

IZVORNA PORUKA: dejana007
 
I jos nesto citala da je prioritet da se spava na levom boku. Ja se tako trudim al mi ne uspeva. Uvek kad se probudim sam na ledjima.  Kakva je kod vas situacija?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 11:45:26   
MojMiki
Dunja kada ces na kontrolu? Jesi li imala problem nekada sa gvozdjem? Kod mene je uvek to bilo ok i ne proveravam.Sinoc pricam da nemam gorusicu, a prethodno se najela testa spremala sam lisnatu pogacu....sve u svemu jedva sam zaspala od gorusice.M i ja smo malo bolje, prolazi virus. A preksinoc odemo u grad da se polako snabdevamo za slavu koja je sada za vikend. Natovarila ja kolica kesama, moj sin se vozi...kad u jednom trenutku ga pogledam on decko prosipa vodu u kolica iz sebe. Podignem ga on mokar, odemo u prvu radnju i kupimo pantalone i dva bodica. :-) jeste bilo neplanirano ali fino smo prosli sa cenama

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 12:02:33   
dunja RR
Miki, ja sam sada 20+6, devojke na RR su mi rekle da se Ekspertni radi između 22 i 24 nedelje, pa ću ja kod mog dr koji će me porađati otići najverovatnije za 10-ak dana, kada budem 22, a nakon toga ću i kod Brakusa još ejdnom.

Gvožđe mi je u principu ok, ali feritin (kompleks gvožđa i proteina) je u blagom padu, on se u stvari gleda. pa zato pijem feroglobin. Ja Feritin redovno proveraam, pijem često nešto za gvožđe i van, tj pre trudnoće, POčetkom godine sam pila Heferol. A negde u drugoj polovini trudnoće kod mnogih trudnica gvožđe bude lošije pa treba proveravati ja mislim?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 12:23:09   
MojMiki
I ja sam bila na kontroli u 22n, htela sam u 23n ali Brakus je trenutno na odmoru do pocetka novembra.Bas sam neogdovorna po pitanju endokrinologa, samo jednom sam bila kad je potvrdjena beta. Moja dr proverava tsh, ft4,retko t3 i t4....tako da sam to sama proveravala, rezultati su mi ok, mada jesam malo sama korigovala dozu eutiroxa. Svecano obecavam da cu sledece nedelje da odem kod dr :-)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 14:18:48   
suzanazeljko
Cure kako ste se osecale u pocetku trudnoce? Ja sam 8 nedelja,i jedan dan se osecam kao da sam trudna a drugi dan vec ne osecam nista. Da li je to normalno? 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 14:21:17   
MojMiki
Isto tako Suzo :-)

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 14:23:05   
suzanazeljko
Ponekad se plasim,da nesto nije u redu. Ja idem kod doktora Brakusa. Jel ste imale problema sa zatvorom i sa nadutoscu? Sta preporucuje doktor za to? 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 14:32:08   
MojMiki
Na pocetku je najveci strah, pogotovo nakon vto. Ne znam kako kod drugih ja i sada nisam bas bas opustena. Sada malo i zbog pupcanika oko vrata, kazu da se beba sada dosta vrti i da to nije strasno. Za problem sa zatvorom sam koristila mleveni lan sa jogurtom i donat vodu po preporuci sa flasePrvo kafa ujutru, pa donat, nakon toga mleveni lan sa jogurtom i dodam cia seme da mi krcka.Sada mi ni to bas ne pomaze svaki put nego uzmem sirup laktuloza, samo to mora sa dr da se posavetujes

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 14:35:51   
suzanazeljko
Da li je neka radila neki prenatalni test? 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 14:38:43   
jess021
Ja.Panoramu, prosirenu verziju, pre 3 godine.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 15:06:01   
dunja RR
Ja sam Nifty, pre 2 meseca.

IZVORNA PORUKA: suzanazeljko

Da li je neka radila neki prenatalni test? 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 15:21:01   
Maraj
I ja sam nifty radila

IZVORNA PORUKA: MojMiki

Maraj kako je tebi bilo sa bebom nakon carskog? 

E ok. Donesu ti je sutradan samo da je vidiš. Aonda 2.dan ti je donesu u 5 ujutru. I sa tobom je do izlaska izvporodilista user posted image

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 17:49:19   
dejana007
Aktivne ste bile danas :-* I.ja radila osnovni test harmony. I zadovoljna sam. Malo me od jucerasnjeg napora uzaludnog pravljenja torte boleo stomak pa mirovala danas. Kola su nam na popravku pa sam kuci. Ne mrdam. Osim tu u blizini. Vodim Nikolu u skolu i vracam ga.  Sledece nedelje bi trebala do hematologa i da radim oggtest (u prosloj trudnoci mi bio na granici pa korigovala ishranu).  Do sad se ugojila 5kg a pre oar dana usla u 23 nedelju tj 6-ti mesec. Mada usla u trudnocu sa +8 kg viska u odnosu na prvu. Bice "veselo". Kakva je kod vas situacija?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 18:56:20   
dunja RR
Ja moram da se setim u petak (idem u DZ po recept za utrogestan) da tražim dr uput za OGTT.

Ja se do prošle kontrole, pre skoro messec dana bila ugojila 2kg, ali sam u poslednje vreme puno jela, pojačao mi se apetit, bojim se šta će reći vaga na sledećem UZ. KUći se ne merim jer na mojoj vagi (digitalnoj) piše da se ne smeju meriti trudnice.


Da li beše i dalje koristite i koliko često, utrogestan?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 19:19:16   
suzanazeljko
Da,jos uvek. 3 puta dnevno po 200mg. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 19:48:28   
dejana007
Kad sam preko mob na forumu ne mogu da radim edit post il se ne mogu snaci :-) Nusam radila garmony test vec verified po preporuci lekara. Ustvari nhegoca oreporuka bio nifty ili verified al meni ovaj drugi bio jeftiniji pa zato. Dunja tebi je super 2kg. Bravo! Onda ce ti i test biti ok ja mislim. Posto sam se u prosloj trudnoci otvirila u 7-om mesecu rekli mi da od 20-te nedelje koristim uvece vaginalno utrogestan. Inace jos pihem 2x850 siofor. Pitala svog ginekologa 100 puta, sve nesto strahujem al on kaze da nastavim. Mada koliko se secam u orvoj trudnoci ga pila od 850 jedan dnevno il od 500.jedan dnevno sve do porodjaja.Inace Dunja lepo si pojasnila spavanje na levom boku i ja tako uvek lezim ali nescesno u snu se preokrenem na ledja :-)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 22:01:49   
MojMiki
Maraj hvala, znaci nije strasno. Devojke za insulinsku rezistenciju su mi i prvi put i sada iskljucili siofor. Do pre 6n sam bila plus 2,5kg a sada sam plus 6,5kg....na moru sam dosta jela i previse a sada spremam cesto testa. I utrogestan vise ne koristim. Dejana i ja sam radila verifaid zbog godina.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 23:28:31   
dejana007
MojMiki u 6 nedelji ti iskljucili siofor? Ja se stvarno plasim i brinem. Mada sam i u prvoj trudnoci pila do porodjaja ali duplo manju dozu. Ovo me bas brine :( 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
24.10.2018 23:42:16   
MojMiki
Ne, siofor su mi iskljucili u prvoj trudnoci oko 10 sada kasnije negde 16-17n. Meni ne skace secer ni pre trudnoce ni sada. U prvoj sam se ugojila 25kg i secer mi je bio 4,8 najvise. Sada i kad sam bas malo jela i bez slatkisa bude 5,5.
Ginekolozi su vise za siofor, a endokrinolog kad mi je rekla da iskljucim navela je razlog da nije ispitano kako ti lekovi deluju na bebu. A pila sam ih da bih sredila hormone i da bi doslo do trudnoce...kao sada nema potrebe. To je njeno objasnje, ne znam da li je tacno

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
25.10.2018 0:04:06   
dunja RR
Ja još pijem siofor od 1000 uveče.
A ugojila sma se sigurno u poslednjih mesec dana par kila, od poslednjeg UZ i tada poslednjeg merena kilaže. Rizična sam ja grupa za OGTT, u prošloj trudnoći sam imala gestacijski dijabetes, a i sada sam počela slatko da jedem user posted image I nikako da smanjim.

Miki tebi je sada šećer 5.5?

Ja ne znam koliko mi je trenutno, vudeću, pred kraj prošle trudnoće je bio čini mi se oko 6, a sada pre mesec dana 5,1.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
25.10.2018 0:08:08   
MojMiki
Prosli mesec kad sam jela jako malo, skoro nista i bez slatkisa je bio oko 5,6.A pre nedelju dana kad sam jela za cetvoro i slatkise 4,8Moj organizam uvek cudno reaguje :-)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here