|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
6.9.2019 6:29:48   
popkica bebic
Dobro veče, mame! Ko rano rani, vodi dete u školu! 😊 Srećna 85 dobrodošla!

Maruška, SREĆAN VAM DIVAN DAN! Beco, budući da imam česte probleme sa crevima, iz iskustva ti mogu reći da takve bolove stvaraju i gasovi, zato ih i imaš. Čula sam da jajnici miruju u trudnoći i ti bolovi su ili mišići ili creva. Veruj! Ja sam stalno u bolovima. Muž mi više nema veruje koliko mu se žalim. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Srecna85)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
6.9.2019 6:50:52   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Dobro veče, mame! Ko rano rani, vodi dete u školu! 😊 Srećna 85 dobrodošla!

Maruška, SREĆAN VAM DIVAN DAN! Beco, budući da imam česte probleme sa crevima, iz iskustva ti mogu reći da takve bolove stvaraju i gasovi, zato ih i imaš. Čula sam da jajnici miruju u trudnoći i ti bolovi su ili mišići ili creva. Veruj! Ja sam stalno u bolovima. Muž mi više nema veruje koliko mu se žalim. 



U pravu si, bilo je od creva....Hvala ti draga!!!
Srecna, dobro nam dosla! 😘
Maruska, srecan rodjendan princezi! 🤗🤗🤗

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
6.9.2019 8:46:09   
emicaa
Popkice koliko imas jos do kraja? Ne zalazim ovde pa nista ne znam 😁 A strah je potpuno normalan,kod nekog manji kod nekog vece.Meni je bilo frka kako ce Dora bez mene,nije me bio strah poroda koliko toga sta ce ona 

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
6.9.2019 10:28:22   
popkica bebic
Ijaoj, tek sada vidim kako je telefon iskucao dobro veče umesto jutro... Uh!

Emice, ako Bog da, još mesec i po dana sam trudna... Samo da se svede dobro svrši! Kako ste, žene? Ja počela da otičem... 🙄

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
6.9.2019 15:33:31   
Nally
Drage zene, divota sto nas je sve vise na temi :🤗Htedoh da vas pitam nesto. 


Sto se pokreta bebe tice, meni je posteljica na prednjem zidu materice i sad vec 27mm u 26.nedelji. Osecam njene pokrete svakodnevno, al zavisi kako koji dan tako da je nekad nekako skroz priguseno. Dr kaze da je to normalno i da em nisu sve bebe iste u smislu aktivnosti em posteljica amortizuje udarce i pokrete. Jel imala neka iskustva sa tzv.anteriornom posteljicom? 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 8:23:06   
popkica bebic
Trudničice drag, dobro jutro vam želim! Što samo ljute? Nigde nikoga već dva dana....

Nally, ako mislimo na isto, ovoga puta  je i moja posteljica na prednjem zidu. Ali, budući da mi je ovo treća trudnoća, kad uporedim sa prethodne dve, ništa nisu slabiji udarci. Budu baš, baš jaki ponekad da zaboli. Mislim da položaj posteljice ne utiče na udarce. Doduše, ova beba mi je od svih najmirnija. Nije aktivna baš 24h, ali kad jeste onda se ceo stomak trese. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 9:00:36   
blizanac2
A onda ima dana kad ne osecam nista, samo naduven stomak i oiskenje po 50 puta dnevno.. Dve nedelje me je bas urnisao, do te mere da sam se bas plasila da nesto ne valja. Isla na uz, sve je normalno i normalno se razvija. Ali osluskivanje ne prestaje. 🙊


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 9:05:01   
blizanac2
A onda ima dana kad ne osecam nista, samo naduven stomak i oiskenje po 50 puta dnevno.. Dve nedelje me je bas urnisao, do te mere da sam se bas plasila da nesto ne valja. Isla na uz, sve je normalno i normalno se razvija. Ali osluskivanje ne prestaje. 🙊quote]IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: blizanac2

Zdravo devojke! Ja nova i mozda "najmladja" trudnica, tek pocetak 6+2 🤗

Mene zanima jel normalno da osecam jajnike i kao neko probadanje u donjem delu stomaka, kao da me neko iglicom bode. Da napomenem da je bila vto, da sam na progesteronu, utrogestanu, pronisonu.. 



Dobro dosla draga Blizanac, neka je sa srecom! 👍😀 Da, normalno je da osecajs nelagodu, kao da ces dobiti, osecas jajnike, itd...vrlo neprijatno u prva 2-3meseca ali proci ce. Jel moras da lezis ili ne? Cuvaj se svakako u prvom periodu, mnogo je vazno! Jel ti prva VTO? Gde ste radili? 



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 9:24:12   
Beca.t
Dobro jutro devojke, evo ja juce kao da nista ne osecam, mislim na one leptirice i stezanje, znam da je rano, usla sam u 19. nedelju ali ja bih stalno da se javlja beba da ne brine mamu 😍


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 9:27:54   
blizanac2
Joj a ja tek 7. nedelja. 🙊 Te male bebe slatke.. 😍 Ja mirujem, na terapiji sam i dalje i verujem da ce sve biti kako treba. ☺️


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 11:39:10   
Bebana17
Ja sam danas tacno na pola puta... po ultrazvuku, koji je kod mene tacan (a po ciklusu je mladja trudnoca cetiri dana). 

Ja osecam bebu redovno, i mnogo mi je drago kad se to desi. Pocela je i da stuca. Mene moje bebe nisu nesto udarale, osecala sam ih, ali to su uglavnom bili nezniji pokreti. Vrlo retko su to bili neprijatni udarci. Vise su me mucile one pripremne kontrakcije, uvek su pocinjale dosta rano, vec u petom mesecu (kad se stomak stvrdne u momentu). 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 17:23:40   
Maruska15
Drage moje stare i nove evo i mene. Nije me bilo par dana. Slavili smo ceri prvi rodjendan u petak,bilo je prelepo. Danas smo stigli u Švedsku. Mrtva sam umorna,bole me noge,kičma..  Ja sam prekjuče oset_ila bebicu,ali nisam bila sigurna dok se juče nije ponovilo. Presrećna sam. Nadam se da ste mi sve dobro i zdravo. 💖


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 18:07:44   
Bebana17
Maruska, divno, cestitam i rodjendan i sto se bebica javila! Neka vam je sa srecom!!! 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 20:46:08   
Nally
Bebana, isto imam to zatezanje. Počelo je negde od 20.nedelje i isprva bilo bas cesto. Sad je to relativno redje (26+2) Malena ima vise i manje aktivne dane, al ume da prodje po nekoliko sati da se ne javi. Al pokusavam da ne brinem jer je uvece i nocu sigurno oset_im koliko toliko, al nikada punih 24h sata ko kod tebe Popkice 😊 Mozda je prosto takva bebica ili je joj je jos rano za full day activity.Prva je trudnoća pa nemam s cime da poredim, pa svako malo neka brigica a pokusavam sto opustenije. Te pripremne kontrakcije su me recimo prepale pogotovu sto su krenule dok sam jos mirovala zbog hematoma... Al sam se i tu brzo smirila (svakako stavljala utrogestan). 




(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
8.9.2019 21:00:12   
Maruska15
Beco,Popkice,Bebana hvala vam na čestitkama za rodjendan.💝💝💝


(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
9.9.2019 6:56:21   
Bebana17
Nailly, to stezanje je meni bilo na pocetku zastrasujuce, a ja sam ga rano iskusila i u svojoj blizanackoj i u sledecoj trudnoci, pa i u ovoj sada. Citala sam da se to navodno materica sprema ili ti vezba za porodjaj, i da nisu opasne (ako se dobro secam ☺). I covek se smiri, pogotovo sto mi nije prvi put. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
10.9.2019 16:17:17   
popkica bebic
Opet nigde nikog nema, o mame! Ni mene nema dva tri dana. Nisam baš najbolje.... Upala sam u težu anemiju. Najviše me plaši što redovno uzimam Ferrum i folnak, a hgb samo pada. Uz sve to imam problem sa varenjem. Gotovo uvek retka stolica, ali jedna do dve dnevno, dok sam sinoć umirala od bolova, grčeva u želucu i da izvinite jakog proliva. Užas! Nemam pojma šta mi se dešava. Da li sam sve to na nervnoj bazi zaradila!? Plačem ceo dan. Večeras će mi stići konjetina iz Beograda, već sam napravila melem od cvekle, jabuke, šargarepe, meda i limuna, i umesto kafe pijem kakao.Svašta mi loše pada na pamet i psihički sam pod strašnom tenzijom... 😥😥😥😡

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
10.9.2019 18:57:21   
Bebana17
Popkice, koliki ti je hemoglobin? Meni je 112, ispod normalnog raspona je, ali moj lekar nije reagovao uopste. 

Mozda je proliv od nekog virusa, ili od pojacanog unosa gvozdja (hoce proliv ili zatvor da snadje kad si na terapiji gvozdjem).

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
10.9.2019 19:02:35   
Beca.t
Popki draga, sigurno se sve izmesalo od hormona do psihe i iscrpljenosti. Nemoj da brines, bice sigurno sve ok. 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
10.9.2019 20:42:54   
popkica bebic
Hgb mi je 89. I pored terapije. Doduše, preterala sam sa neadekvatnom ishranom. 😥😡🙄 Mnogo malo mesa sam jela. Sada ne znam kakvo čudo treba da se desi da se to popravi za mesec dana.... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
10.9.2019 21:58:56   
vonavoj
Popkice,drzi se! I obavezno uzmi probiotik...em.sto imas proliv,em sto ces sad pojacati ishranu..to je dobro i za imunitet. Glava je cudo,na nervnoj bazi nam je dosta toga..Ako bude trebalo posle porodjaja,dobices transfuziju,nemoj da odbijes,moras da se oporavis...moja sestra je sa 80hgb primila..

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
11.9.2019 7:04:55   
Bebana17
U, Popkice, to je bas nisko, meni je posle porodjaja (krvarenja) bio 76, nisam imala snage da ustanem. Mozda je kod tebe problem u vezivanju gvozdja za organizam. Spanat je isto dobar za gvozdje. Mozda neka ozbiljnija terapija, sa onim ampulama totema ili necim trecim, da to popravis sto pre, jbt.treba se poroditi i starati se o bebi... Navali na sve sto moze da pomogne, uz terapiju i savete lekara. Za te stomacne probleme meni pored probiotika, koji cesto ne popijem, najbolje pomaze probiotsku jogurt, to uvek imam u kuci (i zbog sebe i zbog dece). 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
11.9.2019 7:33:46   
Beca.t
Popki, pa nije ni cudo sto se osecaa lose, i fizicki i psihicki. Anemija bas utice na emocije i opste stanje organizma. Kod dr idi po savet, ali nekog dobrog. Ja sam u prosloj trudnoci pila totemu i ona mi je bila odlicna ali nije mi toliko nisko bio hemoglobin.


Ti si se isforsirala, em trudnoca, deca, kuca, selidba...mnogo za jednu trudnicu. Moras malo da se posvetis sebi, decu kod baba i deda ili koga god da imas i radi na terapiji i ishrani i odmaranju.
Ne brini, ne razvijaj filmove, lose ti je samo zbog takve krvne slike. A to ces popraviti. Ih ta malena bebica ce biti neka faca jednog dana, koliko crpi od svoje mame. Uskoro ulazis u deveti, verujem da ce te poroditi u nekom trenutku, sto bi cekali ful termin. Samo pozitivno!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
11.9.2019 16:44:53   
AnaTamara
Popki, samo polako, uzela si sve sto moze da ti pomogne, ali nista ne moze preko noci. Sto se tice proliva, veruj mi da je sigurno tebi lakse nego meni koja imam zatvor po 3 dana, budem kao zaba, stomak naduvan, tvrd, grcevi u stomaku... Samim tim haos u glavi.... Na poslednjoj kontroli, pre 7 dana dr mi je rekao: vise nista ne brini, to si pred porodjajem i sve je normalno, zato glavu gore, i ajde da uzivamo jos ovih mesec dana ♥️😍



_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
11.9.2019 17:41:24   
popkica bebic
Hvala vam na podršci, drage mame. Molim se Bogu da mi ovi melemi, meso i lekovi pomognu. U meni još uvek postoji strah da nešto nije u kako treba sa mojim crevima čim često imam proliv i anemicna aam. Ali, čitala sam o ženama koje su tokom cele trudnoće imale proliv i nakon porođaja je prestalo. Ne znam. Valjda sa ovolikom anemijom nikada nisam imala iskustva i budući panicar, ne umem da se izborim sa strahom. Svašta strašno mi pada na pamet... Izvinjavam se na kukanju!

Kako ste vi? 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here