|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 13:47:03   
jess021
Von, Brufen ne sme na 4 sata sam, vec na 6. U kombinaciji sa Paracetamolom na 3.5-4 sata.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 14:54:56   
vonavoj
Jess nama je dr rekla kod visoke temp,ukoliko brufen samo skida temp,da sme i na 4h..Rekla sam za jaci brufen,jer se manje ml daje,ako mu je problem da popije.Ja uvek kombinujem parac/brufen,i obloge...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 14:56:09   
vonavoj
I da,kad mi u apoteci kazu 2.5 ml brufena za dete od 9kg,dodje mi da svisnem...ili 5ml za dete od 15kg.nema sanse da mu spadne temp,tako visoka..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 14:59:17   
Ana RR
Maraj, nadam se da ide na bolje. Mislim da mi svaka detetova bolest i temperatura skrati život.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 15:08:14   
bubulence
Mi smo Emi kada je imala upalu pluca i t do 41 kombinovali brufen i paracetamol i na 2 sata. Naravno po savetu dr iz decije bolnice. Znaci ako je t bas bas visoka, moze tako nesto da se uradi ali naravno da nece to raditi ceo dan.

Dok smo bili u bolnici dali su joj brufen, ona posle pola sata povrati , oni joj daju ponovo punu dozu, posle pola sata jos jednom... Ja sokirana, pitam da li to tako sme. One sestre se samo nasmeju i pitaju me da li mislim da bi uradile nesto sto ne sme... Naravno nije joj skodilo, spustili smo t... Ali to nikako ne bih praktikovala bez dr

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 16:50:45   
Maraj
Bili sno danas i u dz. Pa vadili krv. Pa opet u dz. Dobio je antibiotik Cefzil. Nije to pio do sad. Vidim da je to cefalosporin ( ja jednom dobila alergiju na cefalosporin...)
Uglavnom lek je na 12h pa cekam veceras 19h da mu dam prvu dozu. I dalje ima T 38.8. Popio je paracetamol pre pola sata...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 18:00:27   
Milena18
Maraj, nadam se da će mu antibiotik brzo pomoći.
I nas dve kašljemo, M baš dosta. A ja imam i neku blago povišenu temperaturu. Baš nam nije trebalo, posebno sada kad sam ja ovako kljakava.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 18:11:38   
Rosita
Maraj, ja sam isto alergična na cfs. Dobila sam po celom telu koprivnjaču od palitreksa.
Biće dobro. Mora tako, ne vredi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 18:12:54   
bebilule
Maraj, a sta je, grlo?


Meni je isto dr rekla, oba sirupa pola od kilaze na 6h, ako mora kombinovati na 4h. Ali ja vise to ne radim kako je stariji. Ako vidim da podnosi kako-tako, ne obaram temperaturu istog momenta. Tipa, ako je 38,5 ne skidam je. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 18:14:54   
smeško
Maro, pa kakva mu je krvna slika? Mi vadimo krv pre nego što odemo u dz. Nekada čekamo tri dana, nekada ne. Zavisi koliko je visoka T.

Milena, verujem za gips. Kada je M polomio prst na nozi ja nisam spavala da se on ne bi okretao na stomak. Mučno je jako. I to on nije imao cirkularni nego korito.

Išli smo kod nefrologa. Misli da je kod prve inf. imao kombinaciju virusa i neke inf.mokraćnih kanala. Nije joj ubedljiv kandidat za mikcionu, ali će je zakazati na IMD da ne gubimo vreme. U međuvremenu, šalje nas kod urologa zbog fimoze, misli da je možda problem u tome. I ja vidim da mu se malo slepila kožica i to posle onog divljačkog povlačenja neke dr dok je radila uz kukova. Dođe mi da odem i da ja njoj nešto povučem. user posted image Radili krvnu sliku, crp, urin i uk i sve je b.o. Ali bris prepucijuma nije dobar i kupili smo gentamicin. Rešićemo fimozu, pa ga skidamo sa profilakse i pratimo da lise urinarna vraća. Baš sam zadovoljna doktorom. Hvala Pari i tebi tvojoj drugarici!user posted image

Pravimo razmeštaj po kući. Slatke muke i poslići, stiže nam mašina za pranje sudova u utorak.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 18:43:26   
vonavoj
Smesko,da sto pre resite problem!Maraj,ja prvi put nikad ne dajem lek uvece,bas zbog alergije..M je pio cefzil posle ospamoxa,zbog usiju..Nervozan je nocu,samo place iz cista mira,moguce od zuba tako..a nems jos nijedan...inace,i ja sam nervozna,i tako u krug..


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 19:30:23   
Misha i Ljisha
Dobro vece. P evo spava. Ja danas svasta a nista. Umorila se fest. P nije imao temp. Cim D strpam u krevet begam na posao. Ko zna kad cu leci.
Maraj i ja isto uvece ne dajem novi lek kao i von. Da ne pricam o nuspojavama 😂 samo neka spafne temp malo. 
Ja sam vec pisala cepici i brufen konZA😁 
Odoh da stavim P u krevetac. 
Smesko polako sve resavate. Super.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 19:42:11   
Maraj
Von mojoj S izbio 1.zubic u sredu user posted image nisam stigla ni da vam javim...
Smesko po ks dr kaze da je bakterijski. Crp mu je 34 cini mi se ili 43... i to nije proslo 24h od prve temperature.
Paracetamol mu definitivno ne radi posao . Dadoh mu antibiotik ipak u 18h nisam cekala 19h. Bas ga lomi T. Jedva gleda na oci . U 19h mu dadoh brufen ....dal ima razlike i u tim brufenima? Mislim na proizvodjace...
Bebi on od juce ujutru kasljuca kao da ga grebe grlo. Ja mislila folira se. I posle podne je dobio T. Naravno i u S je tada kasljao user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 19:48:33   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: smeško

U međuvremenu, šalje nas kod urologa zbog fimoze, misli da je možda problem u tome. I ja vidim da mu se malo slepila kožica i to posle onog divljačkog povlačenja neke dr dok je radila uz kukova. Dođe mi da odem i da ja njoj nešto povučem. user posted image Radili krvnu sliku, crp, urin i uk i sve je b.o. Ali bris prepucijuma nije dobar i kupili smo gentamicin. Rešićemo fimozu, pa ga skidamo sa profilakse i pratimo da lise urinarna vraća. Baš sam zadovoljna doktorom. Hvala Pari i tebi tvojoj drugarici!user posted image



Ista priča kao kod nas što je bila. S' tim što fimozu nismo mogli jako dugo da rešimo. Mislim da se tek pretprošle godine to sredilo. Pritom je on imao ludački strah od povlačenja kožice prilikom kupanja, tresao bi se i plakao. Jezivo. Problem je što je kod njega sve to jako zategnuto, nema viška kožice i onda ga je bolelo. Sada je konačno ok, povuče lepo kada se kupa ali i dalje mu je na jednom delu malo spojeno a to može samo hirurški da se reši. Ako mu nekada bude smetalo (mm ne smeta) onda ćemo videti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 20:02:11   
pari
Ja tek sad sve iscitala...svekrva mi je od jutros tu...Maraj,nadam se da ce vam proci brzo!Smesko,drago mi je zbog dr 😊
Ja bas umorna...bile tri puta napolju,a i generalno sam umorna...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 20:37:53   
emicaa
Maraj ozdravize brzo,ako je bakterijski ab ce to brzp srediti.
Kad je Dora bila bolesna imala je strasno visoke temperature na svaka 3 sata.Uglavnom su isle do 41,u bolnici su kombinovali brufen i paracetamol na tri sata.Ali nikad cesce nisu davali,iako nije uvjek spadala.
Mi okupali djecu,sad se malo pomazimo da ih pojurim u krevet.Moram nesto popricati sa ovim svojim

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 21:58:14   
Milena18
Maraj, jeste li uspeli da spustite temperaturu?
Emice, samo vi razgovarajte 😁
Smeško, super što ste našli lekara kojim ste zadovoljni. Ništa gore nego kad izađeš iz ordinacije sa utiskom da te lekar uopšte nije slušao ili da te je shvatio olako.
Uspeli smo nekako da zaustavimo kašalj,  tako da M spava. Nadam se da joj se neće nos zapušiti u toku noći. Evo kako pišem ovo, počinje da guta sline 😈

< Poruku je uredio Milena18 -- 3.3.2019 22:02:06 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 21:58:21   
suzi kju
Dobro vece kapa dole ovim pisarima po silnim temama 😆


Deca smestena u krevet, muz ode da se kupa pa cu ja, tako mi se ne radi sutra najradije bih pobegla s posla, kao sto smo bezali iz skole haha, milina. Inace radim jos tri dana pa odmora, uhhh, jedva cekam! 
Moje mackice piju ab, obe, Andja je dosta bolje, sada Ema kaslje kao za takmičenje. Bice bolje sutra. 
Maraj bice bolje vec sutra, videces! 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 22:05:33   
vonavoj
Haha,suzi da pobegne iz "skole".

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 22:07:25   
serpica
Ima li ovde mesta za jednu zauzetu mamu koja vas nije zaboravila i vrlo cesto misli na vas?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 22:24:06   
vonavoj
Serpice😘😘

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 22:31:37   
Sanjica26 RR
Serpi, naravno da ima mesta.


Dobro vece. Moja Sofi je dobila temperaturu. Trenutno je 37.8 i odmah smo joj dali da se ne desi da joj puno skoci, a ne možemo da je oborimo. Eto nije ni nedelju dana isla u vrtic i vec se razbolela. Mm je i dalje muka. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 22:43:24   
suzi kju
Serpi huuug!!! 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 23:20:11   
Misha i Ljisha
Serpice bas te dugo nije bilo. Navrati.
Ja zavrsila brze no sto sam mislila 😎 jeee... p she budio vec par puta ali odolela sam da ne zahrcem sa njim. Nos ga muci. Mene izgleda boli desni bubreg. Divota. Ne secam se kad me zadnji put boleli bubrezi. Nego ko mi rece pre neki dan da cu se sruciti? Bubi? BaksuZe😂 tusiram se i zatvorim oci onako da malo uzivam kad sam se zateturala vec sam mislila prostrcu se po celom kupatilu😂


(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
4.3.2019 7:20:08   
emicaa
Dobro jutro mamice
Serpi dodji nam cesce,mnogo je lijepo vidjeti te ovde.
Sanjice kako je Sofi?
Maraj vi,jel bar malo bolje?
Ja se jutros ponadala spavanju bar do 8 kad ono srecko se probudi prije 7 😂

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here