|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
6.5.2019 22:33:27   
vonavoj
Nije to indukcija bubi. Objasnio mi je dr,to je samo inekcija za skupljanje materice,koja inace izaziva kontrakcije,i to je normalno. To je samo mala stimulacija...i ja sam sva tri puta dobila..ali nije to nista neizdrzivo..svakako ti sleduje ta inekcija i posle..meni su posle treceg porodjaja dala 3kom,jer je beba bila 4300 i materica se sporije vraca,em velika beba,em treci porodjaj..prokrvljenost veca,vece krvarenje.Bubi,nase babice su sve super,bice to sve ok. Samo ih slusaj...ja nisam ni popucala treci put.


(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 9:34:01   
Filadendronka
Uhh kako boli to skupljanje materice nakon drugog porodjaja, dok na prvom nisam ni oset_ila. Ima li nam Ece? 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 10:20:12   
bubulence
Eca je jutros dobila gel ali se nistane desava. Dr je mislila da ce ici brzo ali eto, Heleni je lepo kod mame... Ne znam kakav im je plan dalje


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 10:21:42   
bubulence
Uh, i mene je bolelo skupljanje materice ali su nam govorili da tako treba... Dobijali smo brufen protiv bolova


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 10:32:27   
vonavoj
Navijamo eco!Fili,poslw treceg jos vise boli..nama ne daju lekove,tipa trpite,to je normalno..zato sam ja sama ponela i pila😁

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 10:35:05   
bubulence
Nama su davali brufen na, 8 sati, ali su rekli da smemo i po 2 februceta izmedju ako imamo... Tako da trudnice naoružajte se lekovima u porodilistu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 10:36:49   
BubaBubica


Ma ne plašim se ja. Vidiš ja inekciju nisam dobila nijednom dok su sve oko mene dobijale. Stvarno ne znam u čemu je bila fora. Možda se sama dobro skupljala pa nije trebalo. I naravno bolelo je to posle skupljanje. Jedino me drugi put nije toliko bolelo možda jer sam šetala i možda mi nisu dali toliku dozu. Mene su sekli samo na prvom porođaju, drugi i treći put nisu i nisam ni popucala. Ma kako bude samo da sve prođe u redu.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 12:41:07   
Filadendronka
Znaci Eca ce danas ipak, bas je dosta i prenela. Meni su odmah nakon porodjaja u boxu dali lek za skupljanje u infuziji. Umirala sam od bolova ona dva sata kad je trebalo da odmorim od samog cina radjanja. Plus rana zora, nema grejanja u to vreme, zaledila sam se. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 14:00:44   
bubulence
Ne znam sta se desava sa ecom... Ne pise... A bila je na faceu pre pola sata.. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 16:31:07   
Filadendronka
Vrv krenulo, nema sta drugo. :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 16:35:28   
bubulence
Pa ne znam... Da je krenulo valjda ne bi bila na fejsu... Evo opet sam gledala, bila je aktivna nedavno... 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 19:20:38   
BubaBubica


Možda se i porodila ali nema kad da napiše. Ako nije možda joj je dosta svega pa ne svraća ovde... Samo neka bude sve u redu javiće se ona.

Ja sam morala danas opet zajašiti bicikl ali svakako mi neuporedivo lakše biciklom nego peške toliki put. Morala sam u prodavnicu a svekrvu uhvatio neki gadan stomačni (ona ima vozačku pa ponekad ode umesto mene u nabavku kad treba nešto puno da se kupuje).




_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
7.5.2019 20:54:30   
bubulence
Nije se porodila jos, javila se emici, nista se ne desava... Bar je bilo tako pre 2,3 sata.. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
8.5.2019 7:06:27   
Filadendronka
Ulazim ovde samo da vidim ima li vesti od Ece. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
8.5.2019 8:24:42   
bubulence
Bila je nedavno na fb tako da mislim da nema.

Do sinoc sam bas brinula ali smo se dopisivale i kaze da je bas cesto kontrolisu. CTG, UZ, pregledi... Beba je super , otkucaji odlicni, posteljica nije prezrela, tako da ne zele nista da rade na silu. Kazu da tolerisu +/- 14 dana, a njoj je danas 11 dana kako je probila termin... Verovatno da je ovulacija bila kasnije inace bi joj posteljica uveliko prezrela

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 9:21:29   
popkica bebic
Jutro mame!

Kako ste? Ja pospano. Sin kašlje, ja kaaljem, budni od 6! 😱 A i ovo vreme ubi. Čini mi se da sam počela da osećam bebu, ali iako mi je treća trudnoća, nisam ubeđena u to, možda su ipak moja nemirna creva. ☺️ Baš lepo sto se Eca porodila... Uh, ja imam da guuuuuuuram.... 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 9:44:18   
Filadendronka
Popkice, samo da je sve dobro i uzivaj u trudnickim danima. Meni je to bio bas lep period zivota!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 11:59:48   
Sarav
Popkice, koja si nedelja?Dan je kao stvoren za spavanje, al ja zveram od 4 jutros. I dodatno me nervira majstor koga još nema. Čitam vas stalno, al ne pišem često. Za praznike smo imali goste i ja prokrvarim... Nije bilo puno, 3 dana samo na papiru kad se obrišem. Sad sam danima super, bebac mrda i ja odmaram. 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 12:24:35   
eca89


IZVORNA PORUKA: Šmizli



IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Smizli, Ja sam jela urme ceo deveti mesec po par komada. Porodjaj kratak, neka tri sata. A za bol jedino pomaze epidural. 
IZVORNA PORUKA: Šmizli

Drage moje citam ove vase komentare sta sve radite,i koliko odmarate.Neko rece ako je prva trudnoca onda se malo razmazite,mada ima izuzetaka.Evo npr ja uopste nisam razmazena 31+4.Sve radim i ribam i savijam se i usisavam i rucak spremam,ne podizem bas tesko sem balona vode od 5l.Odradim tako neki posao pa sednem malo da predahnem,umorim se. Citala sam na netu da je dobro da se 4 nedelje pre termina svaki dan jedu po 6 urme.Zene koje su jele imale su laksi i brzi porodjaj u odnosu na one koje nisu jele.Kakvo je vase misljenje,jel imala neka iskustva sa tim...😘😘





Jel da.... Pa super...A tri sata je kratak porodjaj,ja mislila to moze za pola sata,sat....😁





Smizli, ja se izvinjavam, jer ovaj sad porodjaj mi je trajao 1h, skupa sa porodom. U radjaoni sam bila 15min. Odmah sam dobila jake bolove na 5min, pa onda na 3 i 2min. Tih jakih nije bilo mozda 40-al minuta, tako da se moram javno izviniti, za ovo gore napisano.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 12:48:11   
Filadendronka
Eco, bas si imala rapidan porodjaj. To se stvarno retko desava, tako da bravo za tebe! 

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 13:10:28   
Sanidej
Bravo, stvarno retko brz porodjaj danas

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 13:53:26   
JelenaJekac
Cestitke Eco i od nas, ljubi krofnu <3
Meni se skratio grlic i uloziv je pa je dr rekao da moram da usporim da izguramo do 9. Bas sam se uplasila,pa gledam da odmaram koliko god mogu

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 14:09:38   
bubulence
JJ a koja si nedelja? Ja sam u prve 2 trudnoce bila otvorena 2 prsta vec od 27. I 28.nedelje, grlic skracen i razmeksan. U prvoj sam malo mirovala, u drugoj ni malo. Ali ni minut. I oba puta se porodila u terminu.

Moj dr je bio u fazonu da je bolje da se porodim u 37.nedelji bez lekova nego u 39.sa lekovima. I rekao da mirujem koliko mi organizam trazi. E sad, organizam je nekad i trazio ali je bilo nemoguce 😁. Tako i ti odmaraj koliko mozes, osluskuj svoje telo ali nemoj mnogo da se brines, ne mora to da bude nista lose

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 14:17:26   
JelenaJekac
Usla u 34.nedelju. Pa rekao mi je da nisam za terapiju,samo da izbegavam da se saginjem i dizem tesko, ne stojim dugo itd. Bas tako i radim, sve sto mi prija, kad vidim da sam se umorila sednem ili legnem i to je to, nadam se da cemo da izguramo jos malo:)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat]
9.5.2019 14:51:56   
nata11
Kod nas sada tek stigla kisa. Danas ceo dan set_ala, bilanu skoli,  na otvaranju trznog centra pa svasta kupila bebi. Jedva cekam da sve sredim. Sto kaze Bubulence samo sto Sarca nisam kupila 🤣







_____________________________





(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here