|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:24:14   
dunja RR
Mili, mislim da ni oni ne znaju, samo su mu rekli da ga bez negativnog testa ne mogu primiti, i da se ljudi za sada sami testiraju (gde nemam pojma, niti znam da je to moguće, na sopstvenu inicijativu)
Samo znam da čovek, u bolovima, nije primljen jer nema urađen test.


< Poruku je uredio dunja RR -- 12.5.2020 15:28:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:26:41   
dunja RR
Mili, upravo ovako i mislim (ja kao laik) da jeste vezano za validnost testa, da li znači da onda pred svaki odlazak specijalisti (npr neko ide jednom nedeljno na kontrole, terapije), treba da se radi novi test?

IZVORNA PORUKA: milicicak


Dunja, generalno, test racunaju do 72 h da je validan. A ja ti iz iskustva kazem, svaki sledeci kontakt posle testa je rizican, svako neodgovorni ponasanje posle testa je rizicno... Test samo kaze da u trenutku uzimanja uzorka (dakle ne stizanja rezultata nego uzimanja uzorka) nisi bio Covid pozitivan



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:31:56   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da, mojoj drugarici koja je trudna i ima problem sa pritiskom, već tri, četiri puta je ležala u frontu, su rekli da neće biti primljena sledeći put ako se ne testira na covid.


Ovo je sad vec strasno...o svom trosky da se testira??


Ne znam, zaista. Rekla je da će ići u dz da se raspita ako je uopšte i tamo prime. Pitaću je šta je uradila pa javljam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:35:34   
Ana RR
Mili, to su joj rekli na otpustu - zakazali joj kontrolu i rekli da neće biti primljena bez urađenog testa.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:36:32   
milicicak


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mili, upravo ovako i mislim (ja kao laik) da jeste vezano za validnost testa, da li znači da onda pred svaki odlazak specijalisti (npr neko ide jednom nedeljno na kontrole, terapije), treba da se radi novi test? 




Meni to zvuci suludo i mislim da je tog jadnog coveka neko nije hteo da primi jer je pogresno informisan/bezobrazan/neobavesten/... Potpuno je suludo da moras da se testiras pre svakog specijalistickog pregleda, ti testovi se ne beru na grani nit su jeftini i nit lako nabavljivi pobogu.
Ali, mi zivimo gde zivimo i iskreno, nista me ne bi iznenadilo...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:39:42   
ivaMark
dunja, moja drugarica je operisana pre dve nedelje, cista na jajniku, nije spadala u hitne slucajeve, zakazana je pre svega ovoga i jesu joj radili test pre operacije ali naravno da nije nista platila, test bude gotov u roku od 24h.


Mi sutra idemo na sistematski (Jovana je bila bolesna kada su svi radili sa skolom) samo su nam rekli da imamo maske kad udjemo u Dom zdravlja.
Otkazali su nam preglede kod stomatologa, prednost imaju oni za popravku, J i L imaju zdave zube. Hitna zubna radi, mm isao sa bolovima i izvadili su mu zub. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:43:54   
dunja RR
Slažem da bi bilo suludo, ja sam se zgranula kada nam je čovek pričao, ali što kažeš ništa me ne bi iznenadilo, pa i da kažu da moramo svaki put da pljunemo 6
' iljadarki.

IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mili, upravo ovako i mislim (ja kao laik) da jeste vezano za validnost testa, da li znači da onda pred svaki odlazak specijalisti (npr neko ide jednom nedeljno na kontrole, terapije), treba da se radi novi test? 




Meni to zvuci suludo i mislim da je tog jadnog coveka neko nije hteo da primi jer je pogresno informisan/bezobrazan/neobavesten/... Potpuno je suludo da moras da se testiras pre svakog specijalistickog pregleda, ti testovi se ne beru na grani nit su jeftini i nit lako nabavljivi pobogu.
Ali, mi zivimo gde zivimo i iskreno, nista me ne bi iznenadilo...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:47:14   
dunja RR
Ja bih trebala da vodim S na zalivanje šestica, i ne znam šta činiti. Zubarka nam je jesenas na kontroli rekla da dođemo u martu-aprilu (tada nismo ni mogli), sada je maj, ne znam ni da li smo okasnili, ili još imamo fore, jer ona tada nije videla da je njemu jedan deo šestica već bio izašao, njena koleginica posle videla, kada sam ga vodila zimus na neku brzinsku kontrolu zbog stalnih zubića koji mu ukrivo rastu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:49:08   
dunja RR
Za MMR i sistematski sam zvala, za M, dogovor je da krajem maja zakažem za juni. Mada reče mi sestra da normalno rade imunizaciju sve vreme, nisu prekidali.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 15:53:41   
ivaMark
Da Dunja i moji su to trebali da rade. Videcemo kada ce nam dati nov termin.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 16:24:21   
physio70
Testiranje je valjda u domu zdravlja ako se ne ide na stacionarno lecenje?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 16:30:48   
dunja RR
Ja se sećam (ali to je bilo ihahaj, pravila se menjaju, što mi reče Les malopre, iz sata i sat), da su u DZ (ili ispostavama za to predviđenim) testirani oni sa simptomima, a kako to sada ide ne znam.
Ne bi rekla da može sada bilo ko da dođe u DZ i da se testira.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 16:31:14   
Sanjica26 RR
S treba da vodimo na sistematski pred skolu i vakcinu da primi. Moram ovih dana kontaktirati vaspitacice.Privatno sam je vodila kod zubara, jer ju je boleo zubic. Zalivanje nismo ni starijoj, ni mlađoj. Oprecna su misljenja zubara. Tako da se jos uvek razmisljam. Ne kasnimo kod T, jer njoj sestice jako sporo izlaze. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 16:43:50   
physio70
Sa uputom za pregled specijaliste mozda i moze. Treba pozvati dom zdravlja i pitati.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 16:49:03   
Olga75
Zar ne postoje covid ambulante?
Ovo je sad lud zbunjenog pa ko preživi pričaće.
M je trebala kod ortodonta još u aprilu a ovih dana se niko ne javlja na telefon.
Ne znam da li i dalje da nosi protezu ili da je ne nosi jer se žali da je žulja.
Znam da je ot i da verovatno ima tema ali kad već modovi pišu mogu i ja možda, valjda, nadam se user posted image
I, da ta teorija- napravili ga u labu kao, ko je toliko lud da pravi respiratorni virus koji nema šanse da iskontroliše?
Imam ja ihahaj dilema i pitanja oko ovog cirkusa što nas zadesio ali sedim i dalje kod kuće- ne idem u masu, ne družim se, samo najosnovnije kontakte održavamo i to je to. Čekam vakcinu ili lek jer pouzdati se sada nema baš u koga ili šta.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 16:58:12   
Ana RR
Evo kaže mi drugarica da treba da ide na Čukaricu u tu neku covid ambulantu da vidi za testiranje i kaže da su joj u Frontu rekli da je moguće da će morati da uradi o sopstvenom trošku.

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.5.2020 17:00:17 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 17:01:19   
dunja RR
Oldži, ni mi se ne družimo, distanca i dalje. Maske u zatvorenom. Napolje idemo (ne nosimo maske napolju), išli smo redovno u šetnje i za vreme vanrednog stanja, držali distancu.

Nisu mi jasni ljudi, koji nisu izlazili 2 meseca iz kuće (imam ih oko sebe) a onda, op, kako je završeno vanredno stanje, komšiluk, prijatelji, kumovi, distanca nigde. Kao da je sve gotovo, a nije.

A imam u zgradi i onekoje su pravili žurke, i za vreme policijskog časa.

Imamo i jednu zaraženu, koju policija nije navatala za sajam, mada je možda one već i ozdravila, ne znam koliko je prošlo.
Elem, šetka se stalno, bez maske, mm prekjuče izlazi sa decom napolje, ona u istom trenutku ulazi, sreću se na vratima zgrade, i hoće ona da mu pomogne sa kolicima (hm...lepo od nje), kaže joj mm, ne, ne, hvala ti, a u sebi peva Čolu - Produži dalje, Produži dalje .. idi od mene user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.5.2020 17:17:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 17:02:44   
dunja RR
Oldži, ima ambulanti, ali da li može bilo ko da dođe, i kaže testirajte me?
Ili se moraju imati simptomi? Ili uput? Ili se plaća?

IZVORNA PORUKA: Olga75

Zar ne postoje covid ambulante?




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 17:32:51   
pari
Definitivno nije najjasnije kako sve funkcioniše.


Ovo za Front nemam reči ..po meni bi trebali u fontu da imaju testove za trudnice i porodilje loje dolaze da leže,naravno besplatne, a ne još da moraju da idu negde na test pa u front...suludo!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 18:07:44   
lesica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Oldži, ima ambulanti, ali da li može bilo ko da dođe, i kaže testirajte me?
Ili se moraju imati simptomi? Ili uput? Ili se plaća?

IZVORNA PORUKA: Olga75

Zar ne postoje covid ambulante?






U mom slučaju testiranje na covid (potreban negativan test zbog ostajanja u bolnici sa D) je izgledalo ovako : došla u covid ambulantu zvezdara, rekla razlog, ušla i čekala sat i po da završe papirologiju, zinula , uzeli mi bris, i zatim čekala 4 dana na rezultat.
Dakle, to 72h u nekim slučajevima možemo mačku o rep.
Na izveštaju lepo piše da je rezultat gotov bio 24h po uzimanju, ali eto to izdavanje istog se negde koči.

Ništa nisam plaćala iako sam bez ikakvog uputa došla jer oni u sistemu vide D, a u tom trenutku su svi koji su istovremeno čekali ili onkološki pacijenti ili trudnice pred porođajem.

E sad, u međuvremenu od ove nedelje nam je uveden sistem da kad ovde u Tiršovoj testiraju dete odmah testiraju i roditelja koji je u pratnji i do pristizanja testa ukoliko mora da se bude u bolnici, to je u posebnom covid odeljenju.


Sve u svemu ludilo! Protokoli i sistem se menjaju na dnevnom ma i satnom nivou.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 18:11:59   
ivaMark
U Sloveniji uzimaju bris iz nosa, i to se cak razlikuje.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 18:13:55   
Maslacak15
u nemackoj i iz nosa i iz grla. dva uzorka 😄😄


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 18:26:11   
pari
Danas su trebali da donesu neku odluku vezanu za putovanja, ulazak u Srbiju...ne znam da li su



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 18:36:34   
ivaMark
Jesu..od 1.juna mogu da ulaze iz Albanije, Crne Gore, BiH i Makedonije.





_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Korona virus - 2. deo
12.5.2020 18:42:53   
lesica
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

u nemackoj i iz nosa i iz grla. dva uzorka 😄😄




Da se dopunim, iz nosa i iz grla u mom slučaju.
D samo iz nosa, prethodni put iz nosa i iz grla.

< Poruku je uredio lesica RR -- 12.5.2020 18:43:06 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here