|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 20:24:45   
LillyT
Zalosno....bas je pre neki dan bio fenomenalan text o skolovanju, naci cu ga, pa cu ga postaviti, jer smo otisle van teme (manje-vise)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 21:42:25   
*Alexx*
LillyT, OTI, apsolutno se slažem sa vama po pitanju menadžmenta i FON-a. Pa i ja završih FON, ali informacione sisteme. Ali odosmo off, treba samu sebe da lupam po prstima user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 21:51:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Maya21

Smeski tebi se ne spava draga? Ja sam spavala kao top u trudnoci vec u 9 user posted image


hhahha...pa ne  spava mi se....mada....eto danas sam do podne spavala....ali nocu dosta loshe spavam....pa se prepodne naspavam.....user posted image Da mi nije nestalo megabajta nocas.....josh dugo bi ja bila na netu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 22:00:30   
eugenija
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ni ne znam sta je andragoguser posted image user posted image


Andragogija je nauka koja proučava mogućnosti, probleme, metode i tehnike sistematskog obrazovanja i vaspitanja odraslih. Zasnovana je na filozofiji doživotnog učenja, koja ne podrazumijeva doživotno formalno obrazovanje u školi, već kontinuirano učenje i usavršavanje. Međutim, andragogija ne isključuje formalno (školsko) obrazovanje. Naprotiv, ona objedinjuje sva 3 obrazovna puta: formalni (školovanje), neformalni (kursevi, seminari, obuke i sl.) i informalni (čitanje knjiga, gledanje tv emisija, čitanje novina, surfanje po internetu i sl).

Izvor

Joj kako mi je simpa ovo "surfanje po internetu"user posted image user posted image user posted image
Mi smo imali na trećoj godini nastavni predmet andragogiju, nešto smo se posebno posvetili self-konceptu i razvoju, i mapama uma. OTI, jesi čula za Milku Oljaču, prof andragogije sa Novosadskog univerziteta? Ona mi je predavala.

Što se tiče snimka ovog i njemu sličnih, ja samo mogu reći, što kažem i uvek: "Para vrti gde burgija neće!", te "Ko pre devojci, sam u nju upadauser posted image user posted image "

Ovo što kaže OTI:"kod nas...pripremaju ljude za zanimanja koja izumiru...", ovo je užasno tačno, pre je bilo Obrazovanje po potrebi društva, a danas je Obrazovanje za sirotinju.
Da se nadovežem, nevezano za izumiruća zanimanja...Obrazujemo profile koji sutra nemaju šta da rade, te produktujemo hrpetinu diplomirane ove i one  t o t a l n o   b u d a l a s t e  i   n e p o t r e b n e   g o m i l e.. Ježim se na pojavu privatnih fakulteta bez smisla i sve popularnijeg MENADŽMENTAuser posted image user posted image user posted image u ovome ili onome... Kad samo čujem reč MENADŽMENT, automatski sam ljuta.. user posted image Šta će sva ta silna deca raditi i gde???!!!??

I da, zanima me i o čemu su ta deca uopšte razmišljala upisujući takvo šta.. E, šta studiraš? Menadžment. I ja! I ja! I ja! I ja! I ja!

(već znam odgovor, ali... neka ostane ovako... neka neko drugi kaže)

user posted image



Eugi, svaka cast i za komentar i za surfanje za andragogijom...
Sve sto si napisala si u pravu i slazem se.
nemamo plan potreba za kadrovima i onda i dalje primamo hiljade ekonomista i pravnika koji posle nemaju gde da rade..'
O menadzmentu me ne pitajte...
posto radim selekciju kandidata za posao u mojoj firmi, ima ljudi koje pitam:
" pa sta bi ti voleo da radis"
"pa da budem menadzer"
" cega menadzer kad si tek zavrsio fakultet"
"menadzer bilo cega"

Sta reci dalje?
Katastrofa!!!!







Ma, ja htela jednu rečenicu, pa malo odoh u pm... Zaista ima par tema u svetu u kojem živim, koje me izuzetno ubodu u živac i razljuteeee... Sistem vaspitanja i obrazovanja je tu u top 5, definitivno. Inče sam mišljenja da sve kreće od te dve osnove. Ako su prilike u porodici i okruženju bile takve da si vaspitavan maligno, onda si u qrcu za ceo život sa većim i manjim odstupanjima, ali si u qrcu. A ako si u školi učen da budeš degenerik, pa tebi nema mesta u 21. veku.. (ja se živo čudim kako se danas uopšte snalaze naše generacije bilo gde, pa mi smo učeni da budemo, pre svega BESKORISNI, pa smo učeni da su nam znanja NEFUNKCIONALNA, pa smo učeni klanjanju AUTORITETIMA i još gore, KVAZI-AUTORITETIMA..) Taj trend se nastavlja, a pod uticajem mas-medija i nadri-kapitalizma koji nam je nametnut, dešava se upravo ovo o čemu smo pisale na temi.. I kako čovek koji odbija da bude steran u tor, da bude neisfrustriran i srećan u svetu u kojem živi?! Mission inpossible...

Evo opet odo gde nisam htela.. E moja Eugenija.. tztztztztz

< Poruku je uredio eugenija -- 3.12.2009 22:01:23 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 22:48:44   
Delijagirl
Mene to uopste ne cudi i vise volim da napredujemo nego da nazadujemo... kraj krajeva pre neznam koliko godina nisu znalai za lecenje sa maticnim celijama sad znaju... A se tice da se ucimo za zanimanja koja uopste ne postoje ziva istina ja sam inzinir multimedija iako multimedije po slovenskom ustavu i dalje ne postoje to jest zaista neznam dali sad postoje ali kada sam ja pocela nisu... Kad sam isla u 1.godinu fakulteta 2007 ucili smo na adobe cs2 sada se sve radi u cs4 npr... postoji brdo novih programa, tehnika i svasta nesto... a sta cu... ucim, trpim i idem dalje...user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 22:54:55   
eugenija
Delija, lepo je usvršavati se, a proces obrazovanja nije završen završetkom fakulteta.. Učimo ceo život i nadogrđujemo znanja, usavršavamo veštine i težimo ka samoaktuelizaciji.. (Koliko nam pad koncentacije visinom godina dozvoliuser posted image )

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 22:58:42   
Delijagirl
Pa eugi nisam ni ja tako mislila nego sam samo komentirala to sto sam na snimku videla da ono sto se studenti nauce u prvoj godinu u 3 ne vazi vise :) 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 23:00:52   
eugenija
Ma, ja htela tebe pohvaliti za ovo:
"Kad sam isla u 1.godinu fakulteta 2007 ucili smo na adobe cs2 sada se sve radi u cs4 npr... postoji brdo novih programa, tehnika i svasta nesto... a sta cu... ucim, trpim i idem dalje.."

Jer znaš kako, danas ljudi najčešće kažu suprotno, odbijajući da nadograđuju svoje kompetencije.. recimo kažu: "Ovo sada što vi učite je shit, eee, kad sam ja studirao, bilo je sve mnogo bolje.. Ili drugim rečima : Posle mene potop!

Samo uči, dete mojeuser posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio eugenija -- 3.12.2009 23:03:16 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ja sam sokirana a vi?
4.12.2009 9:10:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Vise me plasi ta nasa nemoc (kada kazem nasa, mislim na ljude uopste), da se okrecemo zlu kada smo ugrozeni...a toga ce biti sve vise i vise....



Slažem se, evo gledam šta se dešava kod mene na poslu. Najavljeno je da će biti otpušeno 50 radnika iz centrale (150 u celoj Srbiji)... Juče koleginica skočila na šeficu kako je ova garant nije dobro ocenila i da će ona zbog toga verovatno dobiti otkaz. Za malo se nisu potukle. Ja sam bila u šoku.
Ljudi po firmi podmeću noge jedno drugom.

Mene najviše brine veća upotreba računara i robota. Lično sam protiv robota (u bukvalnom smislu reči robota... kao na filmu, ide mali robot i sprema mi kuću), ali i protiv tehnologije u smislu pametnih kuća: "Kućo, upali muziku! Kućo otvori prozor!"... mani se, zamislite da to pobrljavi...

Apropo menadžmenta... Kada sam upisala fakultet (DRŽAVNI), bila je to ekonomija, bez usmerenja na prve dve godine. Na trećoj godini se birao smer. Kada je na to došao red, smerovi su promenili imena.
Bilo je:
- Marketing
- Unutrašnja i spoljna trgovina
itd
A od te godine zvalo se:
- Marketing menadžment
- Menadžment unutrašnje i spoljne trgovine

Tako da, nije to vezano samo za privatne fakultete.

Takođe... i ja više cenim državne fakultete, ali POBOGU DOKLE ĆE ONI NELJUDI DA RADE NA NJIMA?! Ma jedini cilj im je da obaraju studente, traže dlaku u jajetu, aman, za 6 ne treba da znam SVE, treba da znam da odgovorim na svako od 3 pitanja u osnovnim crtama, a ako znam SVE - treba da dobijem 10! Aaaaaa neeeeeee, ako znaš sve, dobiješ 6. Jer pobogu, samo Bog zna za 10, prof za 9, a mi svi ostali za eto možda 8 (ako znamo sve).


IZVORNA PORUKA: OTI

Alexx, posto sam stvarno u toj temi potpuno u smislu da mi je to i posao i zanimanje ono sto imam da kazem na tu temu je da deci na fakultetima kao sto je FON (koji je btw dobar fakultet) treba objasniti da sa diplomom oni NISU menadzeri...Menadzer se postaje iskustvom pa tako nastane menadzer prodaje, HR manager, menadzer u kulturi i slicno...tim diplomcima treba reci:

"vi imate menadzerska znanja ali ne mozete biti menadzer dok ne steknete dovoljno iskustva u nekoj oblasti"



user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ja sam sokirana a vi?
4.12.2009 9:12:29   
*Alexx*
Mi, koji smo u dodiru sa računarima na bilo koji način, i nemamo izbora nego da stalno učimo, inače odosmo u staro gvožđe user posted image . Doduše, to važi za bilo koju profesiju, ali kod nas je to.... uhhh!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ja sam sokirana a vi?
5.12.2011 17:16:36   
vukosava
Da li je ovo i vama sokantno kao i meni:

user posted image

Mislim znam za reputaciju privatnih fakulteta u Srbiji, ali ovo je vec vise tuzno nego smesno...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ja sam sokirana a vi?
5.12.2011 19:05:36   
Verus
user posted image  joj vukosava-jel ovo doktorat 5 razreda osnovne skole?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ja sam sokirana a vi?
5.12.2011 19:15:59   
dunja RR
Jel to ona Vesna ex Jugović u pitanju?

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.12.2011 19:16:23 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ja sam sokirana a vi?
5.12.2011 19:17:11   
Brand new mama
Pa bas te neke!!!!user posted image Ona zena je doktor za misice,one stalno zele mir u svetuuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ja sam sokirana a vi?
5.12.2011 19:20:52   
dunja RR

Ja verujem da je ovo neko zezanje...

Kako god, ona mi je skroz gadna nakon jedne situacije koja se desila letos. U banci smo čekale red, ona je sa svojim "Vinčom" bila ispred mene i tako je napadala radnice na šalteru, bunila se što se dugo čeka i što nju ne puštaju preko reda jer je nobles. Psovala je, bečila se, užas, a i onaj njen isto. Toliko su bili teatralni da mi se povraćalo. Gledala je sve nas oko nje kao da smo niža vrsta, gadna žena, baš gadna.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ja sam sokirana a vi?
5.12.2011 19:57:41   
minavb
Cekam da je prime u SANU pa da tu instituciji definitivno zovek ANUS. Odvratno!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ja sam sokirana a vi?
5.12.2011 20:15:01   
Verus
Drago mi je sto ne znam ko je ona, jel vidim da bi me samo jos vise iznerviralouser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 2:38:59   
vukosava
Aj sta pise u ovom pisaniju... no comment. Ali "Megatrend univerzitet u Beograd" bez "Beogradu" ajme meni...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 9:42:40   
Anoniman
E zato smo tu gde jesmo, jer nam doktorsko zvanje nose Vinče i slične njoj user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 9:44:37   
Jeca*
ma ovo je zezanje, naravno...ali nije daleko od istine user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 10:04:14   
Anoniman
Posle OVOGA sam skoro sigurna da nije zezanja. Nije mi dobro. Vuko, smem li sličku da postujem dalje? Ovo je priceless!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 10:52:21   
Jeca*
Inace, naravno da je ovo sa sajta onih ludaka user posted image user posted image user posted image  KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 11:04:19   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 12:49:34   
Brand new mama
Bas me zanima gdje li one nabavljaju gandzu?Ili su vise na "slicicama".Mene Tinska vise i ne sokirauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ja sam sokirana a vi?
6.12.2011 13:01:57   
vukosava

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Posle OVOGA sam skoro sigurna da nije zezanja. Nije mi dobro. Vuko, smem li sličku da postujem dalje? Ovo je priceless!



user posted image user posted image user posted image Na cemu li su ove dve?

Pazljivo te slusam, jer ti si jedna mudrica... Nije lako tebe razumeti... Ni tebe draga... Nas dve smo dve ptice sretnute u letu... Duso, duSO, Vuk Karadzic je rekao..." aaaaaa

Ona ce da doktorira novinarstvo... user posted image

Jeco: dobri su komentariuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here