|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
3.10.2019 23:12:59   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: AnaTamara



IZVORNA PORUKA: Bojana05

Meni je uvek bilo fascinantno kada cujem da se neko popravio 8,10,12kg😃😃moja standardna kilaza je 58kg a u prvoj trudnoci sam otisla na porodjaj sa 83🤭🤭😂(stomak i grudi su mi bili enormni,posle mesec dana sam imala 60kg),u drugoj trudnoci sam se popravila 17kg(isti slucaj,stomak ogroman,svi su mislili blizance da nosim hahaha) e zato sada,6-ti mesec uskoro a samo sam se popravila 6kg🤭🤭🤭 skroz nenormalno za mene,izgledam kao da sam kosarlasku loptu progutala😂😂😂Ali opet ima dosta do februara a zima je pred nama,ne sumnjam da cu dobiti jos nekih deset___ak kilograma😜😜😜



Meni je tek poceo da se nazire stomak u 6.mesecu 🤣 moja standardna kilaza je oko 65,s tim da imam jace kukove i noge, gore sam ravna, ni stomaka ni grudi 🤣🤣



Hhahahahaha meni vec svi misle da sam pred kraj hahahaha sok kad cuju da mi je termin u februar hahahahah plus nikad nisam mogla da sakrijem trudnocu duze od mesec dana,odmah dobijem stomak☺️☺️☺️☺️

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 14:48:25   
Maruska15
Žene moje danas mi je crni petak!! Bila sam na uzv,nemam dovoljno plodne vode i beba ne dobija dovoljno hranljivih materija preko pupcanika. Doktorka mi se obratila rečima "Ova beba ima malo šansi da prezivi" A i da preživi biće bolesna zbog slabog protoka kroz pupcanik. Da sam kojim slučajem stajala ja bih se onesvestila! Mnogo mi je teško,molim se Bogu da mi da snage da preživim ove dane. U utorak imam zakazan još jedan ultrazvuk da provere opet,mada je stvar jasna. I onda da se dogovaramo oko prekida. Zapravo čeka me vaginalni porodjaj. A može da se desi i samo da krene kako mi je rečeno. Duša mi se kida na hiljadu komadica, osećam kako se mrda a ne mogu da pomognem. Umrecu!!!


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 15:13:01   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Žene moje danas mi je crni petak!! Bila sam na uzv,nemam dovoljno plodne vode i beba ne dobija dovoljno hranljivih materija preko pupcanika. Doktorka mi se obratila rečima "Ova beba ima malo šansi da prezivi" A i da preživi biće bolesna zbog slabog protoka kroz pupcanik. Da sam kojim slučajem stajala ja bih se onesvestila! Mnogo mi je teško,molim se Bogu da mi da snage da preživim ove dane. U utorak imam zakazan još jedan ultrazvuk da provere opet,mada je stvar jasna. I onda da se dogovaramo oko prekida. Zapravo čeka me vaginalni porodjaj. A može da se desi i samo da krene kako mi je rečeno. Duša mi se kida na hiljadu komadica, osećam kako se mrda a ne mogu da pomognem. Umrecu!!!






O moja Maruska...,sta da ti kazem sada u ovim trenucima. ...Molim te budi jaka, hrabra i misli o svojo ceri. Ako nesto ne valja onda je najbitnije da ti budes ziva i zdrava svom detetu. Mlada si, preguraces sve. Molim te ne kloni duhom, razmisljaj pozitivno, cuvaj sebe, tako je Bog hteo...a ima razloga za to. Mozda se i promeni do sledeceg uz, sanse su sanse! Ljubim te i grlim punoooo!!!!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 15:31:13   
bubulence
Maruska , draga, da li postoji mogućnost da je dr pogresila? Molim te idi po jos neko misljenje. A ako je tako... Sta da radis, imas cerkicu zivu i zdravu, mlada si... Mada sigurno nema reci kojima bi te sada utesile


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:00:30   
Maruska15
U ponedeljak će da me pogleda još jedan doktor da se utvrdi 100%. Slomljena sam,ne znam kako ću da preguram ovo psihički. Imam jedno dete i znam da moram zbog nje,ali ovakvu bol do sada nisam doživela i ne mogu da opišem kako se osećam. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:02:00   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Žene moje danas mi je crni petak!! Bila sam na uzv,nemam dovoljno plodne vode i beba ne dobija dovoljno hranljivih materija preko pupcanika. Doktorka mi se obratila rečima "Ova beba ima malo šansi da prezivi" A i da preživi biće bolesna zbog slabog protoka kroz pupcanik. Da sam kojim slučajem stajala ja bih se onesvestila! Mnogo mi je teško,molim se Bogu da mi da snage da preživim ove dane. U utorak imam zakazan još jedan ultrazvuk da provere opet,mada je stvar jasna. I onda da se dogovaramo oko prekida. Zapravo čeka me vaginalni porodjaj. A može da se desi i samo da krene kako mi je rečeno. Duša mi se kida na hiljadu komadica, osećam kako se mrda a ne mogu da pomognem. Umrecu!!!





Ne verujem sta citam.Ovo je isuvise ozbiljna stvar. Idi po drugo, ako treba i trece misljenje. Zasto je protok kroz pupcanik slab? Da li imas neku trombofiliju? Jezivo mi je tako nesto reci trudnici. Gde su hospitalizacija, ispitivanja, lekovi...? Bar da probaju da ucine nesto...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:06:43   
Maslacak15
koliko kasni beba po merama ??? Na scanu u 12 oj nedelji je sve bilo najnormalnije???? Da li su radjene analize na hromozopatije? I ja smatram da treba traziti drugo i trece misljenje......

ti si 20. nedelja ako dobro racunam. Beba od 24 nedelje ima sanse da prezivi napolju. Ima i od navrsene 22 ali to je bas ultrarano . Od 25 ili 26 nedelje su sanse jako dobre. Odprilike 500 grama je neka granica iznad koje su sanse pristojne. I devojcice su neuporedivo ziavije od decaka.

Pitanje je sta je uzrok problema. I dali je samo IUGR ( restrikcija rasta) ili ima i nekih genetskih problema. Ja im svakako nebi dozvolila da olako donose odluku, to je tvoje telo i tvoje dete imas pravo da zahtevas maksimalnu angazovanost lekara.



< Poruku je uredio Maslacak15 -- 4.10.2019 16:16:11 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:34:01   
Maruska15
Beba u dužini odgovara nedelji trudnoće ali veličina glave je za nedelju ipo dana manja. U utorak trebam opet na ultrazvuk da me neki deset_i doktor pregleda. Na moje pitanje zašto je protok slab i zašto imam manjka plodne vode nije odgovorila. Bukvalno je sela pored mene i rekla ova beba ne raste kako treba i ima male šanse da preživi.  Stalo mi je srce!! Radila sam dabl test koji je bio uredan,i ultrazvuk u Srbiji kad sam bila. Tada sam bila u 16 nedelji,sve je bilo savršeno. Zatim mi je u 18 nedelji ovde radjen ultrazvuk i rečeno mi je da je beba manja i da ponovimo za dve nedelje. I evo jutros šok!! 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:35:11   
Maruska15
Greska. Dabl test sam radila u švedskoj u 12 nedelji,a u Srb ultrazvuk u 16 nedelji i sve je bilo okay.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:35:50   
Beca.t
A da ti sednes na avion i dodjes u Srbiju da te pogleda neko od poverenja? Sta ako grese? Mozda treba neka terapija? Ne znam...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:38:23   
Maruska15
Sačekaću utorak i onda idem za Srbiju.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:40:41   
Beca.t
Tako je! Ako treba pomoc,imam odlicnu dr iz Misovica. Radi i privatno, sjajan strucnjak! Javices mi ako ti zatreba da ti dam kontakt. Uz tebe smo! 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:45:36   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Tako je! Ako treba pomoc,imam odlicnu dr iz Misovica. Radi i privatno, sjajan strucnjak! Javices mi ako ti zatreba da ti dam kontakt. Uz tebe smo! 
Hvala Beco od srca. Ne smem ni da se nadam,plašim se. Isplakala sam more suza od jutros. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:51:59   
Maslacak15
mozes da ides u Srbiju ako ti je lakse medju svojima ali ako treba da radjas dete u 25. oj nedelji na primer ja ga ni u ludilu nebi radjala u Srbiji.... Svakako treba da promenis doktora. To jos nije veliko kasnjenje. Mozda bi trebalo da uradis i NIFTY da iskljucis hromozopatije iako je double bio ok. Cisto da ne bude iznenadjenja. Drzi se....

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:53:30   
Beca.t
Samo mi je cudno da je do 16. nedelje sve bilo savrseno a posle problem...nesto mi je to cudno.
Mojoj sestri su u tredoj trudnoci na Institutu za majku i dete rekli nakon amnioc. koja je bila ok, da mora na prekis trudnoce, jer je dr na UZ videla kratke butne kosti i hipogena creva  i da dete ima neku hromozonsku promenu ne daj Boze.  Od stresa je dobila kontrakcije, otisla kod svoje dr i ona joj rekla da je beba dobro i tako se odlucila da zadrzi i rodila je decaka koji sada ima 11. godina,sve super.
Zato, ne verujem dok jos neko ne vidi.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:54:39   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

mozes da ides u Srbiju ako ti je lakse medju svojima ali ako treba da radjas dete u 25. oj nedelji na primer ja ga ni u ludilu nebi radjala u Srbiji.... Svakako treba da promenis doktora. To jos nije veliko kasnjenje. Mozda bi trebalo da uradis i NIFTY da iskljucis hromozopatije iako je double bio ok. Cisto da ne bude iznenadjenja. Drzi se....
Išla bih u Srbiju zbog mišljenja naših lekara. Ne zato što su možda bolji već zašto što obraćaju više pažnje. Da ste samo videli kako mi je hladno saopstila vesti kao da se radi o igrački nekoj. A i da sam sada bila u Srb verujem da bih još danas ostala u bolnici na ispitivanju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 16:56:09   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Samo mi je cudno da je do 16. nedelje sve bilo savrseno a posle problem...nesto mi je to cudno.
Mojoj sestri su u tredoj trudnoci na Institutu za majku i dete rekli nakon amnioc. koja je bila ok, da mora na prekis trudnoce, jer je dr na UZ videla kratke butne kosti i hipogena creva  i da dete ima neku hromozonsku promenu ne daj Boze.  Od stresa je dobila kontrakcije, otisla kod svoje dr i ona joj rekla da je beba dobro i tako se odlucila da zadrzi i rodila je decaka koji sada ima 11. godina,sve super.
Zato, ne verujem dok jos neko ne vidi.
Beco i mene čudi što je do 16 nedelje bilo sve okay. Na 4d sam bila U Nišu kod istog doktora koji mi je i u prvoj trudnoci radio 4d. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 17:00:10   
Maslacak15
znam ali neki problema sigurno postoji. Posto ako sam dobro ispratila beba je kod razlicitih lekara progresivno pocela da zaostaje, zalila se vec ona, od "naprednija za nedelju dana" do tacno u dan do desetak dana mladja samo sto smo mislile da je u pitanju uobicajena varijacija kod ultrazvuka. Tako da nije bas to skroz odjednom i sigurno da postoji neki problem. Samo i meni je cudno da ona pocinje pricu u prekidu tek tako. Mozda je beba samo IUGR ( intrauterine growth restriction) iz ko zna kog razloga. Ali mora da ostane u stomaku bar jos mesec dana da bi imala sanse da prezivi napolju. Posle toga se vaga da li je bolje indukovati porodjaj ako su uslovi u materici skroz suboptimalni.

Zato i kazem u srbiji uslovi za ekstremno rano rodjene bebe nisu neki. To mislim za bebe rodjene pre 28 nedelje. Ali sacekaj sta ce da ti kazu u utorak, neznam da li je pametno da letis na primer? I to treba da proveris u ovim okolnostima. trazi specijaliste za te stvari.....

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 17:03:45   
Maruska15
Neki problem definitivno postoji. U utorak ću znati sigurno šta je i kako. Ali one reči da beba ima male šanse da preživi zvone mi u ušima. I da,u 12 nedelji mi rekoše da je naprednija nedelju dana i čak pomerili datum porođaja. Luda kuća.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 17:06:21   
Beca.t
Zalila se tek kada je otisla u Svedsku i u pitanju je druga dr, samo ona vidi da nesto je valjam zato mi je cudno.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 17:10:23   
Maslacak15
s druge strane bebe rodjene u 26 oj nedelji u Nemackoj a verujem i u Svedskoj imaju preko 90 % sanse da prezive i to bez velikih zdravstvenih problema. Jako je uznepredovao taj sektor intenzivne perinatologije. Trazi da t eupute kod specijalista ! Trasi
Tu doktorku treba zaobilaziti u sirokom luku definitivno. Debil.

Mozes li do njih da dodjes na primer???

https://news.ki.se/sweden-leads-the-world-in-saving-extremely-preterm-babies

znam da ti je lakse kod kuce, psiholoska je to stvar ne znam kako se snalazis sa jezikom, ali u drustvu si gde postoji zdravstveno osiguranje, nista te ne kosta, trazi ekspertizu koji oni imaju.

mozda je zena debil, uospte je ne branim samo ne znam da li je pametno ako stvarno ima problem sa pupcanikom da leti avionom u Srbiju... .izmedju ostalog. ko je jedna doktorka glupava ne znaci da niko drugi nista nezna.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 4.10.2019 17:12:28 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 18:14:28   
Maslacak15
osim toga, sad razmisljam, zasto cekas utorak??? ja bih zapucala odmah na prvu kliniku i trazila da me hitno prime i pogledaju. kazes jako su te uplasili, zelis drugo misljenje, jakko su ozbiljne stvari u pitanju. neznam u kom si gradu ali sigurno postoje opcije. da ponovim verujem da ti je jako tesko u tudjoj zemlji, od skoro si tamo i sokirana si takvim vestima ali koristi mogucnosti koje su ti na raapolaganju. 


ja bih isla odmah. ja inace zagovaram suazdrzanost i nerviam vas time, ali ovo jensituacija gde mislim da je.vise.nego opravdano ici odmah a ne cekati utorak....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 18:29:49   
Beca.t
Slazem se sa Maslacak! Ako mozes, idi u bolnicu. Kako sam razumela muz sa porodicom je vec dugo tu tako da sigurno zna gde mozete otici a i zna jezik. Javljaj sta se desava...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 18:30:50   
Bebana17
Maruska, ja se slazem sa Maslackom, nema Boga koji bi mene zaustavio da zatrazim preglede i misljenje drugih strucnjaka, nakon ovakvih vesti. Iskoristi zdravstvo u Svedskoj, pa ako moras zbog okolnosti dodji i u Srbiju, sve sto moze da pomogne da se situacija razjasni. Ja nisam medicinske struke, ali sto nisu probali da nekim lekovima rese tu slabu prokrvljenost? Valjda postoji nesto.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
4.10.2019 19:45:29   
Maruska15
Drage moje upravo dolazim iz bolnice. Slagala sam da imam bolove samo da bi me primili. Znate šta sam dobila???? Mucak veliki. Rekoše da dok ne krvarim ne mogu mi oni ništa i da čekam utorak da me pregleda taj specijalista. Ja sam u gradu Helsingborg sem bolnice ne postoji druga opcija. A eto šta mi oni tamo kažu. Izludecu do utorka. Jaooo da mi je da sam u Srb sada. Na njihovom mestu oni me ne bi pustili kući danas u to sam sigurna.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here