|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 8:05:32   
Šmizli
Zene evo mene,malocas imala pregled otvorena 3 prsta.Bolova nemam nikakvih ili bar ja ne znam sta je to, mislim nista ne osecam....Doktorka dolazi sutra na dezurstvo u 14 dal cu uspeti da je sacekam,ili ce krenuti ranije.Sta vi mislite posto je meno prva beba pa nista ne znam....Hvala vam



(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 8:09:48   
bubulence
Smizli to se ne zna... Mozes biti otvorena 3 prsta i mesec dana a mozes se poroditi za 2 sata...

Dobro jutro zene. Mazo, da li se kod tebe nesto desava? 

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 8:18:25   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: bubulence

Smizli to se ne zna... Mozes biti otvorena 3 prsta i mesec dana a mozes se poroditi za 2 sata...

Dobro jutro zene. Mazo, da li se kod tebe nesto desava? 
A zaboravila sam da kazem u ponedeljak po prijemu sam bila otvorena 1 ipo prst....


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 8:22:51   
bubulence
Vec sam nekoliko puta pisala, ja sam u drugoj trudnoci od 27.nedelje bila otvorena 3 prsta, porodila se u 38+3... Znaci 11 nedelja kasnije bez nekog posebnog mirovanja... U prvoj trudnoci od 28.nedelje otcorena 2 prsta, porodila se 39+5... Sada evo 35.nedelja a otvorena 1 prst... Nema pravila.. 


(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:15:07   
popkica bebic
Smizli, jel to aktivan porođaj ili te samo prate pa kad krene?

A žene drage, kojem imate iskustva sa epiduralom, da li boli kad se ubrizgava? 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:18:44   
bubulence
Popki ja nisam oset_ila apsolutno nista. Neko kaze da se oset_i kao ujed komarca, kod mene se ni toliko nije oset_ilo. Samo kasnije nesto hladno i prijatno prodje kroz kicmu... 


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:21:38   
popkica bebic
Iskreno, toga se najviše bojim, a sve više razmišljam o epiduralu, samo da smo živi i zdravi! Hvala ti na informaciji. 😘



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:25:17   
Maruska15
Zdravo trudnice drage. Umrla mi je strina pa me nije bilo na forumu.  Meni je od prekjuče jako loše svako prepodne,osećam malaksalost,mučninu i pospanost.  Osecam se kao da imam virus. Beco kako si ti? Popkice ja sam primila spinalnu  i zaista nisam oset_ila nikakvu bol. Ostalim curama  želim bez i lak porodjaj,da se raskrstite što bi se reklo. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:26:17   
bubulence
Uboda se najvise plasis? Nemoj, zaista nema potrebe... Eidural je stvarno sjajan, samo moze kasnije doci do glavobolje ako ne uzimas dovoljno tecnosti. Ako uzimas, nema brige... Neko se zali i na bol u kicmi. Ja sam taj bol imala i posle prvog porodjaja bez epidurala, jednostavno kicmi treba vremena da se oporavi od tereta i to nema veze sa anestezijom


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:39:57   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Smizli, jel to aktivan porođaj ili te samo prate pa kad krene?

A žene drage, kojem imate iskustva sa epiduralom, da li boli kad se ubrizgava? 
Sta je to aktivan porodjaj....😀😀 E pa ovako meni je termin 4 jula,ja sam dosla ranije zbog trombofilije...sutra su planirali da mi stave Gel ali posto sam otvorena 3 prsta onda nece.Nego cekaju pa ja ne znam dal cu sacekati do sutra....kontrakcija na ctg nema ja nemam bolove jedino onako malo kao kad imam ciklus pa tisti,ali to mi nije bilo pre pregleda i sad po malo imam onako crvenkaso na vesu dal je od pregleda...



(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:42:36   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: popkica bebic



A žene drage, kojem imate iskustva sa epiduralom, da li boli kad se ubrizgava? 


Ja nisam osetila ništa, ali bukvalno. Ni za vreme ubrizgavanja niti sam kasnije imala bilo kakve tegobe. Ne znam koliko ima veze sa uzimanjem tečnosti pošto ja jako slabo pijem vodu a sokove ne pijem uopšte, ali et ja nisam imama ni najmanji problem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:42:37   
bubulence
Mozda je od pregleda a mozda je poceo da ispada i sluzni cep 😁. I ti menstrualni bolovi jesu neki pocetak kontrakcija, tako da je vrlo verovatno da ce uskoro krenuti... Srecno draga! 


(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:43:16   
lesica
Devojke, prijavite se za paket za trudnice. 


Ajde, ajde PAKET ZA TRUDNICE

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:44:39   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: popkica bebic



A žene drage, kojem imate iskustva sa epiduralom, da li boli kad se ubrizgava? 


Ja nisam oset_ila ništa, ali bukvalno. Ni za vreme ubrizgavanja niti sam kasnije imala bilo kakve tegobe. Ne znam koliko ima veze sa uzimanjem tečnosti pošto ja jako slabo pijem vodu a sokove ne pijem uopšte, ali et ja nisam imama ni najmanji problem.



Anci to za tecnost sam citala pre par dana na stranici ''trudnoca i beba-treba znati'' divne patronazne sestre Sladjane , inace nisam znala da ima neke veze... Ali posto je bilo bas mnogo komentara vezanih za tecnost posle epija verujem da stvarno ima veze

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:46:20   
Ana RR
Šmizli, ja sam bila otvorena dva prsta, dr me poslala da prošetam malo pa da se vratim na još jedan pregled. Posle šetnje sam bila otvorena 3 prsta i sluzni čep je krenuo, što mislim da je posledica pregleda. Primili me u 20h a u 23h sam se porodila. Ctg je očitavao jake kontrakcije ali ja ih uopšte nisam osećala, čak sam rekla da mi ne treba epidural jer nemam bolove ali ipak su mi dali (u Mišoviću insistiraju na epiju) pa zbog njega za malo da prespavam porođaj user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:48:11   
Ana RR
Bubi, vrlo moguće. Uvek se savetuje uzimanje tečnosti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:52:30   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Šmizli, ja sam bila otvorena dva prsta, dr me poslala da prošetam malo pa da se vratim na još jedan pregled. Posle šetnje sam bila otvorena 3 prsta i sluzni čep je krenuo, što mislim da je posledica pregleda. Primili me u 20h a u 23h sam se porodila. Ctg je očitavao jake kontrakcije ali ja ih uopšte nisam osećala, čak sam rekla da mi ne treba epidural jer nemam bolove ali ipak su mi dali (u Mišoviću insistiraju na epiju) pa zbog njega za malo da prespavam porođaj user posted image
Hahhaahh gde to da prespavas....😀😀 Meni ctg ne pokazuje kontrakcije,a rekla mi je da set_am a ja malo set_am pa malo legnem.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 10:57:50   
Ana RR
Pa epi me opustio i zadremala sam user posted image probudila me doktorka smejući se, kaže ne spava se na porođaju user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.6.2019 18:49:22 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 12:49:35   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Zdravo trudnice drage. Umrla mi je strina pa me nije bilo na forumu.  Meni je od prekjuče jako loše svako prepodne,osećam malaksalost,mučninu i pospanost.  Osecam se kao da imam virus. Beco kako si ti? Popkice ja sam primila spinalnu  i zaista nisam oset__ila nikakvu bol. Ostalim curama  želim bez i lak porodjaj,da se raskrstite što bi se reklo. 



Maruska, drzim pesnice da te popusti malaksalost i mucnina. Mlada si, pa ces ti to sigurno lakse od nas starijih.😀 Ja sam juce bila bas dobro, bude mi muka i neka nelagoda i imam braonkasto ali sam bil generalno prihvatljivo. Danas ko da su me pregazila 3 voza, lose sam spavala, stomak me mulja, kad god idem u toalet na dugo meni posle nelagoda u stomaku, zigne me levo pa desno, bas sam nesto danas bez veze...pokusavam da ostanem pozitivna ali brinem. Kad ne bih imala braonkasto ne bih brinula. 
Devojke zelim vam brz i lak porodjaj.❤

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 14:29:52   
lesli
 Beco, mene su krvarenja izludjivala. Kada su prestala, brinula sam sto su prestala. :D

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 14:55:50   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: lesli

Beco, mene su krvarenja izludjivala. Kada su prestala, brinula sam sto su prestala. :D




Pa da, u pravu si.😀 Kad mi je muka - sto mi je muka, kad mi nije muka - sto mi nije muka, isto i za stomak i ostalo....lelele. Sve sam nekako lakse u prvoj trudnoci. HVALA NA PODRSCI!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 18:42:06   
Maruska15
Meni je muz danas kupio neke narukvice protiv mučnine,i bese mi stvarno bolje. Videćemo na dalje. Prepodne se osećam kao da me je voz pregazio.. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
26.6.2019 20:11:53   
bubulence
Postoje i neke tablete protiv mucnine, smeju da se koriste u trudnoci...

Kako podnosite ovu vrucinu devojke? Moja deca i ja smo nedavno dosle iz set_nje, jedva sam prezivela

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
27.6.2019 13:37:44   
popkica bebic
Mame, dobar dan! Kako se borite sa vrućinom? Ja jedva. Sinoć sami išla na kontrolu, beba je do skora bila manja dva dana u odnosu na ciklus, a sada šest. Mada tako je bilo i na samom početku. Bitno je da je dobro sve, Bogu hvala. Ljubim vas 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/19 [chat]
27.6.2019 13:43:57   
bubulence
Popki to se menja u toku trudnoce... Nekad par dana kasni, nekad je ispred... U prvoj trudnoci sam bas brinula zbog toga a onda mi je dr objasnio da je to sve normalno dok se sve skladno razvija. Beba moze da se rodi i sa 2,5kg i sa 4,5kg i obe bebe budu zdrave... Zavisi i od genetike i od dosta drugih faktora... 


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here